(Ne)nugalimoji "Asseco Lietuva", "Barclays" rūpesčiai ir "1ClickFactory" džiaugsmai

Per pastarąsias septynias dienas Asseco-IT lyga nudžiugino dvikovų gausa, o jų buvo net dvylika! Lyderių akistatoje "Asseco Lietuva" antrą kartą šiame sezone palaužė "BTT.lt" atstovus, "Barclays" gavo dar vieną skaudų antausį, tuo tarpu "1ClickFactory" šventė dar vieną pergalę. Tad apie viską iš eilės.

Savaitės rungtynės

Ketvirtadienio vakarą "Asseco Lietuva" (7-0) ekipa savo aikštėje egzaminavo "BTT.lt" (3-3) atstovus, kuriuos pirmajame etape jau buvo įveikę. Visgi tam, kad antrą kartą įrodytų pranašumą prieš varžovus aikštės šeimininkams teko gerokai paprakaituoti.

Susitikimą geriau pradėjo "Asseco Lietuva" atstovai, kurie jau nuo pirmųjų minučių pabėgo į priekį. Visgi netaiklūs metimai bei klampi svečių gynybą neleido aikštės šeimininkams įgyti solidesnės persvaros, tad sužaidus dešimt minučių jų pranašumas siekė vos penkis taškus (13:8).

Maža to, puikiai antrojo kėlinuko pradžią sužaidę svečiai sugebėjo ištirpdyti turėtą deficitą ir antrojo kėlinuko viduryje rezultatas tapo lygus (18:18).

Šaltą dušą patyrę "Asseco Lietuva" krepšininkai pagyvino žaidimą ir įpusėjus trečiajam ketvirčiui įgijo triuškinamą persvarą (37:22). Visgi tuo gražus krepšinio vakaras Sigmos sporto centre dar nesibaigė.

Ištaisę savo žaidimo spragas ir davę daugiau darbo lyderiams "BTT.lt" atstovai lemiamame ketvirtyje pavijo varžovus, o likus kiek daugiau nei trims minutėms net išsiveržė į priekį (52:51).

Tačiau tuomet aikštės šeimininkai pelnė šešis taškus iš eilės, susigrąžino apčiuopiamą persvarą (57:52) ir šaltakraujiškai sužaidę pagrindinio laiko pabaigą šventė dramatišką pergalę. Galutinis rezultatas - 60:55 "Asseco Lietuva" komandos naudai.

Nugalėtojų komandos vadovas Tadas Savičius puikiai žinojo pergalės priežastis: "Prieš rungtynes analizavome savo komandos statistiką. Pastebėjome, kad du žaidėjai (Laurynas Žilinskas ir Vitalij Podgaiskij) daro daugiau nei po 4 klaidas per susitikimą! Ta proga, kad apmąstytų savo žaidimą, į rungtynes nusprendėme jų neimti".

"Sprendimas pasiteisino - dar viena pergalė. Nelengvai ją pasiekėme, "BTT.lt" vis dėlto, turėdama tiek daug Palšių, yra grėsmingas varžovas. Gerai dar, kad jiems trūko jėgos po krepšiu, tad ramiai galėjome dvigubinti gynybą prieš D.Palšį. Primetė, tiesa, jis vis tiek daug, bet ne tiek daug, kiek paprastai primeta. Tad laikome, kad pavyko apsiginti. Su šia pergale, jei gerai suprantame skaičiavimo tvarkas, užsitikrinome vietą TOP4. Dar viena pergalė, ir būsime TOP2. O dar trys pergalės - ir aplamai TOP1. Taip planus maždaug ir dėliojame", - planą kaip pasiekti reguliariojo sezono nugalėtojų titulą dėliojo "Asseco Lietuva" komandos vadovas T.Savičius.

Tuo tarpu "BTT.lt" ekipos idėjinis vadas Ervin Rizgelis kaltino prastą pataikymą: "Šiandien tiesiog nepataikėme. Laisvi žmonės mėtė bulves visas rungtynes. Gaila, kad varžovams žaidžiant be lyderių nelaimėjom. Be to, didelę įtaką rungtynių baigčiai vėl turėjo nuovargis".

