Tempo neišlaikiusi "Ferimsta" galiausiai krito akistatoje su LEU studentais (video)

Jau ne vieną kartą tie prarajos riba buvusi "Ferimsta" (16/1) kaskart išnešdavo sveiką kailį. Vis tik ketvirtadienio vakarą Plasta-Sostinės A lygos lyderė krito varžovų aikštėje. Netikėtai suklupo ir "KK Žaibas-Alnida" (8/9) nesugebėjusi peržengti "Volfas Engelman" barjero, tuo tarpu kiti favoritai – MRU (13/4), VGTU (12/4) ir "VTDK SLK-Patriotai" (7/10) – šventė įtikinamas pergales.

Pirmas antausis

Lietuvos edukologijos universiteto sporto salėje šeimininkai "LEU-Šviesos" (8/9) studentai jau nuo pirmųjų minučių lyderiams įrodinėjo, kad lengva tikrai nebus (20:15). Tačiau Renato Kurilionoko auklėtiniai, kaip visada, nepasidavė ir dar iki pertraukos išlygino rezultatą – 36:36.

Po penkiolikos poilsio minučių ir toliau vyko lygi kova, todėl visas veiksmas persikėlė į lemiamą ketvirtį (54:54).

Iki rungtynių pabaigos likus žaisti pusketvirtos minutės "Ferimsta" pirmavo 5 taškais (73:68), tačiau per likusį laiką taškų nepelnė, o Gedimino Povilausko vedini studentai galiausiai triumfavo – 76:73.

Nugalėtojų ekipos trenerio asistentas Gediminas Bražionis išdavė pergalės receptą: "Gavosi taip, kad visos rungtynės buvo taškas į tašką. Vienu metu buvome įgiję solidžią persvarą, bet varžovai mus greit pavijo. Pasisekė, nes neleidome jiems įsivažiuoti bei užbėgti į greitą puolimą. Tiesiog primetėm varžovams neparankų žaidimo stilių".

"Antrajame kėlinuke varžovai pastatė zoną, tad mes kurį laiką strigome, tačiau vėliau sustygavome žaidimą ir vėl išlyginome žaidimą. Išties, nėra LEU tokia silpna komanda kaip gali atrodyti. Aišku, "SK Ferimstos" ekipoje nebuvo Igno Juškevičiaus ir Tomo Grybausko. Kita vertus, pas mus nebuvo Algirdo Palaimos. Žaidėme atsipalaidavę, be pykčių, todėl nenuostabu, kad ir rezultatas gavosi toks".

"Varžovai nėra visa galva aukštesni už kitus, tad natūralu, kad turėjo kada nors pralaimėti. Esame pirmieji įveikę A lygos lyderius, tad vakar visai komandai buvo tikra šventė", - studentų nuotaikas atskleidė "LEU-Šviesos" trenerio asistentas G.Bražionis.

"SK Ferimstos" komandos treneris Renatas Kurilionokas buvo piktas: "Realiai vyrai neįvykdė užduočių, be to mes laisvi nemetėm tolimų metimų, o varžovai - metė. Susitikimo pabaigoje sakiau komandai, kad žaistų agresyviai, tačiau neatsirado žmogaus, kuris temptų komandą. Mus išmušė iš vėžių LEU zoninė gynyba, bet iš esmės vakar buvo košmaras, o ne žaidimas".

"Esu piktas, nes kai kurie žaidėjai yra nusileidę iki labai žemo lygio, nes į rungtynes atėjo visiškai nenusiteikę. Gal tai ne pamoka mums, bet tai mums turėtų išeiti į gera. Veikiau čia duobė į kurią papuolėme ir iš kurios turime išlipti".

"Jei kitas rungtynes laimėsime - tikrai būsime pirmi, jei ne - dar nežinia ar pavyks išsaugoti pirmąją vietą reguliariajame sezone. Formaliai dabar mūsų kelyje labai neparankūs varžovai, tad panašu, jog prasidėjo tikrasis išbandymų metas", - neramiai artėjančių dvikovų laukė "SK Ferimstos" komandos treneris R.Kurilionokas.

Būtent G.Povilauskas ir buvo naudingiausias rungtynių žaidėjas. Aukštaūgio sąskaitoje – 19 taškų, 14 atkovotų kamuolių ir 33 naudingumo balai. Rezultatyvesnis už jį buvo tik Justinas Gečas, surinkęs 24 taškus.

Tiek pat taškų (24) kitoje barikadų pusėje įmetė Eduard Rogačiov (9 atk. kam.). 15 pridėjo Ugnius Luneckas, 14 – Lukas Bankieta.

Netikėtas sutriuškinimas

Tarp turnyro vidutiniokų prasibrauti siekiantis "Volfas Engelman" (6/9) juda tinkama linkme. Jis vakar susitiko su šeštą vietą užimančia "KK Žaibo-Alnidos" komanda. Nors po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo pastaroji ekipa (21:17), iki pertraukos švieslentėje jau degė vienodi skaičiai – 44:44.

