Asseco-IT lygoje lygi pusfinalio serija ir eliminuoti favoritai

Tęsiasi intriguojančios Asseco-IT lygos atkrintamųjų kovos. Pusfinalio serijoje, kurioje kaunasi "Asseco Lietuvos" ir "Oro navigacijos" krepšininkai, po pirmųjų dviejų rungtynių rezultatas yra lygus 1-1. Tuo tarpu ketvirtfinalio serijoje kovojusios "Danske Bank" ir "Payseros" komandos padovanojo tikrą krepšinio šedevrą žiūrovams, kuris sėkmingai baigėsi reguliariojo sezono nugalėtojams.

Tarsi finale

Ko gero mažai kas galėjo pagalvoti, kad "Payseros" komanda savo sezoną IT lygoje baigs ketvirtfinalio etape. Užtikrintai laimėjusi pirmąsias serijos rungtynes, "oranžiniai" kontroliavo dvikovos eigą ir antroje serijos dvikovoje, tačiau neišlaikė turėto pranašumo ir buvo priversti žaisti lemiamą susitikimą. Kaip paaiškėjo, šis susitikimas jiems buvo paskutinis. Reguliariojo sezono nugalėtojai "Danske Bank" sugebėjo pateikti bene didžiausią sezono staigmeną ir šventę dramatišką pergalę trečiose rungtynėse 81:80 žengė į pusfinalį.

Lemiamose rungtynėse "Danske Bank" trečiajame kėlinyje įgijo 18 taškų pranašumą, tačiau "Payseros" atstovai sunkiu dvikovos metu nesupanikavo ir turėtą deficitą iki lemiamų dvikovos minučių panaikino. Lemiamo kėlinuko viduryje, trisdešimt ketvirtą rungtynių minutę rezultatas jau buvo lygus - 64:64.

Įdomiausios susitikimo akimirkos vyko paskutinėmis dvikovos sekundėmis. Likus žaisti 30 sekundžių, "Danske Bank" pirmavo keturiais taškais ir atrodė, kad iniciatyva priklauso jiems. Tačiau netrukus Ignas Ryla pataikė tolimą metimą, o baudų metimų serijoje kiek geriau sekėsi aikštelės šeimininkams, tad likus žaisti 12 sekundžių priekyje vienu tašku jau buvo "Payseros" atstovai.

Vis tik tiek laiko buvo užtektinai, kad "Danske Bank" komandos lyderis Vitalis Pancerevas išgelbėtų komandos sezoną. Paskutinės atakos metų gynėjas pataikė bene svarbiausią dvitaškį metimą šiame sezone ir atvėrė komandai duris į pusfinalį. Nors susitikime dar buvo likusios kelios akimirkos,  tačiau desperatiškas Lino Beliūno metimas tikslo nepasiekė.

Puikiai pasibaigusia serija džiaugėsi "Danske Bank" komandos senbuvis Marius Letukis: "Pirmiausia, tai ačiū varžovams už puikią seriją. Dabar turime tikrai ne vieną žilą plauką. Per pastarąsias dvi rungtynes matėme paskutiniuosius jų metimus, paskutinėmis sekundėmis. Visa laimė, kad ne vienas iš jų neįkrito. Manau, kad varžyboms abi komandos buvo nusiteikusios su maksimalia koncentracija."

"Po dviejų kėlinių turėjome plius aštuonis taškus, tad pradedant trečiąjį kėlinį akcentavome, kad turime imti dabar šias varžybas. Ir mums pavyko. Per pirmas keturias minutes pridėjome dar dešimt taškų ir buvome jau atitrūkę aštuoniolikos taškų skirtumu, bet po to sustojome. Tarsi kažko išsigandome. Klaidos persivarant kamuolį, silpni ir netikslūs perdavimai ir gavome atgal dvylika taškų. Tikrai neblogai kovojome dėl kamuolių, bet vis dar leidžiame tai, kad kamuolys po metimo nukrenta ant parketo. Tą turime būtinai ištaisyti."

"Žinojome, kad Igno Rylos neuždarysime, bet stengėmės kiek įmanoma eiti daugiau į pagalbą ir uždaryti baudos aikštelę, kad jis numestų kamuolį kitiems. Numetė, bet kad kiti neįmetė - likusi komanda pataikė vos 2/19 tritaškių. Čia mes ir rizikavome. Esame mėgėjai, o kad įmestum tu turi kamuolį dažniau turėti ir valdyti, kad jaustum tą metimą ir pasitikėjimą, o jų komandoje kamuolys dažniausiai būdavo dviejų žaidėjų rankose. Na, o apie mūsų paskutinį metimą, tai Vitalis dar kartą įrodė, kad jei yra nors viena sekundė, tai nenuleisk rankų. Jis tą ir padarė. Visa komanda šaunuoliai! P.S. sorry Dangirai už prakirstą lūpą."

