"BC Alfa" ir "Oaks-2" kūrė sensacijas C lygos šešioliktfinalyje

Įsibėgėjęs GEALAN-Sostinės C lygos šešioliktfinalis ir toliau žeria vieną staigmeną po kitos. Šį trečiadienį ypač nustebino "BC Alfa" ir "Oaks-2" ekipos, sugebėjusios patiesti aiškius favoritus ir serijoje iki dviejų pergalių išsiveržti į priekį 1-0. Kitoje akistatoje "Santa.lt" po itin dramatiškos kovos palaužė "Tirolą", ir atsatė lygybę serijoje, o "Vilrufas" sensacijų nemedžiojo ir užtikrintai susitvarkė su "SkyGym" atstovais.

Nesulaikė

Broliai Juozas ir Jonas Rimavičiai dviese surinko daugiau naudingumo balų (70) nei visa "Getstyle-Lynx" (55), o fantastiškai žaidusių lyderių nesulaikę favoritai patyrė netikėtą antausį savo aikštėje – pralaimėjo 60:79 ir iki šeštadienio turi išspręsti ne vieną galvosūkį, jeigu nori, kad sezonas nepasibaigtų jau šiame etape.

Rimtai prieš šios serijos pradžią nevertinta ir kiek nurašyta "BC Alfos" ekipa nuo pat pirmųjų minučių atrodė kiek sutrikusi, o tuo puikiai pasinaudoję šeimininkai priešininkus pasitiko nesvetingai – 17:6.

Vis dėlto svečiai greitai apšilo, ir jau iki pirmo kėlinio pabaigos sugebėjo sumažinti deficitą iki 6 taškų (13:19), o pademonstravę puikią gynybą antro kėlinio metu, į didžiąją pertrauką išėjau pirmaudami 33:29.

Tačiau „Lūšių“ toks varžovų išsišokimas nepažadino: ir toliau brolių Rimavičių nesulaikę serijos favoritai niekaip nesugebėjo perimti dvikovos kontrolės, ir likus žaisti 10 minučių jau atsiliko 47:56.

Paskutio kėlinio metu vaizdas aikštelėje ir toliau nesikeitė: "BC Alfa", praktiškai dviejų žmonių pastangų dėkai, puikiai tvarkėsi su "Lynx" vyrais, ir likus žaisti 4 minutes jau pirmavo 70:51, bei buvo ramūs dėl pirmojo, netikėto taško serijoje.

Nepaisant nesėkmės, "Getstyle-Lynx" atstovas spaudai Juozas Skara išliko optimistas: "Varžybos nebuvo tokios, kokių tikėjomės, nes manėme, kad lengvai laimėsime. Labai prastai stabdėme varžovų lyderį, o už jį turi būti atsakinga visa komanda, o ne vienas žaidėjas."

"Prieš antrą susitikimą turime susitelkti kaip komanda ir parodyti, ką galime. Neabejoju, kad mums pavyks laimėti šią seriją."

"BC Alfa": Juozas Rimavičius 31, Jonas Rimavičius (17 atk.kam., 42 naud.bal.) 24,  Giedrius Papėčenka 13.

"Getstyle-Lynx":  Edgaras Turica 14, Vytautas Milius (11 atk.kam.) 13, Nerijus Jonaitis 12, Rolandas Pocius (11 atk.kam.) 10.

Geležinė gynyba

Dar prieš serijos tarp "Oaks-2" ir "Vilniaus KM-99-II" pradžią  buvo galima įžvelgti „ąžuolų“ persvarą, kalbant apie komandos gynybą. Tačiau vargu, ar patys "Oaks-2" krepšininkai tikėjosi, kad kone po 90 taškų renkantį jaunimą sugebės sustabdyti iki 56 taškų, ir ne tik, kad, pasiekti pergalę, bet tai padaryti labai užtikrintai – 72:56.

