Tomo Purlio trigubas dublis palaidojo akademijos jaunimą (foto)

Tomas Purlys vakar trumpam prisiminė šlovingiausius savo karjeros laikus, o jo vedama "Kedo" (3/4) komanda išvykoje rezultatu 94:74 nugalėjo Š.Marčiulionio KA-Ortopro (6/3) ekipą.

Šių rungtynių nuotraukas rasite mūsų "Facebook" paskyroje!

Vieninteles šios savaitės GEALAN-Sostinės D lygos rungtynes geriau pradėję aikštelės šeimininkai antrojo kėlinio pradžioje įgijo dviženklę persvarą (20:9), tačiau svečiai netrukus ją ištirpdė bei išsiveržė į priekį (33:29).

Antroji susitikimo dalis priklausė "Kedo" atstovams, kurie trečią kėlinį pradėjo spurtu 15:0 (50:37) ir šiame mače daugiau niekam neleido suabejoti savo pranašumu. Nė vieno tolimo metimo (0/12) vakar nepataikę svečiai įtikinamai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (59 prieš 39).

Praėjusiame D lygos sezone finalo ketverte kovoję "Kedo" krepšininkai po šios pergalės susigrąžino viltis pakovoti dėl vietos geriausių B grupės komandų aštuonete, padovanosiančiu bilietą į atkrintamąsias varžybas. Š.Marčiulionio KA auklėtiniai nusmuko į penktąją poziciją, o 2017 metais jų laukia rimti išbandymai kovojant prieš vienus pogrupio lyderių.

Aikštelėje "siautėjęs" nugalėtojų komandos lyderis Tomas Purlys po susitikimo buvo geros nuotaikos: "Visų pirma džiaugiuosi, kad po tragiškos pradžios atsitiesėme ir sužaidėme vienas geriausių rungtynių sezone."

"Asmeniškai man varžovai puikiai pažįstami, todėl buvo lengviau, nes žinau jų stipriąsias ir silpnąsias puses. Šiose rungtynėse turėjome akivaizdų pranašumą po krepšiu ir jį išnaudojome. Be to, buvo neblogų momentų ir gynyboje."

"Pamažu įsibėgėjame ir sezone pabaigoje tikrai būsime tarp lyderių." - optimizmo nestokojo T.Purlys.

Akademijos treneris Edvinas Justa sunkiai galėjo paaišinti prasto komandos žaidimo priežastis: "Aš pats nelabai galiu pasakyti, kodėl žaidėme tik du kelinius. Varžovai 3 ir 4 kėlinius sužaidė žymiai drausmingiau ir neleido mums mėgautis savo žaidimu."

"Tomas Purlys savo meistriškumu tikrai pranoksta mūsų jaunuolius ir turi sukaupęs daugybę patirties, kurią vakar pademonstravo rungtynėse. Gavome gerą pamoka, išvydome puikų pavyzdį, kaip reikia įžaidinėti kamuolį. Nors rungtynes ir pralaimėjome, bet jos suteikė naudos."

Visuose aikštelės plotuose dominavęs Tomas Purlys šiame susitikime pelnė 32 taškus (2PT - 14/20), po krepšiais sugriebė 10 atšokusių kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų (45 EFF). Jo komandos draugas Jonas Izokaitis (2PT - 11/16, 12 atk.kam. 29 EFF) įmetė 23 taškus, Mantas Tursa (11 atk.kam.) - 14.

Jaunimo nuo skaudaus pralaimėjimo neišgelbėjo ir 33 Augustino Vainausko (2PT - 9/15, 1PT - 9/11, 8 išpr.praž. 7 kl. 30 EFF) pelnyti taškai, Deividas Jakiūnas (3PT - 3/5) pridėjo 15.

Lemiamos GEALAN-Sostinės D lygos reguliaraus sezono kovos startuoja pasibaigus audringiausioms metų šventėms - sausio 3 dieną.