Po savaitgalio kovų – ryškėjantys šešioliktfinalio kontūrai

GEALAN-Sostinės C lygoje šį savaitgalį buvo sužaisti dar 6 atrankų į atkrintamąsias susitikimai, ir paaiškėjo 5 komandos, kurios tęs sezoną tarp stipriausių 32 lygos ekipų. Nors šį kartą dramatiškų atomazgų ir buvo išvengta, įdomių rezultatų ir scenarijų, kaip visada buvo sočiai, tad apie savaitgalio aktualijas – tradiciškai, apžvalgoje.

Dužusi svajonė

Kai paaiškėjo, kad "LiveActive" ekipa atrankos į atkrintamąsias serijoje susikaus su "A komanda", „aktyviųjų“ vadovas Gintaras Žukas neslėpė džiaugsmo – priešininkas atrodė tikrai įveikiamas, juolab, kad pirmąją pergalę C lygos istorijoje "LiveActive" iškovojo būtent prieš "A komandą".

Vis dėlto po dviejų serijos rungtynių džiaugsmo nebebuvo: jeigu pirmoji akistata ketvirtadienį dar baigėsi vieno taško "A komandos" persvara (92:93) ir atrodė, kad rungtynėse namie "LiveActive" turi pakankamai koziriu revanšui, viskas buvo priešininkai – "A komanda" šeimininkavo rungtyniaudama svečiuose, ir laimėjo antrąsias serijos rungtynes 67:48 bei užtikrintai žengė tarp 32 geriausių lygos ekipų, o šešioliktfinalyje susigrums su "BC Vilkų" ekipa.

Dvikovos pradžia šeimininkams nieko blogo nežadėjo, priešingai, kovingai mačą pradėjusi "LiveActive" ekipa po L.Šveisčio dvitaškio šovė į priekį 12:5 ir įpusėjus pirmajam kėliniui kontroliavo įvykius aikštelėje.

Vis dėlto tai buvo paskutinai šeimininkų taškai pirmame kėlinyje, ir penkių minučių atkarpą laimėjusi 11:0 "A komanda" po pirmo kėlinuko jau buvo arčiau tikslo, ir pirmavo 16:12.

Antro kėlinio pradžioje "A komanda" pratęsė spurtą iki 14:0 ir jau pirmavo 19:12, ir nors šeimininkų taškų badą nutraukė Ž.Čėno tolimas metimas (15:19), "LiveActive" vėl įstrigo puolime ir artėjant kėlinio viduriui jau atsiliko dviženkliu skirtumu (15:26), kurio nepavyko likviduoti ir iki didžiosios pertraukos (20:33).

Po ilgosios pertraukos šeimininkai pagerino gynybą ir pradėjo racionaliau pulti, bei likus žaisti kiek mačiau nei dvi minutes priartėjo iki 37:44, tačiau kėlinį tolimu metimu užbaigusi "A komanda" prieš lemiamą susitikimo atkarpą vėl jautėsi saugiai, pirmaudama dviženkliu skirtumu (47:37).

Ketvirto kėlinio metu "LiveActive" bėdos tęsėsi – niekaip puolime taškų nesugebėję rinkti šeimininkai likus žaisti 5 minutes atsiliko 38:51, o su teisėjų sprendimu nesutikės G.Kievinas buvo nubaustas technine, o netrukus ir diskvalifikacine pražangomis, bei susitikimo likimas tapo aiškus – baudas realizavę ir atkarpa 7:0 laimėję svečiai nutolo per 20 taškų (58:38) ir paskutinės trys su puse minutės tapo tik formalumu.

Po pergalingos serijos savo komandos pasirodymu patenkintas buvo "A komandos" vadovas Povilas Likša: "Svarbiausi buvo pirmųjų rungtynių du kėliniai, kai sugebėjom atlaikyt varžovų šturmą, nepasidavėm net ir pralaimėdami ženkliu skirtumu bei sugebėjom išlipti iš duobės."

"Varžovai buvo tikrai stiprūs ir buvo įdomu kautis. Bet jau pirmose rungtynėse pastebėjom, kad mūsų komanda labiau subalansuota, žaidžiam truputi įvairesnį žaidimą, todėl, manau, kad laimėjome pelnytai."

