„Ugniagesys“ sudorojo aklai tritaškius svaidžiusius „Oaks“

GEALAN-Sostinės krepšinio B lygoje (SKL) toliau sistemingai formuojasi pirmojo ketverto ekipos. Šios savaitės susitikimų seriją baigė „Ugniagesio“ (9-3) penktoji iš eilės pergalė, šį kartą svečiuose Genadijaus Kuliomino auklėtiniai po ilgosios pertraukos 81:74 susitvarkė su beveik vien tolimais metimais savo žaidimą grindusiais „Oaks-Tirolos“ (4-9) vyrais.

„Ugniagesys“ pasiekęs devintą pergalę pakilo į antrą turnyrinės lentelės poziciją, tačiau norėdami ją įtvirtinti dar privalės pasiekti revanšą prieš „BC Vilkus“ (9-4) bei žvėriškai paskutiniu metu žaidžiančius Vilniaus miesto savivaldybės vyrus, kurie jau yra pasiekę septynias pergales iš eilės.

Tuo tarpu „Ąžuolai“ toliau žaidžia su likimu: nors ekipos vadovas Vaidas Indriliūnas ir yra tikras, kad atkrintamosiose jo ekipa yra pajėgi mesti iššūkį visiems, 9 nesėkmes per 13 mačų patyrusi gerai subalansuota ekipa gali tiesiog nepajusti žaidybinio ritmo, kuris atvertų kelią į didesnes pergales.

Tritaškiai tritaškiai tritaškiai

Visas ketvirtadienio vakaro mačas sukosi aplink tolimus metimus. Susitikimą tolimu metimu pradėjęs Rokas Rudžinskas tarsi uždavė toną, kurį „Oaks“ sekė visą dvikovą. Sėkmingas pirmasis antpuolis, tiesa, geras ženklas nebuvo: „Ugniagesys“ spurtu 9:0 ir privertė šeimininkus prašyti minutės pertraukėles.

Be Gintaro Pociaus turėję verstis šeimininkai po lengvo nokauto sugebėjo greitai atsitiesti ir jau kėlinio viduryje rezultatą išlygino (11:11), o netrukus ir susigrąžino pranašumą (17:13, 19:15), tiesa, jo neišsaugojo, ir po pirmų dešimties minučių buvo visišką lygybė – 19:19. Pirmame kėlinyje šeimininkai prarado 6 kamuolius, tačiau tikslūs 4 tritaškiai iš 7 leido neatsilikti nė tašku.

Antrame kėlinuke šeimininkai ir toliau mėgavosi tolimais metimais, o įpusėjus ketvirčiui visiškai perėmė iniciatyvą ir pirmą kartą susitikime susikrovė dviženklę persvarą (33:21). 2:12 atkarpą pralaimėjęs „Ugniagesys“  likus žaisti dvi minutes atsidūrė dar sudėtingesnėje padėtyje (26:39), ir tik tikslus Dangirio Čėsino tritaškis paskutinėmis sekundėmis kiek priartino svečius – 32:41.

Pirmoje mačo dalyje „Oaks“ pataikė net 8 tolimus metimus iš 16 ir tai buvo distancija, iš kurios šeimininkai atakavo tiksliausiai. Tuo tarpu „Ugniagesys“ galėjo pasigirti tik 3 tolimais metimais iš 11 bandymų ir pakankamai rimtomis problemomis.

Pasikeitus krepšiais, pasikeitė ir vaizdas aikštelėje. „Oaks“ trečiame kėlinyje prametė visus septynis tolimus metimus, o „Ugniagesys“ priešingai – realizavo 4 iš 8, suklydo vos kartą (oponentai – 5), ir nors pataikė tik 3 dvitaškius iš 12, kėlinį laimėjo dvigubai (24:12) ir turėtą 9 taškų deficitą pavertė 3 taškų pranašumu (56:53).

Ketvirtą kėlinį šeimininkai pradėjo perimtu kamuoliu ir greitais dviem taškais, o apsigynę pagaliau nutraukė ir tolimų metimų sausrą – Andrėjus Tichonovas pataikė iš toli (58:56) o spurtą iki 7:0 užbaigė Janas Jurgo (60:56).

Tiesa Genadijau Kuliomino auklėtiniai greitai reagavo – patys surengė atkarpą 6:0, susigrąžino persvarą (62:60), bet kėlinio viduryje vėl tritaškį šovė šeimininkai, šį kartą pasižymėjo Rokas Jankūnas (66:65) dar sykį persverdamas dvikovos svarstykles į „Oaks“ pusę.

