"Agmekos" vargai ir "Tornado" šėlsmas - C lygos ketvirtadienis

Ketvirtadienio vakarą gausiausioje Vilniaus mieste GEALAN-Sostinės C lygoje buvo sužaistos septynerios rungtynės. Daugiausiai intrigos buvo "Agmekos" ir "ACO.LT" komandų akistatoje, kurią minimalia persvara laimėjo pirmoji ekipa. Tuo tarpu praėjusią savaitę triuškinamą nesėkmę patyręs "Tornadas" atsitiesė ir vakar pats nuo žemės paviršiaus nušlavė varžovus.

Nesuderino taikiklių

Nors "Agmekos" (4-0) ekipa yra vienvaldė II diviziono G grupės lyderė, tačiau akistata su "ACO.LT" (1-2) kolektyvu jai susiklostė itin sudėtingai. Savo aikštėje žaidę rungtynių favoritai visą dvikovos laiką žengė koja kojon su varžovais, kol galiausiai minimalia persvara įrodė savo pranašumą - 53:52.

Pirmoje rungtynių dalyje abi komandos niekaip nesuderino taikiklių ir gausiai šaudė pro šalį - "Agmeka" 1/17 trit., o "ACO.LT" ekipa "iš žaidimo" pataikė vos 10 metimų iš 32. Tad nieko nuostabaus, jog įpusėjus dvikovai ant sekretoriato stalo esanti tablo rodė kuklų rezultatą - 28:26 svečių ekipos naudai.

Po didžiosios pertraukos pataikymo procentas nepagerėjo, tačiau prie žaidimo broko prisidėjo itin didelis klaidų skaičius. Panašu, jog toks scenarijus buvo kiek palankesnis svečiams, kurie didesnę laiko dalį pirmavo, o lemiamo kėlinuko viduryje net buvo įgiję apčiuopiamą 8 taškų persvarą (52:44).

Tačiau tuomet, kai atrodė, jog svečiams teliko sutvarkyti formalumus viskas apsivertė aukštyn kojom. Tarsi iš letargo miego pabudusi "Agmeka" spurtavo, pelnė 9 taškus be atsako ir o po Jono Špoko reido pagrindio laiko pabaigoje išsiveržė į priekį - 53:52.

Likus žaisti 10 sek. "ACO.LT" puolėjas Paulius Kasiulis stojo mesti dviejų baudos metimų, tačiau šie skriejo pro šalį, o kamuolį atkovojo aikštės šeimininkų ekipa.

Svečiai netruko prasižengti, o Eimantas Galkevičius irgi prametė abu baudos metimus po kurių "ACO.LT" paėmė minutinę pertraukėlę. Tačiau trumpas pasitarimas naudos nedavė.

Svečių komandos aukštaūgis Algirdas Vinciūnas verždamasis krepšio link pametė kamuolį, o netrukus pasigirdęs finalinis teisėjo švilpukas paskelbė dramatišką "Agmekos" pergalę rezultatu 53:52.

Nugalėtojų komandos vadovas Eimantas Galkevičius džiaugėsi, jog komandai pavyko "sausai" išlipti iš balos: "Labai blogos rungtynės. Varžovai leido mesti iš toliau, bet buvo susigrūdę baudos aikštelėje, tačiau mes tuo nepasinaudojome. Nieko nepataikėme. Sužaidėme labai blogai, tačiau džiaugiuosi pergale. Privalėjome laimėti. Tikiuosi taikiklius suderinsime kitoms rungtynėms."

"Agmeka": E.Galkevičius (2/10 trit.) 14, J.Špokas (0/6 trit.) 12, Adomas Gricius (12 atk.kam.) 11.

"ACO.LT": P.Kasiulis 13, A.Vinciūnas (0/7 dvit.) 11.

Išliejo

Pastarąsias dvejas rungtynes vidutine 37,5 taško persvara pralaimėjusi "Tornado" (1-3) komanda atsitiesė ir visą sukauptą pyktį išliejo ant "Širvėnos" (0-3) ekipos dvikovoje savo aikštėje iškovodama triuškinamą pergalę rezultatu 87:61.

Aikštės šeimininkai nuo pat pirmų susitikimo minučių demonstravo tvarkingą komandinį krepšinį ir sulig kiekviena minute pamažu didino savo persvarą, kuri trečiojo ketvirčio pabaigoje pasiekė dviženklę ribą (61:49).

