Dominuojanti „Savivaldybė“ bei „Gesto“ kirtis VDU-ŠA studentams

GEALAN-Sostinės krepšinio B lygoje (SKL) antradienio vakarą vyko du susitikimai. Kaip ir buvo galima nesunkiai prognozuoti, „Savivaldybės“ (8-5) ekipa nesudėtingai pratęsė savo pergalių seriją iki 7, bei išliko karščiausia lygos ekipa, svečiuose 76:56 susitvarkius su VDA (3-9) studentais. Tuo tarpu antroje vakaro akistatoje buvo užfiksuotas netikėtas rezultatas – namuose rungtyniavę „Gesto“ (2-10) krepšininkai nelauktai 77:73 sudorojo VDU-ŠA (6-7) sportininkus.

Vilniaus miesto savivaldybės klubas dar tvirčiau jaučiasi ketvirtoje pozicijoje, bei praktiškai susigrąžino sezono pradžioje išbarstytus taškus – Mindaugo Noreikos kariaunos laukia daug išbandymų, bet demonstruojama forma ir žaidimas sufleruoja tai, kad ekipa yra nusiteikusi kautis dėl aukščiausių apdovanojimų.

Tuo tarpu „Gesto“ netikėta pergalė atnešė ilgokai lauktos intrigos kovoje dėl atkrentamųjų bilieto: Gintaro Razučio klubą nuo 8 vietos jau skiria tik viena pergalė, o ekipos dar laukia akistatos su artimiausiais konkurentais, tad ir čia dar bus ne viena intriga bei neprognozuojama akistata.

Luko Laurinaičio benefisas

Susitikimas „Gesto“ namų salėje nuo pat dvikovos pradžios vyko labai atkakliai ir intriguojančiai. Be savo lyderio Gedimino Povilausko atvykusi VDU-ŠA nuo pat mačo pradžios turėjo sunkumų, kuomet pirmo ketvirčio viduryje atsiliko 5:10. Vis dėlto Gedimino Bražionio ir Roko Stankevičiaus pastangomis skirtumą gretai pavyko sumažinti iki minimumo (9:10), o po pirmų dešimties minučių svečiai taip pat atsiliko vos tašku – 18:19.

Antrasis kėlinys sėkmingiau prasidėjo svečiams, kurie pagaliau persvėrė rezultatą savo naudai (28:24), tačiau sėkmingos atkarpos tęsti neleido „Gestas“, kėlinio viduryje susigrąžinęs 4 taškų pranašumą (34:30), kurį įpusėjus susitikimui sugebėjo ir padvigubinti – 45:37.

Pajutę, kad turi šansą kabintis į retą pergalę, G.Razučio auklėtiniai pakiliai rungtyniavo ir po ilgosios pertraukos, kuomet įpusėjus trečiam ketvirčiui ne tik išlaikė turėta persvarą, bet ja padidino iki dviženklės žymos – 57:47. Vis dėlto svečiai rado savyje motyvacijos ir kėlinuką baigė galingu spurtu 15:2, bei prieš lemiamą atkarpą jau persvėrė rezultatą savo naudai – 62:60.

Nors šį sezoną po tokių galingų varžovų atkarpų ne kartą „Gestas“ palūždavo ir atiduodavo iniciatyvą bei pergalę oponentams, šį kartą kovingieji krepšininkai sugebėjo pademonstruoti charakterį, ir atsilaikyti: VDU-ŠA nepajėgė perimti mačo kontrolės, bei ketvirtame kėlinyje kova vyko taškas į tašką.

Svarbiausi dvikovos epizodai vyko likus žaisti 4 minutes, kuomet Lukas Laurinaitis vienas nukalė pergalę šeimininkams: rezultatyviausias ir naudingiausias sezono rungtynes sužaidęs puolėjas iš pradžių tolimu metimu išvedė „Gestą“ į priekį 71:70, o į Nojaus Vaikšnoro tritaškį šeimininkų paskutinių minučių herojus atsakė išlyginamaisiais dviem taškais (73:73, 39 min.).

Maža to,  likus žaisti 30 sekundžių dvitaškiu su pražanga priartino „Gestą“ prie pergalės – 76:73. VDU-ŠA užpulti nepavyko, o vieną baudą realizavęs Lukas padėjo tašką susitikime – „Gestas“ šventė puikią pergalę.

