Naujiena

Trečiadienio (12 04) vakarą GEALAN-Sostinės A lygoje buvo sužaistos trejos rungtynės iš kurių dvi tapo tikru desertu krepšinio mėgėjų akims.

Legendinėje „Ekinstos“ arenoje „Sporto namai“ (6-3) patyrė pirmąją sezono nesėkmę savo sudėtyje turint brolius Lavrinovičius, o kone tuo pačiu metu tik VKM salėje vykusioje akistatoje „Ryto-MRU“ (4-5) jaunimas dviejų pratęsimų trileryje palaužė „Tegros“ (1-8) atstovus.

Iki vakar vakaro „Sporto namų“ kolektyvas buvo iškovojęs 6 pergales ir patyręs 2 pralaimėjimus. Tiesa, abi nesėkmės buvo patirtos tuomet, kada Rolando Skaisgirio auklėtiniams negalėjo padėti LavTwins duetas.

Tuo tarpu kitose akistatose šio sezono A lygos favoritai triuškino varžovus vidutine 20,5 taško persvara, tad atrodė, jog broliai Lavrinovičiai savo ekipai suteikia nenugalimosios statusą.

Tačiau Titanikas irgi buvo neskęstantis, o netikėtai pasirodžiusius „Sporto namų“ ledkalniu tapo „Vilniaus universiteto“ ekipa.

Savo aikštėje žaidę R.Skaisgirio auklėtiniai puikiai pradėjo rungtynes ir pirmojo kėlinuko pabaigoje įgijo triuškinamą 13 taškų pranašumą (23:10).

Vis tik, gera pradžia tarsi užmigdė „Sporto namų“ atstovus, o tuo pasinaudoję studentai antrajame kėlinuke spurtavo, pavijo varžovus ir net sugebėjo atsidurti priekyje (33:32).

Tačiau vos atsidūrę besivejančiųjų vaidmenyje „Sporto namų“ krepšininkai išsijudino, susigrąžino turėtą pranašumą ir trečiojo ketvirčio pabaigoje vėl įgijo dviženklį pranašumą (67:55).

Visgi iš savo klaidų nepasimokę A lygos favoritai dar kartą stabtelėjo, tuo tarpu savo per kraštus trykštančią energiją išnaudoję „Vilniaus universiteto“ krepšininkai sugebėjo sukurti dar vieną mažą stebuklą, vėl ištirpdė turėtą deficitą ir šaltakraujiškiau sužaidę rungtynių pabaigę išplėšė pelnytą pergalę – 85:82.

Įdomu tai, kad „Sporto namai“ pataikė net 70% dvitaškių metimų (21/30), triuškinama persvara laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (46-28) bei surinko kone trečdaliu daugiau naudingumo balų nei varžovai (104-71). Tačiau krepšinyje laimi ne sudėtis ant popieriaus ir ne statistikos skaičiai.

Sporto namai
Vilniaus universitetas
Darjuš Lavrinovič 22 PTS 20 Vytautas Saulis
Darjuš Lavrinovič 15 REB 5 Žilvinas Kubilius
Darjuš Lavrinovič 5 AST 5 Kipras Urbanavičius
RUNGTYNIŲ FAKTAI

Aikštės šeimininkai iš dviejų taškų zonos atakavo stulbinamu 70% (21/30 dvit.) taiklumu

„Sporto namai“ kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo net 48-26 ir surinko kone trigubai daugiau naudingumo balų 104-71

Šioje dvikovoje „Vilniaus universitetas“ padarė vos 6 klaidas

Tai buvo jau 14 studentų pergalė prieš „Sporto namų“ klubą per 25 tarpusavio dvikovas

D.Lavrinovičius atliko jau 7 dvigubą dublį iš eilės

Kšystof Lavrinovič, „Sporto namai“

Šiandien nevisai pilna sudėtis mūsų buvo, dar aišku susižaidimo trūksta labai, dėl to ir pralaimėjome. Kita vertus, labai fainos rungtynės gavosi, viskas gerai.

Gaila, kad dvikovos pabaigą nulėmė keli keisti teisėjų švilpukai, tačiau visko pasitaiko. Reikia pripažinti, kad labai stipri VU komanda yra, gerai žaidė studentai, daug tritaškių pataikė, tad tikrai pelnytai laimėjo.