Atitrūkę į priekį "Tornado" vyrai tarsi nusimetė psichologinę naštą ir lemiamame kėlinuke pademonstravę pavyzdinį žaidimą susikrovė triuškinamą pranašumą, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė ilgai lauktą pergalę.

"Tornadas": Aurimas Klastaitis (7/8 dvit., 12 atk.kam.) 17, Andrius Skauda (5 rez.perd.) 14, Linas Stripinis (11 atk.kam., 5 rez.perd.) ir Dovydas Grigalionis (10 atk.kam.) po 11.

"Širvėna": Mindaugas Plungė 33, Ignas Jablonskas (5 rez.perd.) 11.

Įtikinama pergalė

Antrąją pergalę iš eilės šventė bei į antrąją vietą F grupėje pakilo "Nuts" (3-1) kolektyvas dvikovoje savo aikštėje rezultatu 58:50 palaužęs "SKM-KPMG" (1-3) jaunimą.

Svečiai geriau pradėjo rungtynes, o sužaidus dešimt minučių buvo priekyje (12:6). Tačiau puikiai sužaistas antrasis kėlinukas leido "lošėjams" perimti iniciatyvą ir dvikovos pusiaukelėje būti priekyje (28:20).

Po didžiosios pertraukos Karolio Čyžiaus treniruojamas jaunimas dar buvo atkūręs intrigą, tačiau lemiamame ketvirtyje aukštesnę pavarą įjungę "Nuts" vyrai vėl atitrūko nuo varžovų, įgijo apčiuopiamą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę.

"Nuts": Jonas Mikelkevičius 27, Artūras Jacikas 12, Marius Mačiukas 6.

"SKM-KPMG": Povilas Paulavičius 17, Kajus Steponavičius 8.

Suvokė rungtynių svarbą

Dviejų I grupės viršuje esančių ekipų akistatoje pergalę šventė ir vienvaldė lydere tapo "A komanda" (3-0) dvikovoje savo aikštėje rezultatu 65:59 palaužusi JBR (3-1) atstovus.

Aikštės šeimininkai nuo pirmųjų dvikovos minučių perėmė susitikimo vadžias į savo rankas ir nukūrė į priekį, o po įspūdingo spurto trečiojo kėlinuko pabaigoje net įgijo triuškinamą 19 taškų pranašumą (55:36).

Tiesa, šaltą dušą gavę JBR vyrai sugebėjo atsitiesti ir likus žaisti 10 sek. priartėjo iki vieno metimo (59:61). Tačiau per likusią rungtynių dalį taškus rinko tik "A komandos" vyrai, kurie ištiksėjus dvikovos laikui šventė trečiąją pergalę iš eilės.

Nugalėtojų komandos vadovas Povilas Likša noriai papasakojo apie pergalingą dvikovą: "Puikiai suvokėm rungtynių svarbą, todėl pradėjom labai susikoncentravę. Laimėjome daugumą mikrodvikovų ir kažkokiu būdu - lentą. To užteko prieš ketvirtą kėlinuką pirmauti solidžiu skirtumu."

"Vis tik gal kažkiek atsipalaidavę susikūrėm intrigą susitikimo pabaigoje. Varžovų nenuvertinam. Matyti, jog tai gera, patyrusi komanda, tik mes labiau norėjome laimėti. Laukiam atsakomųjų rungtynių, kurios turėtų būti labai įdomios."

"A komanda": Rokas Eimutis (5 rez.perd.) 16, Dovydas Butkus (1/8 trit.) 11, Tomas Nekrašas 9.

JBR: Andrius Montvydas (13 atk.kam.) 22, Gytis Badaška 19.

Išplėšė

Sunkią pergalę Grigiškių vidurinėje mokykloje šventė "Visi kartu" (3-0) jaunimas rezultatu 68:63 palaužęs vietos "Grigiškių-plasta.lt" (2-2) kolektyvą.

Didžiąją rungtynių dalį priekyje buvo aikštės šeimininkų ekipa, kuri mėgavosi žaidimu ir diktavo varžovams savo žaidimo sąlygas.

Visgi lemiamame kėlinuke, tuomet, kada to labiausiai reikėjo, Tomo Keršio auklėtiniai atkuto bei vos per 10 minučių pelnę 27 taškus ne tik pavijo "Grigiškių-plasta.lt" atstovus, bet ir pagrindio laiko pabaigoje išplėšė dramatišką pergalę.

