„Vilniaus ugniagesio“ laukia apmąstymai, „Gestas-IDW“ – „susirgęs“ trečio kėlinio sindromu

„Vilniaus ugniagesio“ (6/2) trijų pergalių serija GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) B čempionate nutrūko. Ir ją nutraukė „Patriotai-VTDK“ (5/3), kurie susitikimą namuose laimėjo 74:71 (10:14, 26:19, 20:17, 18:21).

Atkaklumo šiose rungtynėse tikrai nebuvo per mažai – rezultatas svyravo kas akimirką ir kiekviena ataka komandoms buvo labai brangi. „Patriotai-VTDK“ tik ketvirtojo kėlinio pradžioje buvo įgavę didesnį pranašumą, kuris vis tiek nebuvo saugus (9 taškai), o „Vilniaus ugniagesys“ įrodė, kad tokį deficitą panaikinti gali be problemų.

Likus 2 minutėms svečiai jau pirmavo 69:68, bet varžovų klaidas išnaudojo šeimininkai, susigrąžinę pranašumą. „Vilniaus ugniagesys“ bandė gelbėtis, baudas sumetė Giedrius Ruočkus (71:73), bet pergalę „Patriotams-VTDK“ įtvirtino Deivido Aukštuolio baudų metimai.

„Vilniaus ugniagesio“ vyrai parodė, kad tikrai yra tvirti, nes galimybę laimėti išsaugojo iki paskutinės minutės, net žaisdami penkiese.

23 taškus šiai ekipai pelnė G.Ruočkus (7 atk. kam.), po 15 – Dovydas Sakalnikas (14 atk. kam.) ir Eividas Petrulis (8 atk. kam., 6 rez. perd.), 11 – Dominykas Gružinskas, 7 – Raimondas Sadkauskas.

„Patriotams-VTDK“ 20 taškų surinko D.Aukštuolis (7 atk. kam., 7 rez. perd.), 17 – Tomas Jasiulis, 13 – Dovydas Braknys, 12 – Ernestas Abmorševas (12 atk. kam.).

Vilniaus ugniagesio“ atstovas Genadijus Kuliominas kreipėsi į savo komandą.

„Pralaimėjome fizine jėga. Turėjome daug problemų ginantis, trūko ūgio, būtų naivu tikėtis, kad penkiese galime laimėti. Kai iš 18 galinčių žaisti susirenka 5, reikia rimtai susimąstyti. Taip, yra žmonių, kurie ne Lietuvoje ar nesuderina su darbu, bet žinant tvarkaraštį iš anksto, viską galima suderinti, kai turi noro. Tegu pralaimėjimas lieka ant sąžinės tų, kurie galėjo ateiti, bet patingėjo. Gal kažkam „Žalgirio“ rungtynės buvo svarbesnės.

Kita vertus, pralaimėjimas nieko nereiškia, į kitą etapą žengsime tarp stipriausių ir viskas prasidės nuo nulio. Pergalių užteks tiek, kad būtume tarp 7 geriausių“, – sakė jis.

Trečio kėlinio sindromas

Tuo tarpu kitame mače pirmenybių lyderė „Sadolin“ (7/1) namuose 87:56 (15:20, 25:12, 31:8, 16:16) susitvarkė su „Gestu-IDW“ (3/5).

Jei pusantro kėlinio „Gestas-IDW“ laikėsi priekyje iš paskutiniųjų, tai vėliau „Sadolin“ pačiupo iniciatyvą į savo rankas. Šeimininkai sužaidė fantastinį trečią kėlinį, „Gestas-IDW“ atrodė bejėgis ir puolime, ir gynyboje, ir tuo pasinaudojusi „Sadolin“ vogė kamuolius ir susikrovė triuškinantį pranašumą.

„Sadolin“ 35 taškus surinko Žilvinas Rubliauskas, 17 – Šarūnas Jurgutis, 10 – Gediminas Idzelis (16 atk. kam.).

„Gestas-IDW“ 18 taškų pridėjo Gediminas Žukas, 12 – Lukas Laurinaitis, po 10 – Justinas Navlickas ir Vitalijus Zapolskas.

Justinas Navlickas po susitikimo sakė, kad jo komandą veikia trečio kėlinio sindromas.

„Sveikinu varžovus su pelnyta pergale. Su „Sadolin“ žaidžiame jau eilinį kartą, atrodo, vieni kitus pažįstame, varžovų branduolys lieka beveik toks pats, kaip ir klubo susikūrimo metu. Nepaisant to, kad kai kurie žaidėjai išeina, nauji greit komandoje pritampa.

Priešinomės iki didžiosios pertraukos, o po to mus vėl paveikė trečio kėlinuko sindromas – nesugebėjome gerai padirbėti nei gynyboje, nei puolime, tad toks ir rezultatas. Kamuolys ir Žemė sukasi toliau“, – kalbėjo J.Navlickas.