Kovingą pirmadienio vakarą - mūšiai dėl pozicijų turnyrinėje lentelėje (foto)

Pirmadienio vakare Plasta-Sostinės B lygoje įvyko net keturi susitikimai. Principinėje dvikovoje dėl trečios vietos B grupėje buvo sulaukta atkaklios bei permainingos kovos. Fortūna šįsyk šyptelėjo VU TVM krepšininkams, kurie nugalėjo "SK Nemenčinės" ekipą. Kitose dvikovose intrigos buvo mažiau ir įtikinamas pergales iškovojo "Vilniaus ugniagesio", "Sadolin" ir "Legiono" komandos.

Daugiau nuotraukų rasite mūsų "Facebook" profilyje!

Kova dėl trečios vietos

Principinė dvikova dėl trečios vietos B grupėje vyko Nemenčinėje, kurioje ginklus surėmė vietos "SK Nemenčinės" (7-7) ekipa  ir VU TVM (7-5) komanda. Pergalę po dramatiškos kovos rezultatu 72:70 iškovojo būsimieji verslininkai.

Nerezultatyviame pirmajame kėlinuke vyko apylygė kova, tačiau po trumpos pertraukėlės svečiai įsibėgėjo puolime ir dvikovos pusiaukelėje susikrovė penkių taškų pranašumą 37:32.

Po ilgosios pertraukos studentai ne tik išlaikė trapią persvarą, bet trečiojo kėlinuko pabaigoje sugebėjo ją padidinti iki aštuonių taškų 59:51. Lemiamame kėlinuke aikštės šeimininkai bandė gelbėti situacija, tačiau VU TVM drausmingai sužaidę dvikovos pabaigą pergalės iš rankų nepaleido ir iškovojo svarbią pergalę net be savo trenerio.

"SK Nemenčinės" ekipos vadovas Justinas Plytnykas nebuvo nuliūdęs: "Nedaug mums pritrūko iki pergalės, bet manau labiausiai trūko Pavelo Braknio. Traumuotas žaidė, ką įmetė iš toliau tą ir įmetė. Skaitau ir taip pakankamai dar daug įmetė žaisdamas be kojų realiai. Gale dar turėjom daug šansų, bet niekaip neįkrito mums. Jiems dvikovos pabaigoje varžovams labiau pasisekė. Nes dvikovos gale buvo loterija, kurią studentai išlošė. Žvelgiant realiai ši pergalė būtų nieko nepakeitus, VU TVM vistiek būtų aukščiau stovėję. Tik būtume garantuoti dėl ketvirtos vietos. o dabar reiks laukti dviejų "Steko" komandos nesėkmių prieš grupės lyderius".

"Šiaip viskas tvarkoje. Buvo gana kultūringos rungtynės, bet mums kažko gale pritrūko. Dabar liksim ketvirti arba penkti. Žaisim su "Sadolin" arba "Akrilo linija" atkrintamosiose. Kitaip jau nebus. Mums nėra jokio skirtumo su kuo žaisti. Nes jos maždaug vienodo  pajėgumo. Dabar turim mėnesio pertrauką bandysim šlifuoti žaidimą atkrintamosioms varžyboms.  Mano nuomone, kad finaliniame ketverte vis tiek žais keturios komandos A grupės, na nebent dar "Orakulas" toje kompanijoje įsimaišytų. Dabar laukiam galutinių rezultatų ir matysim kaip kas susidėlios", - iš kavos tirščių nebūrė "SK Nemenčinės" ekipos vadovas J.Plytnykas.

VU TVM komandą į pergalę vedė trigubą dviženklį surinkęs Mantas Dong. Jo kraityje 23 taškai, 12 atkovotų kamuolių, 11 išprovokuotų pražangų ir 23 naudingumo balai. Mantas Baranauskas pridėjo 19 taškų.

"SK Nemenčinės" ekipą gelbėti bandė Pavelas Braknys įmetęs 22 taškus, Julius Plytnykas surinko 18 taškų.