"Visi kartu": Rapolas Raižys (11 atk.kam.) 27, Paulius Nasvytis 16, Justinas Norkus 13.

"Grigiškės-plasta.lt": Donatas Žilionis (10 atk.kam.) 14, Andrius Baltinis 12.

Daug ko trūksta

Pirmąją pergalę antrajame varžybų etape pagaliau iškovojo "X komandos" (1-4) jaunimas dvikovoje savo aikštėje nepasigailėję SK "Ardo" (1-3) atstovų bei įveikę juos net 39 (!) taškų persvara rezultatu 96:57.

Aikštės šeimininkai galingai pradėjo rungtynes, o sužaidus dešimt minučių jau turėjo dviženklę persvarą (25:12).

Pagavę žaidimo ritmą "X komandos" krepšininkai tęsė savo šturmą ir sulig kiekviena minute didino savo pranašumą, kuris susitikimo pabaigoje tapo triuškinamas.

Nugalėtojų komandos vadovas Mantas Vilušis kalbėjo trumpai: "Sužaidėme neblogai, pavyko gerai pataikyti ir naudotis varžovų silpna gynyba, bet dar daug ko trūksta mums, tad mes ruošimės dar rimčiau. Dėkui varžovams už rungtynes."

"X komanda": Dominykas Makūnas (13 atk.kam., 5 rez.perd., 8 per.kam., 38 naud.balai) ir Mantas Viliušis po 19, Dominykas Ramanauskas (4/6 trit.) 18.

SK "Ardas": Vaidas Jakavonis 23, Valdemar Smilgin ir Vincas Lopatas po 12.

Laiku susigriebė

Pagal labai panašų scenarijų savo varžovus sumindė "Kirvių" (2-3) kolektyvas dvikovoje savo aikštėje nepasigailėjęs "Hanse Traler" (1-3) atstovus ir įveikęs juos rezultatu 83:57.

Aikštės šeimininkai dar pirmajame kėlinuke pabėgo į priekį (22:9), o dvikovos pusiaukelėje dar labiau padidino savo pranašumą (45:30).

Įgavę pasitikėjimo savo jėgomis "Kirviai" sužaidė nepriekiaštingą trečiąjį kėlinuką po kurio susikrovė įspūdingą 27 taškų persvarą (67:40).

Nors lemiamame ketvirtyje svečiai kiek pristabdė įsibėgėjusius varžovus ir minimaliai sumažino turėtą deficitą, tačiau tai tapo tik menka paguoda skaudžią nesėkmę patyrusiai "Hanse Trailer" ekipai.

Nugalėtojų komandos atstovas spaudai Kęstutis Lizdenis buvo labai laimingas: "Pagaliau pavyko išpildyti po ankstesnių varžybų padarytas išvadas - antrąkart iš eilės sužaidėm rezultatyviausias sezono rungtynes ir šįkart gerokai pasitempėme gynyboje. Rungtynių pirmos minutės buvo sunkios, gynėmės pernelyg pasyviai, tačiau laiku susigriebėme, pradėjome daugiau judėti, dalintis kamuoliu ir jau pirmajame kėlinuke įgijome persvarą."

"Pasijutome daug užtikrinčiau, progai esant bėgome į greitą puolimą, tam nepavykus - neperskubėdavome pozicinėse atakose, susikurdavome progas metimams, o ir pataikėme šiandien labai neblogai. Antrajame kėlinyje "Hanse Trailer" ėmė artėti prie mūsų, visgi sėkmingai pavyko atsilaikyti."

"Džiugu, jog šiandien labai užtikrintai į žaidimą pasijungė visi susirinkę "Kirviai", dėl to antroje rungtynių pusėje ne taip gausiai susirinkusiems varžovams ėmė stigti jėgų norint sumažinti skirtumą."

"Pagaliau pasiekėme pirmą sezono pergalę namuose. Puikiai sužaidė įprastai ne pirmais smuikais griežiantys žaidėjai; teko girdėti, kad tokį efektą davė reguliariai vartojami mūsų rėmėjų "Forever Living" maisto papildai. Tikimės tokį žaidimą palaikyti kitose varžybose bei siekti dar vienos pergalės."

"Kirviai": Žymantas Baušys ir Mindaugas Mažeikis po 17, Tadas Kačinskas 11.

"Hanse Trailer": Almantas Bielevičius 15, Donatas Krasickas 14.