"LiveActive" ekipos siela Gintaras Žukas po serijos pripažino, kad varžovai buvo pajėgesni, ir padėko savo vyrams už pastangas: "Ką gi, smagus sezonas buvo, nuopuolius keitė pergalės, o jas vėl nuopuoliai. Atrankos etape "A komanda" buvo labai susikaupusi, nieko ką planavom, neleido padaryti. Tarėmės daryti vieną, darom visai ką kitą, o taip gavos tikrai todėl, kad varžovai mums neleido."

"Aišku galima teisintis, kad neįmesdavom laisvų tritaškių, bet tai tik dar kartą parodo kaip mus išmušė iš vėžiu varžovų gynyba. Šaunuoliai, verti pergalės ir sėkmės jiems kitame etape."

"O savo vyrams noriu pasakyt didelį ačiū, ypač tiems, kurie iki pat galo tikėjo ir darė ką galėjo! Ačiū"

"A komanda": Ignas Cibulskas 21, Rokas Eimutis (12 atk.kam.) 16, Povilas Likša 8.

"LveActive": Laurynas Šveistys 16, Vytenis Kunčiūnas (10 atk.kam.) 15, Gytautas Kievinas 8.

Užbaigti darbai

Kitose trejose serijose buvo užtikrintai sudėti taškai ant "i" ir užbaigti pradėti darbai. Svečiuose užtikrintai laimėjusios "Visi kartu", ir "Kiemento"  ekipos, nieko keisto, kad be jokio vargo laimėjo ir antrąsias atsakomąsias rungtynes namuose bei, kaip ir prognozuota, be didesnio vargo žengė tarp 32 stipriausių lygos klubų.

"Tirolos" ekipos istorija taip pat labai panaši – namuose nepalikę vilčių "Vichy Vandes parkui" pastaruosius be didelio vargo antrą kartą nukovė ir išvykos susitikime.

Giedraičių atstovai, "Kiemento" krepšininkai savaitės pradžioje užtikrintai 85:69 laimėjo prieš "Hanse Trailer" svečiuose, tad nieko nuostabaus, kad grįžę ten, kuri jiems patinka labiausiai, "Kiemento" vyrai dar kartą sudorojo "Hanse Trailer" klubą, šį kartą rezultatu 76:56, ir laimėję seriją bendru 36 taškų skirtumu laukia šešioliktfinalio akistatos su "Dugno" komanda.

"Kiementas" bet kokias galimas intrigos užuominas panaikino jau pirmame kėlinyje, kurį laimėjo rezultatu 28:11 ir neleido nei akimirkai sudvejoti savo pranašumu.

Nors "Hanse Trailer" rankų nenuleido bei sugebėjo laimėti tiek antrą (22:14), tiek ir trečią (13:12) ketvirčius, viskas, ką pavyko nuveikti svečiams, buvo trečio kėlinio pradžioje priartėti iki 5 taškų (37:42), tačiau ir tai nekėlė baimės šeimininkams, žinant kokią solidžią persvarą pastarieji parsivežė iš akistatos Vilniuje.

"Kiementas": Andrius Putna ir Laurynas Putna po 15, Edvinas Čaikauskas 12, Justinas Sakalauskas 10.

"Hanse Trailer": Almantas Bielevičius (11 atk.kam.) 16, Darius Semėnas (13 atk.kam.) 13, Aurelijus Zinkevičius 7.

Dar užtikrinčiau pasirodė "Visi kartu" jaunieji krepšininkai – po 42 taškų skirtumu laimėtos pirmosios akistatose su "Nuts" vyrais, "Visi kartu" atsakomosiose rungtynėse šeštadienio rytą neišsibudinusius varžovus pasitiko smūgiu 25:7, tad po pirmo kėlinio jau turėjo kur kas didesnį nei pusšimčio taškų pranašumą bendroje serijoje ir mėgaudamiesi žaidimu dar kartą 87:59 sutriuškino rimtesnio iššūkio nesugebėjusius mesti priešininkus.

