Galingai rungtynių pabaigą sužaidę "Gesto" krepšininkai perrašė klubo istoriją

Trečiojo kėlinuko viduryje net 14 taškų deficitą turėję "Gesto" krepšininkai nepalūžo ir puikiai sužaidę rungtynių pabaigą apkarpė turėtą deficitą iki minimumo bei pirmą kartą klubo istorijoje pateko tarp aštuonių stipriausių Plasta-Sostinės B lygos ekipų.

Prieš kiek daugiau nei savaitę vykusioje pirmojoje aštuntfinalio akistatoje savo aikštėje žaidęs "Gestas" šventė pergalę kuklia trijų taškų persvara (65:62). Tad atsakomosiose rungtynėse varžovus pas save priėmę "ISM universiteto" studentai turėjo aiškią ir tikrai išsprendžiamą užduotį.

Nors studentai puikiai suprato susitikimo svarbą, tačiau jau dvikovos pradžioje įsivėlė į svečių gynybos pinkles ir sužaidus keturias su puse minutės turėjo septynių taškų deficitą (4:11).

Tiesa, Šarūno Cipario treniruojami aikštės šeimininkai, netrukus išsijudino ir pavijo įsibėgėjusius varžovus, tačiau persverti rezultato savo naudai jiems niekaip nesisekė.

Visgi viskas aukštyn kojom apsivertė antrajame kėlinuke. Laimėję kelių minučių atkarpą net 11:0 studentai perėmė iniciatyvą į savo rankas (32:26) ir pamažu ėmė tolti nuo varžovų, kol sužaidus kiek daugiau nei dvidešimt keturias minutes susikrovė triuškinamą pranašumą (55:41).

Atrodė, kad aikštės šeimininkams tereikia ramiai užbaigti rungtynes, tačiau jaunatviškas maksimalizmas padarė savo. Keletą kartų suklydę gynyboje bei priėmę skubotus sprendimus puolime studentai leido varžovams priartėti ir atkurti rungtynėse intrigą (52:57).

Nors "ISM universiteto" komanda iki pat pagrindinio laiko pabaigos išliko pirmaujančiosios vaidmenyje, tačiau nesugebėjo išlaikyti reikiamos persvaros.

Likus žaisti mažiau nei dvi minutes studentai dar turėjo devynių taškų pranašumą (76:67), kuris buvo daugiau nei pakankamas. Tačiau tuomet Arvydo Bareikio vedami svečiai laimėjo atkarpą rezultatu 8:0 bei apkarpė turėtą deficitą iki minimumo (75:76).

Aikštės šeimininkai lemiamai atakai turėjo kone 10 sekundžių, tačiau Simonas Knyza iš toli metė pro šalį, o kamuolį sugriebęs Linas Beliūnas taip pat nesugebėjo pasižymėti. Netrukus nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė "ISM universiteto" komandos pergalę rezultatu 76:75, tačiau įteikė bilietą į ketvirtfinalį mažą stebuklą sukūrusiai "Gesto" komandai.

Dviejų rungtynių serijoje pergalę pasiekusios "Gesto" ekipos atstovas Justinas Navlickas pasidalino mintimis apie laimėtą aštuntfinalio seriją: "Nors pralaimėjom atsakomąją dvikovą, bet turėtos persvaros neiššvaistėm, tad esam euforijoje, kadangi papuolėm į stipriausių B lygos komandų aštuntuką. Mūsų klubo istorijoje tai - pirmas kartas, kuomet mes pasiekiame tokias aukštumas, taigi ši pergalė yra istorinė, tad dvigubas džiaugsmas mums ir mūsų mažytei kurčiųjų bendruomenei".

"Vakarykštė dvikova buvo gera ir aistringa, kadangi tiek mes, tiek varžovai labai norėjom kelialapio į ketvirtfinalį, todėl nenuostabu, jog iki paskutinės sekundės rungtynės buvo labai įtemptos. Nors ketvirtajame kėlinuke vienu metu atsilikinėjom dviženkliu skirtumu, mes nusprendėm, kad daugiau nebeturim kur trauktis. Vadovavomės šūkiu - "dabar arba niekada!", šiek tiek pakoregavom gynybos schemą, kuri buvo neparanki varžovams ir po truputį tirpdėm turėtą deficitą. Negaliu nė apsakyti, kaip mums palengvėjo, kai paskutinę sekundę varžovai prametė tritaškį, vėliau dvitaškį, o mes atšokusį kamuolį numušėm tolyn ir prasprūdome į kitą varžybų etapą".

"Norėčiau padėkoti  "ISM universiteto" komandai už gražias rungtynes, bet krepšinis ne futbolas - čia nėra lygiųjų. Pergalę skiriame visiems, kurie buvo kartu su mumis ir palaikė mus. Po euforijos neužilgo vėl ruošimės kovai su pažįstamu varžovu - "Sadolin" ekipa. Bus matyti, kaip seksis, bet pažadu, kad kovosim iki paskutinės sekundės dėl kiekvieno salės centimetro", - varžovams dėkojo ir kautis ketvirtfinalyje žadėjo "Gesto" atstovas J.Navlickas.

Tuo tarpu "ISM universiteto" treneris Šarūnas Ciparis neslėpė slogios nuotaikos: "Po mūšio kumščiais nemojuojama, todėl kalbėti apie tai kas buvo - neverta. Noriu pasveikinti varžovus, nes jie buvo verti pergalės ir palinkėti jiems sėkmės kituose atkrintamųjų etapuose. Taip pat, noriu padėkoti savo ekipai už įdėtą darbą bei pastangas. Džiaugiuosi, kad pasirinkome B lygą, nors kritome gana anksti ir nepasiekėme to, ko norėjome, tačiau turėjome tikrai neblogą sezoną. Dabar tęsime kovą Spring taurėje bei bandysime apginti pernai laimėtą titulą".

"ISM universitetas": Karolis Bielskis (5 rez.perd.) 19, Rokas Balbierius 14, L.Beliūnas (19 atk.kam.) ir Mantas Stalnionis po 10.

"Gestas": A.Bareikis ir Gediminas Žukas po 16.