"BC KSP" ir "Rybvalda" užsitikrino vietą stipriausiųjų divizione (foto)

Trečiadienio (11 21) vakarą įvyko net 11 dvikovų, kuriose  pirmąsias pergales iškovojo "Hanse Trailer" ir "BC Versus" komandos. "Savekstos", "Rybvaldos", TM/ZET, "Tornado", "Avia Solutions Group", ekipos tik po atkaklios kovos palaužė savo varžovus. Lengvas pergales nuskynė "ACO.LT", "Willenbrock Baltic", "Inpacto draudimo","BC KSP" komandos.

Garantavo

Nesunkią pergalę iškovojo "BC KSP" (6/1) komanda, kuri varžovų aikštėje pranoko "Society" (3/4) ekipą rezultatu 79:52 ir A grupėje užėmė antrąją  vietą, bei garantavo sau vietą tarp stipriausių komandų. Šeimininkai varžovams priešinosi tik pirmąsias dešimt minučių, po kurių "Society" komanda atsiliko minimalia persvara 19:20. Po trumpos minutės pertraukėlės svečiai sucementavo gynybą ir pradėję tolti nuo savo varžovų nuskriejo dar vienos pergalės link.

"BC KSP": Česlav Dunovskij - 16 tšk., Justinas Naidzinavičius - 13 tšk.

"Society": Karolis Žižys - 18 tšk., Jonas Salietis ir Andrius Apulskis po 13 tšk.

Pasipriešino. Naumuose rungtyniavusi "Lietuvos lenkų sąjungos" (5/2) ekipa garbingai pasipriešino A grupės lyderiams "Rybvaldos" (7/0) krepšininkams. Pirmuosius du kėlinukus aikštėje vyko apylygė kova. Iš pradžių šeimininkai sugebėjo pabėgti į priekį ir susikrauti apčiuopiamą persvarą, tačiau antrajame kėlinuke svečiai prieš didžiąją pertrauką išlygino rezultatą 37:37. Po ilgosios pertraukos svečiai pataikė keletą tolimų metimų ir prieš paskutinį ketvirtį nutolo nuo varžovų aštuonių taškų persvara 61:53. Lemiamame kėlinuke Lietuvos lenkai dar bandė gelbėtis, tačiau grupės lyderiai žaidė užtikrintai ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę rezultatu 73:68.

"Lietuvos lenkų sąjungos" vadovas Vladimir Seniut po rungtynių teigė, kad laimėjo stipresni:"Vakar rungtynės buvo labai įtemptos, atkaklios. Pritrūko labai mažai, bet šį kartą laimėjo stipresnis. Mus nužudė varžovų tritaškių metimai. Tai buvo pagrindinis laimėjusios komandos faktorius. Gaila, bet keletą svarbių mūsų žaidėjų nebuvo, tai nepasiteisinimas, Karol Ruselevič gavo traumą, linkiu jam ko greičiau pasveikti ir visiems komandos draugams linkiu kitame varžybų rate didesnės sėkmės",- komandos draugams sėkmės kitame etape linkėjo V. Seniut.

"Rybvalda": Evaldas Kocys - 20 tšk., Aurimas Raišuotis (13 atk. kam.) - 14 tšk.

"Lietuvos lenkų sąjunga": Viktoras Azarkovas - 25 tšk., Vladislav Budko - 12 tšk.

Pirmosios pergalės

C lygos debiutantai "BC Versus" (1/5) krepšininkai po penkių pralaimėjimų iš eilės iškovojo pirmąją pergalę. Jie po atkaklios kovos namuose įveikė "Bretalitos" (1/5) atstovus. Organizuotas puolimas leido svečiams pirmajame kėlinuke įgyti septynių taškų persvarą 20:13. Visgi aikštės šeimininkai susitikimo pradžioje gavę šaltą dušą išsibudino. Pradėję kibiau gintis "versiečiai" perėmė rungtynių vadžias į savo rankas ir dvikovos pusiaukelėje priartėjo prie varžovų 25:26 o po didžiosios pertraukos prieš paskutinį ketvirtį ir susikrauti trijų taškų persvarą 38:35. Lemiamame kėlinuke abiejų komandų puolimo mašinos visiškai sustojo, tad žengti lemiamo žingsnio "Bretalitos" vyrai nesugebėjo, ir buvo priversti pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 45:43.