Jau nuo pirmo rungtynių kėlinio VKM jaunimas buvo tarsi nesavas – vos 10 taškų surinkę Stepono Milašiaus auklėtiniai daugiau nei dvigubai atsiliko nuo savo taškų vidurkio, o Mindaugo Lapėno gynybos schemos veikė puikiai. Tiesa, "Oaks-2" puikios gynybos vaisių nevalgė – pirmavo vos tašku (11:10).

Antrame kėlinyje VKM kone dvigubai pagerino taiklumą (nuo 22% iki 40%) , ko pasekoje pelnė dvigubai daugiau taškų, tačiau ir svečiai atsakė tuo pačiu, bei nepaisant 12 klaidų ir nei vieno nepataikyto tritaškio įpusėjus susitikimui pirmavo 31:29.

Ilgoji pertrauka kur kas naudingesnė buvo svečiams: pailsėję labiau patyrę „Ąžuolai“ sužaidė idealų kėlinį, kuris ir nulėmė mačo baigti: M.Lapėno auklėtiniai praleido vos 8 taškus (3/16 met.)., o patys surinko 22 (3/5 trit.) ir likus žaisti 10 minučių pirmavo 53:37.

Ketvirtą kėlinį svečiai favoritus pribloškė pelnydami pirmuosius 5 taškus ir įgydami rekordinę, 21 taško persvarą (58:37), tad paskutinis kėlinys tapo tik formalumu – "Oaks-2" pribloškė varžovus šešioliktfinalio starte.

"Oaks-2": Regimantas Šaulys (13 atk.kam., 6 per.kam., 37 naud.bal.) 18, Dovydas Lopetaitis (9 atk.kam.) ir Karolis Baltuška (10 atk.kam.)  po 17, Arnoldas Norgėla (13 rez.perd.) ir Lukas Bartkaitis po 9.

VKM: Donatas Stonikas (11 atk.kam.) 17, Dominykas Bučas 16.

Revanšas

Nelabai gražiose ir nerezultatyviose, bet nepaprastai atkakliose ir intriguojančiose rungtynėse revanšą pasiekė "Santos.lt" ekipa, ketvirtame kėlinyje sugebėjusi palaužti "Tirolos" komandą, ir laimėjusi nervų karą 50:47 išlygino rezultatą serijoje. Tad šioje poroje, kaip ir prognozuota, viskas spręsim lemiamame, trečiame mače.

Nuo pat dvikovos pradžios vyravo itin kieta "Santos.lt" gynyba, kurią puošė Vaido Vaičiulio blokai, o sužaidus beveik 12 minučių "Tirola" buvo sukrapščiusi vos 5 taškus ir atsiliko 5:16.

Teisa, pati "Santa" taippat nežibėjo puolime, ir visiškai užstrigusi antrame ketvirtyje pranašumo išsaugoti nesugebėjo: kėlinio pabaigoje jau "Tirola" perėmė iniciatyvą į savo rankas ir rezultatą persvėrė (22:21), bei išsaugojo minimalų pranašumą prieš didžiąją pertrauką.

Trečiame kėlinyje "Santa" ir toliau niekaip nesugebėjo rasti kelių varžovų krepšio link, o užbaigę spurtą 13:0 "Tirolos" krepšininkai įgijo ir solidžiausią susitikime, 8 taškų pranašumą (29:21).

Iki pat paskutinės mačo minutės pirmavusi "Tirola", atrodė jau palauš priešininkus, tačiau už didžiulį norą ir kovingumą "Santa" buvo apdovanota: kaip oras reikalingus tolimus metimus ketvirtame kėlinyje pataikęs Domantas Želvys išvedė į priekį savo ekipą (47:46), o likus žaisti minutę taiklia bauda padidino pranašumą iki dviejų taškų (48:46).

Likus žaisti 13 sekundžių Dovydas Lukšas išprovokavo varžovų pražangą, ir turėjo galimybę rezultatą išlyginti, tačiau prieš tai abi baudas realizavęs aukštaūgis šį kartą prametė pirmą metimą, ir paliko priešininkams 1 taško pranašumą (48:47).

