Aštuntfinalyje – neregėtas emocijų proveržis

GEALAN-Sostinės C lygos atkrintamosiose toliau tęsiasi aštuntfinalio etapas, o antradienį akis į akį susitiko "Rumidos-LLK" ir "Infoeros" ekipos.

Nors serijos favoritais laikyti "Rumidos" krepšininkai tik fantastiško ketvirto kėlinio dėka sugebėjo iškovoti pergalę rezultatu 77:66, ši dvikova išsiskyrė neregėtu emocijų pliūpsniu ir muštynėmis.

Susitikimo pradžioje jau pirmos atakos metu technine pražanga po savo tikslaus metimo buvo nubaustas "Rumidos" ekipos lyderis Vitalijus Danilovas, o pakiliai rungtyniavusi "Infoera" greitai pademonstravo, kas yra šeimininkai, ir laimėjo pirmą ketvirtį 27:17.

Tiesa, karščiausias veiksmas įvyko būtent pirmo kėlinio pabaigoje, kuomet susistumdė Leonas Jasevičius iš "Infoeros" ir Rumidos pagrindinis įžaidėjas Algirdas Tomas Venclovaitis, lyg to būtų maža, ginti saviškių šoko didelė dalis abiejų ekipų žaidėjų, tad iš karto buvo diskvalifikuoti net 6 krepšininkai, o komandos nubaustos techninėmis pražangomis.

Rungtynes ekipos tęsė gerokai praretėjusiomis gretomis, tačiau panašu, kad "Infoerai" ši padėtis buvo palankesnė – antro kėlinio pradžioje pratęsę savo spurtą šeimininkai sugebėjo įgyti ir triuškinantį, 18 taškų pranašumą (35:17) ir visiškai kontroliavo situaciją.

Vis dėlto prie sienos priremti favoritai sugebėjo atsitiesti, ir dar iki ilgosios pertraukos priartėjo iki 33:41, bet "Infoera" nepasidavė ir 2-8 taškų pranašumą sugebėjo išsaugoti, o prasidėjus ketvirtam kėliniui pirmavo 60:52.

Tačiau ketvirto kėlinio metu šeimininkams pristigo jėgų ir taiklumo: "Infoera" pelnė vos 6 taškus, pataikydama 2 metimus iš 16 „iš žaidimo“, pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 5:18, o atidavę iniciatyvą į "Rumidos" rankas ir kėlinį – 6:25, bei privalėjo pripažinti priešininkų pranašumą serijos atidarymo rungtynėse.

"Rumidos" atstovas Šarūnas Venclovaitis džiaugėsi, kad jo ekipai pavyko išlipti iš balos: "Tikrai emocijų netrūko, pradėjom varžybas labai blogai, neapsigynėme niekaip negalėjom pataikyti metimų, poto pirmo kelinio pabaigoj buvo pridalinta daug diskvalifikacinių, ir kažkaip po truputį po truputį sugrįžom į rungtynes."

"Ketvirtam kėlinyje jau perlaužėme, džiaugiamės tik pergale, reikia daugiau koncentracijos šiose etapuose, nes kita kart taip išlipt iš balos gali ir nepavykt, kaip vakar."

"Infoeros" ekipos vadovas Mantas Bielinskas pasidalino savo įspūdžiais apie rungtynes ir kilusį konfliktą: "Rungtynės prasidėjo sėkmingiau mums, prieš rungtynes sugalvotas planas veikė, rotavom žaidėjus kaip buvom planavę, gynyboj ir puolime žaidėme užtikrintai, kol pirmo kėlinio devintą minutę prasidėjo susistumdymas."

"Esu nusivylęs Algirdo Tomo Venclovaičio veiksmais, kuris pradėjo konfliktą ir toliau sekė grandininė reakcija. Tokie epizodai gadina krepšinį, neigiamai veikia žaidėjus, sukuria papildomą įtampą ir pergalės siekti darosi labai sunku."

"Po šio įvykio likom šešiese ir tiesiog ketvirtame kėlinuke pritrūkome jėgų - neatsikovojome kamuolių ir nepataikėme į krepšį. Pralaimėjimas labai skaudus, tačiau liko dar vienos rungtynės Lentvaryje, bandysime apgalvoti tai kas įvyko, pasidaryti reikiamas išvadas ir kovoti dėl pergalės ketvirtadienį."

Šios rungtynėse buvo emocingiausios šiame sezone, ir veikiausiai, lygos istorijoje – bendrai techninių pražangų, skaičiuojant ir diskvalifikacines, buvo net 10, 4 – "Infoerai", 6 – "Rumidai".

"Rumida-LLK": Vitalijus Danilovas(14 atk.kam.) 23, Arvydas Urbanovičius (17 atk.kam.) 21, Arnoldas Plaipa 11.

"Infoera": Dominykas Rakauskas (12 atk.kam.) 25, Justas Aršauskas (8 rez.perd.) 15, Robertas Bujanauskas 14.