Saldus revanšo skonis

Pirmadienio vakarą "Sostinės" C lygoje buvo sužaisti trys atrankos į atkrintamąsias susitikimai, po kurių paaiškėjo dar trys šešioliktfinalio dalyvės. Vienintelė "Lietuvos geležinkelių" komanda atsakomojoje dvikovoje antrą kartą palaužė varžovus. Tuo tarpu likusios dvi ekipos į sekantį etapą žengė po atkaklios ir permainingos kovos pasiekusios saldžius revanšus.

Dramatiška rungtynių pradžia

"Grigiškių SK veteranų" (24) kolektyvą ir "Rybvaldos-Scan technika" (41) komandą burtai šiame sezone suvedė jau ne pirmą kartą. Sezono pradžioje "rybvaldiškiai" po įtemptos kovos iškovojo pergalę, o dar kartą savo varžovus žiežmariečiai įveikė praėjusią savaitę, kuomet pirmose serijos rungtynėse iškovojo pergalę trijų taškų skirtumu.

Savo aikštėje žaidę "Grigiškių SK veteranai" puikiai suprato situaciją, kurioje buvo atsidūrę, tad jau nuo pirmųjų rungtynių minučių paragino arklius bei pabėgo į priekį. Tiesa, pranašumą kaupti aikštės šeimininkams sekėsi ne taip ir lengvai. Rungtynių pradžioje pelnę keturis taškus be atsako vėliau grigiškiečiai įstrigo aktyvioje "Rybvaldos" gynyboje ir keletą minučių keitėsi su varžovais netaikliais metimais.

Visgi iniciatyvos iš savo rankų "Grigiškių SK veteranai" nebuvo linkę paleisti. Nors svečiai žaidė aštriau ir veržliau, tačiau netaiklūs jų metimai, ypač iš trijų taškų zonos, neleido jiems įgyti pranašumo. Grigiškiečiai  savo atakas grindė poziciniu žaidimu ir rinko taškus paprastais metimais iš po krepšio. Po pirmojo kėlinuko aikštės šeimininkai priekyje (18:11).

Visgi trumpos pertraukėlės metu svečiai sugebėjo padaryti išvadas. Antrajame ketvirtyje "rybvaldiškiai" atidžiau prižiūrėjo varžovų aukštaūgius, o krepšį atakuodavo mesdami iš žymiai patogesnių padėčių. Tokia taktika davė akivaizdžios naudos, nes įpusėjus dvikovai grigiškiečiai priekyje vos trim taškais (30:27), o tai reiškė, kad serijoje viskas prasideda nuo pradžių.

Po didžiosios pertraukos dešimt minučių vyko chaotiškas bei nerezultatyvus krepšinis. Abi komandos tarsi slegiamos didžiulės įtampos puolime priimdavo skubotus sprendimus, tad salėje susirinkę žiūrovai matė daugiau šūvių pro šalį nei taiklių metimų. Likus vienam ketvirčiui serijos svarstyklės vis dar pusiausvyros padėtyje (43:40).

Lemtingasis tritaškis

Lemiamo kėlinuko pradžioje atrodė, jog "Rybvaldos-Scan technika" ekipa sugebės išplėšti bilietą į sekantį etapą. Pirmąsias tris ketvirčio minutes aikštėje vyko apylygis žaidimas, o paskui svečiai itin sėkmingai sužaidė kelių minučių atkarpą ir kėlinuko viduryje įgijo penkių taškų pranašumą. Kone beviltiškoje situacijoje atsidūrę grigiškiečiai pradėjo skubėti taip suteikdami varžovams dar daugiau progų perimti kamuolius bei rengti greitas atakas.

Visgi svečiai nepasinaudojo Grigiškių komandos dovana. Negana to, aikštės šeimininkų vadovas Rimantas Miliauskas pamatęs, jog žaidimas nesiklijuoja, pakeitė savo aukštaūgį Viktorą Šeiną, o vietoj jo įleido nė minutės aikštėje iki tol nepraleidusį Vaidą Kulį. Šis gavęs pirmą progą mesti švystelėjo tolimą metimą, kuris buvo taiklus ir, pasirodo, lemtingas. Apkarpę varžovų pranašumą grigiškiečiai tarsi įgavo papildomų jėgų. Netrukus visom vaivorykštės spalvom sužibėjo Edgaro Geraičio ir Viktoro Urbanovič duetas. Įžaidėjas porą kartų pamatė laisvą komandos draugą stovintį ties tritaškio linija bei atidavęs jam kamuolį po kelių sekundžių jau kėlė rankas į viršų džiaugdamasis taikliu tolimu metimu.

Žaibiškas spurtas leido aikštės šeimininkams perimti iniciatyvą, išlyginti rezultatą bei įgyti taip reikalingą trijų taškų persvarą. Pamatę, jog beveik turėtas bilietas į šešioliktfinalį išslydo iš rankų į chaotišką žaidimą įsivėlė svečiai. "Rybvaldos-Scan technika" vyrai bandė griebtis šiaudo bei atakavo iš toli, tačiau netaiklūs tritaškiai tik dar labiau skandino svečių komandos laivą.

