TOP divizione žvangėjo ginklai

Aistis Lemežis fantastiškai dirigavo komandos puolimui ir „Santa.lt“ išvykoje šventė pergalę

GEALAN-Sostinės krepšinio C lygoje (SKL) stipresniųjų grupėse sužaistos trys intriguojančios dvikovos, kurios nepaliko abejingų. „Sormedica“ A grupės susitikimą pradėjo lyg ant sparnų, tuomet „Oaks-2-Tirola“ atsitiesė, bet galiausiai pripažino svečių pranašumą. Taurus“ nukovė ne pajėgiausią sudėtį delegavusią „Narestą“, tad SKL C lygoje neliko komandų, kurios sezone nebūtų patyrusios nė vieno pralaimėjimo. Tai dar kartą įrodo, koks stiprus, apylygis ir neprognozuojamas yra 2018/2019 m. SKL C lygos čempionatas! „Santa.lt“ po pratęsimo, kiek netikėtai, išvykoje nukovė „BC Irsana“ vyrukus ir taip ženkliai pakylėjo savo akcijas B grupėje.

TOP divizionas

Oaks-2-Tirola (4-1) - Sormedica (3-0) 70:76 (A grupė)

Nesustabdomai antrą etapą pradėjusi „Sormedica“ nestabdė ir šių rungtynių pradžioje - pirmo kėlinio viduryje spurtą pratęsė Rokas Kasparavičius, kuris smeigė tolimą metimą ir pasiuntė grupės lyderius „Oaks-2-Tirola“ į nokdauną: rezultatas tapo 8:24! Visgi, vyrai - ąžuolai, o ne kelmai ar drebulės, tad niekas čia dar nebuvo aišku. Žingsnis po žingsnio šeimininkai mažino deficitą ir pavijo oponentus jau antro kėlinio pabaigoje. Trečiame ketvirtyje „Sormedica“ nenorėjo galutinai atiduoti iškovoto pranašumo ir laikėsi priekyje vos vieno - dviejų metimų atstumu.

Net keturi svečių pagrindiniai žaidėjai rungtyniavo po 30-šimt ir daugiau minučių, o penktasis išnaudojo asmeninių pražangų limitą ir sužaidė 28-ias minutes. Tuo tarpu, „Oaks-2-Tirola“ treneris sumaniai naudojo didesnės rotacijos galimybes ir vos vienas žaidėjas žaidė tris ketvirtadalius gryno rungtynių laiko. Kai ketvirtojo kėlinio pradžioje Andrius Predkelis bei Karolis Staniokas sumetė savuosius metimus, šeimininkai pagaliau įgijo persvarą: 62:57. Liko žaisti dar 8-ios minutės, „Sormedica“ narių jėgos seko ir atrodė, jog jiems teks kapituliuoti prieš grėsmingą varžovą. Įvykių eiga ir logika šįkart prasilenkė šviesmečio atstumu.

Rungtynių momentas:

Tas pats patyręs svečių „play-maker’is“ R.Kasparavičius dar kartą plėšė tinklelį atakuodamas iš toli, čia pat tolimą bombą pridėjo be keitimų rungtyniavęs meistro Vytautas Saulevičius ir „Sormedica“ atsitiesė: 62:63 jau pirmauja būtent jie! Likusios rungtynių minutės virto tikru nervų karu - noras nugalėti liejosi per kraštus, tad motyvacijos dėka nuovargio ženklai buvo nustumti į antrą ar net į trečią planą.

Likus rungtyniauti vos vienai minutei klausimų buvo daugiau nei atsakymų, „Oaks-2-Tirola“ deficitas siekė du taškus: 70:72. Šeimininkai neužpuolė ir gavo lemtingą dūrį - V.Saulevičius antrąjį savo vakaro tritaškį pataikė pačiu tinkamiausiu metu bei atvedė „Sormedica“ į trečią pergalę iš eilės TOP divizione! „Oaks-2-Tirola“ ekipa taip pat nusipelnė pagyrų už sugrįžimą į rungtynes, tačiau net 16-a vienetų pralaimėta kova po „lenta“ neleido jiems pasiekti pergalės.

Oaks-2-Tirola“: A.Predkelis 16 (3/3 baud., 20 n.b.), Audrius Drabavičius 11, Povilas Kaminskas (6/6 baud., 9 atk. kam., 16 n.b.) ir Dovydas Lopetaitis po 10, Karolis Baltuška (2/4 trit.) ir K.Staniokas (6 išpr. praž., 14 n.b.) po 8.

„Sormedica“: R.Kasparavičius 19 (3/8 trit., 14 n.b.), V.Saulevičius 17 (12 atk. kam., 4 rez. perd., 19 n.b.), Renatas Bliuvas (6/9 met., 20 n.b.) ir Nerijus Jonaitis (5/7 dvit., 4/4 baud., 10 atk. kam., 17 n.b.) po 14, Deividas Zoruba 10 (11 atk. kam., 14 n.b.).

