Nerealus C lygos antro etapo startas – minimali „Kiemento“ pergalė ir „Tirolą“ išgelbėjęs šūvis

Su dideliu džiugesiu pranešame, kad GEALAN-Sostinės krepšinio lygoje (SKL) prasidėjo C čempionato antrojo etapo kovos.

A grupėje čia „Kiementas“ (1/0) startavo nugalėdamas svečiuose „Lynx“ (0/1) – 84:83 (26:18, 32:20, 7:20, 19:25).

Taip, skirtumas išties yra tik minimalus, tad galima būtų pagalvoti, jog kova buvo atkakli. Deja, bet nieko panašaus. „Kiementas“ dominavo nuo pirmų minučių, vienu metu pirmavo net 20 taškų ir mačo pabaigoje „Lynx“ tiesiog atgaivino intrigą.

Po spurto 12:0 „Lynx“ rezultatą buvo išlyginusi (83:83), bet po pražangos baudos metimu pergalę „Kiementui“ atnešė Šarūnas Putna.

„Lynx“ galima tik pagirti – ji sukovojo turėdama vos šešis žaidėjus. 29 taškus pelnė Dovydas Balčiūnas, po 15 – Martynas Rimkus (12 atk. kam.) ir Vytautas Peisokas (10 atk. kam.), po 12 – Donatas Lesnik ir Marius Kupetys.

„Kiementui“ 36 taškus pridėjo Šarūnas Putna, 15 – Justinas Sakalauskas (10 atk. kam.), 13 – Laurynas Putna.

Pergalingas dūris

Tuo tarp C grupėje „Tirola“ (1/0) namuose 54:51 (11:12, 8:12, 17:13, 18:14) įveikė „Lentvarį“ (0/1).

Rungtynės buvo itin permainingos, laiminti komanda keitėsi keliskart, o „Lentvaris“ ketvirto kėlinio pradžioje buvo priekyje 49:40, tačiau tai netapo jokia bėda „Tirolai“, kuri rezultatą persvėrė – 51:50. Kuomet jis buvo lygus (51:51), liko vos minutė, per kurią turėjo paaiškėti nugalėtojai. Julius Kubertavičius tapo mačo didvyriu, nes jo šūvis su sirena pražudė „Lentvarį“.

Įdomu tai, kad viso mačo metu abi komandos turėjo bėdų su tolimais metimais: „Tirola“ pataikė 6 iš 25, „Lentvaris“ – 2 iš 23.

„Tirolai“ 19 taškų pelnė ir 10 kamuolių atkovojo Vladislavas Piskariovas, 12 taškų surinko ir 9 kamuolius sugriebė J.Kubertavičius.

„Lentvariui“ 16 taškų pridėjo Dominykas Švedavičius, 11 – Mindaugas Pukelevičius (13 atk. kam.).

„Tirolai“ atstovaujantis Tomas Burtilius džiaugėsi, kad lemtingas šūvis dovanojo pergalę jo auklėtiniams.

„Metimas paskutinę sekundę ir pirmoji pergalė grupėje, kur taškų net ir švenčių proga niekas nedalina. Ar gali būti geriau?

Vakarykštės rungtynės mums buvo labai sunkios ir klampios, vangiai rinkome taškus, po 2 kėlinių buvome surinkę tik 19, o paskutiniame ketvirtyje buvo iškilusi grėsmė, jog neperžengsime ir penkiasdešimties taškų ribos. Tačiau šį kartą ne jų skaičiuje buvo esmė, o tame, kad varžovams leidome įmesti dar mažiau. Susikaupimo ir geros gynybos dėka kompensavome nesėkmes puolime. Likus 6 minutėms atsilikinėjome 9 taškais ir tada kibome varžovams į gerkles.

Laimėjome atkarpą 10:1, išsiveržėme į priekį ir įvykiai persikėlė į paskutines sekundes. Juliaus Kubertavičiaus lemiamas metimas tiesiog privalėjo įkristi. Kitaip ir būti negalėjo. Džiaugiamės pirmąja pergale prieš galingą varžovą, bet jau ruošiamės artėjančioms dvikovoms. Lengvų rungtynių šioje grupėje nenusimato“, – mano T.Burtilius.

Tuo tarpu „Lentvario“ atstovas Algirdas Venclovaitis kalbėjo apie savo komandos nusiteikimą.

„Kaip ir apie mačą daug ko pasakyti negaliu, nes teigiamų dalykų nelabai galiu įžvelgti. Kartojasi praeitų metų scenarijus, kai į rungtynes ateiname nenusiteikę kovoti ir galvodami, kad pergalė ateis pati, pasirodo, taip nebūna, reikės daryti išvadas. Sveikinimai varžovams“, – sakė jis.