Nugalėtojams be keitimų rungtyniavęs Gediminas Žukas surinko 24 taškus (4/11 trit.), Lukas Laurinaitis pridėjo 17 (5/11 dvit., 1/1 trit., 9 atk.kam., 24 naud.bal.), Andrej Zenevič surinko 14.

VDU-ŠA ekipai 22 taškus pelnė ir 31 naudingumo balą surinko Gediminas Bražionis (9/11 dvit., 7 atk.kam., 5 rez.perd.), 14 taškų ir 10 atkovotų kamuolių pridėjo Povilas Gancevičius.

Krito po pertraukos

Taip pat be savo lyderio ir geriausiai lygoje rezultatyvius perdavimus (7,5) skirstančio Domanto Pikūno rungtyniavę VDA krepšininkai kovingai laikėsi pirmoje mačo pusėje, kuomet po Roko Maižiešiaus tritaškio ir Patriko Žalos prasiveržimo paskutinę minutę sugebėjo kiek atitrūkti pirmame kėlinyje  su „Savivaldybe“ bei išsiveržti į priekį 19:13.

Antrą kėlinuką šeimininkai pradėjo surinkdami 5 taškus iš eilės, bei pratęsdami savo spurtą iki 10:0, kas leido VDA įgyti kiek netikėta dviženklį pranašumą prieš akivaizdžius dvikovos favoritus (23:13). Svečių bėdos ties šia vieta nesibaigė – nors greitai pavyko per pusę likviduoti deficitą (18:23), kėlinio viduryje po Patriko Žalos tritaškio VDA pasiekė dar neregėtas aukštumas – jau pirmavo ir 31:20.

Supratę, kad juokauti ne laikas, svečiai žaibiškai reagavo, ir patys surengė galingą atakų bangą, bei trijų minučių atkarpą laimėjo „sausu“ rezultatu 11:0 o likus žaisti dvi minutes susitikimo švieslentė skelbė lygiąsias – 31:31.

Martynas Striūkas nutraukė šeimininkų taškų badą tritaškiu (34:31), bet „Savivaldybė“ daugiau taškų į savo krepšį nepraleido, vis dėlto, patys pasižymėjo tik du kartus, tad įpusėjus dvikovai rezultatas buvo netikėtas: VDA atsiliko minimaliai – 34:35.

Trečias kėlinys ir toliau žadėjo atkaklią kovą: M.Striūkas jo viduryje jau buvo pridėjęs dar du tolimus metimus į savo bei komandos kraitį, ir Dailės Akademijos studentai toliau sėkmingai erzino galingą varžovą, įpusėjus kėliniui nors minimaliai, bet išlikę priekyje kovoje dėl svarbaus taško – 42:41.

Tačiau „Savivaldybė“ dar kartą atsakė spurtu, šį kartą 9:0, bei likus žaisti dvi minutes perėmė iniciatyvą į savo rankas (50:42), ir nors svečiai vėl užstrigo puolime, prieš ketvirtą, lemiamą kėlinį sugebėjo išsaugoti 6 taškų pranašumą (50:44).

Nerezultatyvus žaidimas baigėsi ketvirtame kėlinyje. Tiesa, tik vienai ekipai – svečiai per ketvirtį pagaliau prisiderino prie VDA gynybos, bei sugebėjo surinko 26 taškus – sau įprastą rezultatą, tuo tarpu aikštelės šeimininkų stovykloje naujienų nebuvo – puolime namų ekipa sukrapštė viso labo 12 taškelių, jau kėlinio viduryje atsiliko 48:59, o priartėti bei sukurti intrigos paprasčiausiai pristigo jėgų ir meistriškumo.

Nugalėtojus į pergalę vedė 19 taškų surinkęs Paulius Macijauskas (8 atk.kam.), 16 pridėjo Gintas Petrikas, 14 ir 13 atkovotų kamuolių - Artūras Pūkys.

VDA ekipai 13 taškų surinko Paulius Kisielis (9 kl.), 11 pridėjo Martynas Striūkas (8 kl.), po 9 pridėjo Edgaras Kordiukovas (8 atk.kam.) ir Rokas Maižiešius.