Skirtingų verčių akistatos (foto)

Savaitgalį ir pirmadienį įvyko net devynios IKI pavasario čempionato akistatos, kurios turėjo labai skirtingą vertę, nes vienos komandos žaidė savo malonumui, o kitos - kovojo dėl aukštesnių vietų turnyrinėje lentelėje. Nors žiūrint į rezultatus nė neįtartum, tačiau dramatiškiausia kova vyko dėl antrosios bei trečiosios reitingų vietų, kurioje "Sadolin" ir "KK Žaibo-Champion" komandos triuškino varžovus siekdamos kuo geresnio taškų santykio.

71 ir 57

Nors "Sadolin" (6/0) atstovai jau praėjusią savaitę buvo užsitikrinę pirmąją vietą C grupėje, tačiau "dažytojų" vyrams reikėjo dar vieno tikslo - kuo aukštesnės vietos galutinėje reitingo rikiuotėje. Tam reikėjo ne tik pergalės savo aikštėje prieš "Kuršėnų" (0/6) atstovus, tačiau ir laimėjimo kuo didesniu skirtumu.

Aikštės šeimininkai netampė liūto už ūsų ir jau pirmojoje rungtynių dalyje įgijo triuškinamą dvidešimties taškų pranašumą (47:27). Tačiau to buvo negana. Puikiai suprasdami, kad aukštesnė reitingo vieta garantuos sąlyginai lengvesnius varžovus kitame varžybų etape "dažytojai" toliau didino rungtynių spartą ir sulig kiekviena minute vis labiau augino savo pranašumą.

Kovingieji žemaičiai kurį laiką dar laikėsi, tačiau lemiamame ketvirtyje neatlaikė varžovų šturmo ir visiškai palūžo. Tuo pasinaudoję "Sadolin" krepšininkai parodė visą savo jėgą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę net 71 taško skirtumu - 112:41.

"Sadolin": Ričardas Nacius 28, Edvardas Varpiotas (14 atk.kam.) 17, Povilas Kaminskas 15.

"Kuršėnai": Martynas Daujotas 19, Benediktas Jonuška 12.

Visgi kaip paaiškėjo netrukus įspūdingos pergalės "sadolinams" buvo negana. "KK Žaibas-Champion" (7/0) komanda lygiai taip pat nebuvo nusiteikusi gailėtis varžovų ir jau susitikimo pradžioje pasiuntė "Kablio" (2/5) vyrus į nokdauną. Savo aikštėje žaidę "čempionai" buvo visa galva pranašesni už jaunuosius svečius, tad savo pranašumą augino lyg ant mielių.

Likus minutei "KK Žaibo-Champion" atstovai turėjo net 70 taškų pranašumą, tačiau vėliau pridarė visą eilę klaidų ir leido "Kablio" atstovams priartėti. Nuaidėjus finalinei sirenai aikštės šeimininkai šventė pergalę "tik" 57 taškų skirtumu - 131:74, tačiau jos pilnai pakako, kad "čempionai" išplėštų antrąją reitingo vietą.

"KK Žaibas-Champion": Ignas Juškevičius (16 atk.kam.) 32, Vadim Volodko (21 atk.kam.) 22, Žygimantas Gurevičius (12 atk.kam.) 17.

"Kablys": Nikolajus Majevskis 19, Viktoras Azarkovas 16.

Intriga

Kiek labiau intriguojančios buvo savaitgalio akistatos. "KK Žaibo-Champion" vyrai sekmadienį kovojo dėl pirmosios vietos A grupėje su VKM 93 (5/1) vaikinais. Savo aikštėje žaidę Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtiniai degė noru laimėti rungtynes, tačiau jiems žaidimas - niekaip nesiklijavo. Svečiai žymiai geriau išnaudojo susikurtas progas, puikiai gynėsi ir jau dvikovos pusiaukelėje pirmavo keturiolikos taškų skirtumu (40:26).

Nors trečiajame ketvirtyje VKM 93 atstovams buvo pavykę apkarpyti turėtą deficitą, tačiau "čempionų" tai nė kiek neišmušė iš vėžių. Svečiai šaltakraujiškai sužaidė rungtynių pabaigą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė kol kas svarbiausią pergalę IKI pavasario čempionate rezultatu 75:69.

"KK Žaibas-Champion": Liudvikas Aukštikalnis 16, Donatas Ratkevičius 15, Vadim Volodko ir Vilius Aleksandravičius po 14 taškų.

VKM 93: Rimgaudas Kukta (5 rez.perd., 6 per.kam.) ir Valentas Želvys po 15.

Ne ką mažiau emocijų buvo ir "Kablio" bei "BC Oriolos" (3/4) rungtynėse, kuriose kova vyko iki pat rungtynių pabaigos. Visos keturis dvikovos kėlinukus priekyje buvo tai viena, tai kita ekipa. Visgi galiausiai sėkmė nusišypsojo svečiuose žaidusiai "farmacininkų" komandai, kuri tiksliau sužaidė susitikimo pabaigą bei šventė sunkią pergalę rezultatu 66:63.

"BC Oriola": Mindaugas Nižauskas 18, Andrius Pieslikas (7 rez.perd.) 13, Justas Naruševičius 12.