"Asseco Lietuva": Matas Tvarijonas (12 atk.kam., 5 rez.perd.) 21, Arminas Lapinskas 12, Tadas Savičius ir Jonas Kupinas po 8.

"BTT.lt": Dominykas Palšis (12 atk.kam., 2/10 trit.) 26, Aurimas Palšis (5 rez.perd.) 20.

2:1

Net trejas rungtynes per pastarąsias septynias dienas sužaidė "Barclays" bendrovei priklausančios komandos. Antradienio vakarą tiek pirmoji, tiek antroji ekipos šventė dramatiškas pergales, o sekmadienį stipriausiųjų divizione žaidžiantys krepšininkai patyrė itin skaudžią nesėkmę.

Pirmiausia, savo aikštėje žaidusi pagrindinė "Barclays" (4-4) komanda egzaminavo "TIA Technology" (3-3) kolektyvą. Nors pirmoje susitikimo dalyje kiek geriau atrodė svečiai, kurie antrojo kėlinuko viduryje įgijo dviženklį pranašumą (38:26), tačiau vėliau jie tarsi sustojo, dešimt minučių nesugebėjo pelnyti taškų ir leido aikštės šeimininkams perimti iniciatyvą (40:38).

Lengvą nokdauną patyrę "TIA Technology" krepšininkai dar buvo pakilę ant kojų (49:42), tačiau pačioje pagrindinio laiko pabaigoje "Barclays" atstovai spurtavo, įgijo apčiuopiamą pranašumą (61:55) ir išsaugoję jį iki pagrindinio laiko pabaigos šventė itin svarbią pergalę. Galutinis rezultatas - 61:59 aikštės šeimininkų ekipos naudai.

"Barclays": Dominykas Narkūnas 16, Arnas Golubickas 13, Vladimiras Popovas ir Giedrius Mackevičius po 9.

"TIA Technology": Vytautas Vaičiulis 19, Paulius Zdanavičius ir Vytautas Mereckis po 12.

Tiesa, antrosios savaitės akistatos scenarijus buvo visiškai kitoks. Savo aikštėje žaidę ir po nesėkmės prieš grupės lyderius reabilituotis siekę "BTT.lt" atstovai tik pirmajame kėlinuke leido "Barclays" vyrams dominuoti (18:16), tačiau vėliau įjungė aukštesnę pavarą ir dar prieš didžiąją pertrauką susikrovė  solidų pranašumą (35:22).

Antroje susitikimo dalyje svečiai sucementavo gynybą ir pristabdė įsibėgėjusius varžovus, tačiau intrigos atkurti jiems taip ir nepavyko. Tiksliau žaidę bei dvigubai geriau dvitaškius metę "BTT.lt" krepšininkai išsaugojo persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę. Galutinis rezultatas - 59:44 aikštės šeimininkų komandos naudai.

Šįkart "BTT.lt" idėjinis vadas E.Rizgelis kalbėjo trumpai: "Šiandien gerai sustojom aikšte, tad nors ir neblizgėjom puolime, leidom važrovams sumesti mažiau nei įmetėm patys".

"BTT.lt": D.Palšis (4/25 trit.) 33, Edvinas Pimpė 8, Donatas Zaveckas (18 atk.kam.) ir Ervin Rizgelis (10 atk.kam.) po 6.

"Barclays": Liudvikas Aukštikalnis 10, Vladimiras Popovas ir Darius Monkus po 9.

Šiokia tokia paguoda dvi komandas IT lygoje turinčiai įmonei tapo sėkmingas "Barclays-2" (3-3) ekipos pasirodymas B grupės akistatoje, kurioje buvo pasiekta pergalė išvykoje rezultatu 55:45 prieš "Blue Bridge" (3-3) kolektyvą.

Svečiai ėmė diktuoti savo sąlygas dar susitikimo pradžioje, tad nenuostabu, jog įpusėjus dvikovai jie turėjo dviženklį pranašumą (28:17). Nors "mėlynieji" lyg iš natų sužaidė trečiąjį kėlinuką ir apkarpė turėtą deficitą iki minimumo (36:37), tačiau lemiamame ketvirtyje svečiai susiėmė ir pagrindinio laiko pabaigoje šventė sunkią pergalę.