"Santos.lt" ekipa po minutės pertraukėlės neapdairiai suklydo, tačiau ir šia dovanėle "Tirola" nepasinaudojo – kamuolį praradęs Denisas Oliferas likus žaisti 4 sekundes galutinai sukomplikavo savo komandos situacija, kuria šį kartą "Santa.lt" pasinaudojo neklysdama – realizavo abi baudas, o paskutinis desperatiškas Lino Zenevičiaus metimas buvo blokuotas ir triumfo šokį šoko "Santos.lt" kolektyvas.

Po dvikovos emocingą kalbą rėžė nugalėtojų ekipos vadovas Jonas Gutauskas: "Kai turi aikštelėje  tokius žmonės, kurie taip nori žaisti krepšinį ir laimėti yra fantastiškas jausmas iškovoti tokias pergales. O jei tavo komandoje žaidžia Domantas Želvys, kuris šaltakraujiškai pataiko svarbiausiu momentu du kiaurus tritaškius-tai yra fantastika!"

"Ačiū Domantui už tikėjimą savim ir komanda ir už atsidavimą!"

"Ši serija sunki ir nenuspėjama , bet kartu labai įdomi! Akiai nepatrauklus, kovingas gynybinis krepšinis. "

"Jei atvirai Iš lemiamų rungtynių tikiuosi dar vieno trilerio, bus sunku, bet mes norim ir tikim tuo ka darom! Ir mylim krepšinį."

"Santa.lt": Domantas Želvys 14, Raimundas Venskaitis 12, Mindaugas Mikutavičius 8, Vaidas Vaičiulis (14 atk.kam., 7 bl.) 6.

"Tirola": Dovydas Lukšas (10 atk.kam.) 13, Linas Zenavičius 8, Dainius Vyčas (10 atk.kam.) 6.

Tvirtas žingsnis

Užtikrintai ir ramiai atkrintamųjų seriją pradėjo "Vilrufo" komanda, svečiuose išvengę didelių žaidybinių duobių ir 94:78 susitvarkę su "SkyGym" krepšininkais.

"Vilrufas" serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1-0, ir jau artimiausiame susitikime namuose galės žengti žingsnį tarp stipriausių 16 lygos komandų.

Įpusėjus pirmam kėliniui šeimininkai dar pirmavo 12:10, tačiau kaip paaiškėjo vėliau, tai buvo paskutinis kartas, kada priekyje buvo "SkyGym": svečiai laimėjo atkarpą 7:0 ir persvėrė svarstykles savo naudai (17:12), o įpusėjus dvikovai jau pirmavo 51:36 bei tvirtai laikė susitikimo kontrolę savo rankose.

Po pertraukos šeimininkai darė viską, kad "Vilrufo" persvara būtų panaikinta, tačiau viskas, kas jiems pavyko, buvo neleisti iki 35-tos mačo minutės padidinti pranašumo svečiams. Likus žaisti 5 minutes komandas vis dar skyrė kovinis, 10 taškų skirtumas (83:73).

Vis dėlto prasidėjus lemtingai dvikovos atkarpai aukštesnę pavarą įjungė "Vilrufas", laimėjęs 4 minučių intervalą 11:0, ir likus žaisti minutę jau pirmavo 94:73, taip atsakydamas į visus pirmojo serijos susitikimo klausimus.

Nugalėtojų atstovas spaudai Laurynas Ralys džiaugėsi tvirtu startu: "Taip pergalė pasiekėme gan užtikrintą, gera gynyba per pirmus 2 kėlinius leido įgyti 15 taškų pranašumą, tad beliko jį išlaikyti, kas neblogai ir sekėsi, nes puolimas nestrigo."

"Laukiam sekančių varžybų mūsų salėje, žinom, kad lengva tikrai nebus ir reiks vėl kovoti iš visų jėgų."

"Vilrufas": Laurynas Ralys (8 atk.kam., 6 rez.perd., 40 naud.bal.) 30, Vladimiras Popovas (8 atk.kam.) 21, Simas Liepinaitis (9 atk.kam., 12 rez.perd.) 18.

