"SK Ferimsta" - per žingsnį nuo finalo

Antradienio vakare Plasta-Sostinės B lygoje įvyko du susitikimai. Pirmieji pusfinalio etapą pradėjo "SK Ferimstos" ir "Vilniaus ugniagesio" krepšininkai, o pergalę šventė galingai trečią kėlinuką sužaidę B lygos debiutantai. "Išlikmo grupės" dvikovas pergalę baigė "Omnilangų" kolektyvas, kuris paskutinėse rungtynėse nugalėjo JBR atstovus.

Užteko dešimties minučių

Pirmosiose pusfinalio rungtynėse pergalei pasiekti "SK Ferimstos" ekipai užteko vos vieno kėlinuko. Po apylygės pirmosios rungtynių pusės, galingai sužaidę trečiąjį ketvirtį, vieni B lygos favoritų savo aikštelėje pranoko "Vilniaus ugniagesio" komandą rezultatu 85:68.

Pirmajame kėlinuke pirmaujanti komanda keitėsi kelis kartus ir nei vienai ekipai nepavyko įgyti didesnės nei keturių taškų persvaros. Antrojo ketvirčio pradžioje, po nedidelio spurto aikštelės šeimininkai pirmavo 36:27, tačiau vėliau jie per tris žaidimo minutes sugebėjo įmesti tik vieną tašką. Tuo pasinaudoję svečiai sumažino skirtumą iki dviejų taškų 37:35. Visgi per likusį laiką ugniagesiai šaudė tuščiais šoviniais ir be atsako pelnę aštuonis taškus, dvikovos pusiaukelėje "SK Ferimstos" ekipa atitrūko dviženkle persvara 45:35.

Nors trečiojo kėlinuko pradžioje komandos apsikeitė taikliais metimais iš artimos distancijos, bet vėl prabilę aikštelės šeimininkų snaiperiai siuntė vieną metimą po kito ir sužaidus trisdešimt minučių aikštės šeimininkų pranašumas jau nekėlė abejonių 69:44.

Paskutinis kėlinukas tebuvo formalumas.  Nors ugniagesiai  dar buvo priartėję iki dvylikos taškų, tačiau tai buvo viskas ką jiems pavyko padaryti. Finalinis teisėjo švilpukas užfiksavo solidžią "SK Ferimstos" komandos pergalę.

"SK Ferimstos" komandos treneris Rematas Kurilionokas po dvikovos paanalizavo komandos žaidimą: "Užtikrinatai jautėmės tris kėlinukus.  Nors gal pradžią pradėjom kiek įsitempę, tai gal apylygis rezultatas laikėsi. Bet kai persvėrėm rezultatą savo naudai, tai visai kitaip buvo. Truputį atitolome ir pradėjo jaustis užtikrintumas. Ir tikrai jautėsi, kad pergalė bus mūsų. Esu tikrai patenkintas komandos žaidimu tris kėlinukus. Dėl ketvirto kėlinuko prisiimu savo kaltę, kad jos nenuteikiau. Daugmaž daviau suprasti, kad jau viskas baigta. Liepiau žaisti lėtai, daryti derinius ir žaidimas išsibalansavo. Čia mano klaida, kad nenuteikiau komandos, atsipalaidavom ir komanda sunkiai rinko taškus. O varžovai pradėjo pataikyti. Nors aišku čia abiejų pusių klaida, bet visų pirmą turiu prisiimti atsakomybę aš", - teigė R.Kurilionokas.

"O pirmadienį atsakomojoje dvikovoje manau viskas bus kitaip. Pirma tas laikas kitoks ir susirinkt bus sunkiau. Ir po darbų dar galvos neveiks. Kaip ir kiekvieną kartą sakau reikia gerbti kiekvieną varžovą. Aš asmeniškai gerbiu kiekvieną, bet jeigu susirinksim ankščiau, pasitarsim, pakalbėsim ir manau kad šios serijos rezultatas bus 2:0. Aš galvoju, kad pirmieji du kėlinukai gali būti nervinantys ir jei kas nutols ir pasiims persvarą tam bus lengviau. Manau pirmo kėlinuko pradžia ir trečias kėlinukas bus svarbus, kaip ir visose krepšinio varžybose", - apie atsakomosios dvikovos scenarijų nuspėti bandė "SK Ferimstos" komandos treneris Rematas Kurilionokas.