"Visi kartu" šešioliktfinalyje suskaus su čempionais, "Gealan" krepšininkais, ir panašu, kad tai gali būti vienas įdomiausių pirmojo atkrintamųjų varžybų etapo serijų.

"Visi kartu": Dovydas Giedraitis 23, Arnas Adomavičius 22, Robertas Jonaitis (14 atk.kam.) 15.

"Nuts": Jonas Mikelkevičius (11 atk.kam.) 32, Mantas Bagočius 8.

Net 26 taškų skirtumu (69:43) namuose laimėjusi "Tirola" su "Vichy vandens parku" taip pat susitvarkė be jokių problemų. Tomo Burtiliaus kariauna puikią gynybą pademonstravo ir priešininkų aikštelėje, kai vėlyvą penktadienio vakarą laimėjo rungtynes 75:48 ir bendroje sumoje seriją laimėjo 53 taškų skirtumu.

Negausiai susirinkęs "Vichy vandens parkas" aštuntą minutę atsiliko 14:23, tačiau tada daugiau nei 10 minučių sugebėjo nepraleisti nei taško, ir artėjant į pabaigą antram kėliniui persvėrė rezultatą savo naudai (25:23).

Vis dėlto po šalto dušo atsigavę svečiai iki trečio kėlinio vidurio dar „pasitampė“ lygioje kovoje (33:33, 26 min.), o tada parodė tikrąjį savo veidą ir paskutinių 15 minučių atkarpą laimėjo daugiau nei užtikrintai ir pergalingai užbaigė ir antrąsias serijos rungtynes.

"Tirolos" ekipos šešioliktfinalyje laukia "Santos.lt" vyrai.

"Tirola": Dovydas Lukšas 20, Dainius Vyčas 15, Linas Zenavičius 14.

"Vichy vandes parkas": Vytautas Gediminas (10 atk.kam.) 18,

Neprilygo

Savo aikštėje lygiosiomis su "Ilgas ir co." sužaidę "Kuršėnų" krepšininkai puoselėjo ambicijas sukurti sensaciją atrankos etape, tačiau Dariaus Eberson kariaunai teko giliai nusivilti – Žemaičių krašto atstovai atsakomosiose rungtynėse svečiuose nei iš tolo neprilygo "Ilgas ir co." vyrams ir patyrę triuškinantį pralaimėjimą rezultatu 56:98 baigė savo pasirodymą C lygos sezone. Tuo tarpu "Ilgas ir co." ekipa šešioliktfinalio etape susikaus su "SKM-Agotos gryčios" krepšininkais.

Sekmadienio dvikovoje šeimininkai dominavo visas rungtynes, o savo pranašumą įrodinėti pradėjo nuo pat pirmųjų minučių, kai šovė į priekį 5:0, o įpusėjus ketvirčiui jau pirmavo ir 11:2.

Nors pirmo kėlinio pabaigoje "Kuršėnai" dar rado savyje jėgų ir priartėjo iki 11:14, tačiau nuo to momento daugiau nei 5 minutes taškų nepelnę svečiai pralaimėjo didžiausią atkarpą susitikime, net 0:14 ir antro kėlinio pradžioje ekipas jau skyrė 17 taškų praraja (11:28).

Per likusį rungtynių laiką "Kuršėnai" nerado jokių priešnuodžių uraganiniam varžovų puolimui ir pralaimėję visus susitikimo kėlinius turėjo pripažinti daugiau nei užtikrintą oponentų pranašumą.

"Ilgas ir co." šiame susitikime darė absoliučiai viską geriau už savo priešininkus, o labiausiai komandų skirtumą atspindėjo net ne 42 taškų persvara, o komandų bendras naudingumas: šeimininkai sugebėjo surinkti kone 100 naudingumo balų daugiau už savo priešininkus (130 prieš 32).

Po susitikimo paskutinį komentarą sezone davęs "Kuršėnų" vadas Darius Eberson nevengė skambių palyginimų: "Sveikinimai varžovams, jie šiandien buvo tiesiog geresni. Nors žaidėme be kelių pagrindinių žaidėjų, tačiau ir jie manau šiandien nebūtų padėję prieš „ant bangos" buvusius priešininkus."

