"Vilniaus ugniagesys" apgynė savo tvirtovę, kitur - dominavo svečiai (foto)

Ketvirtadienio vakarą Plasta-Sostinės B lygoje buvo sužaistos net trejos rungtynės, kuriose pergales šventė favoritėmis laikytos komandos. Savo aikštėje žaidę "Vilniaus ugniagesio" vyrai tik po atkaklios kovos palaužė "ISM universiteto" ekipą, tuo tarpu "Sadolin" ir "Steko" komandos šventė užtikrintas pergales svečiuose.

"Š.Marčiulionio KA I" - "Sadolin" rungtynių nuotraukos

Lygiaverčių varžovų dvikova

Praėjusio sezono trečiosios vietos laimėtojai "Vilniaus ugniagesio" (2-0) atstovai pirmenybių starte nedemonstruoja visa griaunančios jėgos ir taškus įsirašo tik gerokai patampę savo gerbėjams nervus. Visa tai puikiai iliustruoja akistatos su "ISM universitetu" (0-2) scenarijus.

Pirmajame kėlinuke vyko dviejų lygiaverčių varžovų dvikova, kurioje nė vienai komandai nepavyko įgyti solidesnės persvaros. Visgi po žaidimo ketvirčius skiriančios pertraukėlės įvykiai ėmė klostytis pagal kiek netikėtą scenarijų. Svečiuose žaidę studentai užgulė varžovų krepšį, neutralizavo "ugniagesių" puolimą ir dvikovos pusiaukelėje susikrovė dviženklį pranašumą (44:33). Maža to, trečiojo kėlinuko pradžioje "ISM universiteto" atstovai pridėjo dar vieną spurtą bei įgijo triuškinamą septyniolikos taškų persvarą (51:34).

Tačiau tuomet studentai sumažino apsukas, leido varžovams atsitiesti ir buvo už tai skaudžiai nubausti. Progą pakeisti rungtynių scenarijų gavę "Vilniaus ugniagesio" vyrai ja pasinaudojo ir jau trečiojo kėlinuko pabaigoje išlygino rezultatą (55:55).

Lemiamame ketvirtyje aikštėje jau vyko tikras nervų karas, o salėje susirinkę žiūrovai galėjo mėgautis nuostabiu reginiu. Likus žaisti 42 sekundes rezultatas dar buvo lygus (78:78), tačiau tuomet aikštės šeimininkų lyderis Giedrius Ruočkus įmetė dvitaškį, netrukus Tomas Markevičius pridėjo dar vieną, o per likusį laiką studentai sugebėjo tik sumažinti varžovų pranašumą. Nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė sunkią "Vilniaus ugniagesio" komandos pergalę rezultatu 82:80.

"ISM universiteto" lyderis Karolis Bielskis išdėstė savo poziciją: "Pradėjome gerai ir po didžiosios pertraukos įgijome solidų pranašumą. Tačiau trečiajame kėlinuke įkritome į žaidybinę duobę, puolime paskubėjome, o varžovai sužaidė brandžiai ir pasivijo. O dvikovos pabaiga buvo visiškai lygi, laimėti galėjo tiek vieni, tiek kiti. Šįkart Fortūna plačiau šypsojosi ugniagesiams, kurie ir laimėjo rungtynes".

"Kalbant apie sezono tikslus, tai apie konkrečias vietas dar anksti šnekėti. Pirmenybių startas sunkus, nes mes bandom įsivažiuoti, pajungti naujus žaidėjus. Tad kažką prognozuoti bus galima po mėnesio ar dviejų. Dabar mes vis dar ieškome savo žaidimo", - teigė "ISM universiteto" komandos lyderis K.Bielskis.

"Vilniaus ugniagesys": T.Markevičius 24, Karolis Sidikerskis 16, Rokas Anuškevičius 13.

"ISM universitetas": Karolis Bielskis (11 atk.kam.) 29, Vilius Nausėda 17.

Išnaudojo fizinį pranašumą

Savo aikštėje žaidusi "Š.Marčiulionio KA I" (0-3) ekipa trylika minučių pirmavo prieš "Sadolin" (2-0) atstovus, tačiau vėliau leido varžovams perimti iniciatyvą ir patyrė skaudžią nesėkmę.

Lūžis rungtynėse įvyko prieš pat didžiąją pertrauką, kuomet svečiai spurtavo 7:0 ir per nepilnas dvi minutes įgijo apčiuopiamą pranašumą (45:38). Nors trečiojo kėlinuko pradžioje Edvino Justos treniruojami "marčiulioniukai" dar bandė alsuoti varžovams į nugaras, tačiau vien didelio noro buvo maža.

Svečiai puikiai išnaudojo savo fizinį pranašumą, žaidė protingą krepšinį ir žingsnis po žingsnio tolo nuo jaunųjų varžovų. Ištiksėjus pagrindiniam rungtynių laikui švieslentėje degantys skaičiai paskelbė užtikrintą svečių pergalę rezultatu 94:70.

Nugalėtojų komandos strategas Algirdas Milonas džiaugėsi pergale ir nepamiršo komplimentų varžovams: "Buvo tikrai geros rungtynės, jaunimas žaidė savo žaidimą, tad kol varžovai turėjo jėgų turėjom juos vytis. Paskui išnaudojom savo jėgą po krepšiais, o antroje susitikimo pusėje juos galutinai nulaužėme. Tiesiog, gerai susitvarkėme su jų aikštės gynyba ir vėliau jau nebuvo didelio vargo".

"Apskritai gražios rungtynės buvo. Patiko "marčiulioniukų" komanda, kuri yra ambicinga ir kovinga ekipa. Tačiau šiai dienai mes esame tiesiog labiau patyrę ir stipresni. Jiems šiek tiek brandos trūksta, nes dvikovos metu jaunimas padarė keletą smulkių jaunatviškų klaidų, kurias mes išnaudojome bei pasiėkėme pergalę", - varžovų trūkumus išdėstė "Sadolin" komandos strategas A.Milonas.

"Sadolin": Gediminas Kieras 29, Ričardas Čekanavičius 13, Marius Vaškys 12.

"Š.Marčiulionio KA I": Matas Jogėla 16, Danielius Kopūstas ir Šarūnas Tamkevičius po 11.

Be gailesčio

Lengviausią vakaro pergalę iškovojo "Steko" (3-0) vyrai svečiuose be gailesčio sumindę "Legiono" (1-1) ekipą rezultatu 105:65. Ambicingieji svečiai pelnė pirmuosius taškus ir nieko nelaukę įjungė aukščiausią pavarą bei nurūko tolyn.

Aikštės šeimininkai kurį laiką dar matė varžovus horizonte, tačiau antrojo ketvirčio pradžioje leido "Steko" ekipai pelnyti aštuonis taškus be atsako, įgijo dviženklį deficitą (19:33), kurio taip ir nesugebėjo panaikinti.

Tuo tarpu visišką rungtynių kontrolę įgiję svečiai dar labiau įsuko puolimo smagratį ir susitikimo pabaigoje šventė solidžią pergalę.

"Stekas": Laimonas Brazauskas 29, Martynas Jokubauskas (14 atk.kam.) 18, Žygimantas Kulda 16.

"Legionas": Paulius Leščinskas (5 rez.perd., 5 per.kam.) 24, Arnas Aniulis 16.