"BC Versus" komandos vadovas Mindaugas Lastauskas nebuvo patenkintas komandos puolimu: "Ir toliau lošiam labai prastai. Nepataikom iš po krepšio, nepataikom laisvi iš trijų taškų zonos. Gynyba gerėja, bet puolimas vis dar bedantis. Pergalė pasiekta dideliu vyrų noru. Mes tiesiog labiau norėjom laimėti. Bet tokiom pergalėm ir tokiu žaidimu tikrai negalime didžiuotis. Tikiuosi kad komanda įsibėgės,"- komentarą baigė M. Lastauskas.

"BC Versus" ekipą į pirmąją pergalę vedė Saulius Galatiltis pelnęs 15 taškų, Tomas Markūnas pridėjo 8 taškus.

Svečiams 17 taškų surinko ir 12 kamuolių atkovojo Audrius Karnišauskas, 13 taškų pridėjo Gintaras Skadailis.

Nutraukė. "Hanse Trailer" (1/4) ekipa pagaliau nutraukė keturių iš eilės pralaimėjimų seriją ir iškovojo solidžią pergalę prieš "ONUS.LT buitinės technikos" (1/3) atstovus rezultatu 80:54. Namuose žaidę "Hanse Trailer" krepšininkai energingai pradėjo dvikovą ir jau pirmoje rungtynių dalyje susikrovė dviženklį pranašumą (40:27). Po didžiosios pertraukos šeimininkų penketukas sužaidė įspūdingą atkarpą, ir susikrovė net dvidešimt devynių taškų pranašumą 65:36. Nors lemiamą kėlinuką trijų taškų skirtumu laimėjo svečiai, bet dvikovos baigčiai tas įtakos nebeturėjo ir "Hanse Trailer" komanda prisiminė saldų pergalės skonį.

"Hanse Trailer" komandos vadovas Aurelijus Zinkevičius nesitikėjo tokio sunkaus starto: "Po keturių iš eilės pralaimėjimų, pagaliau iškovojome pergalę. Net nesitikėjome, kad toks bus sunkus startas. Prieš šias varžybas žinojome, kad galime nugalėti varžovus. Ir džiaugiuosi, kad komanda prieš varžybas buvo labai rimtai nusiteikusi.  Geresnis pataikymo procentas, daugiau atkovotų kamuolių ir kaip minėjau susikaupimas leido nugalėti ONUS.LT. Nenoriu "prikarksėti", tačiau ir fortūna šiose varžybose buvo mūsų pusėje. Mums liko paskutinės grupės varžybos su dar pergalės neiškovojusiais jaunaisiais Vilniaus KM-Žaibo krepšininkais. Tikiuosi po grupės varžybų turėsime dvi pergales. O "ONUS.LT linkiu gero finišo pogrupyje ir sėkmės kitame etape,"- sėkmės varžovams kitame etape linkėjo A. Zinkevičius.

"Hanse Trailer":Almantas Bielevičius - 17 tšk., Rytis Moroza - 14 tšk.

"ONUS.LT buitinė technika": Andžej Dolgovič - 15 tšk.,  Valdemar Narkevič (10 kl.) - 13 tšk.

Atkaklios dvikovos

Nusileido. Apmaudų pralaimėjimą išvykoje patyrė "Teltonikos" (2/2) atstovai, kurie po atkaklios kovos nusileido "Savekstos" (3/2) krepšininkams rezultatu 65:62. Rungtynes sėkmingiau pradėjo IT specialistai, kurie po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje 20:16. Antrame kėlinuke iniciatyva jau priklausė "savekstiečiams" kurie įpusėjus dvikovai ne tik pasivijo bet ir aplenkė varžovus 40:36. Po didžiosios pertraukos kova vyko taškas į tašką ir nei viena komanda nesugebėjo susikrauti apčiuopiamos persvaros. Lemiamame kėlinuke svečiai turėjo galimybę perlaužti rungtynių eigą sau naudinga linkme, bet netaiklūs "teltonikiečių" metimai ir klaidos privertė juos palikti aikštelę nuleidus galvas.

