"Vilrufas" smaginosi, "BC KSP" įspūdingai sugrįžo (šešioliktfinalio serijos apžvalga)

GEALAN-Sostinės C lygos pirmenybėse įvykiai dideliu tempu seka vienas paskui kitą. Atrankos į atkrintamąsias kovos artėja prie finišo tiesiosios, o lygiagrečiai joms startuoja ir šešioliktfinalio akistatos. Šį antradienį puikią pergalę pasiekė "BC KSP", namie panaikinusi 19 taškų deficitą, o į kitą etapą taip pat žengė "BC Alfa" bei "Vilrufas". Šiandien prasideda ir "BC Vilkų" bei "A komandos" atkrintamųjų serija, tad apžvelgsime ir šią akistatą.

Panaikino

Net 19 taškų deficitą iš pirmosios akistatos svečiuose parsivežę "BC KSP" krepšininkai nesutriko, ir sukaupę visas jėgas namuose sugebėjo pasiekti revanšą 27 taškų skirtumu ir sunkiai, bet perlipti "VU Fizikų" barjerą atrankos serijoje. Galutinis rungtynių rezultatas – 81:54 aikštės šeimininkų naudai.

Nuo pat mačo pradžios savo pranašumu neleidę suabejoti šeimininkai pirmavo visą susitikimą, o sužaidus pirmas 10 minučių buvo atitrūkę 8 taškų skirtumu (22:14).

Puikiai suprasdami, kad tikslas, laimėti bent 20 taškų persvara, nebus ir lengvai, ir greitai pasiekiamas, KSP vyrai kantriai dirbo ir antrame kėlinyje, kurį laimėjo 14:9 ir įpusėjus susitikimui buvo daugiau nei įpusėję savo misiją – 36:23.

Negausiai susirinkusiems "VU Fizikams" ilgosios pertraukos poilsis išėjo į naudą – studentams trečiasis ketvirtis susiklostė geriausiai iš visų šiame susitikime, ir jame pelnę 20 taškų svečiai ir toliau išliko arčiau tikslo: likus žaisti 10 minučių KSP vis dar pirmavo nepakankamu, 13 taškų pranašumu (56:43).

Lemtingo kėlinio viduryje ekipas vis dar skyrė tarsi užkeiktas velnio tuzinas – 13 taškų atžymą (66:53), o visos KSP pastangos persverti bendrą serijos rezultatą savo naudai ėjo per niek: nors ir atsilikinėdami visą atsakomąjį mačą, studentai ir toliau buvo priekyje bendroje serijoje.

Rungtynių ir visos serijos lūžis įvyko paskutinių 5 minučių metu: kone idealiai sužaidę šeimininkai šia atkarpa laimėjo net 15:1, ir daugiausia M.Stefanovič protingo žaidimo tiek gynyboje, tiek puolime dėka susikrovė reikiamą pranašumą ir eliminavo pirmose serijos rungtynėse akibrokštą iškrėtusius varžovus.

Po dvikovos pergalinga strategija pasidalino BC KSP ekipos atstovas Česlav Dunovskij: "Noriu padėkoti vyrams už gerą žaidimą. Džiugina kad pavyko gausiai susirinkti į rungtynes. Esam mėgėjai, nejauna komanda, kartais būna sunku visiems dalyvauti rungtynėse."

"Todėl ir pralaimėjome pirmas rungtynes 19 taškų. Noriu pagirti mūsų varžovus: gera komanda, gražiai žaidžia, greita, taikli. Žinojom, kad galim laimėti, tai ir padarėm."

"Turėjom žaidimo planą, kad turim kekvieną kėlinuką atlošti bent po 5 taškus. Svarbiausia buvo neskubėti  panaikinant esamo deficito. Galvoju tas ir suveikė."

"BC KSP": Marek Stefanovič (15 atk.kam.) 22, Matas Dainorovičius (12 atk.kam.) 20, Marius Verikas 10.