Valdas Paukštas („Oaks-2-Tirola“) jautėsi dviprasmiškai bei optimizmo neprarado:

„Rungtynes pradėjome tragiškai, kas ir įtakojo galutinį rezultatą. Blogai buvo tas, kad išėjome į aikštelę taip, lyg nereikės kovoti ir stengtis, kuo varžovai puikiai pasinaudojo. Geras dalykas tas, kad sugebėjome atsitiesti ir pasivyti varžovus, kas pareikalavo daug jėgų ir charakterio.

Mūsų komanda su charakteriu, turi noro, tas yra svarbiausia. Pralaimėjome tikrai gerai komandai, kuri turi vieną geriausių priekinių linijų C lygoje, patyrusius gynėjus bei visos pozicijos yra gerai užpildytos. Sveikinimai varžovams.“

Juozas Skara („Sormedica“) džiaugėsi pergale ir dėkojo komandai:

„Sutikome vieną rimčiausių priešininkų šiemet - ne veltui jie išplėšė tašką prieš čempionus „Gealan“. Žinojome, kad jie patyrę ir susižaidę, todėl naudosis mūsų klaidomis. Svarbu buvo koncentracija visas 40-šimt minučių ir tik prastas antrasis kėlinys privertė kiek sunerimti.

Vėliau vėl pradėjome žaisti ne tik su užsivedimu, bet ir disciplinuotai. Pavyko keletas kombinacijų puolime, su kuriomis jie nesusitvarkė. Išnaudojome Roko Kasparavičiaus rankelę ir aukštaūgio Deivydo Zorubos sugebėjimą skirstyti perdavimus. Puikiai įsiliejo naujokas Renatas Bliuvas, kuris visas rungtynes žaidė labai kovingai tiek gynyboje, tiek puolime.

Rungtynes sunkiai pradėjo mūsų lyderis Vytautas Saulevičius, kuriam nekrito tritaškiai. Visgi jis parodė, kodėl yra puikus lyderis, neprarado pasitikėjimo ir sudėtingu tritaškiu rungtynių pabaigoje pražudė juos. Puiki pergalė, ačiū visiems vyrams.“

Taurus (2-1) - Naresta (2-1) 85:77 (B grupė)

Septyni prieš septynis, taip santykius aiškinosi nuo pirmo etapo kovų pažįstami varžovai. Tąkart „Naresta“ palaužė svečius, tad šįkart vyko į oponento tvirtovę. „Taurus“ vyrukai turėjo nesuvestų sąskaitų, o faktas, jog svečiai iki vakar nebuvo nė karto pralaimėję SKL C lygoje - motyvavo dar labiau. Abi komandos neturėjo pilnų sudėčių ir „Narestos“ atveju tai itin jautėsi. Pirmasis kėlinys praskriejo tarsi žvalgyboje, o rezultatas švietė lygus: 19:19. Antrąjį ir trečiąjį solidžiau sužaidė šeimininkai - abu šie ketvirčiai atskirai laimėti 8-ių taškų persvara, tad sumoje „Taurus“ įgijo apčiuopiamą pranašumą: 67:51.

„Naresta“ kolektyvas ne iš tų, kurie pasiduoda anksčiau laiko, tad lemtingame kėlinyje deficitas sumažintas iki vienženklės ribos. Visgi, arčiau šeimininkai neprisileido ir pelnytai pasiekė revanšą, o gausiausioje sostinės krepšinio lygoje neliko nepralaimėjusių komandų. Abi ekipos vakar turėjo po tris aiškiai išreikštus taškų rinkėjus puolime, o „Taurus“ sėkmę lėmė kiek geresnis pataikymas iš toli. Savosios salės faktorius taip pat suvaidino ne pačią paskutinę rolę. Šeimininkų įžaidėjas puikiai atliko savo funkcijas - Justo Aršausko sąskaitoje net 10-šimt rezultatyvių perdavimų.

Tiek „Naresta“, tiek ir „Taurus“ priskiriami prie B grupės favoritų, o balansai „2-1“ žada intriguojančią įvykių eigą toliau. Niekas dar neprarasta, niekas ir nelaimėta - kova dėl geresnių „play-off“ medžio šaknelių ir savos aikštės privalumų atkrintamosiose tęsiasi. Kovo beprotybė tarsi ne už kalnų, tačiau iki tol - dar daug kovų!

Taurus“: Ramūnas Jozonis 30 (7/11 dvit., 4/12 trit., 11 atk. kam., 31 n.b.), Ignas Kurklietis 20 (8/13 met., 9 atk. kam., 17 n.b.), Julius Pinkevičius 15 (13 n.b.), J.Aršauskas (10 rez. perd., 6 išpr. praž., 14 n.b.) ir Tomas Pribušauskas (8 atk. kam.) po 6.

„Naresta“: Marius Tenikaitis 24 (3/7 trit., 11 atk. kam., 3 per. kam., 24 n.b.), Arūnas Pranevičius 21 (4 rez. perd., 7 išpr. praž., 17 n.b.), Deividas Aukštuolis 15 (4 rez. perd., 12 n.b.), Ričardas Janušauskas 7 (10 n.b.), Paulius Levandavičius perėmė 3-is kamuolius iš oponentų.