Po jos aludariai suaktyvino gynybą ir varžovams leidę pelnyti vos 6 taškus pavojingai nutolo (69:50). Tarsi su šlapiu skuduru per veidus gavę "Žaibo" krepšininkai ne tik nesugebėjo atsitiesti, bet pralaimėjo dar didesniu skirtumu – 64:89.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias su 23 taškais buvo Saulius Žurauskis. 18 taškų prie pergalės pridėjo Tomas Malimenkovas, 17 – Audrius Ramonaitis.

"Žaibui" taškus pelnė visi 9 ant parketo pasirodę žaidėjai, bet tik du iš jų surinko dviženklį jų skaičių – Elonas Penikas įmetė 20, o Aivaras Mincė – 10.

Turėjo vargo

Antrąją poziciją išsaugoti MRU rinktinei sekėsi ne taip lengvai, kaip ji tikėjosi. Vytauto Poteliūno auklėtiniai namuose priėmė priešpaskutinę vietą užimančius jaunuosius "Š.Marčiuliono KA-Čili" (2/13) krepšininkus. Rungtynių pradžia šeimininkams nieko blogo nežadėjo – po pirmo kėlinio jie turėjo penkių taškų pranašumą (26:21), kurį pavyko išlaikyti ir per antrąjį ketvirtį – 49:44.

Po ilgosios pertraukos MRU studentai kiek atsipalaidavo, o tuo pasinaudoję marčiulioniukai šovė į priekį (67:63). Vis tik šeimininkai dar turėjo laiko susiimti – tą jie ir padarė. Laimėję lemiamą ketvirtį 8 taškų skirtumu jie į savo sąskaitą įsirašė 13-ą pergalę – 88:84.

Nugalėtojų komandos treneris Vytautas Poteliūnas braukė prakaitą nuo kaktos: "Neparanki komanda "marčiulioniukų" mums yra. Pirmajame rate tik po pratęsimo ją įveikėme, dabar vėl vos išsikapstėm. Be to, prieš rungtynes traumas gavo keli žaidėjai, tad turime savų bėdų".

"Visas krūvis teko Rokui Jukoniui, Modestui Giliui ir Gyčiui Radzevičiui. Vienu metu jie net pirmavo, bet vėliau bendrom pastangom išplėšėm pergalę".

"Jie turėjo šansų, bet patirtis šįkart padarė savo. Aptirpę esam, tad sekasi sunkiai ir džiaugiamės, kad kol kas nebarstome taškų", - ramiai mintis dėstė MRU komandos treneris V.Poteliūnas.

Nugalėtojams galingu dvigubu dubliu pasižymėjo Gytis Radzevičius – 23 taškai ir 14 atkovotų kamuolių. Arti trigubo dublio buvo Rokas Jukonis, pelnęs 17 taškų, atlikęs 10 rezultatyvių perdavimų ir atkovojęs 9 kamuolius. 15 taškų prie pergalės pridėjo Modestas Gilys, 14 – Karolis Murauskas, 11 – Deimantas Pavlovskis.

Marčiulioniukų gretose nesustabdomas buvo lyderių tandemas. Jokūbas Švambaris įmetė 25, Mantas Pigaga – 20 taškų. 10 pridėjo Aistis Lemežis

Lengva pergalė

VGTU studentai namų tvirtovėje priėmė autsaiderius "Asseco Lietuva-Ego Forte" (2/14) žaidėjus, bet po pirmo kėlinio nuo jų atsiliko (17:20).

Visgi vėliau Gintaro Šerkšno auklėtiniai įsibėgėjo ir per du kėlinius įmetė net 57 taškus bei prieš paskutinį kėlinį intriga jau buvo išnykus (74:52). Paskutines dešimt minučių komandos sužaidė taikiai ir pergalė atiteko šeimininkams – 91:69.

24 taškus VGTU ekipai surinko Steponas Markus, 15 – Lukas Augustinas, 13 – Aurimas Ruškys.

Pralaimėjusiųjų gretose išsiskyrė 22 taškus pelnęs Tadas Brazys. 15 pridėjo Pavelas Braknys, 10 – Žydrūnas Stankus

Pergalę lėmė finišas

Paskutinėje vakaro akistatoje "VTDK-SLK Patriotai" savų sirgalių akivaizdoje žaidė prieš praėjusio sezono čempionus Vilniaus universiteto (3/13) studentus. Jau per pirmąsias minutes šeimininkai ėmė demonstruoti, kad yra geresni ir po dešimties minučių buvo priekyje šešių taškų persvarą (25:19).

Tačiau Rimanto Kaminsko auklėtiniai pasiduoti neketino – pamažu mažinę atsilikimą, prieš lemiamą ketvirtį atstatė lygybę (53:53). Vis tik tam jie išnaudojo per daug jėgų ir nebespėjo paskui galingai finišavusius šeimininkus – 83:74.

Nugalėtojams 23 taškus pelnė Marius Tenikaitis, 17 – Arūnas Pranevičius, jis taip pat atkovojo 10 atšokusių kamuolių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus, 15 – Deividas Aukštuolis, kuris dar į savo sąskaitą įsirašė 10 rezultatyvių perdavimų.

VU rinktinės neišgelbėjo ir puikus Manto Dong žaidimas. Jis surinko 26 taškus ir po krepšiais sugriebė 9 atkovotus kamuolius. 16 taškų įmetė Tomas Krivonosovas, 11 – Paulius Naraškevičius (7 rez. perd.).