"Teltonikos" komandos treneris Naglis Jonuška po apmaudaus pralaimėjimo teigė:"Apmaudu pralaimėti rungtynes tokiu mažu skirtumu, kai jų pabaigoje turėjome net keletą realių galimybių persverti rezultatą savo naudai. Žinome, kad pralaimėjome dėl savo kaltės: nepataikėme kelių laisvų metimų, padarėme kelias neleistinas klaidas, neatkovojome kelių svarbių kamuolių gynyboje. Kaip bebūtų, sužaidėme neblogas rungtynes. Žiūrovams jos turėjo patikti, kadangi buvo atkaklios ir pasižymėjo kieta kova. Džiugu, jog atsilikdami paskutinėmis minutėmis nesubyrėjome, sugebėjome susitelkti, atsitiesti. Tikiu, kad į kitas varžybas susirinksime įgavę dar daugiau patirties, dar labiau susikoncentravę ir susitelkę",- komentarą baigė N. Jonuška.

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai žaidė Povilas Tamulionis pelnęs 20 taškų, Algirdas Ramaška pridėjo 15 taškų.

Varžovų gretose išsiskyrė Antanas Šegžda įmetęs 22 taškus, Aurimas Talutis pelnė 12 taškų.

Revanšas. Saldų revanšą už prieš metus patirtą nesėkmę pasiekė TM/ZET (3/2) ekipa, kuri svečiuose palaužė "Kumščio" (3/2) komandą rezultatu 56:54. Pirmoje rungtynių pusėje rungtynes kontroliavo svečiai ir įpusėjus dvikovai buvo priekyje 25:19. Visgi po didžiosios pertraukos "Kumščio" komandos lyderis Giedrius Mikaila nebuvo linkęs kelti baltos vėliavos ir daugiausiai jo individualiomis pastangomis šeimininkams prieš lemiamą kėlinuką pavyko priartėti prie varžovų iki vieno taško 31:32. Lemiamame kėlinuke intriga laikėsi iki dvikovos pabaigos, bet šį kartą fortūna plačiau šypsojosi svečiams, kurie šventė sunkią pergalę ir paliko aikštę su plačiomis šypsenomis veiduose.

Nugalėtojų komandos vadovas Tadas Kiallo džiaugėsi pasiektu ravanšu ir gyrė varžovų lyderį Giedrių Mikailą už kovingumą:"Smagu atsirevanšuoti priešininkams už pernai metų pralaimėjimą, įskaitant, kad šiemet jie turi puikų žaidėją Giedrių Mikailą, kurio kovingumas tikrai nusipelno didžiausios pagarbos. Bet - vienas lauke ne karys. Mūsų komanda pirmus tris kėlinukus puikiai mobilizavosi gynyboje, visi atidirbo iš širdies. Labai svarbūs persilaužimui buvo du komandos draugo Eriko Jarmalausko tritaškiai, ir tik rungtynių pabaigoje kelios apmaudžios klaidos gynyboje, leido išlikti intrigai iki galo. Džiaugiamės pergale, vis dar šį sezoną nesužaidžiam tikrai gerų rungtynių, todėl trys pergalės po penkių rungtynių tikrai geras rezultatas",- gerais komandos rezultatais džiaugėsi T. Kiallo.

TM/ZET gretose pasižymėjo Paulius Kasiulis pelnęs 12 taškų, Erikas Jarmalauskas pridėjo 10 taškų.

Varžovų komandoje neįtikėtiną pasirodymą surengė  Giedrius Mikaila kuris pelnė 31 tašką, atkovojo 14 kamuolių ir surinko 43 naudingumo balus.

