"Sadolin" išbarstė didžiulį pranašumą, tačiau pergalės iš rankų nepaleido (papildyta)

Pirmadienio vakarą "IKI pavasario čempionate" įvyko trys dvikovos, kuriose dominavo aikštės šeimininkai. JBR ir "KK Žaibo-Champion" vyrai šventė lengvas pergales, o štai "Sadolin" atstovai susitikimo pabaigoje išbarstė didžiulę persvarą bei leido atgimti intrigai, tačiau galiausiai - vis tiek šventė pergalę.

Atkūrė intrigą

Dvikovos Antakalnio vidurinėje pradžioje atrodė, jog laukia atkakli bei įnirtinga kova. Abi komandos žaidė nervingai, dažnai klydo, tad rezultatas augo labai pamažu. Sužaidus dešimt minučių savo aikštėje žaidę "Sadolin" vyrai priekyje (14:13).

Visgi po trumpos pertraukėlės viskas apsivertė aukštyn kojom. Aikštė šeimininkai nusimetė nuo pečių įtampos pančius, puolime pradėjo žaisti aštriau bei sukaustę varžovų lyderius geležiniais gynybos pančiais beregint susikrovė apčiuopiamą pranašumą. Įpusėjus dvikovai "Sadolin" priekyje dvylikos taškų persvara (36:24).

Maža to, trečiajame kėlinuke svečiai iš Lentvario papuolė į dar gilesnę duobę bei leido varžovams įgyti triuškinamą pranašumą, tad likus vienam ketvirčiui atrodė, jog viskas šioje dvikovoje yra aišku (54:32). Tačiau tai dar nebuvo rungtynių pabaiga. "Rumidos-LLK" atstovai nusprendė, jog reikia pakovoti bent dėl garbės. Svečiai akivaizdžiai pagerino savo žaidimą ir sugebėjo visiškai išbalansuoti varžovų puolimo mechanizmą. "Sadolin" metimai vis dažniau skriejo pro šalį, tuo tarpu žaidimo ritmą pagavę lentvariškiai vis labiau artėjo prie varžovų kol galiausiai... juos pavijo!

Kiek netikėtai lemiamo ketvirčio pabaigoje užvirė tikras mūšis, kuriame pergalę pasiekti galėjo tiek viena, tiek kita ekipa. Visgi šįkart Fortūna plačiau šypsojosi aikštės šeimininkams, kurie sugebėjo išsaugoti trapią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę rezultatu 70:67.

Pasibaigus dvikovai "Sadolin"komandos vadovas Rimvydas Beržonskis kalbėjo: "Vakar rungtynes pradėjome susikaupę, nes žinojome, kad sutinkame su rimta "Rumidos" komanda".

"Nuo pat pradžių išsiveržėme į priekį ir visas rungtynes pirmavome. Ketvirto kėlinuko pradžioje buvome priekyje arti 30 taškų ir tikriausiai per anksti patikėjom pergale, nustojom žaisti", - staigaus skirtumo ištirpimo priežastis įvardijo R.Beržonskis.

"Kaip tik tuo metu varžovams pradėjo kristi tritaškiai, net pora pašokinėję ant lanko įkrito, jei neklystu per ketvirtą kėlinuką jie pataikė 5 ar 6 tolimus metimus, tad turėta mūsų didžiulė persvara ištirpo kaip sniegas pavasarį".

Trūko kelių minučių

"Džiugu, kad viskas baigėsi laimingai ir laimėjome dvikovą, bet dėl kovingumo norėčiau taip pat pagirti ir Lentvario krepšininkus, kad atsilikinėdami tikrai didžiuliu skirtumu sugebėjo rasti savyje jėgų kovoti ir tikrai mums gerokai patampė nervus", - geromis emocijomis dalijosi ir varžovams komplimentų nepagailėjo "Sadolin" komandos vadovas R.Beržonskis.

Tuo tarpu "Rumidos-LLK" ekipos vadovas Šarūnas Venclovaitis teigė: "Vakarykštės rungtynės buvo labai sunkios mums, dar mes kaip komanda labai nesusižaidę, nes pas mus yra nemažai naujokų. Vienu metu trečiam kėlinyje pralaiminėjom apie 30 taškų, po šio nokdauno pradėjom žaist, bet lemiamas kėlinukas  jau buvo labai geras, dar jei būtumėm turėję kokias 3-5 min, tai galėjom ir laimėt. Bet varžovai nusipelnė pergalės, nes visas rungtynes kontroliavo jie", - varžovų pranašumą pripažino "Rumidos-LLK" ekipos vadovas Š.Venclovaitis.

"Sadolin": Tautvydas Pipiras 16, Andrius Juknevičius 12, Povilas Kaminskas (11 atk. kam.) 10.

"Rumida-LLK": Vitalij Podgaiskij (12 atk.kam., 5 per.kam.) 23, Andrius Galdikas 11.

Netaikliai

Svečiuose žaidę "Jėgeriai" į JBR krepšį atakavo labai netaikliai. Pavasario čempionato debiutantai įmetė vos vieną baudą iš dvylikos bei vienintelį tritaškį iš keturiolikos bandymų bei buvo priversti pripažinti triuškinamą varžovų pranašumą.

Aikštės šeimininkai atitrūko jau pirmajame kėlinuke ir visą rungtynių laiką vis labiau didino savo pranašumą. Tam, kad pasiekti pergalę JBR vyrams daug stengtis nereikėjo. Jie tik rinkosi kamuolius po netaiklių varžovų metimų, išnaudojo svečių klaidas ir jau antroje susitikimo dalyje galėjo mėgautis žaidimu. Įtikinama "juodai-baltų-raudonų" pergalė rezultatu 75:42.

JBR: Andrius Montvydas (12 atk.kam.) 24, Kęstutis Girdvainis 14, Paulius Kapšys (5 rez. perd.) 13.

"Jėgeriai": Donatas Strakšys (18 atk.kam.) 21, Robertas Ostreika (13 atk.kam.) 7.

Neitin dideliu taiklumu pasižymėjo ir "BC Oriolos" krepšininkai, kurie turėjo pripažinti "KK Žaibas-Champion" vyrų pranašumą. Svečiuose žaidę "farmacininkai" pataikė vos du tolimus metimus iš penkiolikos, prasčiau metė tiek baudas, tiek dvitaškius metimus ir leido "jungtinei komandai" daryti aikštėje ką nori.

Intriga laikėsi tik pirmajame kėlinuke, kuomet skirtumas buvo vos penkis taškai, tačiau vėliau aikštės šeimininkai nutolo ir įgiję dviženklį pranašumą antroje susitikimo dalyje galėjo mėgautis žaidimu. Galutinis rezultatas - 93:73 "KK Žaibas-Champion" komandos naudai.

"BC Oriolos" ekipos vadovas Šarūnas Damošius teigė: "Na, neturiu ką labai daug pasakyt: varžovai daug stipresni šį kartą buvo, bet, tiesa sakant, buvom įsitikinę, kad jie mus daug smarkiau sutriuškins. Tad galiu tik džiaugiuosi vyrais, kad garbingai kovėsi", - komandos kovingumo patenkintas buvo "BC Oriola" ekipos vadovas Š.Damošius.

"KK Žaibas-Champion": Žygimantas Gurevičius 23, Juozas Skara 18, Evaldas Šalkauskas (15 atk.kam.) ir Liudvikas Aukštikalnis po 17.

"BC Oriola": Žydrūnas Baliūnas 22, Mindaugas Nižauskas (11 atk.kam.) 14.