"SkyGym": Viktoras Azarkovas 21, Ernestas Varakauskas 19, Mantas Jankevičius 13.

Šiandien startuosiančių šešioliktfinalių apžvalga:

Sugrįžėliai, ar lojalieji?

Ketvirtadienį startuosiančioje atkrintamųjų serijoje susitiks jau dešimtą sezoną iš eilės lygoje rungtyniaujanti "Tornado" ir po stažuotės B lygoje bei aibės pavadinimų kaitos į lygą sugrįžusi Žilvaro Zinkevičiaus "Aktyvi veikla".

Abiem ekipos atrodo labai ambicingos ir įdomios, tad mūsų laukia dar viena įdomi ir intriguojanti serija.

Tornadas. Po daugybės bandymų pagaliau į pirmą divizioną patekusi "Tornado" ekipa džiaugėsi – jubiliejinis sezonas, jau ypatingas. Vis dėlto "Tornadas" neapsiribojo tik dalyvavimu pirmo diviziono batalijose: Aido Bacevičiaus ekipa B grupėje ne tik dalyvavo, bet ir pagirtinai kovėsi, o pasiekusi 5 pergales iš 10 galimų užėmė ketvirtą vietą, bei tiesiausiu keliu pateko į atkrintamąsias.

Nors "Tornadas" neišsiskiria, nei gera gynyba (77,2 tšk., 52 vieta) nei išskirtiniu puolimu (70,6 tšk., 23 vieta), grupės varžybose ši komanda susirinko taškus ten, kur jie buvo būtini, sykį nukovė ir favoritus VKM, bei į kiekvienas rungtynes atėjo su maksimaliu nusiteikimu, kas turėtų būtų ir atkrintamųjų serijoje.

Lyderiai. Komandos simboliu tapęs galingas aukštaūgis Linas Stripinis ir šį sezoną yra sunkiai sulaikomas C lygoje (16,3 tšk., 8,3 atk.kam., 20,5 naud.bal.), kitas be "Tornado" marškinėlių sunkiai įsivaizduojamas žmogus, Aidas Bacevičius, taip pat fiksuoja dvigubą rezultatyvumą (12,1 tšk.).

Aktyvi Veikla. Taip pat pirmame divizione, A grupėje žaidusi "Aktyvi veikla" buvo laikoma komanda – X faktoriumi, tačiau sezono viduryje pateko į gilią duobę, kuomet iššvaistė krūvą galimybių kabintis į ketvertuką, ir nors paskutiniuose turuose ir sugebėjo iškovoti dvi pergales iš eilės, pakilimui iš penktos vietos to nepakako.

"Aktyvi veikla" turi labai rimtų problemų gynyboje, praleisdama po 81,6 taško per rungtynes, ir pagal šį rodiklį būdama.. 57 vietoje lygoje. Žinoma, turėdami rezultatyviausią visos lygos žaidėją savo gretose, "Aktyvi veikla" rikiuojasi šeštoje vietoje pagal pelnytus taškus (81,7), tačiau norėdami kažką rimtesnio nuveikti šiame etape, Žilvaro Zinkevičiaus auklėtiniai bus priversti rimčiau dirbti prie savojo krepšio.

Lyderiai. Mindaugas Markevičius yra rezultatyviausias C lygos krepšininkas, renkantis po 29,1 taško per rungtynes, bei pridedantis po 25,2 naudingumo balo. Staigus įžaidėjas Dangiris Šulnius pelno po 17,9 taško, gynėjas Paulius Mičėnas – 14,4, taip sudarydamas smogiamąjį komandos trejetą.

Prognozė: "Aktyvi veikla" laimės 2:0. "Tornadas" tikrai nepasiduos, ir kibs į atlapus varžovams kiekvieną serijos minutę, tačiau net ir silpnai gynyboje atrodanti "Aktyvi veikla", šiame etape, turėtų pasiekti pergalę, ir realu – per du susitikimus.

