Principinė „Capital vertinimas-Ego Forte" pergalė ir pirmasis geodezininkų triumfas

GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) D čempionate vakar ir antradienį sužaisti penki susitikimai, kuriuose tik 2 kartus pergalėmis džiaugėsi namuose rungtyniavusios komandos.

10 minučių

Iš visų vakar dienos rungtynių vėliausiai startavusiame mače susitiko vieni pirmenybių favoritų „Juoda-Raudona" (3/3) ir „Capital vertinimas-Ego Forte" (6/1) klubai, tačiau lauktos intrigos šį kartą neišvydome. Namuose rungtyniavę 2016 metų lygos čempionai neatsilaikė (68:91) prieš galingai susitikimą pradėjusius nekilnojamo turto atstovus.

Penkis tritaškius metimus pirmajame rungtynių kėlinyje įmetę svečiai visus pagrindinius reikalus sutvarkė per 10 minučių, kurias laimėjo 12:30. Daugiausia ką pavyko nuveikti aikštelės šeimininkams per likusį laiką – sumažinti atsilikimą iki 12 taškų (27:39).

Įdomu, jog „Juoda-Raudona" šiame mače pataikė net 14 tritaškių (iš 40 bandymų) ir vos 8 dvitaškius (iš 22). Tačiau labiausiai akis bado triuškinančiai pralaimėta kova po krepšiais (17–48). Po antrojo iš eilės pralaimėjimo buvę čempionai nukrito į penktąją A grupės vietą, „Capital vertinimas-Ego Forte" – antri.

Po rungtynių pakalbintas „Juoda-Raudona" ekipos žaidžiantysis treneris Mantas Jukna akcentavo, kad šį sezoną ekipa papildžiusiems krepšininkams vis dar trūksta susižaidimo su senbuviais: „Ačiū varžovams už kovą. Nuotaikos po rungtynių nėra geros, bet galiu pripažinti,  kad pralaimėjome vienai geriausių lygos komandų. Leidome įsižaisti jų lyderiams, nesustabdėme puolimo, nors akcentavome kietą gynybą. Patys nepataikėme laisvų metimų. Galiu pasakyti, jog trūksta mūsų naujiems žmonėms susižaidimo su visa komanda. Šiai dienai rezultatas dėsningas,  pykti galime tik patys ant savęs."

„Tragedijos dar tikrai nedarome. Sulaukėme gerų naujienų, kad po Naujų metų prie mūsų pagaliau prisijungs Aleksas Neniškis ir po nugaros skausmų atsigaunantis Edgaras Simonavičius, tad manau komandos žaidimo kreivė kils tik į viršų." – geromis naujienomis komandos gerbėjus pradžiugino M.Jukna.

Tuo tarpu „Capital vertinimas-Ego Forte" krepšininkas Žydrūnas Prakapavičius išskyrė pirmąjį kėlinį: „Rungtynes pradėjome maksimaliai susikoncentravę ir dėl to per pirmąsias 10 minučių pavyko susikrauti gana solidų 18 taškų pranašumą. Likę mačo kėliniai vyko taškas į tašką, o varžovai savyje nesudaro jėgų atlošti skirtumą. Tai buvo geros rungtynės visai komandai tiek gynyboje, tiek puolime."

„Juoda-Raudona": Paulius Jasukaitis (4/8 trit., 7/7 baud., 26 naud.bal.) – 25, Matas Budginas (4/16 trit.) – 16, Julius Martyšius (4/11 trit.) ir Valerij Četovič – po 12.

„Capital vertinimas-Ego Forte": Mantas Simonavičius (5/12 trit., 12 rez.perd., 10 atk.kam., 30 naud.bal.) – 21, Andrius Giedraitis (6/6 baud., 9 atk.kam.) – 17, Andžej Olenkovič (7/8 dvit.) ir Gintaras Gurčius (6/7 baud.) – po 14, Aldas Kulvinskas (5/5 dvit., 13 atk.kam.) – 11.

Išnėšė sveiką kailį

„Komfakas" (6/0) išlieka viena iš 3 komandų, kurios šiame D lygos čempionate dar nėra patyrusios pralaimėjimo skonio. Tiesa, antradienio vakaras A pogrupio lyderiams klostėsi labai sunkiai. Vis tik, mačo pabaigoje studijų laikų draugams išvykoje pavyko įveikti „Citco" (3/3) pasipriešinimą – 63:67.

