Pergalingas "Infoeros" startas

Nors GEALAN-Sostinės C lygos pirmas etapas artėja link pusiaukelės, tačiau "Infoeros" (1-0) ekipa tik vakar sužaidė pirmąsias sezono rungtynes. Pasistiprinę pernai metų TOP diviziono dalyviai namuose priėmė "Telia" (1-2) klubą ir po lygių pirmų 25-ių dvikovos minučių užtikrintai sužaidę paskutines 15 iškovojo pirmą sezono pergalę rezultatu 74:51.

Jau pirmojo išpuolio metu aikštės šeimininkai pademonstravo savo jėgą ir kaip reikia kautis: net 5 (!) kamuolius pirmos atakos metu "Infoeros" krepšininkai sugebėjo atkovoti puolime po savo netikslių metimų. Nors pirmas išpuolis apčiuopiamos naudos atnešė minimaliai (pelnytas taškas baudos metimu), būtent kieta kova dėl kamuolių ir buvo vienu iš pagrindiniu šeimininkų ginklu visos dvikovos metu.

Kovingai dvikovą pradėjusi "Infoera" trečią minutę pirmavo 9:4, tačiau patyrę "Telia" vyrai neleido perimti  dvikovos kontrolės priešininkams į savo rankas ir greitai sugebėjo rezultatą išlyginti bei persverti savo naudai (12:11).

Lygi ir permaininga kova, kai pirmaujanti komanda keitėsi net 14 kartų, truko iki trečio kėlinio vidurio, kuomet šeimininkai esant lygiam rezultatui (36:36) kėlinį užbaigė dar intensyviau spausdami varžovus po visą aikštelę ir priversdami klysti: "Infoera" trečią ketvirtį baigė atkarpa 19:6, ir prieš lemtingą kėlinį jau turėjo rimtą užnugarį (55:42), kurį be didesnio vargo sugebėjo išlaikyti iki finalinės rungtynių sirenos.

Po pergalingo starto "Infoeros" ekipos vadovas Mantas Bielinskas pasidalino savo įžvalgomis: "Esam, visada buvom ir turbūt, būsim gynybinio stiliaus komanda, todėl prieš varžybas buvo akcentuojama būtent gynyba, kuri šiandien rėmėsi įvairaus stiliaus spaudimu, nors planavom panaudoti daugiau variantų, tačiau priešininkai puikiai laikėsi ir neleido per daug varijuoti spaudimo schemomis. Antroje pusėje, kaip ir tikėjomės, intensyvus darbas davė rezultatų - priešininkai tiesiog pavargo ir palūžo."

"Varžovų komanda paliko labai gerą įspūdį: turi stiprių žaidėjų kiekvienoje pozicijoje, visi "Telia" žaidėjai kovingi, o daugelis net ragavę B lygos duonos. Reikia atiduoti duoklę Sigitui (S.Martinonis aut.past.), kuris subūrė tokią komandą. Kadangi "Telia" į Sostinės lygą grįžo po pertraukos, manau, šiame etape jie daugiau bando prisitaikyt, o kai supras savo ir priešininkų galimybes, bus sunkiai įveikiamas varžovas."

Savo ruožtu "Telia" ekipas vadas Sigitas Martinonis pripažino varžovų pranašumą: "Nuo trečio kėlinio antros pusės mūsų žaidimas subyrėjo. Susidėjo eilė faktorių, jie aiškūs  ir reikės vertinti tai ateityje. Bandėme grįžti į savo vėžias, bet  taip ir nepavyko.  Mes antrą varžybų pusę sužaidėme labai prastai, lyg kas būtų mums rankas iššukę.  Žaidėme mūsų komandai nebūdingu braižu, todėl taip ir gavosi.  Varžovas primetė savo žaidimo stilių, įvėlė mus ir galiausiai suvyniojo. Sezono pradžia ir tai lemia netolygumą ir banguotą mūsų žaidimą. Turime ruoštis kitoms varžyboms."

Naudingiausias ir rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo ekipos naujokas, pernai metais solidžiai (7,9 tšk., 4,3 atk.kam., 10,1 naud.bal per 16 min.) B lygoje rungtyniavęs Mantas Beniušis, surinkęs 14 taškų ir atkovojęs 7 kamuolius (27 naud.bal.), taip pat 14 taškų pelnė Justas Aršauskas, 12 – Julius Pinkevičius.

"Telia" ekipos gretose išsiskyrė 12 taškų surinkęs Tadas Jucys, 9 pridėjo Arnas Račkauskas, 8 – Liutauras Adomaitis.