"Turbūt geriausiai apibūdintų visas rungtynes iš devynių metrų paleistas tritaškis, kuris irgi buvo taiklus. Šiandien taiklumas varžovų buvo stulbinantis, per komandos gyvavimo istoriją tikriausiai nesusidūrėme su taip taikliai metimus svaidžiusia ekipa, manau nebūtų gėdos padarę ir prieš „Warriors" ekipą su S. Curry priešaky." (Šypsojosi pašnekovas., aut past.)

"Na, sezonas baigtas, dar kiek pasiardysime Pavasario čempionatuose ir nurašysime šiuos metus į nuostolius, tikiuosi, kad kitąmet tiek traumų, kiek šiemet turime, nebeturėsime, ir galėsime treniruotis ir rungtyniauti pilna jėga."

"Ilgas ir co.": Lukas Jonkus (6/11 trit.) 21, Martynas Rakauskas 20, Jonas Montvilas 18,Tomas Drevinskas 12.

"Kuršėnai": Domas Simonovičius 20, Žilvinas Milaknis (17 atk.kam.) 12, Darius Eberson 10.

Pirmas kėlinys

Paskutinėse savaitgalio rungtynėse atrankos seriją pradėjo "Širvėnos" ir" LPK Liberna-Gervėčių krašto" ekipos. Nors "Širvėnos" komanda buvo laikoma serijos favorite, antrame sezono etape I divizione kovoję Biržų krašto atstovai vertingų pamokų, panašu, kad neišmoko – 9 pralaimėjimus B grupėje patyrusi komanda pratęsė nesėkmių seriją ir atrankos etape, pirmąsias rungtynes namuose pralaimėjusi 51:54.

Žinoma, 3 taškų skirtumas tikrai nieko nereiškia, tad savotiškas antrasis šių komandos kėlinys – atsakomosios rungtynės, ir atsakys į klausymą, kas keliaus toliau.

Šeimininkai su nemalonumais susidūrė jau pačioje susitikimo pradžioje – pirmus 3 tolimus metimus pataikę svečiai greitai šovė į priekį ir įgijo 7 taškų pranašumą (17:10, 5 min.). Vis dėlto, kaip paaiškėjo vėliau, tai buvo didžiausias skirtumas, skyręs ekipas lygiose rungtynėse, o puolime sustoję ir per antrą kėlinio pusę visus metimus prametę svečiai po pirmo kėlinio jau ir atsiliko 17:21, taip pralaimėdami atkarpą 0:11.

Antrame kėlinyje LPK ekipai atsitiesti padėjo vėl pataikyti keli tolimi metimai, ir sustabdę "Širvėnos" spurtą svečiai situacija stabilizavo, bei iki pat ketvirto kėlinio pradžios ekipos žengė koja kojon, o pirmaujanti komanda keitėsi vos ne kiekvienos atakos metu. Viso per rungtynes net 15 kartų pirmavo tai vieni, tai kiti.

Lemtingo kėlinio viduryje svečiams pavyko pakartoti didžiausią, 7 taškų pranašumą (52:45), tačiau per paskutines penkias minutes 5 klaidas padarę ir tik tašką pelnė LPK atstovai pranašumo įtvirtinti nesugebėjo, o per paskutinę minutę 4 taškus pelnę šeimininkai sumažino deficitą iki 3 taškų ir prieš atsakomąsias rungtynes viską turi savo rankose.

Po pergalės kovingai prieš atsakomąjį susitikimą buvo nusiteikęs lygos debiutantų vadovas Saulius Keina: "Šiandienos varžybose džiaugiuosi vyrų kovingumu, buvo tikrai vyriškas krepšinis. Laiku pataikyti Dariaus (Darjuš Vladimirov., 5/8 trit., aut.past.) tritaškiai, leido mums rungtynes baigti turint +3 taškų pranašumą."

"Atsakomosios varžybos bus tikrai dar kovingesnes, bet mes kovosim tik dėl pergalės."

LPK: Darjuš Vladimirov 21, Artūras Lisinskas 12, Saulius Keina 7.

"Širvėna": Mindaugas Plungė 19, Aurimas Bagdonavičius 13.