Staigmena: nesustabdomas „Ugniagesys“ nepaliko vilčių „Dussmann“

GEALAN-Sostinės krepšinio B lygos savaitė prasidėjo kiek netikėtu rezultatu. Vos vieną nesėkmę viso sezono metu iki šio vakaro patyrę ir užtikrintai lygoje pirmaujantys „Dussmann“ (13-2) namuose nesulaikė Dominyko Gružinsko ir Dovydo Sakalniko vedamo „Ugniagesio“ (11-3) bei patyrė skaudžiausią nesėkmę sezone, nusileidę net 76:99.

Pralaimėjimas kiek susvyravo „Dussmann“ akcijas. Ir toliau vienvaldžiais lygos lyderiais išliekantys Mindaugo Lapėno auklėtiniai visus kozirius turi savo rankose, o tvarkaraštis – atrodo palankus.

Vis dėlto daugiau taškų barstyti nederėtų: „Ugniagesys“ pasiekė revanšą didesniu skirtumu, nei nusileido pirmoje sezono akistatoje, o šiuo metu turi net 7 pergalių seriją, tad nėra abejonių – Genadijaus Kuliomino kariauna nusiteikus rimtai.

Mačo pradžia šeimininkams nieko blogo nežadėjo: per pirmas tris minutes „Dussmann“ surinko 8 taškus, praleido vos 3 ir kiek sėkmingiau pradėjo susitikimą, išsiverždami į priekį 8:3. Tiesa, „Ugniagesys“ greit rezultatą išlygino (8:8) ir nors šeimininkai po Deimanto Pavlovskio tritaškio susigrąžino 5 taškų pranašumą (19:14), ketvirtį spurtu 6:0 baigę svečiai pirmą kartą išsiveržė į priekį – 20:19.

Sužaidus tris minutes po pertraukėlės D.Gružinskas padidino „Ugniagesio“ pranašumą iki 6 (30:24), o gynyboje nesusikoncentravę šeimininkai nesugaudė svečių lyderių tandemo, bei likus žaisti tris su puse minutės jau turėjo dviženklį deficitą – 28:39, kurį, įpusėjus mačui pavyko likviduoti iki 40:47.

Pirmoje dvikovos pusėje „Ugniagesio“ lyderiai D.Gružinskas ir D.Sakalnikas surinko net po 18 taškų, abu realizavę po 6 metimus iš 8 bandymų, bei kontroliavę mačo tempą bei rezultatą.

Po ilgosios pertraukos „Dussmann“ gynyba, kas šį sezoną buvo komandos labai svarbus ginklas – ir toliau neveikė. Vien per pirmas pusantros trečio kėlinio minutės svečiai pelnė 7 taškus, bei įgijo 12 taškų persvarą (54:42), o sužaidus 3 minutes ir 20 sekundžių, po Dangirio Čėsino tolimo metimo – ir 16 (62:46).

Mindaugui Lapėnui pavyko pažadinti savo komandą ir 4 minučių atkarpą „Dussmann“ sužaidė kaip iš natų: gerai gynėsi, spaudė bei dvigubino oponentus, „Ugniagesys“ prarado kelis kamuolius, o šeimininkai spurtavo 15:3, bei labai greitai sugrįžo į rungtynes – 61:65.

Vis dėlto savo žodį vėl tarė fantastinį vakarą turėjęs Dominykas Gružinskas: gynėjas surinko 4 taškus iš eilės (69:61), kurie nuramino jo komandą, o trečią kėlinį snaiperis baigė dviem tritaškiais iš eilės, kurie ne tik sugrąžino, bet ir pakėlė į dar nematytas aukštumas „Ugniagesio“ pranašumą – 80:63.

Antro staigaus spurto svečiai šiame mače surengti nepajėgė: „Ugniagesys“ ketvirtame kėlinyje pailgino savo atakas, kurias užbaigdavo ne greičiau nei 18-20 atakos laiko sekundę, laikas greitai bėgo, o padrikas „Dussmann“ puolimas leido šeimininkams per 10 minučių surinkti vos 13 taškų, taip nepasiliekant jokios vilties pakovoti bent dėl teigiamo tarpusavio mačų balanso.

