B lygoje "Rybvaldos" triumfas po 45 minučių kovos (foto, video)

Šeštadienį finišavo Plasta-Sostinės B lygos čempionatas. Ekinstos sporto centre vykusios finalinės turnyro dvikovos krepšinio mėgėjams padovanojo tikrą emocijų ir įtampos dozę. Mažajame finale "LKA-karys.lt" ekipa tik po atkaklios kovos palaužė "Savivaldybės administracijos" pasipriešinimą. Dar daugiau įtampos išvydome didžiajame finale, kuriame "Rybvaldos" atstovai tik po pratęsimo palaužė "ISM universiteto" studentus.

45 minutės įtampos

Kaip ir dera, Plasta-Sostinės B lygos finalas tapo tikra puošmena. Dvikove dėl aukso susigrūmė viena kitos vertos komandos, kurios gausiai susirinkusiems krepšinio mėgėjams padovanojo įtampos kupiną mačą, kuriame po 45 minučių kovos rezultatu 79:78 triumfavo Simo Pociūno treniruojama "Rybvaldos" komanda.

Plasta-Sostinės B lygos finalų nuotraukas rasite mūsų "Facebook" paskyroje!

Viso mačo metu nei viena ekipa neturėj dviženklio pranašumo, o pirmaujanti ekipa keitėsi net 13 kartų! Tad nenuostabu, kad auksinių medalių likimas sprendėsi pačioje mačo pabaigoje.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje puikų šansą išplėšti pergalę turėjo "ISM universiteto" žaidėjai. Paskutinės atakos metu studentai net du kartus atakavo iš toli, tačiau tikslo nepasiekė nei vienas metimas, tad ekipos buvo priverstos žaisti pratęsimą.

Papildomo laiko metu komandos ir toliau žengė greta viena kitos. Likus žaisti kiek mažiau nei minutę, Linas Beliūnas taikliu dvitaškiu metimu sumažino ekipos atsilikimą iki minimumo (78:79). Kaip vėliau paaiškėjo, tai paskutinieji finalo dalyvių taškai. Per likusį laiką nei viena ekipa daugiau taškų nepelnė. Paskutinės atakos metu "ISM universitetas" dar turėjo progą išsigelbėti, tačiau lemiamas A.Šinkausko metimas tikslo nepasiekė.

Abiejų, finale žaidusių komandų, trenerių Šarūno Cipario ir Simo Pociūno komentarai:

"Rybvaldos" komandą į pergalė vedė 20 taškų surinkęs Laimonas Alionis. Justas Noreika prie pergalės pridėjo 16 taškų.

"ISM universiteto" gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Jurgis Čėsna ir Albertas Valiulis, atitinkamai surinkę 22 ir 17 taškų.

Bronzos medaliai - kariškiams

Anksti ryte vykusiame mažajame B lygos finale išvydome atkaklią ir įdomią kovą. Nors dažnai sakoma, kad bronzinius finalus laimi tie, kas turi didesnę motyvaciją, tačiau šeštadienio rytą galėjome įsitikinti, kad nei viena ekipa nestokojo nei ryžto, nei noro. Vis tik mačo pabaigoje Fortūna nusišypsojo Kęstučio Kairio kariaunai, kuri džiaugėsi pergale 62:60 ir pasidabino bronziniais medaliais.

Didesnę rungtynių dalį priekyje buvo "Savivaldybės administracijos" komanda. Trečiojo kėlinio viduryje Rolando Krikščiuko treniruojami krepšininkai sugebėjo atitrūkti 11 taškų skirtumu. Tuo metu atrodė, kad bronzinių medalių likimas pamažu ima aiškėti. "Geltonieji" kontroliavo dvikovos eigą, kai kariškių žaidime jautėsi chaosas ir prasidėjo pykčiai.

Vis tik tai tebuvo trumpalaikis "LKA-karys.lt" komandos stabtelėjimas. Lemiamame ketvirtyje kariškiai suaktyvino gynybą, pradėjo žaisti komandiškai ir skirtumas akimirksniu buvo panaikintas.

Likus rungtyniauti kiek mažiau nei minutę, Vytautas Zapalskis tolimu metimų išvedė į priekį "Savivaldybės administracijos" komandą. Tačiau per likusį laiką kariškiai net 3 kartus stojo prie baudos metimų linijos. Tikslą pasiekė tik 4 metimai iš 6, tad likus žaisti vos keletą sekundžių, "geltonieji" vis dar turėjo galimybę išsigelbėti. Vis tik lemiamas desperatiškas Ginto Petriko tolimas metimas tikslo nepasiekė.

Nugalėtojams Darius Dūdėnas pelnė 16 taškų. Karolis Bakanauskas ir Aurimas Pocius prie pergalės pridėjo po 10 taškų.

"Savivaldybės administracijos" komandoje pasižymėjo Paulius Macijauskas ir Karolis Bliudžius, pelnę po 12 taškų.