"Barclays-2": Aurelijus Daujotis 14, Vilius Milašius 13, Edvardas Doroškevič (17 atk.kam.) 9.

"Blue Bridge": Julius Gregorauskas 12, Mindaugas Maraulas 11.

Istorinė pergalė

Trečius metus Asseco-IT lygoje dalyvaujanti "1ClickFactory" (3-13) komanda iki šiol dar niekada nėra iškovojusi daugiau nei dviejų pergalių per sezoną. Visgi šią mistinę ribą "klikintojai" kirto ketvirtadienio vakarą svečiuose rezultatu 45:42 palaužę "Visma Lietuva" (1-5) kolektyvą.

Dvikova buvo itin nerezultatyvi, tad nieko nuostabaus, kad sužaidus dešimt minučių rezultatas buvo 7:5 svečių ekipos naudai. Nors įsibėgėjus rungtynėms taiklių metimų buvo vis daugiau, tačiau tablo esantys skaičiai išliko kuklūs. Džiugu bent jau tiek, jog visa tai padėjo išlaikyti įtampą ir intrigą bei savotiškai papuošė rungtynes.

Kaip ir dera, viskas sprendėsi lemiamame kėlinuke. Likus žaisti keturias su puse minutės "1ClickFactory" įgijo apčiuopiamą pranašumą (45:37). Nors per likusį dvikovos laiką svečiai taškų nepelnė, tačiau sukauptą persvarą išsaugojo ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė istorinę pergalę.

"1ClickFactory": Edgaras Vičius (12 atk.kam.) 17, Vytautas Saikalis (10 atk.kam.) ir Martynas Butrimanskas po 8.

"Visma Lietuva": Evaldas Morkvėnas 18, Mindaugas Grigas 8.

Sekmadienio vakarą savo aikštėje žaidusi "Paysera" (7-0) komanda pratęsė savo fenomeną akistatoje su ta pačia "1ClickFactory" komanda.

Dar pirmajame kėlinuke Igno Rylos vedami aikštės šeimininkai susikrovė aštuoniolikos taškų pranašumą (33:15), tad per likusį rungtynių laiką abi komandos tiesiog žaidė savo malonumui, o nuaidėjus finalinei sirenai tiesiog oficialiai įtvirtino tai, kas seniai buvo aišku. Galutinis rezultatas - 119:64 aikštės šeimininkų ekipos naudai.

"Paysera": Ignas Ryla (17 atk.kam., 13 rez.perd., 63 naud.balai) 38, Modestas Juonys ir Daumantas Barauskas po 21.

"1ClickFactory": E.Vičius 16, M.Butrimanskas ir Richardas Paulavičius po 14.

Pergalės skonį po labai ilgo laiko tarpo prisiminė IBM (2-4) kolektyvas savo aikštėje be didesnio vargo rezultatu 78:42 palaužęs "Tieto Lietuva" (1-5) atstovus.

Aikštės šeimininkai daugiau ar mažiau užtikrintai laimėjo visus keturis kėlinukus ir nė akimirkai neleido negausiai susirinkusiems varžovams pagalvoti apie pergalę. Verta pažymėti, jog IBM ekipa beveik dvigubai taikliau atakavo iš dviejų taškų zonos ir atkovojo net 70 (!) atšokusių kamuolių.

IBM: Algirdas Rakšnys (18 atk.kam.) 17, Paulius Latonas (17 atk.kam.) 14, Algis Vadeiša 12.

"Tieto Lietuva": Žydrius Giedraitis 16, Antanas Bastys 10.

(Ne)tikėtumai

Jau kitą savaitę laukia itin intriguojanti dviejų A grupės viršuje esančių komandų akistata, o į ją "Asseco Lietuva" kolektyvas žengs kaip vienintelė ekipa dar nepatyrusi pralaimėjimo kartėlio. Septintąją pergalę antrajame varžybų etape istorinė IT lygos komanda įsirašė pirmadienio vakarą svečiuose rezultatu 68:56 įveikę CSC (2-4) atstovus.