Mantas Bielinskas („Taurus“) po pergalės nestokojo gero humoro jausmo, o komentaro pabaigoje - surimtėjęs pabrėžė aukštą čempionato pajėgumą:

„Varžovų finansiniai rėmėjai daug investuoja į „Narestos“ sėkmę ir nepanoro prieš lemiamas kovas stoti be pralaimėjimų, tad papirko mus pažadais, kad pergalės atveju nemokamai būsime nuvežti stebėti „Žalgirio“ varžybų ir būsime pavaišinti gausiu kiekiu tauriųjų gėrimų. Taigi, dabar laukiam dovanų už šią suteiktą paslaugą.

Sunku komentuoti, kai į varžybas susirenka vis kitokia sudėtis. Sezonas jau senai įpusėjo, bet dar nežaidėme pilnos sudėties. Reikės pagalvoti, kaip per trumpą laiką pasiruošti lemiamoms kovoms. Matydamas, kokio pajėgumo šį sezoną komandos dalyvauja C lygoje, dažnai pagalvoju, kad šį sezoną SKL B lygoje būtų lengviau.“

BC Irsana (1-4) - Santa.lt (2-3) 71:77 (B grupė)

Neįtikėtinai atkaklus susitikimas vyko Naujojoje Vilnioje, kur mačo favoritai „BC Irsana“ savo tvirtovėje sulaukė svečių - Santaros klinikų medicinos profesionalų. Favoritų etiketė sumenko, kai į protokolą nebuvo įrašyta Nerijaus Pigagos pavardė - vakar jo itin trūko. Kita vertus, galima buvo laimėti be savo naujojo lyderio, bet pergalės labai norėjo ir svečiai. Viso vakaro metu nė viena ekipa neįgijo apčiuopiamos persvaros - didžiausias vieno ir kito kolektyvo panašumas siekė vos 7-is taškus. Paskutinę ketvirto kėlinio minutę gelbėtis turėjo „BC Irsana“ komanda, nes oponentai pirmavo penkių taškų skirtumu. Visgi, Sergej Semaško dvitaškis bei nenuilstančio Marek Stefanovič tritaškis nulėmė papildomas penkias minutes.

Prieš rungtynes akcentavome, jog susitinka dvi gynybinio stiliaus komandos - iš tiesų, po 40-šimt minučių švieslentėje degė tą atspindintys skaičiai: 65:65. Ekstra laikas baigėsi rezultatu 6:12 ir geriau susiklostė „Santa.lt“ gvardijai. Teisybės dėlei, būtina paminėti statistinius rodiklius, kurie rodo, jog medikai tikrai buvo vertesni šios svarbios pergalės. Atkovotų kamuolių kategoriją svečiai laimėjo 57:39, o komandinės naudos sunešė ženkliai daugiau: 108-i balai prieš šeimininkų 64-is. Netaiklios baudos (tik 52 proc. taiklumas ir 15-a pramestų baudų metimų) bei 25-ios klaidos sutrukdė „Santa.lt“ vyrams pergalę pasiekti anksčiau, tad prireikė pratęsimo.

Aistis Lemežis atliko net 14-a „assist’ų“, fantastinis pasirodymas! Vaidas Vaičiulis ir Jonas Gutauskas atšokusius kamuolius rinko tokiu greičiu, lyg bulves per didžiausią metų talką. Ne kiekviena komanda sugeba taip dominuoti po krepšiais „BC Irsana“ teritorijoje. Du „bokštai dvyniai“ kartu atkovojo 29-is sviedinius, Jonas dar išrašė 4-is blokų receptus varžovams bei iškilmingai pareiškė: „Santa.lt“ TOP diviziono B grupėje kyla aukštyn!

BC Irsana“: M.Stefanovič 22 (12 atk. kam., 10 (!) per. kam., 32 n.b.), Karol Ruselevič 16 (5 rez. perd., 3 per. kam.), Artur Dolgovič 13 (4 rez. perd., 12 n.b.), Artūras Bajevas 12 (6 rez. perd., 14 n.b.), S.Semaško 6 (4 rez. perd.).

„Santa.lt“: J.Gutauskas 22 (14 atk. kam., 4 bl., 9 išpr. praž., 32 n.b.), Rūtenis Badikonis 18 (4/12 trit., 4 per. kam.), Vilius Vaitkus 15 (7/9 dvit., 8 atk. kam., 19 n.b.), A.Lemežis 11 (5/5 baud., 14 rez. perd., 3 per. kam., 24 n.b.), V.Vaičiulis 6 (15 atk. kam., 3 per. kam., 21 n.b.), Ignas Zasimavičius 5.

Retoriniai C lygos klausimėliai - kas toliau?

1) Sausio 23 d. JSK Gulbinai - Lentvario LK: Vakaro puošmena - kas norės labiau?

2) Sausio 23 d. Aseko - SKM-Eurosportas.lt: Kada, jei ne dabar?

3) Sausio 23 d. Kuršėnai - Penktukas: Ar bus pažabotas žemaičių puolimas?

4) Sausio 23 d. Aesculap - LabasPasauli.lt: Tas pats scenarijus antrą kartą nepasikartos?