"Volfas Engelman" uodžia trečiąją vietą, "Vilniaus kolegija" - atkrintamąsias

Pirmadienio vakarą Plasta-Sostinės A lygos vyko dvejos rungtynės, kuriose komandos sprendė savo uždavinius. Svečiuose žaidusi "Volfas Engelman" ekipa sutriuškino "Sadolin" ekipa ir labai realiai gali svajoti apie trečiąją vietą reguliariajame sezone. Tuo tarpu "Vilniaus kolegijos" studentai išplėšė tašką akistatoje su "Š.Marčiulionio KA" jaunimu bei tęsia kovą dėl kelialapio į atkrintamąsias.

Trūksta motyvacijos

Pastaruoju metu Algirdo Milono treniruojama "Sadolin" (7-15) ekipa demonstravo visai neblogą formą, kuri leido A lygos debiutantams tikėtis vietos kitame varžybų etape. Vis tik pirmadienio vakarą vykusioje akistatoje savo sąlygas varžovams diktavo gerokai aukštesnius tikslus čempionate turinti "Volfas Engelman" (15-5) ekipa.

Svečiai dvikovą pradėjo galingu spurtu (9:0) taip tarsi pasakydami, jog nė neketina bastyti taškų. Nors netrukus A.Milono auklėtiniai atsakė ne ką prastesne atkarpa bei atkūrė rungtynėse intrigą (10:11), tačiau tai buvo viskas ką pirmadienio vakarą aikštės šeimininkams pavyko padaryti.

Vos pajutę pavojų "Volfas Engelman" krepšininkai padidino apsukas, dar pirmajame kėlinuke įgijo apčiuopiamą persvarą (28:19), o dvikovos pusiaukelėje jau triuškino varžovus (53:31).

Po didžiosios pertraukos "aludariai" tęsė pradėtą darbą, sulig kiekviena minute vis labiau didino savo pranašumą, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę rezultatu 101:66.

"Sadolin" strategas Algirdas Milonas tik skėsčiojo rankomis: "Sunku pasakyti, kas atsitiko komandai. Net nežinau, ar trūksta motyvacijos ar kas. Pastarosiose dvejose rungtynėse vyrai visiškai be charakterio buvo. O varžovai sužaidė tikrai labai geras rungtynes, davė tempą, puikiai pataikė bei pasiekė pelnytą pergalę."

"Mes daugiau vienas prieš vieną žaidėme, ne komandiškai, nepataikėm, tad viskas susidėjo į vieną vietą. Gal pasiskaičiavę, kad sunku patekti į kitą etapą dėl to taip ir gaunasi. Gaila, nes regis grįžom į tą būseną, kuri buvo sezono pradžioje. Man, kaip treneriui belieka tikėtis, kad komanda atsipalaiduos, pradės žaisti savo malonumui ir likusiose reguliariojo sezono rungtynėse vėl parodys savo tikrąjį veidą."

Nugalėtojų komandą į pergalę atvedė Deimantas Pavlovskis, pelnęs 26 taškus, Pavelas Braknys pridėjo 19, o Augustinas Venckus į savo sąskaitą įsirašė 18 taškų.

"Sadolin" ekipoje pasižymėjo Marius Vaškys įmetęs 18 taškų bei Žygimantas Sideravičius pridėjęs 16 taškų.

Iškovoję jau penktą pergalę iš eilės "Volfas Engelman" pavijo VGTU ekipą. Tiesa, studentai prieš "aludarius" turi tarpusavio rungtynių pranašumą. Tačiau įvertinus likusius varžovus bei pastarųjų savaičių komandų formą galima drąsiai teigti, jog rokiruočių kovoje dėl trečiosios vietos turnyro lentelėje tikrai gali būti.

Tuo tarpu "Sadolin" vyrai patyrę antrą pralaimėjimą iš eilės. Viena vertus, artimiausiu konkurentai dėl vietos atkrintamosiose turi vos tašku daugiau, kita vertus jie dar turi net kelių dvikovų rezervą.

Svarbi pergalė

Itin svarbią pergalę iškovojo savo aikštėje žaidusi "Vilniaus kolegijos" (8-14) komanda tik po atkaklios kovos įveikusi aštuntąją nesėkmę iš eilės patyrusią "Š.Marčiulionio KA" (3-18) ekipą.

Norėdami išlikti kovoje dėl atkrintamųjų studentai privalėjo iškovoti tašką. Visgi seniai pergalės skonį pajutę Gintaro Pociaus treniruojami "marčiulioniukai" turėjo savų ketinimų.

Tad nieko nuostabaus, jog pirmoje susitikimo dalyje aikštėje vyko apylygė kova, komandas nuolat skyrė vos kelių taškų persvara, o įpusėjus rungtynėms priekyje buvo geriau susikurtas progas išnaudoję jaunimas (53:45).

Vis tik, ilgosios pertraukos metu "Vilniaus kolegijos" atstovai sutarė, jog tiesiausiai kelias tikslo link - gera gynyba. Tad aikštės šeimininkai kibo varžovams į atlapus, per dešimt minučių praleido vos 9 taškus ir likus žaisti vieną kėlinuką jau buvo priekyje (63:62).

Perėmę iniciatyvą į savo rankas Stanislovo Radziulio auklėtiniai žaidė užtikrintai, o likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes susikrovė didžiausią rungtynėse 11 taškų persvarą (86:75).

Per likusį rungtynių laiką jaunimas uždarė savojo krepšio prieigas bei pelnę net 8 taškus be atsako atkūrė dvikovoje intrigą (83:86), tačiau tam, kad būtų pasiekta pergalė, jiems paprasčiausiai neužteko laiko. Galutinis rezultatas - 86:83 studentų komandos naudai.

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai žaidė Darius Stonkus (11/15 dvit., 2/3 trit.) įmetęs 32 taškus, Laurynas Kirlys (7 kld.) pridėjo 29, o Martynas Atas pasižymėjo įmesdamas 8 taškus.

"Š.Marčiulionio KA" ekipoje išsiskyrė Mantas Pigaga, pelnęs 23 taškus ir Nedas Matulionis pridėjęs 17 taškų.

Įveikę jaunuosius varžovus "Vilniaus kolegijos" studentai turi tiek pat pergalių (8) kiek turnyro lentelėje aukščiau esančios "Vilniaus universiteto" bei "Steko" komandos, tad dabar viskas priklausys tik nuo pačių S.Radziulio auklėtinių žaidimo. Tuo tarpu vos tris taškus turintys "marčiulioniukai" yra rikiuotės dugne ir turi tik labai teorines viltis žengti į kitą varžybų etapą.