Dėl trečios vietos. Svarbią pergalę kovoje dėl patekimo į stipriausiųjų divizioną iškovojo "Tornado" (3/2) ekipa, kuri išvykoje nugalėjo artimiausius persekiotojus dėl trečiosios vietos J grupėje Š. Marčiulionio KA II (2/3) auklėtinius rezultatu 63:56. Nors svečiai pirmoje susitikimo pusėje neblizgėjo puolime bet puikus darbas gynyboje leido jauniesiems krepšininkams per dvidešimt minučių pelnyti tik dešimt taškų. Tad įpusėjus dvikovai "tornadiečiai" priekyje 22:10. Per didžiąją pertrauką išanalizavę varžovų gynybos schemas, krepšinio akademijos auklėtiniai pažėrė varžovams seriją taiklių metimų ir baigiantis trečiajam kėlinukui persvėrė rezultatą savo naudai 40:39. Lemiamame kėlinuke "Tornado" vyrai matydami, kad pergalė gali išslysti iš rankų susigriebė ir įsukę puolimo smagratį sugebėjo įgyti apčiuopiamą persvarą ir išsaugoti pergalingą pranašumą iki pat susitikimo pabaigos.

"Tornadas":Virginijus Skrebutėnas - 16 tšk., Aidas Bacevičius - 15 tšk.

Š. Marčiulionio KA II: Gytis Radzevičius - 17 tšk., Tomas Tradišauskas - 11 tšk.

Pasinaudojo. Nors "Duonpelnio Basket" (3/2) krepšininkai akivaizdžiai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių, bet pasinaudojusi "Avia Solutions Group" (1/4) komandos klaidomis iškovojo trečiąją pergalę rezultatu 63:58. Svečių aikštėje rungtyniavę "duonpelniečiai" sėkmingiau pradėjo dvikovą ir po pirmosios rungtynių dalies buvo priekyje 35:26. Po didžiosios pertraukos aikštės šeimininkai sugebėjo apkarpyti varžovų pranašumą ir grąžinti intrigą į dvikovą.  Tačiau ""Duonpelnio Basket" krepšininkai pasinaudojo varžovų dovanėlėmis ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė sunkią pergalę.

"Duonpelnio Basket": Mindaugas Nižauskas (13 atk. kam.) - 13 tšk., Andrius Volkovas ir Žydrūnas Baliūnas po 12 tšk.

"Avia Solutions Group": Tomas Nekrašas - 17 taškų, Romas Šimkus (13 atk. kam.) - 14 tšk.

Įtikinamos pergalės

Sutriuškino. Kai jau atrodė, kad TNS LT-PP (0/5) ekipos žaidimas su kiekvienomis rungtynėmis vis gerėja ir netrukus turėtų būti iškovota taip trokštama pirma pergalė, "ACO.LT" (4/1) vyrai pademonstravo galingą žaidimą ir pasiuntė varžovus į nokdauną. Jau pirmame kėlinuke žiūrovai drąsiai galėjo pasakyti, kad susitikimas baigsis triuškinančiu rezultatu. Jono Galdiko vedami šeimininkai pasiuntė varžovus į nokdauną, laimėdami dešimties minučių atkarpą 26:6. Antrajame kėlinuke, svečiai nesugebėjo atsigauti po nokdauno ir skirtumas toliau augo septynmyliais žingsniais 53:19. Trečiajame kėlinuke toliau smaginosi "akiečiai" ir skirtumas pasiekė keturiasdešimties taškų ribą 71:25. Paskutinis kėlinukas buvo tiesiog formalumas ir „ACO.LT“ krepšininkai iškovojo triuškinamą pergalę rezultatu 90:38

Nugalėtojų komandos vadovas Viktoras Pranevičius tikėjosi sunkesnių rungtynių:"Iš rezultato atrodo, kad rungtynės buvo gana lengvos, bet prieš jas tikrai tikėjomės sunkesnių nes varžovai nors ir buvo pralaimėję visas iki tol žaistas rungtynes, bet skirtumai nebuvo dideli. Šiek tiek neramino tai, kad varžovai praktiškai visada laimėdavo kovą dėl kamuolių, todėl vienas iš akcentų ir buvo tai, kad reikia stengtis atitverti dengiamuosius po netaiklių metimų ir susirinkti kamuolius. Manau tai pavyko gal ne puikiai, bet gerai. Taigi kova dėl kamuolių, gera gynyba ir greitas puolimas buvo puikus derinys, kuris leido pasiekti pergalę ir tuo pačiu pradžiuginti komandos trenerį Ramūną Bagdoną gimtadienio proga. Beje pastarasis, kaip ir dera treneriui po varžybų buvo patenkintas rezultatu, bet ne žaidimo kokybe",-komentarą baigė V. Pranevičius.