"VU Fizikai": Adomas Lukšys 13, Jonas Nekrasovas 11, Lukas Balčaitis 10.

Namų sienos nepadėjo

Nenuspėjamai susiklosčiusiose pirmose serijos rungtynėse tarp "Vilrufo" ir "X komandų", pastaroji namo sugrįžo su 7 taškų deficitu, laimėjusi pirmųjų rungtynių ketvirtą kėlinį net 26:11, ir be abejo, kupina ambicijų pateikti rimtą sensaciją.

Ir nors "X komanda" savo super krepšinį pratęsė ir atsakomųjų rungtynių starte, bei vienu metu buvo priekyje ir bendrame dviejų rungtynių rezultate, jėgų šešiese rungtyniavusiems šeimininkams kovoti iki galo, vis dėlto neužteko, ir "Vilrufas" triumfavo ir svečiuose, laimėdamas rungtynes 78:65 ir žengdamas į šešiolikfinalį.

Rungtynių starte šeimininkai rėmėsi savo mėgstamu ginklu – tritaškiais, kurių per pirmas 6 minutes spėjo įmesti 4, o nei karto iš toli nepasižymėjęs "Vilrufas" pasižymėjo 5 klaidomis ir šeštą susitikimo minutę turėjo apie ką pagalvoti - 20:9 jau pirmavo "X komanda".

Vis dėlto Grigiškių atstovų džiaugsmas ilgai nesitęsė: svečiai suaktyvino gynybą ties tritaškiu, nepraleido nei taško per paskutines 4 pirmo kėlinio minutes ir po 10 minučių kovos atsiliko tik 17:20.

Nenorėdami, kad kova vyktų iki paskutinės minutės, kai pergalę gali lemti ne vien meistriškumas, bet ir sportinė sėkmė, "Vilrufo" vyrai antrą ketvirtį sužaidė taip, kaip moka geriausiai, laimėjo dešimties minučių atkarpą 23:11, ir įpusėjus susitikimui jautėsi saugiai, pirmaudami 40:31.

Skirtingai nuo pirmųjų rungtynių, šį kartą "Vilrufo" turėta persvarą neužmigdė: sėkmingai sužaidę tiek trečią, tiek ir ketvirtą kėlinius, svečiai išsaugojo dviženklį pranašumą viso susitikimo metu, kas leido užtikrinai žengti į atkrintamąsias rungtynes.

Po pergalingai pasibaigusios serijos patenkintas buvo "Vilrufo" atstovas spaudai Laurynas Ralys: "Rungtynių pradžią pradėjom vangiai, bet po to susiėmėm, gynyboj atidirbom kaip tarėmes prieš rungtynes ir puolimas tuo pačiu susitvarkė."

"Nuo antro kelinio valdėm situacija aikštelėje ir gana užtikrntai laimėjome. Ačiū varžovams už kovą!"

Nors "X Komandai" sezonas ir baigėsi, nuoskaudų ir nusivylimo neturėjo ir ekipos vadovas bei vienas lyderių Mantas Viliušis: "Pradžią tikrai buvo puiki, bet tik pradžia. Vėliau sunkiai mums sekėsi tiek gynyboje tiek puolime. Manau gale ir pavargome."

"Bet, dėkui varžovams. Kova buvo labai įdomi ir palinkėsime jiems ko toliau nueiti, vis dėlto stipri jų komanda. Sveikinam varžovus."

"Na, nors sezonas mums baigėsi, nesame nusivylę, čia buvo pirmas sezonas C lygoje. Sakyčiau visai neblogai," - šypsojosi pašnekovas.

"Vilrufas": Simas Liepinaitis 20, Laurynas Ralys (12 atk.kam.) 16, Vladimiras Popovas 10.

"X komanda": Mantas Viliušis 25, Tomas Urbonavičius 14, Algirdas Gaidys ir Modestas Bieliauskas po 8.

