„Naresta“ - antroji C lygos FINAL-4 dalyvė!

GEALAN-Sostinės krepšinio C lygoje (SKL) liko vos du nežinomieji.  „Naresta“ pasekė „Taurus“ vyrukų pavyzdžiu ir be pralaimėjimų - tai yra šešių pergalių dėka įveikė visą „play-off“ mėsmalę bei pateko į lemtingą stadiją. „Kiementas“ antrame serijos mače savo legendinėje aikštėje nuolat atsilikinėjo, tačiau nepasidavė favoritams be kovos - ketvirtojo kėlinio viduryje šeimininkams netgi pavyko trumpam išsiveržti į priekį! Visgi, Otas Majeras pataikė varžovus į neviltį varančius metimus bei „Naresta“ jau debiutiniame savo sezone gausiausioje sostinės krepšinio lygoje pelnytai atsidūrė pusfinalyje!

Kiementas - Naresta: 86:100 (1/4 finalo etapo serijos rezultatas 0:2)

17:17 (6-ą min.) - tokiu uraganiniu puolimu abiejose pusėse startavo šis susitikimas. Salė mažesnė, nereikia papildomų sekundžių įveikiant atstumus, tad prie solidaus pataikymo - tokie skaičiai nestebina. Visgi, būtent tada „Kiemento“ atakos buvo kiek pristabdytos, o „Naresta“ užtikrintai tęsė tai, ką pradėjo. Andrius Filipovas pelnė dvitaškį, Deividas Aukštuolis taikliai šovė iš toli, o sužvėrėjęs Marius Tenikaitis iš arti suvertė dar aštuonis taškus paeiliui. Į tokį 13-os taškų svečių benefisą - „Kiemento“ vyrukai atsakė tik 4-iais savo taškeliais, tad po pirmojo kėlinio atsidūrė nemalonioje situacijoje: 21:30.

Antrojo kėlinio pabaigoje skirtumas padidėjo iki 14-os vienetų, tačiau Andriaus bei Lauryno Putnų dvitaškiai ir Dariaus Bušmič tolima bomba žaibiškai nukirpo šeimininkų deficitą per pusę: 41:48 įpusėjus rungtynėms. Trečiajame kėlinyje „Naresta“ ir toliau laikė susitikimo kontrolę savo rankose, tačiau ketvirčio galą ir vėl geriau sužaidė „Kiementas“. Mačo MVP A.Putna paskutinėmis sekundėmis įskraidino sviedinį iš perimetro bei pakėlė ūpą savo bendražygiams: 70:75 po trijų kėlinių! Ketvirtajame kėlinyje buvo galima tikėtis, jog šeimininkai atiduos visas jėgas, nes pralaimėjimo atveju - jų įspūdingas sezonas SKL C lygoje bus baigtas.

Lemtingas ketvirtis nepaliko abejingų - įvykiai rutuliojosi fantastišku tempu, kai Aurimas Butkus tritaškiu įpylė dar daugiau žibalo į ugnį jau pirmomis kėlinio sekundėmis: 73:75! Kėlinio viduryje po D.Bušmič metimo iš vidutinio nuotolio „Kiementas“ pagaliau kyštelėjo nosį į priekį: 80:79 (35-ą min.). Kai jau atrodė, jog paskutinės susitikimo minutės virs tikra drama - savo lemtingą svarų žodį tarė ne kas kitas, o Otas Majeras. Kai „Narestai“ reikėdavo šviežio oro gūsio - šiose atkrintamosiose visuomet neapvildavo tas pats žmogus.

Neapvylė ir šįkart - dvi taiklios baudos ir dar du taiklūs, varžovus žudantys, O.Majero tritaškiai! A.Putna į tokį svečių spurtą atsakė savo taikliais baudų metimais: 82:87, tačiau likusį laiką dominavo „Naresta“. Turbūt ne atsitiktinai šimtąjį tašką pelnė ekipos siela D.Auštuolis ir taip buvo paskelbta didinga žinia: „Naresta“ tarp 40-ies lygoje startavusių klubų jau pateko į 4-ių stipriausiųjų gretas! „Kiementas“ taip pat gali didžiuotis savo žygiu.