Leido pasijusti šeimininkais

"Vilniaus ugniagesio" komandos vadovo Nerijus Statkaus po dvikovos pasiteiravome, kas atsitiko trečiame kėlinuke: "Manau, kad ir trečiame kėlinuke ir visų rungtynių leidome varžovams pajausti, kad jie yra aikštės šeimininkai ir, leidome laisviems atakuoti  iš trijų taškų zonos. Ko pasekoje jie įmetė vienuolika tritaškių. Praktiškai tai leido jiems jaustis komfortabiliai tam trečiame kėlinuke. Mūsų žaidimas trečiame ketvirtyje sustojo, dėl to, kad nesugebėjom apsiginti ir patys puolime darėm klaidų. Prieš tokią komandą žaidžiant dvidešimt klaidų padaryti - didelė prabanga. Varžovai taikliai atakuoja tiek iš vidutinio, tiek iš tritaškio zonos ir gerai pasinaudoję mūsų prarastais kamuoliais puolime, sugebėjo juos paversti greitomis atakomis ir, lengvais taškais iš po krepšio. Todėl jiems taip ir pavyko atitrūkti trečiame kėlinuke".

"Matėsi, kad varžovai yra išstudijąvę mūsų žaidimą, pakankamai kibiai gynėsi, žinojo mūsų derinius ir siekė išmušti iš pusiausvyros juos atliekant. Jiems tai dalinai ir pavyko padaryti. Bet mes nenuleidžiam rankų ir tikimės atkaklios kovos pirmadienį savo aikštelėje ir, tikimės, kad dar sugrįšim ten kur pradėjom šitą etapą", - optimistiškai komentarą baigė "Vilniaus ugniagesio" komandos vadovas Nerijus Statkus.

"SK Ferimstos" ekipoje rezultatyviausiai žaidė Ugnius Luneckas pelnęs 17 taškų, Liudvikas Rukšėnas surinko 15 taškų.

"Vilniaus ugniagesio" komandoje išsiskyrė Tomas Markevičius įmetęs 17 taškų, Nerijus Statkus pridėjo 13 taškų.

Geležinė gynyba

Ketvirtame kėlinuke parodę geležinę gynybą ir puikų puolimą "Omnilangų" krepšininkai savo aikštelėje rezultatu 56:42 įveikė JBR komandą.

Iki trečiojo kėlinio vidurio aikštelės buvo pirmaujančių vaidmenyje, tačiau įpusėjus ketvirčiui Paulius Kapšys taikliu metimu iš artimos distancijos pirmą kartą rungtynėse persvėrė rezultatą savo komandos  naudai 33:32. Visgi iki kėlinuko pabaigos išlaikyti iniciatyvos nepavyko ir po trisdešimties minučių rezultatas lygus 37:37.

Tačiau lemiamame kėlinuke svečių taikiklis visiškai išsiderino. Per dešimt minučių pataikę tik du metimus iš dvidešimt vieno ir  sukrapštę vos penkis taškus, JBR ekipa turėjo pripažinti "Omnilangų" komandos pergalę.

Nugalėtojų komandos vadovas Ramūnas Matonis trumpai pakomentavo rungtynes: "Rungtynės gavosi gana sudėtingos. Priešininkai buvo nusiteikę gana rimtai ir tris kėlinius teko rimtai kautis. Ryškiai laimėjome kovą pro krepšiais, tad turėjome nemažai antrųjų šansų".

"Antrajame etape jau sunkiau rinkdavomės į rungtynes, tad daugiau žaidė sezono metu mažiau progų pasireikšti gavę krepšininkai. Patyrėme vieną pralaimėjimą, tad antrąją dalį galima vertinti gerai. Aišku, jau nebuvo to azarto, nes nesame pratę žaisti dėl vietų turnyrinės lentelės gale. Tad ir nusiteikimas rungtynėms būdavo visiškai kitoks", - pasirodymą antrame etape įvertino "Omnilangų" komandos vadovas R. Matonis.

"Omnilangų" komandos lyderis Rolandas Pocius surinko trigubą dublį: 20 taškų, 14 atkovotų kamuolių ir 11 išprovokuotų pražangų. Karolis Žukas pridėjo 13 taškų.

JBR gretose pasižymėjo Remigijus Indrašius įmetęs 13 taškų ir sugriebęs 10 kamuolių, Vytis Nevedomskis pridėjo 11 taškų.