Grigiškių atstovai nebesižvalgė atgal ir sėkmingai užbaigė rungtynes iškovodami pergalę devynių taškų skirtumu rezultatu 59:50, kuri užtikrino jiems vietą sekančiame varžybų etape ir leido pasiekti itin saldų revanšą už dvi buvusias nesėkmes šiame sezone.

Sunkią pergalę pasiekusios "Grigiškių SK veteranų" ekipos vadovas Rimantas Miliauskas pasibaigus susitikimui kalbėjo: "Manau, jog nugalėti padėjo patirtis. Be to, lemiamu rungtynių momentu buvo padaryti teisingi keitimai, po kurių viskas stojosi į savo vietas. Ypač norėčiau padėkoti V.Kuliui po kurio taiklaus tolimo metimo prasidėjo pergalingas spurtas. Šiandien žaisti buvo lengviau, nes nuo pat pirmųjų dvikovos minučių pabėgome į priekį ir beveik visą laiką laikėme susitikimo vadžias savo rankose", - pergale džiaugėsi šešioliktfinalį pasiekusios "Grigiškių SK veteranų" komandos vadovas R.Miliauskas.

"Rybvalda-Scan technika" komandos atstovas Evaldas Kocys teigiamai įvertino pasibaigusį čempionatą ir apgailestavo, jog paskutinėse rungtynėse pritrūko sėkmės: "Pirmenybės prabėgo gerai, kaip pirmiems metams. Kalbant apie rungtynes, nežinau, kodėl ketvirtajame kėlinuke sustojome. Pergale tikrai nebuvom patikėję, galbūt trūko noro ir, žinoma, sėkmės. Vien ką sako vos keturi taiklūs iš trisdešimt penkių mestų tritaškių", - teigė "Rybvalda-Scan technika" atstovas E.Kocys.

Nugalėtojų ekipoje pergalės kalviais buvo V.Urbanovič įmetęs 26 taškus, E.Geraitis pridėjęs 10 ir Gintautas Valutis surinkęs 7 taškus.

"Rybvalda-Scan technika" komandoje pasižymėjo Laimonas Alionis pelnęs 15 taškų, Nerijus Mičiulis (13 atk. kam.) ir Mantas Jankūnas pridėjo po 10 taškų.

Šešioliktfinalyje "Grigiškių SK veteranų" laukia akistata su "Vilniaus ugniagesio" vyrais.

Sunkiai išvargta pergalė

Nemažiau intriguojanti buvo ir kita vakaro dvikova, kurioje savo aikštėje žaidę "VU Fizikai" (27) priėmė "BC Šarpėjaus" (38) vyrus. Pirmojoje akistatoje "piktieji šunys" šventė pergalę septynių taškų skitumu, tad fizikų laukė nelengva užduotis.

Dėti pergalės pamatus aikštės šeimininkai pradėjo jau rungtynių pradžioje. Žudydami varžovus greitomis atakomis bei neleisdami jiems atakuoti laisviems "VU Fizikai" greitai įgijo apčiuopiamą šešių taškų pranašumą bei atkūrė serijoje intrigą. Svečiai ilgai netylėjo ir matydami, kad niekaip nesiseka atakuoti iš arčiau, pradėjo siųsti metimus iš vidutinių nuotolių ar tolimų distancijų. Nors ne visi šūviai buvo taiklus, tačiau taikliųjų "BC Šarpėjaus" komandai pilnai pakako, kad pakutentų varžovams padus. Vienas bandymas paerzinti varžovus nejučia virto į spurtą, tad pasibaigus pirmam kėlinukui "piktieji šunys" atsiliko vos vienu tašku (11:12).

Trumpos pertraukėlės metu atgavę jėgas aikštės šeimininkai kibo į darbą. Puikiai išnaudodami kone stabiliausia ir šaltakraujiškiausią komandos narį Roką Kondrotą fizikai užvertė varžovus tritaškių lavina, o pridėję kelis metimus iš arčiau spėriai įgijo dviženklį pranašumą. Įpusėjus dvikovai "VU Fizikų" persvara jau vienuolika taškų (33:22).

Po didžiosios pertraukos aikštės šeimininkai ir toliau žaidė pakiliai, tad nenuostabu, jog sugebėjo susikrauti solidžią šešiolikos taškų persvarą (55:39). Visgi tai dar nebuvo rungtynių pabaiga. Nežinia, kas aikštės šeimininkams atsitiko ketvirtajame kėlinuke, tačiau krepšys jiems visiškai užsirišo. Tuo pasinaudoję "BC Šarpėjaus" vyrai nėrė į priekį ir gerokai aptirpdė turėtą deficitą. Ketvirčio viduryje fizikų persvara tesiekė septynis taškus, tad serijos rezultatas tapo lygus.

