Vilniaus universitetas diktuoja A lygos madas

Praėjusią savaitę GEALAN-Sostinės krepšinio A lygos (SKL) komandos pradėjo kautynes AMTT varžybose. Stipriausios Vilniuje krepšinio mėgėjų pirmenybės atsinaujino vakar, kur „Stekas-Rivilė“ Ekinstos sporto centre priėmė Vilniaus universiteto kompaniją.

Tikėjosi revanšo

Pirmajame rate „Vilnius universitetas“ ir „Stekas-Rivilė“ sužaidė pačias pirmas rungtynes sezone ir anąkart nugalėjo studentai rezultatu – 73:65. Sezono starte niekas išvadų didelių nedaro, todėl dar kartą mintimis sugrįžti ten, kaip ir nėra prasmės.

Antroji čempionato pusė – jau visai kas kita. Visos A lygos komandos apšilo kojas ir stoja į karo lauką parodyti tai, ką turi geriausio.

„Steko-Rivilės“ stabilumo garantas Deimantas Pavlovskis buvo nusiteikęs kovingai: „Susitinkam su tikrai stipria VU komanda, kuri šį sezoną rodo tikrai gerus rezultatus ir taikosi į medalius. Laukia tikrai labai smagi kova ir, žinoma, bandysim revanšuotis, nes pralaimėjome pirmąją mūsų akistatą.

Atėjo jau toks sezono metas, kai visos komandos daugmaž įsivažiuoja į optimalią sportinę formą ir lengvai taškų niekam neatiduos, nes nori prieš „play-offus“ užimti kuo aukštesnę vietą turnyrinėje lentelėje ir turėti namų aikštės pranašumą.

Pirmąją sezono dvikovą pralaimėjome, nes turėjome tragišką pirmąjį kėlinį, kur nesugebėjome nei užpulti, nei apsiginti. Tačiau savo namų darbus padarėme ir kibsime į kovą nuo pat pirmų minučių.

Stengsimės neįsivelti į varžovų greitą žaidimą ir apsiginti prieš jų žaidimą vienas prieš vieną. Laukia tikrai smagios varžybos su daug gražių epizodų ir kietos kovos. Tikėkimės, nekartosime savo praeitų varžybų klaidų ir pavyks pasiekti revanšą prieš turnyrinės lentelės kaimynus, kas padėtų padidinti atotrūkį nuo jų. Sėkmės abejoms ekipoms.“

Lemtingos dešimt minučių

Pirmąjį SKL A lygos ratą „Stekas-Rivilė“ baigė pirmoje vietoje, kai jų vakarykštis oponentas atsiliko vos vienu tašku. Šeimininkai troško revanšo, kai Rimanto Kaminsko auklėtiniai atvyko į priešo teritoriją geromis nuotaikomis, išvakarėse studentų lygoje pranokdami Klaipėdos universitetą ir pirmą kartą istorijoje patekdami tarp keturių stipriausių.

Kaip ir buvo tikėtasi, A lygos lyderių dvikova praėjo apylygiai ir kovingai. Pirmasis rungtynių ketvirtis abiems klubams nebuvo labai nusisekęs. Ekipos stengėsi pasinaudoti savo privalumais, tačiau didelio efekto  nepasiekė. Po dešimties minučių - minimali VU persvara - 13:14.

Antrajame kėlinuke „Stekas-Rivilė“ ir toliau stengėsi agresyviai lįsti į priešininko baudos aikštelę, kai studentų puolimas rėmėsi panašiais ginklais, papildomai, nemažai rolės suteikiant vidurio puolėjui.

Rimantas Kaminskas tradiciškai suleido eilę suolo žaidėjų, kurie suteikė komandai greičio puolime. Mačo specifika nepasikeitė, abi komandos kokybės prasme šokinėjo aukštyn-žemyn. Deimanto Pavlovskio veržlumas momentu suteikė šeimininkams 6 taškų pranašumą, o ketvirčio pabaigoje du sėkmingi Vytauto Saulio epizodai leido  „Vilniaus universitetui“ į rūbinę nusinešti 5 „akių“ pranašumą (39:44).