Kelis kartus buvome stipriai atsiplėšę nuo varžovų, tačiau tuomet pradėjom kitaip žaisti, gal per anksti patikėjome, kad pasieksime pergalę. Pradėjome skubotus metimus daryti, gynyboje atsipalaidavome biški, o varžovas tą pajautė, tad teko kankintis paskui. O nugalėtoją nulėmė visiškos smulkmenos.

Galiu pagirti ir VU trenerį, nes pamačiau gerus derinius su neblogu jų išpildymu. O mes dar susižaisime ir viskas bus gerai, turime pakankamai talento tam, kad pasiektumėm aukštus rezultatus. Tačiau pirmiausia reikia patekti į finalo ketvertą.

Rimantas Kaminskas, „Vilniaus universitetas“

Antradienį ruošdamiesi rungtynėms kalbėjom, kokius pranašumus mes turime prieš varžovą ir kokius turi jie. Mes savo privalumais pasinaudojome ir pasiekėme pergalę.

Nors pralaimėjome kovą dėl atšokusių kamuolių, tačiau neįprastai, jaunai komandai, padarėm tik 6 klaidas. Buvom greitesni, nuoširdžiai daug dirbome gynyboje, ypač ketvirtame kėlinuke, o rungtynių pabaigoje savo šaltus nervus pademonstravo Kipras Urbanavičius, kuris įmetė svarbias baudas ir nulėmė dvikovos pabaigą.

Pagrindinis mūsų ginklas – energija ir noras laimėti. O „Sporto namai“ su broliais šiame sezone be jokių abejonių yra absoliutūs favoritai laimėti A lygą. Mes Lavrinovičių nesustabdėme, bet pristabdėm ir to užteko tam, kad laimėtumėm rungtynes.

Dramos netrūko ir VKM salėje, kur savo aikštėje žaidusi „Tegra“ pratęsė savo agoniją ir po dviejų pratęsimo pripažino „Ryto-MRU“ atstovų pranašumą.

Didžiąją rungtynių dalį iniciatyvą savo rankose laikė „Tegros“ vyrai, kurie išnaudojo savo patirtį, jėgą po krepšiu ir keletą kartų buvo įgiję dviženklę persvarą (16:4, 52:42).

Tačiau kaskart į nokdauną pasiųstas Gintauto Reginos jaunimas pakildavo ant kojų ir be ginčų tęsdavo kovą, o sunkus darbas davė vaisių pagaliau davė vaisių.

Lemiamame kėlinuke svečiai ne tik ištirpdė turėtą deficitą, bet ir po puikiai sužaistos kelių minučių atkarpos buvo įgiję 6 taškų pranašumą (66:60). Tačiau „Tegra“ nepuolė į paniką, tad netrukus dvikovos svarstyklės išsilygino ir iki pat pagrindinio laiko pabaigos abi komandos žengė koja kojon.

Likus žaisti 9 sek. po Armando Plintausko baudos G.Reginos auklėtiniai įgijo trijų taškų pranašumą (84:81), tad atrodė, kad pergalė jau ranka pasiekiama. Tačiau netrukus aikštės šeimininkų gynėjas Vaidas Bendikas išprovokavo pražangą mesdamas iš trijų taškų zonos, tai nutildydamas visą varžovų atsarginių suolelį.

Tikslą pasiekė tik pirmoji bauda (82:84), tačiau po trečiojo metimo kamuolį atkovojo tas pats V.Bendikas, kuris dvitaškiu metimu išlygino rezultatą ir išplėšė pratęsimą (84:84).

Papildomų penkių minučių metu iniciatyvą savo rankose laikė „Ryto-MRU“ komanda, kuri vienu metu buvo atitrūkusi penkiais taškais (90:85).

Tačiau jaunatviškas maksimalizmas G.Reginos auklėtiniams pakišo koją, tad svečiai padarė keletą nedovanotinų klaidų, o tuo pasinaudoję „Tegros“ krepšininkai išlygino rezultatą ir išplėšė dar vieną papildomą penkių minučių atkarpą (91:91).

Antrajame pratęsime jau dominavo gerokai ilgesnį atsarginių suolelį turėjęs jaunimas, kuris žaidė su žymiai didesne energija, lengviau rinko taškus ir gana greit atitrūko nuo varžovų (102:93).

Nors „Tegra“ bandė sukurti dar vieną stebuklą, tačiau visos aikštės šeimininkų pastangos nuėjo perniek, tuo tarpu įgytą persvarą išsaugoję „Ryto-MRU“ auklėtiniai šventė vieną saldžiausių sezono pergalių – 106:96.