Tačiau tuomet lyg pamojus burtų lazdele pradėjo strigti ir svečių puolimas. "VU Fizikai" gynėsi iš paskutiniųjų, stengdamiesi neprisileisti varžovų dar arčiau. Įdomiausia tai, kad taškus aikštės šeimininkai rinko tik baudų metimais, kurių susitikimui artėjant į pabaigą buvo vis daugiau. Matydami, jog varžovai nelabai taikliai atakuoja nuo baudų metimų linijos, "BC Šarpėjaus" atstovai vis dažniau stabdė varžovus pražangomis. Paskutinėmis dvikovos akimirkomis netaiklios fizikų baudos net buvo sukūrusios intrigą. Likus pusei minutės svečiai atsiliko aštuoniais taškais ir dar turėjo kamuolį savo rankose.

Deja, "piktieji šunys" nulėkę į lemtingą ataką prarado kamuolį lygioje vietoje, o perėmę kamuolį "VU Fizikai" netrukus atsidūrė prie savo krepšio ir buvo sustabdyti pražanga. Nors aikštės šeimininkams taip ir nepavyko ketvirtajame kėlinuke pelnyti taškų iš žaidimo, tačiau varžovų klaidos bei pakankamas kiekis taiklių baudos metimų leido jiems iškovoti pergalę reikiamu taškų skirtumu bei išplėšti bilietą į sekantį varžybų etapą. Galutinis dvikovos rezultatas - 67:57 "VU Fizikų" komandos naudai.

Laimėti padėjo kovingumas

Vargais negalais sekantį etapą pasiekusių "VU Fizikų" treneris Eduardas Kairys teigė: "Džiaugiuosi, kad laimėjom, tačiau pergalė manęs nedžiugina. Vyrai darė daug klaidų, nepataikė baudų, tad įspūdis apie žaidimą tikrai nekoks. O laimėti, mano nuomone, mum padėjo tik didžiulis mano auklėtinių kovingumas ir noras pasiekti pergalę".

"Sekančiame etape teks grumtis su "Širvėnos" ekipa, kuri yra žymiai rimtesnė. Neprognozuosiu, kaip seksis, nes vyrams trūksta treniruočių, tad nenuostabu, jog žaidžiame labai nestabiliai. Bus labai sunku, kita vertus, šiame sezone jau pasiekėme kelias pergales prieš gana stiprias ekipas, tad esame sunkiai nuspėjami ir sekančiame etape gali būti visko", - mįslingai apie sekančio etapo kovas kalbėjo "VU Fizikų" treneris E.Kairys.

Nugalėtojų ekipoje didvyrio vaidmens ėmėsi R.Kondrotas, įmetęs 25 taškus, Vainius Dangovas (7 rez. perd., 7 kld.) pridėjo 14 taškų, o Arnas Naujokaitis į savo sąskaitą įsirašė 11 taškų.

"BC Šarpėjaus" ekipoje išsiskyrė Edvinas Greičius bei Žydrūnas Nenartavičius (10 atk. kam.), į savo sąskaitas įsirašę po 12 taškų.

Kitame varžybų etape "VU Fizikų" jau antrus metus iš eilės laukia akistata su "Širvėnos" krepšininkais.

Nebejuokavo

Blankiai pirmoje tarpusavio dvikovoje atrodę "Lietuvos geležinkeliai" (25) atsakomosiose rungtynėse nebejuokavo ir iškovojo gana lengvą pergalę prieš "LR Liberalų sąjūdžio" (40) atstovus rezultatu 78:57.

Savo aikštėje žaidę "geležinkeliečiai" puolimo smagratį įsuko jau pirmajame ketvirtyje po kurioje įgijo saugų dvylikos taškų pranašumą (23:11). Nors antrajame kėlinuke aikštės šeimininkų puolimas kiek užstrigo ir liberalai sugebėjo priartėti dviem taškais (25:35), tačiau dar vienas "Lietuvos geležinkelių" komandos spurtas po didžiosios pertraukas viską sudėliojo į savo vietas (58:40). Lemiamame kėlinuke abi ekipos jau nebesidraskė ir tvarkydamos formalumus ramiai laukė susitikimo pabaigos.

"Lietuvos geležinkelių" vyrus į istorinę pergalę vedė žaidžiantysis treneris Šarūnas Pavilonis, pelnęs 24 taškus bei atkovojęs 12 atšokusių kamuolių, strategui neblogai talkino ir komandos taškų kraitį gausiai papildė Rokas Matulis, į savo sąskaitą įsirašęs 21 tašką, Tautvydo Macijausko indėlis - 20 taškų.

"LR Liberalų sąjūdžio" gretose išsiskyrė dvigubą dublį atlikęs Ramūnas Kančiauskas pelnęs 18 taškų ir atkovojęs 10 atšokusių kamuolių, jo komandos draugas Algimantas Akulavičius pridėjo 14 taškų, tačiau padarė net 8 klaidas.

C lygos šešioliktfinalyje "Lietuvos geležinkelių" ekipos jau laukia nenuspėjamieji "Ereliai".