Reikia pataikyti

Po pirmųjų rungtynių vos taško persvarą įgijusi "BC Alfa" atsakomosiose rungtynėse "Agmeką" jau priėmė sau įprastoje aikštelėje, ir tai davė vaisių – šeimininkai kur kas tiksliau atakavo, ir nors vertėsi praktiškai šešių žaidėjų pagalba, ir visą naštą, tradiciškai, nešė brolių trio, sugebėjo 62:55 palaužti pro šalį atakavusius svečius ir jau debiutiniame sezone patekti tarp 32 pajėgiausių C lygos ekipų.

Pirmas 15 minučių vyko labai nerezultatyvus gynybinis krepšinis: antro kėlinio viduryje šeimininkai pirmavo menku 3 taškų skirtumu (19:16), o abi komandos jau buvo spėjusios pramesti 36 metimus.

Nepaprastai svarbu, jeigu ne lemtingas serijoje, lūžis įvyko antro kėlinio viduryje, kuomet "BC Alfos" ekipa pelnė 13 taškų be atsako, puikiai suderinusi savo taikiklius (4/6 dvit., 1/2 trit., 2/2 baud.), o toliau su Žirmūnų gimnazijos lankais nesusidraugavusi "Agmeka" prametė 11 metimų iš eilės ir įpusėjus dvikovai jau atsiliko dvigubai – 16:32.

Ir nors po ilgosios pertraukos "Agmeka" savo žaidimą pagerino, ir milžiniškų valios pastangų dėka sugebėjo prasidėjus paskutinei dvikovos minutei priartėti iki 3 taškų (55:58), tai buvo viskas, ką jėgos ir laikas leido nuveikti svečiams – patikimai paskutinę minutę sužaidę šeimininkai išsaugojo turėtą pranašumą ir sėkmingai įveikė pirmą atrankos etapą C lygos debiutiniame sezone.

Anksčiau nei norėjusios, sezono pabaigos sulaukusios "Agmekos" ekipos vadovas Eimantas Galkevičius po dvikovos sakė: "Pirmiausia, sveikiname varžovus su pergale ir linkime sėkmės kitame etape. O mums iki pergalės pritrūko visko po truputį - ir atkovotų kamuolių, ir gynybos geresnės ir, žinoma, pataikytų metimų iš laisvų padėčių."

"Realiai komandos yra labai apylygės ir tik smulkmenos nulėmė galutinę baigtį. Gaila, kad nepatekome į atkrintamąsias."

"BC Alfa": Juozas Rimavičius 24, Jonas Rimavičius (11 atk.kam.) 16, Paulius Rimavičius (23 atk.kam.) 14.

"Agmeka": Jonas Špokas 15, Žygis Palaitis (11 atk.kam.) 11, Adomas Gricius (14 atk.kam., 7 rez.perd.) 9.

(Ne)lengvas pasivaikščiojimas?

Šiandien taip pat startuoja ir antroji šešioliktfinalio serija, kurioje aiškią favorito etiketę turintys "BC Vilkai" bandys įrodyti savo pranašumą prieš pastaruoju metu aktyviai rungtyniaujančią "A komandą": pastaroji ekipa per paskutinę savaitę du kartus nukovė "LiveActive" klubą, o tuo tarpu "Vilkai" nerungtyniavo kone dvi savaites – paskutinį kartą ant parketo savo jėgą demonstravę tik kovo 30-tą.

BC Vilkai

Kiekvienais metais po žingsnį į priekį žengianti Giedriaus Oliškevičiaus komanda padarė tvirtus pagrindus, kad ir trečius metus iš eilės tęstų šią tradiciją ir palypėtų aukščiau. 2013-14 metų sezone likę 40-ti, 2014-15-tais metais „Vilkiukai“ jau pasiekė šešiolikfinalį, pernai metais – aštuntfinalį, o po šio reguliariojo sezono yra viena stipriausių tarp visų lygos ekipų, I diviziono A grupėje užėmę pirmą vietą (8 pergalės – 2 pralaimėjimai).