Po pergalės Genadijus Kuliominas papasakojo apie susitikimą bei žadėjo nutildyti jo komandos nevertinančius: „Varžybos buvo geros. Mūsų tikslas buvo laimėti daugiau nei 11 taškų. Kaip ir viską, ką norėjome, įvykdėme. Gružinskas sužaidė labai geras rungtynes, buvo toks, kokį mes ji visada norime matyti - greitas ir veržlus.

Sakalnikas sužaidė irgi geras varžybas, žinant, kad pas jį yra problemos su rankos pirštu. Na, visi, kas buvo aikštelėje prisidėjo prie tokio rezultato. Varžybos nebuvo idealios aišku. Pirmoje pusėje buvo nemažai klaidų lygioj vietoj. Paskui gynyboje irgi daug klaidų yra.

Kažkur nespėjome į pagalbą. Toliau,  Pavlovskio sakiau į dešinę neleisti, bet ne visi tą supranta. Kaip bebūtų, intensyvumas buvo neblogas. Juos lyga skaito favoritais čempionato, mus negirdėjau, kad net į finalą prognozuotų. Na pažiūrėsime,  kaip ten bus. Kaip sakant rezervų mes dar tikrai turime, dar ir kelių gerų žaidėjų nebuvo. Šiandien turbūt geriausias nusiteikimas varžyboms buvo per visą sezoną. Ačiū varžovams už žaidimą.“

Nieko nuostabaus, kad „Dussamm“ strategas Mindaugas Lapėnas po mačo džiaugsmu nespinduliavo: „Kad didžioji dalis mano komandos žaidėjų tiesiog teka pasroviui - seniai matėsi, o kai sutiko geresnio meistriškumo priešininką viskas iškilo į paviršių. Tam, kad pasidarytume kažkokias išvadas ir ši nesėkmė netaptų nereikšminga, reikia aiškiai išdėti viską ant stalo ir pasakyti, kad gynyba perimetre vienas prieš vieną buvo žemiau kritikos ribos, visų iki vieno.

Gružinskas tikrai nėra 30 taškų žaidėjas, su visa pagarba jo vakarykštėms pastangoms. Bonuso neišnaudojimas, prakirtimų pražiopsojimas, nulis ambicijų kažką pakeisti.

Aš asmeniškai neleisčiau sau šikti ant galvos, susirinkčiau penkias pražangas, protingas - pabrėžiu, ne metimo metu ir leisdamas įmesti du baudos metimus išeičiau su ramia sąžine, kad atlikau tai, ką sugebėjau.

Čia yra pagrindinis klausimas man šiai dienai.  Gal jau kiek nusibodo reguliarusis čempionatas, gal tapo nuobodu ir trūksta motyvacijos? Gal, nežinau, profesionaliam sporte būna visko, o čia mėgėjų krepšinis.

„Ugniagesys“ mus lenkė motyvacija dvigubai, o tai ir yra liūdniausia. Gali nepataikyti, gali suklysti, kažko nesugebėti, bet nekovoti su B lygos antra komanda, nežinau, man sunku suvokti kam tada iš vis eiti į aikštę.

Reikia pagirti ir „Ugniagesį“ aišku, jei būtų blogai žaidę, gal būtume praplaukę ir vakar apylygiai, bet G.Kuliomino auklėtinai sužaidė puolime labai kokybiškai, prisitaikė prie visko, ką pasiūlėme, susirinko visas dovanas ir nieko čia nebepridursi. Liko kelios rungtynės, žiūrėsim kaip čia mes atrodysim sekančiose rungtynėse. Tikslas lieka vienas - pirma vieta ir viskas dar mūsų rankose.“

Nugalėtojus į priekį vedė nuostabiai rungtyniavęs Dominyko Gružinsko (38 tšk., 10/11 dvit., 3/6 trit., 48 naud.bal.) ir Dovydo Sakalniko (25 tšk., 6/8 dvit., 2/3 trit., 13 atk.kam., 41 naud.bal.) tandemas. Beje, D.Gružinskui tai buvo geriausias vakaras per dešimtmetį trunkančia karjerą lygoje – tiek naudingumo balų gynėjas dar nebuvo surinkęs niekada.

„Dussmann“ ekipai 25 taškus pelnė Deimantas Pavlovskis, 19 pridėjo Edvinas Slapšys