Šio maksimaliai atkaklaus mačo istoriją geriausiai iliustruoja faktas, kad pirmaujanti komanda keitėsi net 20 kartų! 13 tritaškių metimų varžovams įsūdę aikštelės šeimininkai trečiojo kėlinio pabaigoje įgijo 8 taškų pranašumą (49:41), tačiau visai netrukus į priekį išsiveržė svečiai (52:54).

Iki lemiamo kėlinio pabaigos likus porai minučių priekyje dar buvo „Citco" (63:61), bet tada „Komfako" vedliai Vitalis Pancerevas ir Edgaras Ivanovas įsmeigė po taiklų tritaškį ir padovanojo savo ekipai dar vieną pergalę.

„Citco": Vytautas Saulevičius (1/6 dvit., 5/9 trit., 10 atk.kam., 7 rez.perd., 7 išpr.praž., 32 naud.bal.) – 21, Orentas Ridzvanavičius (4/10 trit., 5 rez.perd.) – 14, Gediminas Žemaitis (4/12 dvit., 10 atk.kam.) ir Ignas Mažiliauskas – po 8.

„Komfakas": Vitalis Pancerevas (6/9 dvit., 4/8 trit.) – 24, Edgaras Ivanovas (3/7 trit.) – 19, Vilius Aleksandravičius (8 atk.kam.) – 10.

Atgaiva

Šiemet D lygoje gerokai buksuojantiems „Monfereno" (3/4) krepšininkams pavyko nutraukti 3 iš eilės pralaimėjimų seriją. Vakar statybinių medžiagų platintojai namuose po permainingos kovos nugalėjo (74:63) „United Sharks" (1/3) kolektyvą.

Susitikimą geriau pradėję svečiai jau pirmojo kėlinio pabaigoje susikrovė dviženklį pranašumą (7:19), tačiau per anksti pasisotinę „rykliai" greitai patys atsidūrė besivejančių vaidmenyje. Antrąjį ketvirtį puikiai sužaidę „Monfereno" krepšininkai ilgosios pertraukos metu džiaugėsi 8 taškų persvara (36:28).

Dar kartą apetito skonį pajutę svečiai trečiojo kėlinio pabaigoje vėl išsiveržė į priekį (43:44), tačiau tai buvo paskutinis rimtesnis jų pasispardymas šiame mače. Lemiamo ketvirčio metu pergalių išsiilgę „Monfereno" krepšininkai sugebėjo įrodyti savo pranašumą ir pagaliau į savo sąskaitą įsirašė tašką.

„Monfereno" komandos treneris Mantas Ambraška pasidžiaugė, kad pagaliau pavyko nutraukti pralaimėjimų seriją: „Džiaugiamės pagaliau laimėję rungtynes ir sugrįžę į pergalių kelią. Pergalę lėmė agresyvesnė gynyba, manau, jog laiku ir teisingai skaitėme situacijas gynyboje ir prie varžovo puolimo geriau prisitaikėme. Taip pat jautėsi didesnis šviežumas, fizinis pranašumas, tai pavyko išnaudoti. Tiesa varžybos buvo klampios, vis negalėdavome perlaužti varžybų ir ramiai pabaigti. Na o puolime pagaliau pavyko sužaisti su bent jau neblogu pataikymu. Tie fantastiniai Domo tritaškiai irgi davė svarbų impulsą varžybose. Visgi vyrai labai stengėsi ir norėjo šiandien laimėti. Esame patenkinti pergale, bet ne žaidimu."

„Šiame sezono etape stebime varžovus, matome kokio stiprumo lygoje žaidžiame ir ko dar trūksta. Pasitikiu savo vyrais ir tikiu, kad šios rungtynės nuėmė savotišką naštą nuo žaidėjų, nes visi be išimties labai blogai pataikome. Manau, jog tokios prastos atkarpos kalbant apie pataikymą jau nebeturėsime. Į priekį žvelgiame su optimizmu. O džiaugtis irgi yra kuo, nes buvo ir tokių varžybų,momentų, kad sugebant pataikyti 1/20 tritaškių vistiek išlikome rungtynėse. Tad nedarome iš to tragedijos ir laukiame ateities kovų."

„Monferenas": Domantas Peteraitis (6/12 dvit., 6 rez.perd.) – 20, Mantas Bielinskas (7/8 dvit., 9 atk.kam., 5 rez.perd., 28 naud.bal.) – 17, Vitold Voitukovič – 9.