Skirtingai nei praėjusį sezoną, "BC Vilkai" šiais metais išvengė begalinio kiekio žaidėjų kaitos, turėjo kur kas stabilesnę sudėtį viso sezono metu, ir tarpusavio susižaidimas, disciplina ir pažinimas, tikėtina, buvo vieni iš pagrindinių veiksnių, leidžiančių ambicijų nestokojančiai komandai būti ten, kur ji ir yra dabar.

Kiek atokiau nuo Vilniaus esančiuose Valčiūnuose šeimininkaujanti komanda paprastai pasižymi gausiu dalyvavimu rungtynės ir maksimalia koncentracija kiekvienam priešininkui, todėl labai realu, kad "BC Vilkai" sėkmingai peržengs ne vieną etapą.

Lyderiai. Subalansuotas puolimas, kuomet komanda renka po 83,6 taško, o rezultatyviausias ekipos žaidėjas neturi nė 13 taškų vidurkio, yra vienas pagrindinių "BC Vilkų" ginklų. Būtent ekipos gynėjų tandemas yra arčiausiai trylikos taškų ribos: R.Žarkauskas ir K.Bagdonas renka po 12,9 taško per rungtynes, D.Dimbelis prideda po 12,6 taško ir yra naudingiausias komandoje (16,8 naud.bal.), o antrą jaunystę išgyvenantis P.Kavaliauskas patikimai renka dublį – 10,6 taško ir 11,3 atkovoto kamuolio.

A komanda

Patikimas žaidimas II diviziono I grupėje (7 pergalės) ir abu kartus įveikta tikrai ne ką silpnesnė "LiveActive" ekipa tikrai suteikia tam tikrus sparnus "A komandai". Vis dėlto reikia išlikti realistais – II diviziono grupėje "A komanda", išskyrus akistatas su "Kiementu" (kurį, beje, sykį pavyko ir įveikti) nesusidūrė su šešiolikfinalių kalibro komandomis, o ir žvelgiant istoriškai šešiolikfinalio etapas yra geriausia, ką šiam klubui pavyko pasiekti lygoje, ir šiai dienai sunku patikėti, kad kažkas gali pasikeisti po savaitės.

Prieš serijos pradžia apie būsimą akistatą kalbintas "A komandos" vadovas Povilas Likša pripažino, kad varžovas yra galingas, ir aiškus serijos favoritas, tačiau kartu išskyrė ir savo ekipos niuansus, kurie gali padėti sukurti sensaciją: "Šios dvikovos favoritais tikrai nesame ir galbūt tai yra vienintelis mūsų koziris. O šiaip galime pasidžiaugti, kad atkrintamosiose susikaupėm ir pradėjom žaisti savo krepšinį."

"Gal dėl to, kad "A komandai" geriau sekasi žaisti būtent prieš pajėgius varžovus, nes tada mobilizuojamės. Be to, niekada nepasiduodam, net ir pralaimėdami ženkliu skirtumu. Todėl viltį perkopti į kitą etapą tikrai turime."

Lyderiai. Vos kartą šiame sezone dviženklio taškų skaičiaus nesurinkęs I.Cibulskas yra pagrindinis "A komandos" ginklas: universalus krepšininkas yra nepralenkiamas pagal tris svarbiausias kategorijas, pirmaudamas ekipoje pagal pelnytus taškus (17,3), atkovotus kamuolius (10,5) ir naudingumo balus (18,1). Po naujųjų metų puikią formą įgijęs snaiperis R.Eimutis prideda po 14,8 taško, o atrankos seriją praleidęs D.Buitkus – 11,7, o visada visas jėgas atiduodantis ekipos vadovas P.Likša prideda 7,5 taško, tačiau yra antras komandoje pagal naudingumą, rinkdamas po 13,3 balo.

Prognozė: "BC Vilkai" gali būt kiek "parūdiję" pirmųjų rungtynių pradžioje, tačiau veikiausiai greitai sugebės parodyti savo tikrąjį pajėgumą ir laimės seriją "sausu" rezultatu 2-0.