Patirtis prieš jaunystę - 2:0

Ketvirtadienio vakarą buvo sužaisti du Plasta-Sostinės B lygos susitikimai, kuriuose labiau patyrusios ekipos šventė lengvas pergales prieš "Š.Marčiulionio KA" jaunimą. Prabangioje Valčiūnų arenoje žaidę "Vilniaus ugniagesio" krepšininkai palaužė 1998 metais gimusių vaikinų antrąją komandą, o "MB Legal-Tikroji sauga" atstovai gana lengvai įveikė tų pačių metų pagrindinę "marčiulioniukų" ekipą.

Leido pasireikšti atsarginiams

Savo aikštėje žaidę "Vilniaus ugniagesio" (1-0) atstovai tris su puse minutės leido "ŠMKA-Himėja-Caparol" (0-2) atstovams alsuoti jiems į nugaras, tačiau vėliau spurtavo rezultatu 16:3 bei įgijo dviženklį pranašumą (22:9).

Gintauto Vileitos treniruojami "marčiulioniukai" dar bandė atsitiesti, tačiau ūgio ir fizinės jėgos stoka bei dažnos klaidos neleido svečiams atkurti rungtynėse intrigos.

Dvikovos pusiaukelėje "ugniagesiai" turėjo 16 taškų (40:24) persvarą, o dar po dešimties minučių mėgavosi triuškinamu 25 taškų pranašumu (63:38).

Lemiamame kėlinuke aikštės šeimininkai sumažino apsukas, leido pasireikšti savo atsarginiams krepšininkams bei suteikė papildomų progų jauniesiems svečių ateities talentams. Galutinis rezultatas - 77:53 "Vilniaus ugniagesio" ekipos naudai.

"Vilniaus ugniagesys": Tomas Markevičius 19, Nerijus Statkus 13, Aras Bražiūnas 11.

"Š.Marčiulionio KA-Himėja-Caparol": Jonas Kalis 18, Mykolas Radionovas 9.

Nepalūžo

Kur kas sudėtingiau pergalės link ėjo "MB Legal-Tikrosios saugos" (2-0) vyrai, kurie savo aikštėje palaužė "Š.Marčiulionio KA I" (0-2) kolektyvą rezultatu 83:65.

Susitikimo pradžioje abi komandos stojo į žvalgybą ir stengėsi suprasti viena kitos užmačias. Pirmieji į šturmą pakilo "advokatai" laimėję kelių minučių atkarpą rezultatu 8:0 bei pirmojo ketvirčio viduryje įgiję dviženklį pranašumą (13:3).

Edvino Justos treniruojamas kolektyvas nepalūžo. Anaiptol, antrojo kėlinuko pradžioje "marčiulioniukai" patys pasiuntė varžovus į lengvą nokdauną ir kiek netikėtai išsiveržė į priekį (21:20).

Rungtynių svarstyklėms išsilyginus keletą minučių abi komandos žengė koja kojon, visgi dvikovai artėjant prie pusiaukelės "MB Legal-Tikroji sauga" komanda sužaidė dar vieną nepriekaištingą atkarpą, po kurios bei susigrąžino dviženklę persvarą (42:32).

Po didžiosios pertraukos "advokatai" jau žaidė įsijungę aukščiausią pavarą ir sulig kiekviena minute vis labiau tolo nuo varžovų. E.Justos auklėtiniai dar bandė pakilti į kovą, tačiau visos jų pastangos nuėjo perniek, o nuaidėjus finalinei sirenai įtikinamą pergalę šventė praėjusio sezono finalininkai.

"Š.Marčiulionio KA I" treneris Edvinas Justa dvikova liko patenkintas: "Rungtynių pradžioje varžovai labai nepataikė, todėl galėjome kibti jiems į atlapus, o vienu metu - net buvome išsiveržę į priekį. Visgi vėliau "advokatai" suderino taikiklius ir atitrūko nuo mūsų".

"Tai - tikrai labai pajėgi komanda, kuri yra puikiai sukomplektuota ir žaidžia brandų krepšinį. Kai kurias ekipas galima išmušti iš vėžių kaitaliojant gynybos sistemas, o šios dienos varžovams visi mūsų bandymai kažką pakeisti nuėjo lyg vanduo nuo žąsies".

"Tuo tarpu mums dar labai trūksta patirties vyrų krepšinyje. Galbūt šiame sezone nelaimėsime nė vienų rungtynių, tačiau ne tai yra svarbiausia. Jaunimas pamatys, kaip žaidžia vyrai, sutvirtės fiziškai bei įgys naujų žinių. Būtent tą mes ir norime šiemet pasiekti dalyvaudami B lygoje", - teigė "Š.Marčiulionio KA I" treneris E.Justa.

"MB Legal-Tikroji sauga": Dainius Kinderevičius 22, Mindaugas Badaras (10 atk.kam.) 20, Ignas Urbietis 12.

"Š.Marčiulionio KA I": Danielius Kopūstas (14 atk.kam.) 12, Šarūnas Lebeckas 11.