"Legionas" pašokdino lyderius

Plasta-Sostinės B lygos puošmena ketvirtadienį tapo "MB Legal-Tikrosios saugos" ir "Legiono" akistata. Permainingose rungtynėse "Legiono" jaunimas privertė kaip reikiant paplūšėti tituluotus varžovus. Kitose rungtynėse "Vilniaus ugniagesys" (10/2) ir "Teltonika" (7/5) įveikė grupės autsaiderius.

Drama

Antrą vietą B grupėje užimanti "MB Legal-Tikroji sauga" savų žiūrovų akivaizdoje susitiko su "Legionu" (8/3) ir nuo pirmųjų minučių ėmė tvirtai ginti savo namų tvirtovę (27:7). Tačiau 20-ies taškų deficitas svečių neišgąsdino – jie antrą kėlinį laimėjo rezultatu 30:10 ir vėl atstatė pusiausvyrą – 37:37.

Poilsio minutes naudingai išnaudojo abiejų komandų žaidėjai – aikštelėje ir toliau virė atkakli ir permaininga lygių varžovų kova, bet šiek tiek priekyje buvo šeimininkai (56:54). Iki rungtynių pabaigos likus žaisti 33 sekundes rezultatą išlygino Paulius Leščinskas (71:71). Vis tik "Legionui" dar kartą užpulti nepavyko, todėl teko pripažinti baudų metimus sumetusių varžovų pranašumą – 71:73. Po šio pralaimėjimo komanda smuktelėjo į ketvirtąją turnyro lentelės poziciją.

"Trigubu dubliu" nugalėtojų gretose pasižymėjo Nerijus Varnelis, pelnęs 30 taškų, atkovojęs 16 kamuolių ir suklydęs net 10 kartų. 23 taškus prie pergalės pridėjo Ignas Sinkevičius.

Pralaimėjusiųjų gretose 25 taškais pasižymėjo Arnas Aniulis. 20 taškų įmetė P. Leščinskas, 14 – Ričardas Prybylskis (7 rez. perd.).

Sunki pradžia – lengvas finišas

Pirmoje tarpusavio akistatoje ugniagesiai "LKA-Karys.lt" (2/10) komandą sutriuškino net 33 taškų skirtumu. Matyt, namuose žaidusi ekipa tikėjosi tokio paties rezultato, bet rungtynių pradžia nebuvo tokia lengva – po dešimties minučių "Vilniaus ugniagesys" pirmavo vos tašku (17:16). Antro kėlinio pradžioje kariai netgi pirmavo (21:17), bet likusią ketvirčio dalį pralaimėjo 5:18 ir vėl atsidūrė besivejančių vaidmenyje – 26:35.

Po ilgosios pertraukos komandos grumėsi taškas į tašką, todėl skirtumas nepakito (40:49). Visgi lemiamame ketvirtyje "Vilniaus ugniagesys" nusprendė susiimti ir parodyti tikrą savo jėgą – ketvirtį laimėję 16 taškų skirtumu jie į savo sąskaitą įsirašė jau 10 pergalę šiame sezone – 77:52.

Ugniagesiai A grupėje ir toliau žengia antri, o kariai – priešpaskutiniai, aštunti.

Nugalėtojų gretose dvigubu dubliu pasižymėjo Giedrius Ruočkus – 20 taškų ir 11 atkovotų kamuolių. 15 taškų pridėjo Justinas Luneckas, 13 – Karolis Sidikerskis, 11 – Aras Bražiūnas (8 rez. perd.).

"LKA-Karys.lt" komandai 18 taškų surinko Rimantas Vilkys, 14 – Aurimas Birutis, 10 – Lukas Praskorys.

Be didesnio vargo

Kitame A grupės susitikime autsaideriai "Š.Marčiulionio KA-Himėja-Caparol" (1/11) krepšininkai namuose priėmė ketvirtą vietą užimančią "Teltoniką". Pirmosiomis rungtynių minutėmis vyko permaininga kova, bet mini spurtas padėjo svečiams atsidurti priekyje (24:16). Nors marčiulioniukai antrame kėlinyje žaidė sėkmingai ir priartėjo iki trijų taškų, vėl paskutines minutes geriau sužaidė "Teltonika" (38:31). Po pertraukos svečiai ir toliau pamažu didino savo persvarą, kol ji galiausiai pasidarė įtikinama. Galiausiai iškovota pelnyta pergalė – 74:55.

"Teltonikai" 21 tašką pelnė ir 12 kamuolių po krepšiais sugriebė Mantas Vanagas. 14 taškų ir 10 atkovotų kamuolių pridėjo Darius Kavaliauskas.

Marčiulioniukų neišgelbėjo ir sėkmingas Viliaus Žuko žaidimas. Lengvojo krašto sąskaitoje – 23 taškus. 12 taškų surinko Mykolas Radionovas.