6:6

Jau dvyliktą kartą santykius krepšinio aikštelėje aiškinosi "LKA-karys.lt" (3-10) ir "Sadolin" (9-5) ekipos. Šį kartą pajėgesni buvo savo arenoje rungtyniavę dažų ženklo atstovai, kurie pranoko varžovus rezultatu 96:72 ir išlygino tarpusavio pergalių balansą.

Kova taškas į tašką vyko tik pirmosiomis minutėmis. Vėliau aikštės šeimininkų tolimoji artilerija "įsūdė" varžovams net penkias tolimas bombas ir po pirmųjų dešimties minučių dviženklė "Sadolin" komandos persvara 29:16. Antrojo ketvirčio pradžioje sėkmingą žaidimą tęsė aikštės šeimininkai, kurių persvara vienu metu perkopė dvidešimties taškų ribą. Visgi prieš didžiąją pertrauką sėkmingą atkarpą sužaidę kariai  sumažino deficitą iki keturiolikos taškų 51:37.

Po ilgosios pertraukos LKA atstovai dar bandė kabintis varžovams į atlapus ir buvo sumažinę atsilikimą iki 6 taškų 57:51, tačiau aikštės šeimininkai susikaupė ir trečiojo ketvirčio pabaigoje spurtavę 11:5 susigrąžino dviženklį pranašumą 68:56. Ketvirtame kėlinuke "Sadolin" krepšininkai šovė į priekį ir nelėtindami tempo iki pat dvikovos pabaigos iškovojo ketvirtąją pergalę iš eilės.

"Sadolin" ekipos treneris Gaudentas Puškorius po dvikovos teigė: "Iš tikrųjų varžovai susirinko tik šešiese, tai stengiausi duoti pažaisti visiems žaidėjams ir galbūt per drąsiai pradėjau leisti atsarginius  ir, per daug pasitikėjau jais. Todėl leidome priartėti varžovams ganėtinai arti. Išsiderino gynyba, pradėjo panikuoti mano žaidėjai, plius dar jie gynybą pakeitė. Po to buvo sunku atstatyti persvarą, bet pavyko tai padaryti. Negalima pasakyti, kad kokybiškas rungtynes sužaidėm, bet reikalingą tašką pasiėmėm tai svarbiausia".

"Pas mus truputį išsiderino žaidimas, nes apsirgo pagrindinis centras. Tai sumažėjo mūsų priekinė linija. Bet pas "Karį" irgi nėra ten aukštų. Tad neturėjo būti tai didelė problema. Iš tikro turėjom laimėti didesniu skirtumu. Ir treniruotėje buvome neblogai viską "atšlifavę" ir kažkas jau gavosi geriau. Bet rungtynėse žmonės užmiršo. Ir po krepšiu trūko agresyvumo gerokai. Bandysim dar tą taisyti ir bandysim važiuoti toliau", - pokalbį baigė "Sadolin" ekipos treneris G. Puškorius.

"Sadolin" ekipoje sublizgėjo Žilvinas Rubliauskas pelnęs 35 taškus ir surinkęs 40 naudingumo balų, Šarūnas Jurgutis pridėjo 15 taškų.

"LKA-karys.lt" komandoje Marius Valkauskas įmetė 21 tašką, Aurimas Pocius surinko 17 taškų.

Užmirštas pergalės skonis

Viltis patekti į atkrintamąsias varžybas išsaugojo "Legiono" (2-11) krepšininkai, kurie svečiuose ketvirtame kėlinuke įrodė savo pranašumą prieš JBR (1-13) komandą ir nugalėjo juos rezultatu 87:69. Pirmoji dvikovos pusė buvo atkakli ir didesnės iniciatyvos neturėjo nei viena komanda. Po pirmųjų dvidešimties minučių penkių taškų pranašumą turėjo svečiai 38:33.

Po didžiosios pertraukos toliau vyko pakankamai atkakli kova, bet ir vėl kiek tiksliau dešimties minučių atkarpą sužaidę svečiai padidino persvarą iki aštuonių taškų 60:52. Ketvirtame ketvirtyje išryškėjo "Legiono" komandos pranašumas, kurie galutinai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir dvikovos pabaigoje šventė įtikinamą pergalę.