„United Sharks": Šarūnas Tumosa (8/26 dvit., 2/8 trit.) – 22, Kazimieras Motiekaitis (5/11 dvit., 10 atk.kam., 6 rez.perd.) – 13, Vytautas Kaneckas – 11.

Pergalės jausmas

Trečiadienio vakarą Ekinstos sporto centre susitiko dvi pergalės skonio iki tol nepatyrusios B grupės komandos. Pirmieji šiame sezone aukštai iškeltomis galvomis salę paliko „Geodezinių matavimų" (1/3) krepšininkai namuose įveikę (73:65) „Bajorus" (0/6).

„Geodezinių matavimų" komandos padėka ištikimiausiems ekipos sirgaliams (klubo nuotrauka)

Nors aikštelės šeimininkai pirmavo viso susitikimo metu, bet jų pergalė lengva nebuvo. Puikiai rungtynes pradėję geodezininkai (19:2) pasiuntė savo varžovus į nokdauną, tačiau svečiai pademonstravo charakterį ir sugebėjo sumažinti savo atsilikimą iki minimumo (44:43).

Vis tik bajoraičiams taip ir nepavyko galutinai pakreipti įvykių sau naudinga linkme. Ketvirtajame kėlinyje „Geodezinių matavimų" komanda savo pusėje pastoviai turėjo 8-12 taškų pranašumą ir džiaugėsi pirmąja pergale komandos istorijoje.

Dar vieną solidų pasirodymą surengęs aikštelės šeimininkų lyderis Vytautas Gedminas vardino pergalės priežastis ir dėkojo karštai ekipą palaikiusiems sirgaliams: „Rungtynės prasidėjo greita mūsų persvara nuo pirmų minučių, tačiau didesnio pranašumo nepavyko susikrauti. Varžovai gerai atakavo iš toli, o mes neblizgėjome gynyboje. Manau, kad pergalę nulėmė laimėta kova dėl atšokusių kamuolių ir neblogas pataikymas. Visa komanda norėjo nugalėti ir šiam tikslui pasiekti atidavė daug jėgų. Sėkmė šįkart buvo mūsų pusėje. Be to, prie pergalės ženkliai prisidėjo didelis palaikymas iš sirgalių. Šįkart jų susirinko dukart daugiau nei įprastai. Įgauname vis daugiau pasitikėjimo savo jėgomis ir su nekantrumu laukiame kitų rungtynių."

„Geodeziniai matavimai": Vytautas Gedminas (5/13 dvit., 3/5 trit., 6/12 baud., 17 atk.kam., 8 išpr.praž., 33 naud.bal.) – 25, Rokas Žalnėravičius (5/10 dvit.) – 16, Ignas Kalesnykas (2/8 trit., 6 rez.perd.) ir Mantas Paškonis – po 8.

„Bajorai": Rokas Dapkus (6/11 trit.) – 21, Vilius Kraučelis (3/11 trit.) ir Dominykas Deltuva (3/13 dvit.) – po 11, Visvaldas Gumbis (7 rez.perd.) – 10.

Pagauna ritmą

Palyginti kukliai sezoną pradėję Pabradės „Intersurgical" (4/2) krepšininkai vakar iškovojo jau trečiąją pergalę iš eilės ir C grupės varžybose puikuojasi stipriausių komandų trejete. Šį kartą kvėpavimo įrangos gamintojai namuose nugalėjo „Akcija-KREPŠINIS" (3/3) ekipą – 75:70.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje svečiai dar turėjo dviženklį pranašumą (51:62), tačiau nesugebėjo pasinaudoti puikia proga iš Pabradės išvažiuoti geros nuotaikos. Aikštelės šeimininkams džiaugtis pergale nesutrukdė ir itin prastas tritaškių pataikymo procentas – 2/19 (10,5%).

Pabradės „Intersurgical": Tomas Jadzevičius (7/9 dvit., 5 rez.perd.) – 16, Saulius Kaušinis (7/11 dvit., 9 atk.kam.) – 14, Marekas Komaiško ir Edgaras Turica (6/18 dvit., 8 atk.kam.) – po 12.

„Akcija-KREPŠINIS": Aurimas Gudavičius (7/12 dvit., 8 atk.kam., 5 kl.) – 18, Žygimantas Vilius (3/6 trit., 7 rez.perd.) – 15, Donatas Gurauskis (0/5 trit.) ir Laurynas Pečkaitis – po 10.