B lygoje - skambių pergalių vakaras

Antradienio vakarą Plasta-Sostinės B lygoje buvo sužaistos ketverios rungtynės. Įspūdingais skirtumais varžovus nukovė "Savivaldybės administracijos" ir "SK-Oaks Magnum veterinarijos" komandos, kurios tiesiog nušlavė savo konkurentus. Tuo tarpu "SKM-Agotos gryčios" ir "ISM universiteto" švente kiek kuklesnes pergales.

Lyderių pergalė

Užtikrintai link grupės nugalėtojo titulo žygiuoja Šarūno Cipario treniruojamas "ISM universitetas" (12-4). Svečiuose žaidę studentai 73:63 palaužė "Gesto-IDW" (7-8) krepšininkų pasipriešinimą ir šventė trečiąją pergalę iš eilės.

Rungtynių favoritų pranašumas ėmė ryškėti antrojo kėlinio pabaigoje. Kiek tiksliau sužaidę paskutines minutes prieš ilgąją pertrauką, Š.Cipario auklėtiniai sugebėjo įgyti 7 taškų pranašumą. Antroje susitikimo dalyje studentai, tvarkingai vykdydami trenerio nurodymus, išlaikė turimą pranašumą ir sėkmingai užbaigė rungtynes.

Nors "ISM universiteto" krepšininkai itin netaikliai atakavo iš tolimos distancijos, visose kitose statistikos kategorijose jie buvo pranašesni už konkurentus, tad jų pergalė tik 10 taškų skirtumu net neatspindi tikrojo vaizdo, kuris buvo aikštėje.

"Gesto-IDW" žaidėjas Justas Navlickas nepraranda optimizmo: "Sveikinu varžovus su pelnyta pergale. Jie gana gerai, greitai ir tiksliai, kaip šveicariškas laikrodis, sužaidė rungtynes, išpildė trenerio planuotus nurodymus. O mums nesisekė absoliučiai viskas - nekrito metimai, kurios turėjome pataikyti, priėmėm blogus sprendimus tiek gynyboje, tiek puolime, klydom lygioje vietoje ir t.t. Nieko, mums sezonas dar nesibaigia ir bandysime atsigriebti likusiose trijose rungtynėse."

Nugalėtojų gretose Arnas Arlauskas ir Jurgis Čėsna pelnė atitinkamai 18 ir 17 taškų.

"Gesto-IDW" ekipoje Arvydas Bareikis surinko 22 taškus. Justinas Navlickas ir Gediminas Žukas pridėjo po 12 taškų.

Nutraukta serija

"SKM-Agotos gryčia" (2-14) nutraukė pralaimėjimų seriją. Paskutinį kartą SKM kolektyvas pergale džiaugėsi praėjusį lapkritį. Kaip ir tada, taip ir dabar pergalė buvo pasiekta kovoje su "Š.Marčiulio KA-Himėja-Caparol" (2-14) ekipa. Aikštelės šeimininkai šventė pergalę rezultatu 73:59.

Aikštėje kone tris kėlinius vyko lygi kova. Po sužaistų 30 minučių "marčiulioniukai" turėjo tik 2 taškų deficitą. Tačiau ketvirtasis kėlinys priklausė SKM krepšininkams. Ketvirtojo kėlinio pradžioje spurtavę 9:0 ir įgiję 6 taškų pranašumą, aikštelės šeimininkai nesiruošė dairytis atgal. Pajautę savąjį žaidimą, SKM žaidėjai pranašumą buvo padidinę net iki 19 taškų ir tik susitikimo pabaigoje leido jį kiek sumažinti.

Nugalėtojų komandoje nesulaikomai rungtyniavo 20 taškų pelnęs Simonas Rimkus. Tomas Urbelionis pridėjo 18 taškų.

"Š.Marčiulionio KA-Himėja-Caparol" komandos nuo pralaimėjimo neišgelbėjo ir 17 Gintauto Vileitos pelnyti taškai. Šarūnas Tamkevičius pridėjo 12 taškų.

Dominavimas

Laimėta kova po krepšiu 56:31, naudingumas 155 prieš 30 ir pergalė rezultatu 112:57. Tokiais skaičiais  pasigirti gali "Savivaldybės administracijos" (13-2) ekipa, kuri dvikovoje svečiuose nepaliko jokių vilčių "MB Legal-Tikrosios saugos" (5-10) atstovams.

Visi klausimai šiame susitikime buvo atsakyti dar pirmajame ketvirtyje, kurį vieni grupės lyderių laimėjo net 33:9. Likusį laiką svečiai savo pranašumą tik didino ir gerinosi savo statistiką.

Ši pergalė "Savivaldybės administracijai" praktiškai garantuoja antrąją vietą grupėje. Likus sužaisti tris susitikimus, nuo trečioje vietoje žengiančių ugniagesių juos skiria dvi pergalės.

"Savivaldybės administracijos" atstovo Rolando Krikščiuko komentaras: "Kadangi priešininkai nesusirinko (paskutiniu metu pas juos tai yra) nors ir mes susirinkome nepilnai (būdavo po 10-11 žaidėjų), todėl leido mėtyti laisviems, bet mums įkrito pirmi metimai, o tai leido pajausti žaidimo ritmą (perimti ir atsikovoti kamuolius, surengti greitas atakas). Be to priešininkai  nerodė noro žaisti ir laimėti, tai ir laimėjome tokiu dideliu skirtumu."

Nugalėtojų komandoje nesulaikomas buvo  Gintas Petrikas, pelnęs net 33 taškus. Paulius Macijauskas pridėjo 26 taškus.

Aikštelės šeimininkų gretose  Aivaras Pliauckys surinko 13 taškų.

Grįžo į pergalių kelią

Savo aikštėje žaidę "SK-Oaks-Magnum veterinarijos" (9-7) krepšininkai trijų pralaimėjimų seriją nutraukė su trenksmu. Pergalė 84:47 prieš "Dailės akademijos" (2-13) klubą "ąžuolų" klubui garantavo vietą atkrintamosiose varžybose.

Arūno Grigo auklėtiniai aikštelės šeimininkas priešinosi tik pirmajame kėlinyje. Nuo antrojo kėlinio aikštėje šeimininkavo Mindaugo Lapėno treniruojami krepšininkai.  Antrąją atkarpą laimėję 34:15, "ąžuolai" iki pertraukos sugebėjo išspręsti visas problemas.

Beviltišką "Dailės akademijos" ekipos pasirodymą puikiai iliustruoja surinktas naudingumas - vos 22 efektyvumo balai prieš 100 varžovų.

Nugalėtojų ekipoje Tomas Šiškevičius surinko 22 taškus. Mindaugas Šeduikis pridėjo 14 taškų.

Svečių gretose  Giedrius Bielskis ir Paulius Juodvalkis atitinkamai pelnė 15 ir 12 taškų.