Senbuvių akistata

Ketvirtadienio vakarą šešiolliktfinalį taip pat pradės ir lygos senbuvės: nuo 2007-tųjų be pertraukos rungtyniaujanti "Society" ekipa surems ginklus su nuo 2009-ųjų C lygos vėliavą nešančiais "Infoeros" krepšininkais.

Tiek "Society", tiek "Infoera" šį sezoną rungtyniavo pirmame divizione, tačiau džiaugėsi skirtingais pasirodymais – "Infoera" su 6 pergalėmis tiesiausiu keliu pasiekė atkrintamąsias, tuo tarpu "Society" su vos dviem laimėjimais liko šešti ir buvo priversti įveikti atrankos etapą.

Infoera. Solidus žaidimas B grupėje, kuomet po "Infoeros" kojomis nekrito tik "VKM-99-II", pirmoji grupės komanda, ir.. "Tornadas". Net "Gealan" įveikusi "Infoera" tikrai nebuvo silpnesnė už "Tornadą", būtent šios dvi apmaudžios nesėkmės neleido Manto Bielinsko komandai palypėti dar vienu kitu laipteliu aukščiau.

Pernai metais šešioliktfinalio barjerą įveikusi "Infoera" mažiausiai ko tikisi, tai pakartoti geriausią pasiekimą klubo istorijoje, ir aplinkybės tam – tikrai palankankios.

Lyderiai. Pastarąsias 5 rungtynes praleidęs Lukas Liubavičius statistiškai yra geriausias komandos žaidėjas (10 tšk., 6,4 atk.kam., 15,1 naud.bal.), tačiau pagrindiniu ekipos varikliu veikiausiai reikėtu laikyti Justa Aršauską (10,6 tšk., 5,9 atk.kam., 4,1 rez.perd., 4,2 išpr.praž.), kurio pilna visose aikštelės pusėse. Julius Pinkevičius (12,8 tšk.) gali nužudyti varžovus tolimais metimais, vis dėlto šį sezoną tokių dienų pasitaiko retai – iš toli Julius pataiko kas ketvirtą metimą.

Society. Net 7 paskutinius metus C lygoje "Society" neprasibraudavo į atkrintamąsias, tačiau šią nemalonią tradiciją pagaliau nutraukė šiemet. Pirmoje sezono dalyje, sėkmingai susiklosčius burtams, "Society" pateko į G grupę, kuri turėjo du aiškius favoritus ("BC Vilkai" ir "2Gen-Kaefer"), o kitos komandos buvo kur kas silpnesnės, tad "Society" sėkmingai pasinaudojo situacija ir pateko į pirmą divizioną.

Nors jame šiam klubui daugelis iš vis neprognozavo pergalių, o "Society" jų pasiekė vos 2, užgrūdinti kietų dvikovų atrankos etape "Society" nesunkiai perlipo "Kirvių" barjerą ir pagaliau atsidūrė atkrintamųjų sūkuryje.

Pagrindinis "Society" vyrų "achilo kulnas" - gynyba, pagal kurią jie tarp visų lygos klubų yra vos 55-kti, o taip veikiausiai yra todėl, kad "Society" remiasi dideliu penketuku, kuris paprasčiausiai nespėja paskui vikresnius varžovus.

Lyderiai. Po dviejų metų į C lygą grįžęs Gvidas Minkevičius demonstruoja, kad dar turi parako (18 tšk., 7,2 išpr.praž., 17,5 naud.bal.), o jam sėkmingai talkina kitu du patyrę krepšininkai – Tomas Martinkus (15,2 tšk.) ir Jonas Kupinas (10,2 tšk., 9,3 atk.kam.)

Prognozė: "Infoera" laimės 2-0, nes "Society" komanda veikiausiai yra jau per sena, kad būtų verta patekti tarp 16 geriausių lygos ekipų, o "Infoera" tikrai padarys viską, kad šis sezonas tęstųsi kaip įmanoma ilgiau.