Vis dėlto visą antrą lemiamo kėlinio pusę „Oaks“ buvo tarsi apsėsti tolimų metimų manijos: praktiškai visos atakos buvo baigiamos tolimais metimais, viso per ketvirti šeimininkai metė net 15 tolimų metimų, o labai nuspėjama taktika ir netikslūs metimai leido kontroliuoti antrą dvikovos pradžią „Ugniagesiui“, kuris tvirtais žingsniai pasiekė eilinį tašką.

„Ugniagesio“ strategas Genadijus Kuliominas išsamiai pakomentavo tiek šias, tiek būsimas rungtynes: „Buvo neblogos varžybos. Prieš jas žinojau, kad būsim visiškai be įžaidėjų ir dar truks begalė labai svarbių žmonių.

Mes praradome daug potencialo puolime ir turėjome labiau stengtis gynyboje, o puolime labiau žaisti, kaip komanda, nes tik taip galėjome būti stiprūs. Taip varžybų pradžioje mūsų lyderis Dovydas perdegė, buvo nemažai skubotų metimų, bet antroje pusėje jis susitvarkė su savimi ir iš derinių sumetė nemažai metimų.

Mes visąlaik jam akcentuojame, kad jis turi būti agresyvus į vidų, nes jis yra vienas geriausiu lygos žaidėjų, kalbant apie prasiveržimus. Jeigu ne Jankūnas, tai Dovis būtų dar daugiau pelnęs taškų. Toliau mes žinojome, kad prieš jų mažus žmones turėsime pranašumą puolime, tą mėginome išnaudoti, jie labai daug spaudėsi po krepšiu, ko pasekoje mums atsidaro perimetras. Liko tik susimesti metimus.

Taip momentais mes prarasdavome žaidimo planą, pradėdavome po vieną žaisti ir iškart į minusą ėjome, bet po pasitarimų grįždavome su teisingomis mintimis ir dirbdavome kaip komanda. Gynyboje buvo akcentuojami 3 aukšti žmonės. Jie visi ganėtinai neblogai meta iš toli ir mes ne visada atidirbdavome gynyboje ties tuo, leidome jiems išsimesti laisviems kažkiek metimų.

Žinojau, kad nugara realiai lošia tik Jurgo ir ten stengėmės eiti į pagalbą. O Tichonovas su Jankūnu pagrinde veidu lošia, tai čia drąsiai keistis galėdavome. Apsigynėme ganėtinai neblogai, bet galima buvo tikrai geriau.

Šį sezoną žaidėjai rodo stiprų charakterį, kas labai džiugina. Praeitą sezoną turėjome su tuo problemų, per vasarą atsirinkome, kurie žaidėjai mums yra įdomūs ir suderinome, kad toliau pas mus žaistų. Atėjo nemažai naujoku, bet visi, kas mus papilde, yra geru charakteriu ir gerai įsiliejo į kolektyvą ir  komandinį žaidimą.

Kitose varžybose su VDA aš negalėsiu būti, jau žaidėjai tą žino, kai kurie labai apsidžiaugė, tokie kaip Adas Praprovas, iškart pasakė, kad tikrai ateis i varžybas ir kaip sako pagaliau galės jie normaliai pažaisti na reikia kartais padaryti žaidėjams šventę (šypsosi., aut. past.).“

Vaidas Indriliūnas po pralaimėjimo taip pat išsakė savo nuomonę, apie tai, kas sutrukdė pasiekti pergalę: „Šįkart, sakykim, tai buvo trenerio (mano) pralaimėjimas. Antroje rungtynių dalyje ant suoliuko užmiršau Viktorą Azarkovą, o gynybos žvaigždės Drabo nestačiau prieš varžovų lyderius. Būtų padėjęs. Tikėjausi, kad klaidas gynyboje kompensuos puolimas, tačiau šiandien mažiukams nesisekė, o priekinės linijos indėlio nepakako. Nepaisant to, vėl didžiąją laiko dalį pirmavome, vėl susitikimo pabaigoje buvo intriga.

Tik šįkart rungtynės pasibaigė ramiau nes likus porai minučių vyrai ėmė siautėti puolime, prarado kelis kamuolius ir pabaigė dvikovą anksčiau laiko. Puolime gali nesisekti, tačiau gynyboje atidirbti yra būtina. Šiandien to nebuvo ir turime jau ketvirtą pralaimėjimą paeiliui.“

Nugalėtojams Dovydas Sakalnikas surinko 31 tašką ir 10 atkovotų kamuolių, 16 pridėjo Dangiras Čėsinas, 12 - Vytautas Saulevičius.

„Oaks“ gretose išsiskyrė 21 tašką ir 14 atkovotų kamuolių surinkęs Jan Jurgo, 20 pridėjo Andrej Tichonov, 14 - Rokas Jankūnas.