Nesėkminga "Adform" komandos savaitė

Praėjusią savaitę IT lygoje buvo sužaisti penki susitikimai, po kurių šiek tiek pasikoreagavo abiejų grupių turnyrinė lentelė. A grupės lyderių mūšyje intrigos nebuvo, o "Teltonika" gana lengvai palaužė "Adform" ekipą. Pastarosios komandos po kelių dienų laukė dar vienas smūgis, kuomet ji, kiek netikėtai, nusileido "Mokėjimai.lt" komandai.

Užspaudė

Savo aikštėje žaidę "Teltonikos" (3-0) krepšininkai jau nuo pirmųjų minučių parodė, kad akistatoje su "Adform" (3-2) ekipa sieks tik pergalės. Užspaudę varžovus savo gynybos pinklėse ir primetę svečiams sau naudingą žaidimo stilių čempionai šovė į priekį bei jau pirmojo kėlinukopabaigoje įgijo dviženklį pranašumą (22:8). Po trumpos pertraukėlės "Adform" sumanė atsakyti tuo pačiu, tačiau gera gynyba nė kiek nepadėjo išsilaisvinti iš aikštės šeimininkų gynybos liūno, tad per kėlinuką sukrapštę vos devynis taškus dvikovos pusiaukelėje svečiai jau turėjo triuškinamą deficitą (17:34).

Nors po didžiosios pertraukos žaidimas kiek pasikeitė, o abi komandos galėjo laisviau atakuoti krepšį, tačiau didesnių pokyčių dvikovos scenarijuje neįvyko. "Teltonika" žaidė ramiai, užtikrintai, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė trečią pergalę iš eilės įveikdama varžovus rezultatu 63:49.

"Teltonika": Antanas Šegžda (6 rez.perd.) 15, Gediminas Idzelis 13, Mantas Vanagas (14 atk.kam.) 9.

"Adform": Juozas Petravičius 18, Deivydas Šabaras 12.

Jau po kelių dienų puikiai sezoną pradėjusios "Adform" komandos laukė dar vienas nemalonus siuprizas, kuomet savo aikštėje buvo nusileista "Mokėjimai.lt" (1-3) komandai. Svečiai fantastiškai pradėjo rungtynes ir dvikovos pusiaukelėje jau turėjo keturiolikos taškų persvarą (42:28). Tačiau tai nepalaužė kovingųjų "Adform" vyrų. Antroje susitikimo dalyje aikštės šeimininkai žaidė pavyzdingai ir pagrindinio laiko pabaigoje - sugebėjo išplėšti pratęsimą.

Visgi papildomų penkių minučių metu sėkmė lydėjo pergalės skonio dar nepajutusius "mokėtojus", kurie penkių minučių atkarpą sužaidė lyg iš natų ir galiausiai šventė pergalę rezultatu 81:72.

"Mokėjimai.lt" ekipos vadovas Justas Noreika pasibaigus dvikovai teigė: "Šį sezoną surinkome pajėgesnę sudėtį nei pernai, tačiau vis tiek pralaimėjome pirmąsias tris varžybas. Varžybose su "Tieto" ir "Teo" patys išleidome pergales, kurios buvo jau ranka pasiekiamos".

"Žinojome, kad "Adform" yra labai stipri komanda, tačiau pasiduoti be kovos nežadėjome. Rungtynes pradėjome neblogai,  mūsų aikštės gynyba pirmuosius du kėlinius varžovams buvo sunkiai įkandama, tačiau po ilgosios pertraukos vaizdas šiek tiek pasikeitė, todėl mūsų pranašumas pradėjo tirpti ir galiausiai teko žaisti pratęsimą - jau antrą kartą šį sezoną", - teigė J.Noreika.

"Pratęsimo metu mes sužaidėme tiksliau, todėl ir šventėme pergalę. Didžiausias mūsų privalumas šiame sezone yra tai, jog turime ne vieną panašaus pajėgumo žaidėją, todėl kiekvienose varžybose "iššauti" gali vis kitas. Tikimės, kad po šios pergalės patikėsime savo jėgomis, ir laimėsime kur kas dažniau", - komentarą gana optimistiškai baigė "Mokėjimai.lt" ekipos vadovas J.Noreika.

"Mokėjimai.lt": Šarūnas Broga 27, Liudas Kanapienis 20, Daumantas Barauskas (13 atk.kam.) ir Justas Noreika po 15.

"Adform": Arūnas Stonis (14 atk.kam.) 22, D.Šabaras (13 atk.kam., 7 rez.perd.) ir Donatas Grinkas po 15.

Intriga

Bene labiausiai intriguojanti buvo čempionato debiutančių MEZON (2-1) ir "Gridonline.lt" (2-2) akistata, kurią minimalia persvara laimėjo telekomunikacijų srityje dirbantys "mezoniečiai".

Rungtynes geriau pradėjo puikiai gynybą pademonstravę "Gridonline.lt" krepšininkai, visgi vėliau žaidimasišsilygino ir iki pat pagrindinio laiko pabaigos kova vyko taškas į tašką. Rungtynių pabaigoje laimėti galėjo tiek viena, tiek kita ekipa, tačiau šįkart labiau pasisekė MEZON kolektyvui šventusiam pergalę rezultatu 52:51.

"MEZON": Andrius Jegelevičius 15, Tomas Stankevičius (12 atk.kam.) 10, Rapolas Valutis (11 atk.kam.) 9.

"Gridonline.lt": Edgaras Tkačenka (11 atk.kam., 6 rez.perd.) 17, Giedrius Rakauskas (10 atk.kam.) ir Gintas Jagėla po 9.

Ne įtin sėkmingai dvikovą pradėjusi "Teo" (3-0) komanda vėliau sugebėjo išjungti "Tieto Lietuvos" (1-2) puolimo mechanizmą ir per tris kėlinukus praleidusi vos 24 taškus šventė trečiąją pergalę iš eilės.

Savo aikštėje žaidę "Teo" vyrai geriau dalijosi kamuoliu, taikliau metė, tad antrojo kėlinuko viduryje perėmė iniciatyvą gana lengvai susikrovė apčiuopiamą persvarą. Atsidūrę priekyje debiutantai nebesižvalgė atgal ir dvikovos pabaigoje šventė pergalę rezultatu 60:37.

"Teo": Mindaugas Vilutis (13 atk.kam.) 20, Tadas Mačėnas (5 rez.perd.) 16, Domas Paliušis (10 atk.kam.) 12.

"Tieto Lietuva": Andrius Stanaitis (14 atk.kam.) 12, Paulius Kuras 10.

Turnyrinės lentelės vidutiniokų akistatoje pranašesni buvo svečiuose žaidę CSC (2-2) garbę ginantys krepšininkai, kurie be didesnio vargo įveikė kolegas iš "iTree" (1-2) rezultatu 52:30. Svečiai atitrūko jau pirmajame kėlinuke ir per likusį rungtynių laiką tik didino savo pranašumą. Pergalė leido CSC komandai pakilti į penktąją vietą A grupėje bei atgaivinti viltis kovoje dėl bilieto į stipriausiųjų divizioną antrajame varžybų etape.

CSC: Marius Ramanauskas ir Vytautas Pūnis (14 atk.kam.) po 9, Mindaugas Kiznis ir Justas Selenkovas po 8.

"iTree": Artūras Samas 5, Dovydas Virbickas, Romas Degutis, Ignas Murauskas ir Laimonas Gelžinis po 4.