Pirmajame ketvirtyje abi ekipos žengė koja kojon, o sužaidus dešimt minučių rezultatas buvo lygus (20:20). Antrajame kėlinuke drama tęsėsi toliau, o sužaidus keturias minutes aikštės šeimininkai turėjo penkių taškų pranašumą (29:24). Tačiau tuomet svečiai surengė netikėtą spurtą, laimėjo atkarpą rezultatu 16:0 ir įpusėjus dvikovai įgijo apčiuopiamą pranašumą (40:31).

Po didžiosios pertraukos CSC vyrams dar buvo pavykę atkurti intrigą (41:43), tačiau tuomet "Asseco Lietuva" ekipa pelnė šešis taškus be atsako (49:41), nutolo nuo varžovų ir išsaugojusi persvarą iki susitikimo pabaigos galiausiai šventė šešioliktąją pergalę iš eilės.

Nugalėtojų komandos vadovas T.Savičius negailėjo komplimentų varžovams: "Akivaizdu, kad planas bausti už klaidas pasiteisino tik iš dalies - L.Žilinskas vėl arti 10 klaidų, V.Podgaiskij - 4. Na, bet šiek tiek kompensavo žaidimu. Tai gal ir buvo verta".

"Kalbant apie rungtynes - atkaklios jos buvo. Jei CSC su šia sudėtimi visą laiką žaistų, pergalių tikriausiai daugiau turėtų. Sužaidė praėjusias rungtynes ilsėjęsi lyderiai, neblogai dėl kamuolių pakovojome. Šiek tiek negražiai atrodo klaidų statistika, bet tai pataisoma. Žodžiu, nebuvo tai lengva pergalė".

"Bet užtat po jos užsitikrinimo vietą TOP 2. Va, dar jei "Teltoniką" iš kelio patraukti pavyktų, tai ir TOP1 būtume. Norisi prognozuoti atkaklias rungtynes su jais. Kažin, ar komandos taupysis prieš atkrintamąsias. Mes jų ("Teltonikos") tikrai netaupysime", - kietą kovą pagrindiniams konkurentams žadėjo "Asseco Lietuva" komandos vadovas T.Savičius.

"Asseco Lietuva": Laurynas Žilinskas (6 rez.perd., 9 kld.) 34, Vitalij Podgaiskij (11 atk.kam., 6 rez.perd.) 15, J.Kupinas 12.

CSC: Simonas Rambynas (5 per.kam., 7 kld.) 18, Rimantas Ivoška 14.

Nepaprastai įdomiai susiklostė savo arenoje žaidusios "TIA Technology" ekipos ir "Insoft-InginiousIT" komandos akistata, kurią rezultatu 67:66 laimėjo aikštės šeimininkai.

Nors pirmuosius taškus pelnė "TIA Technology" komanda, tačiau netrukus iniciatyvą į savo rankas perėmė svečiai kurie pirmavo didžiąją dalį rungtynių laiko.

Likus žaisti dvi minutes iki lemiamo kėlinuko pabaigos "Insoft-InginiousIT" ekipa dar turėjo trijų taškų pranašumą (66:63), tačiau per likusį dvikovos laiką nesugebėjo pasižymėti. Tuo tarpu varžovų klaidomis pasinaudoję aikštės šeimininkai surengė dvi rezultatyvias atakas ir kone sulig finaline dvikovos sirena išplėšė itin svarbią pergalę.

"TIA Technology": Paulius Zdanavičius (5 rez.perd.) 15, Vytautas Vaičiulis (16 atk.kam.) ir Dmitrij Abolichin po 14.

"Insoft-InginiousIT": Mantas Beniušis 18, Vytenis Vainušis (6 rez.perd., 9 kld.) 16.

Sau būdingu stiliumi varžovus įveikė pastaruoju metu kone optimalią formą demonstruojanti "Teltonikos" (7-0) ekipa varžovų aikštėje rezultatu 78:31 sutriuškinusi EIT (1-5) kolektyvą.

Pirmąjį ketvirtį svečiai laimėjo 18:3, antrąjį 23:5, tad įpusėjus rungtynėms jų pranašumas buvo triuškinamas (41:8). Po didžiosios pertraukos EIT atstovai dar buvo kiek atkutę, tačiau lemiamame kėlinuke "Teltonikos" ekipa surengė dar vieną varžovų krepšio apgultį ir galutinai palaužė negausiai susirinkusią aikštės šeimininkų ekipą.