Trečiąjį kėlinuką „Stekas-Rivilė“ pradėjo spurtu 10-0, kai visus taškus subarstė jau minėtas A lygos puolimo demonas D.Pavlovskis. Šeimininkai truktelėjo į priekį per 5 taškus. Rimantui Kaminskui neprireikė stabdyti rungtynių minutės pertraukėle. VU komandos lyderiai pramušė varžovo apkasus patys ir sustabdė pavojingą priešininko proveržį.

„Stekas-Rivilė“ pradėjo strigti klaidose ir netaikliuose metimuose. Rimantas Kaminskas sumaniai išnaudojo rotaciją. Trečiojo kėlinuko pabaigoje dominavo atsarginiai komandos krepšininkai ir prieš lemiamą ketvirtį VU susigrąžino minimalų pranašumą – 64:65.  Susigrąžinta iniciatyva kėlė svečių ūpą, o ekipos kilimas aukštyn tęsėsi  ir  ketvirtajame ketvirtyje.

Žingsnis po žingsnis „Vilniaus universitetas“ tolo nuo sutrikusio varžovo. Iki mačo pabaigos likus žaisti apie 6 minutes traumą patyrė pagrindinis „Steko-Rivilės vidurio puolėjas Alvydas Žarskus. Šeimininkai išsimušė iš harmonijos, padrikos atakos efektyvumo nedavė ir iki mačo pabaigos likus kiek daugiau nei dviem minutėm, komandas jau skyrė 10 taškų.

Kai pradėjo svilti „Steko-Rivilės užpakalis, komanda sukaupė visą likusią energiją, pradėjo spausti varžovą jų aikštės pusėj ir vos neįvyko persilaužimas.

Kelios vaikiškos VU klaidos leido šeimininkams vėl pajusti priešininko kraujo kvapą.

Iki mačo pabaigos likus žaisti apie 40 sekundžių Dominykas Gružinskas tritaškiu sumažino deficitą iki trijų taškų, tačiau negailestinga pražanga suteikė svečių žaidėjui realizuoti du baudos metimus ir tai praktiškai nulėmė mačo baigtį. „Vilniaus universitetas“ laimėjo 85:79 ir formaliai tapo A lygos lyderiu.

VU ekipoje net penki žaidėjai surinko dviženklį taškų skaičių. Varžovų krepšinio lanką gąsdinusį Domantą Pipirą puikiai pavadavo jaunasis kolega Dominykas Bučas, suvertęs 13 taškų. Vytautas Saulis, Žilvinas Kubilius ir Kipras Urbanavičius sumetė po 11. Paulius Leščinskas atrodė blankokai, bet pasižymėjo 10 punktų.

„Steko-Rivilės“ lyderis D.Pavlovskis išlaikė stabilumą ir išdraskė 21 tašką. Laurynas Jucevičius įdėjo daug energijos ir visa tai virto 16 taškų pasirodymu. Vaidotas Jatulevičius primetė 14, Dominykas Gružinskas – 12 „akių“.

Smagi savaitės pradžia

„Steko-Rivilės“ ekipa žaidė be vyriausiojo trenerio A.Viparto, tad iš šios stovyklos komentaro neturim. Tuo metu VU strategas R.Kaminskas pasidžiaugė tašku, bet ne pačiu pasirodymu: „Smagu, kad laimėjom. Pačios rungtynės nebuvo gražiausios, prametėm daug metimų iš po krepšio. Net sunku paaiškinti kodėl, gal tai didelių arenų niuansas, kur mums sunkiau sekasi orientuotis erdvėse. Sunku įlįsti ir už kiekvieną atsakyt.

Kitas dalykas tai, kad išvakarėse žaidėm studentų lygos rungtynes, kurios buvo itin svarbios ir atvėrė mums nematytas duris. Iš čia ir energijos bei koncentracijos trūkumas.

Svarbu, kad laimėjom prieš lyderį, gerą komandą. Tai savaitė mums prasidėjo tikrai smagiai. Kita gera žinia, kad sulaukėm po traumos Tautvydo Pipiro. Jam dar reikia laiko, bet manu, kad už poros savaičių įsivažiuos į normalų ritmą. Turėtų tikrai mums padėti.“