"ACO.LT": Jonas Galdikas (16 atk. kam., 35 naud. bal.) - 28 tšk., Andrius Bėrontas - 15 tšk.

TNS LT-PP: Nerijus Verseckas ir Kiril Marenkov po 7 tšk.

Nepaliko vilčių. Pergalių seriją tęsia "Willenbrock Baltic" (5/0) atstovai, kurie namuose nepaliko vilčių Vilniaus KM-95-Žaibo (2/2) jauniesiems krepšininkams ir nugalėjo juos rezultatu 104:68. Nors ir nepataikę nei vieno tolimo metimo ir prametę net septyniolika baudų šeimininkai šeimininkavo po krepšiais ir laužė varžovus po lenta. Atakuodami net šešiasdešimt devynių procentų taiklumu iš artimos distancijos šeimininkai nuo susitikimo pradžios perėmė iniciatyvą į savo rankas ir palaipsniui didindami persvarą nusklendė penktosios pergalės link.

Rezultatyviausias rungtynių žaidėjas Edgaras Simonavičius mielai pakomentavo pasibaigusią dvikovą:"Nuo pat rungtynių pradžios stengėmės žaisti greitai, agresyviai, kadangi fiziškai buvom pranašesni už varžovus, taip pat labiau patyrę. Jaunimas sportuoja kasdien, turi trenerį, taktiką, bet patirties ir jėgos trūkumas po krepšiu, neleido jiems rimčiau pasipriešinti. Galingai sužaidėm trečią kėlinuką, po kurio priešininkai nebeturėjo galimybių kažko pakeisti. Visų rungtynių metu matėsi, kad varžovai bijojo mūsų aukštų žmonių po krepšiu, todėl jų metimai iš vidutinių distancijų nebuvo užtikrinti. Džiugina tai, įtikinamai laimėjom kovą po krepšiu ir visas rungtynes žaidėm užsivedę. Maloniai nustebino ir tai, kad buvom greitesni už kur kas jaunesnius varžovus. Tikėjomės didesnio jų pasipriešinimo, kartais atrodydavo, kad jie tiesiog nenori žaisti. Tikimės sumažinti klaidų skaičių, kurių vėl padarėme per daug ir kitą savaitę pergalingai užbaigti pirmo etapo kovas,"- pergalingai užbaigti pirmojo etapo kovas tikisi E. Simonavčius.

"Willenbrock Baltic": Edgaras Simonavičius (11 atk. kam., 51 naud. bal.) - 41 tšk., Vytas Saliuta - 32 tšk.

Vilniaus KM-95-Žaibas: Dominykas Gružinskas ir Lukas Virozerovas po 18 tšk., Žygimantas Kosarevas - 13 tšk.

Įtikinamai. Itin kovingai žaidę ir didžiulį norą nugalėti parodę "Inpacto draudimo" (3/3) vyrai žaisdami vos penkiese sugebėjo įtikinamai nugalėti savo aikštėję žaidusius "KMK Olimpiečių" (1/4) krepšininkus. Jau nuo pirmų rungtynių minučių draudikai įsiveržė į priekį ir su kiekvienu kėlinuku didino savo pranašumą, laimėdami rungtynes solidžiu skirtumu 82:58.

"Inpacto draudimas": Martynas Matulevičius (10 atk. kam.) - 29 tšk., Petras Matulaitis (11 atk. kam.) - 19 tšk.

"KMK Olimpiečiai": Raimondas Kliukas - 11 tšk., Vytenis Stankevičius - 10 tšk.