Nugalėtojų komandos treneris Mykolas Mankevičius nedaugžodžiavo: "Žaisti su EIT ekipa - visuomet sunku, be to varžovų salė yra labai neparanki. Tad buvo planas gerai pradėti rungtynes ir greitai griebti jautį už ragų. Viskas pavyko net geriau nei planavome, nes įpusėjus rungtynėms netikėtai gavosi didelis skirtumas (41:8)".

"Antroje susitikimo dalyje jau žaidė ne stipriausia mūsų sudėtis, tačiau nepaisant to rezultatas vis tiek augo lyg ant mielių, tad nuaidėjus finalinei sirenai šventėme įtikinamą pergalę", - sėkminga dvikova džiaugėsi "Teltonikos" treneris M.Mankevičius.

"Teltonika": Mantas Vanagas (17 atk.kam.) 24, Antanas Šegžda 14, Ridas Pulkauninkas 13.

EIT: Valentinas Givėliušas (15 atk.kam.) 9, Kęstutis Juškevičius ir Audrius Našlėnas po 6.

Turnyrinės lentelės kaimynų akistatoje dėl vietos po saule savo aikštėje žaidusi "Affecto Lietuva-Nevda" (2-4) komanda rezultatu 54:41 palaužė EIT atstovus bei pakilo į aštuntąją stipriausiųjų diviziono poziciją.

Pirmajame kėlinuke vyko dviejų lygių varžovų akistata, o sužaidus dešimt minučių aikštės šeimininkai nežymiai pirmavo (9:8).

Tačiau antrojo kėlinuko pradžioje "Affecto Lietuva-Nevda" ekipa laimėjo atkarpą rezultatu 7:1, įgijo apčiuopiamą persvarą ir dvikovos pusiaukelėje susikrovė dviženklį pranašumą (24:13).

Po didžiosios pertraukos aikštės šeimininkai nemažino apsukų, tad likus vienam kėlinukui jų pranašumas niekam nekėlė abejonių (44:26). Lemiamame ketvirtyje EIT kiek apkarpė turėtą deficitą, tačiau tai tapo tik menka paguodą antrą pralaimėjimą iš eilės patyrusiai komandai.

Nugalėtojų atstovas spaudai Tomas Rukšėnas buvo pakilios nuotaikos: "Džiugu, jog komandai po truputį pavyksta grįžti į tą žaidimą, kurį demonstravome pirmame etape ir pavyko įveikti savo tiesioginius oponentus kovoje dėl aukštesnės pozicijos grupėje. Noriu pagirti saviškius - žaidėme kovingai ir, nors puolimas nebuvo itin efektyvus, geros gynybos dėka kontroliavome situaciją visų varžybų metu".

"Affecto Lietuva-Nevda": Andrius Samas (5 per.kam.) 21, Mantas Bielinskas (10 atk.kam.) 13, Arūnas Stonis 9.

EIT: Kęstutis Juškevičius (15 atk.kam.) 15, Mantas Seilius ir Rolandas Razgūnas po 11.

Netikėtai lengvą pergalę šventė "Fimos" (3-3) komanda savo aikštėje rezultatu 63:50 įveikusi pastaruoju metu buksuojančius "Adform" (4-2) atstovus.

Aikštės šeimininkai dar pirmajame ketvirtyje įgijo dviženklę persvarą (20:8). Nors po didžiosios pertraukos svečiai buvo apkarpę turėtą deficitą iki keturių taškų (34:38), tačiau "Fimos" ekipa į tai atsakė spurtu 17:3 ir sužaidus keturias minutes lemiamame kėlinuke atitrūko triuškinama persvara (55:37).

Baltos vėliavos nekėlę "Adform" atstovai dar sugebėjo pakovoti dėl garbės, tačiau nuaidėjus finalinei sirenai užtikrintą pergalę šventė aikštės šeimininkų ekipa.

"Fima": Gaudvinas Šniaukštas (13 atk.kam., 5 rez.perd.) 24, Simonas Šidlauskas 17, Mantas Visminas (13 atk.kam.) 7.

"Adform": Deivydas Šabaras (11 išpr.praž., 11 kld.) 14, Benediktas Poviliūnas 12.