„Kiementas“: Andrius Putna 24, Aurimas Butkus 18, Justinas Sakalauskas 14, Darius Bušmič 12

Naresta“: Otas Majeras 27, Marius Tenikaitis 23, Andrius Filipovas ir Deividas Aukštuolis po 19

Darius Bušmič („Kiementas“) išsamiai bei nuotaikingai pakomentavo paskutines rungtynes bei istorinio, pačio sėkmingiausio „Kiemento“ sezono niuansus:

„Apibendrinant rungtynes, yra likęs šioks toks kartėlis, nes 4-ame kėlinyje turėjom tikrai puikų šansą užsikabinti. Vienas taiklus mūsų laisvas tritaškis, vienas netaiklus eilinis Oto kosmonautinis tritaškis ir kas ten žino, kur šios rungtynės būtų nuėjusios. Visgi, gal nevarykime dievo į medį - belieka pasveikinti varžovą, kuris šiai dienai tikrai yra stipresnis ir padėkoti savo komandai už tikrai įsimintiną sezoną.

Seriją žaidėm, neabejotinai, prieš stipriausią starto penketą lygoje, tačiau tai tik penki žaidėjai be jokios pagalbos nuo suolo, todėl varžovai yra priversti taupyti jėgas gynyboje. Gaila, jog nepavyko jų už tai nubausti. Visą sezoną sėkmingai kritę tritaškiai tiesiog fatališkai užsikirto šioje serijoje, kas ženkliai palengvino oponentų žaidimą. Na, o po krepšiu jų monstrams tikrai neturėjome ką pasiūlyti.

Tenikaitis yra dominuojantis lygos centras, Filipovas senstelėjęs bei pliktelėjęs sostinės krepšinio lygos Jokičius su nuostabiu krepšinio IQ bei aikštelės matymu - jokių prošvaisčių. Iš esmės, abiejų rungtynių scenarijus buvo panašus - kertiniais momentais, kol mes laisvi svaidėm tolimus metimus pro šalį, kitoj aikštės pusėj ateidavo Otas ir tiesiog vesdavo mus iš proto su savo tritaškiais per rankas.

Be galo stiprus ir įdomus C lygos sezonas - super aukštas lygis šiemet. Džiugu, kad būtent šiame sezone pavyko pasiekti geriausią komandos rezultatą istorijoje, dėl ko labai didžiuojamės savo komanda. Ne visada viskas pavykdavo, ne visada buvom sveiki ar pasiruošę, tačiau komanda visą sezoną išliko vieninga, o serija su Lentvariu buvo geriausias įmanomas šio vieningumo bei noro vaisius.

Sėkmės išlikusioms komandoms - finalo ketvertas šiemet turėtų būti velniškai įdomus ir intriguojantis. Palinkėsiu SKL C lygai kitąmet išlaikyti tokį pat puikų lygį - tiek žaidimo, tiek organizavimo prasme, o mes kitąmet būtinai ten dalyvausim ir dar dainuosim!“

Deividas Aukštuolis („Naresta“) dėkojo oponentams bei tikėjosi užsikabinti medalius:

„Taip, salė tokia visai įdomi sakyčiau. Visgi, žinant, kokia situacija pas mus su žaidėjų sveikata, tai gerai, kad salė nedidelė - mažiau reikėjo bėgioti mūsų traumuotiems žaidėjams. Pagarba „Kiementui“ už kovingumą.

Džiaugsmo įžengus į finalinę sezono fazę tikrai yra. Manau, kad mes verti ten būti pagal visus sezono ir atkrintamųjų rezultatus. „Final-4“ etape reikia kabintis į medaliuką. Bus beprotiškai sunku, nes visos komandos šiam etape bus alkanos.“

Retoriniai C lygos klausimėliai - kas toliau?

1) Balandžio 29 d. KK Riešė - Sormedica: ar bus išplėštas serijos tęsinys, o gal Riešės vyrai pravers finalo ketverto duris?