"Kablys": Vilius Vaišvila 15, Nikolajus Majevskis (18 atk.kam.) 14.

Svečių diena

Penktadienio vakaras buvo ypatingas tuo, jog jo metu lengvas pergales šventė vien svečiuose žaidusios komandos. Pirmieji išvykos fiestą pradėjo pergalingai žengiantys "Legiono" (6/0) atstovai, kurie be didesnio vargo rezultatu 107:64 įveikė "Penktuko" (1/5) atstovus ir užsitikrino reguliaraus sezono nugalėtojų vardus.

"Legionas": Martynas Paliukėnas (6 rez.perd., 6 per.kam., 48 naud.balai) 41, Edgaras Zinevičius (18 atk.kam.) 21, Osvaldas Olisevičius (15 atk.kam.) 19.

"Penktukas": Vaidas Mažutaitis 15, Laisvidas Paknys (12 atk.kam.) 14.

Iškart po jų į triuškintojų sąrašą įsitraukė "Ekskomisarų biuro" (3/3) vyrai, kurie lengvoje kovoje ant menčių paguldė "Sisnetos-Elsio IT-IBM" (0/6) ekipą ir iškovoję trečią pergalę iš eilės rezultatu 114:69 užsitikrino mažiausiai 11 vietą reitingo rikiuotėje.

"Ekskomisarų biuras/G7 sportas": Nerijus Varnelis (18 atk.kam., 7 per.kam., 6 blk., 58 naud.balai) 45, Dainius Navickas (8 rez.perd., 5 per.kam., 55 naud.balai) 39, Aurimas Lukauskis (5 rez.perd.) 20.

"Sisneta-Elsis IT-IBM": Kazimieras Girdenis (5 rez.perd.) 23, Martynas Alenskas (11 atk.kam., 5 rez.perd.) 15.

Galiausiai svečių dieną užbaigė "Dailės akademijos" (5/2) atstovai, kurie antroje rungtynių dalyje įveikė "Jėgerių" (0/7) ekipą. Pirmųjų dviejų kėlinukų metu aikštėje vyko apylygė kova, o "dailininkai" pirmavo nežymia persvara. Visgi po didžiosios pertraukos viskas apsivertė aukštyn kojom. Svečiai padidino rungtynių spartą ir per keletą minučių pasiuntė varžovus į nokdauną, po kurio "Jėgeriai" taip ir neatsigavo. Įtikinama "Dailės akademijos" pergalė rezultatu 76:40.

"Dailės akademija": Paulius Kisielis (5 per.kam.) 26, Edgaras Kordiukovas (13 atk.kam.) 18, Algirdas Markauskas (11 atk.kam.) 12.

"Jėgeriai": Artūras Pūkys 17, Karolis Griziūnas (12 atk.kam.) 11.

Trūko nedaug

Savo aikštėje žaidusiai "Steko" (2/4) komandai trūko visai nedaug, kad pasiektų pergalę prieš B lygoje žaidusius "Kritulius" (4/2). Aikštės šeimininkai galingai pradėjo dvikovą ir sužaidus dešimt minučių turėjo apčiuopiamą devynių taškų pranašumą (19:10). Visgi vėliau svečiai atkuto ir pabudę iš letargo miego dvikovos pusiaukelėje sugebėjo įgyti dviejų taškų pranašumą (37:35).

Trečiajame ketvirtyje svečiai dar labiau padidino savo pranašumą ir atrodė, jog viskas šiose rungtynėse yra aišku. Tačiau ambicingoji "Steko" ekipa lemiamame kėlinuke pakilo į šturmą bei sugebėjo atkurti rungtynėse intrigą. Susitikimo pabaigoje laimėti galėjo tiek viena, tiek kita komanda, tačiau Fortūna šįkart labiau šyptelėjo "Krituliams", kurie galiausiai šventė dramatišką pergalę rezultatu 68:65.

"Krituliai": Edgaras Žemaitis 28, Robertas Valinčius 14, Mindaugas Žilinskis (5 rez.perd.) 11.

"Stekas": Laimonas Brazauskas (6 rez.perd.) 22, Edgaras Šukys 13.

Vos penkiese į rungtynes svečiuose susirinkę "Sigmos SC" (4/2) atstovai vis tiek sugebėjo išplėšti pergalę prieš JBR (1/6) ekipą. Pirmojoje susitikimo dalyje užtikrintą persvarą turėjo svečių komanda ir jau atrodė, kad "sigmiečiai" švęs lengvą pergalę. Visgi trečiajame kėlinuke aikštės šeimininkai likvidavo turėtą deficitą ir prieš pat lemiamą ketvirtį atkūrė intrigą.

Susitikimo pabaigoje aikštėje vyko tikras nervų karas, kurį sėkmingiau ištvėrė "Sigmos SC" vyrai. Svečiai galingai sužaidė rungtynių pabaigą ir nuaidėjus finalinei sirenai galėjo pergalingai kelti rankas į viršų. Galutinis rezultatas - 65:57 svečių komandos naudai.

"Sigma SC": Haroldas Zenkovas 27, Raimundas Žudis 17, Vytautas Kaneckas (18 atk.kam.) 10.

JBR: Andrius Montvydas (14 atk.kam.) 20, Paulius Kapšys 13.