Nugalėtojams V.Pancerevas pelnė 25 taškus. Dangiras Čėsinas prie pergalės pridėjo 15 taškų.

"Payseros" komandoje I.Ryla pelnė 45 taškus. Linas Beliūnas surinko 18 taškų.

Lygybė

Pirmosios pusfinalio seriją Asseco-IT lygoje pradėjusios "Asseco Lietuvos" ir "Oro navigacijos" komandos per pirmąsias dvejas rungtynes santykių neišsiaiškino. Nors pirmose serijos dvikovoje Jaroslav Klimaševski auklėtiniai įrodė savo pranašumą 49:41, tačiau antrajame serijos mače "navigatoriai" atsitiesė ir revanšavosi varžovams  57:41.

Pirmoje dvikovoje pagrindinėmis rungtynių minutėmis tapo dvikovos pradžia. "Oro navigacijos" krepšininkai susitikimą pradėjo be pagrindinio savo žaidėjo Giedriaus Giedros. Tuo puikiai pasinaudoję aikštelės šeimininkai įgijo devynių taškų pranašumą.

Pirmojo kėlinio pabaigoje į aikštelę žengus šiam aukštaūgiui, žaidimas išsilygino, tačiau svečiams panaikinti turimo deficito niekaip nesisekė. Nors likus žaisti kiek mažiau nei keturias minutes skirtumas, skiriantis komandas, sumažėjo iki trijų taškų, lemiamomis minutėmis geriau sužaidė "Asseco Lietuva" ekipa, kuri itin nerezultatyvioje dvikovoje džiaugėsi pergale.

Po pergalingų rungtynių Tadas Savičius kaip visada turėjo ką pasakyti: "Na, sunkus čia varžovas mums pusfinalyje išpuolė. Dvi kitos komandos tiek nesveria, kiek šie. Na gerai, gal ten ir raumenų pas juos yra, ir šiaip, platesnių pečių, bet vis tiek - nei pastumsi, nei greitai apibėgsi, o kai bėga į tave, tai akys pačios ieško, kur pasislėpti, o kojos ten ir neša. Gerai, kad likau ant suoliuko. Pačios rungtynės visai neblogai susiklostė - Giedra vėlavo į rungtynes, tad iki jo atėjimo susikrautas devynių taškų pranašumas, pasirodo, ir buvo lemiamas. Tuo pačiu indikacija ateinančios rungtynėms, kad viskas gali būti ir kitaip, jei jis žais visas rungtynes. Aišku, gerai, kad jam tai berods trečios rungtynės per tris dienas, o ir antrosios pusfinalio rungtynės irgi lyg ir žada būti po to, kai atvargs A lygoje, tad pozityvių minčių yra. Aplamai, mūsų gynyba atkrentamosios varžybose kol kas žavi. Puolimas ne taip labai žavus, bet kol įmetam daugiau negu varžovai, priežasčių nerimauti nematau."

"Asseco Lietuvos" komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo Arminas Lapinskas ir Vitalij Podgaiskij, pelnę atitinkamai 20 ir 13 taškų.

"Oro navigacijos" gretose Remigijus Deveika surinko 12 taškų.

Visiškai kitokiu scenarijumi klostėsi antrosios šios serijos rungtynės. Turėdama visus stipriausius savo komandos žaidėjus nuo pirmųjų minučių, "navigatoriai" neleido perimti iniciatyvos svečiams. Negana to, antrajame kėlinyje jie patys įgijo dviženklį pranašumą ir ėmė kontroliuoti dvikovos eigą.

Puikiai tvarkydamiesi gynyboje, aikštelės šeimininkai įpusėjus dvikovai turėjo 12 taškų pranašumą. Rezultatyviose rungtynėse toks skirtumas galbūt ir nesukeltų didelių problemų, tačiau šių komandų dvikovose taškai renkami labai sunkiai, tad šio pranašumo "navigatoriams" pakako. Antroje rungtynių dalyje aikštelės šeimininkai neleido svečiams priartėti ir po 40 minučių kovos džiaugėsi pergale, kuri leido išlyginti serijos rezultatą.

Po pralaimėto susitikimo T.Savičius nedaugžodžiavo: "Savaitgalis. Taip ir neatsigavome po visų balių. Rankos drebėjo, greitų atakų nepadarėme. O varžovai žaidė kaip visada - lėtai arba labai lėtai. Ir pataikė daugiau už mus. Belieka tikėtis, kad praeitų metų scenarijus nepasikartos."

Nugalėtojams G.Giedra ir R.Deveika surinko atitinkamai 21 ir 13 taškų.

"Asseco Lietuvos" komandoje rezultatyviausiai rungtyniavo V.Podgaiskij ir L.Žilinskas, pelnę atitinkamai 17 ir 10 taškų.