Nugalėtojų komandos vadovas Gintaras Pavalkis džiaugėsi užmirštu pergalės skoniu: "Jau buvom užmiršę kaip laimėjimas ir atrodo. Truputį drebėjo rankos nes mūsų šansai dar nėra palaidoti. Pasiskaičiavom, kad viskas priklauso tik nuo mūsų pačių, kaip sulošim taip ir turėsim. Pergalė buvo reikalinga kaip kraujas. Gerai, kad viskas gerai. Prie mūsų prisijungė naujas aukštas žmogus. Tik aišku labai gaila, kad į pabaigą visų grupės rungtynių daugmaž stipresnę susirinkom priekinę liniją".

"Ričardui mūsų vakar pakrito tritaškiai. Aplamai mūsų komandos taiklumas nebuvo prastas, tik, kad mažai buvo mesta dvitaškių. Ir kas labai retai būna laimėjom kamuolius. Jeigu pažiūrėjus į statistiką tai kamuolius laimėjom antrą kartą ir turim dvi pergales. Prieš "Omnilangus" laimėjom vienu kamuoliu, o prieš JBR atkovojom trim daugiau", - pagrindinę pergalės priežastį atskleidė G. Pavalkis.

Pasiteiravome G.Pavalkio apie laukiančią svarbią dvikovą su "LKA-karys.lt" ekipa: "Prastai mes su kariais namuose sužaidėm. Turbūt buvo vienos iš nemaloniausių rungtynių. Praktiškai nuo antro kėlinuko vidurio žaidėme su aukščiausiu žaidėju 1,90 cm. Tad pusę rungtynių dar žaidėm pusę velnio, o paskui subyrėjom. Plius dar buvęs mūsų žaidėjas sužaidė gyvenimo rungtynes. Ir kamuolių prisirinko ir iš po krepšio taškų suvertė. O dabar važiuosim pasikeitę. Ir priekinėje linijoje turėsim papildomų žaidėjų. Prie to ką turėjom pirmose tai prisidės mūsų naujokas ir tikimės, kad padės A. Aniulis ir G. Juozapavičius. Kai jie po krepšiu tai mums ir akims šviesiau. Esame optimistai ir tikimės mums palankių rezultatų", - geros nuotaikos nestokojo "Legiono" komandos vadovas G. Pavalkis.

Prie "Legiono" ekipos pergalės daugiausiai prisidėjo Ričardas Prybylskis pelnęs 28 taškus, atlikęs 10 rezultatyvių perdavimų ir surinkęs 33 naudingumo balus. Haroldas Zenkovas pridėjo 19 taškų.

JBR komandoje išsiskyrė Andrius Montvydas ir Remigijus Indrašius pelnę po 20 taškų.

Žingsnis po žingsnio

Svečiuose rungtyniavusi "Vilniaus ugniagesio" (8-2) komanda žingsnis po žingsnio didino pranašumą ir dvikovos pabaigoje iškovojo įtikinamą pergalę prieš grupės autsaiderius "Teo" (1-11) krepšininkus rezultatu 91:65.

Svečiai nuo rungtynių pradžios kontroliavo rungtynes ir po kiekvieno kėlinuko didino pranašumą. Po pirmo kėlinuko jų persvarą buvo penki taškai, o įpusėjus dvikovai pranašumas šoktelėjo iki dvylikos taškų 42:30. Trečiajame ketvirtyje skirtumas perkopė dvidešimties taškų ribą 68:47, o lemiamame kėlinuke savo "Vilniaus ugniagesio" krepšininkai prie turėtos apčiuopiamos persvaros dar pridėjo penkis taškus ir iškovojo solidžią pergalę.

"Vilniaus ugniagesio" komandoje pasižymėjo Rokas Anuškevičius pelnęs 17 taškų, Giedrius Ruočkus surinko 16 taškų.

"Teo" ekipoje rezultatyviausiai žaidė Liutauras Adomaitis įmetęs 18 taškų, Mantas Kukenys pridėjo 13 taškų.