Antradienio vakarą - rekordai ir netikėta intriga

Antradienio vakarą įvyko trejos GEALAN-SKL organizuojamo SUMMER čempionato rungtynės, kuriose susikovė II pajėgumo divizione kovojančios komandos. Pirmi du susitikimai buvo panašūs į Dovydo ir Galijoto dvikovą, tačiau trečioji akistata padovanojo daug kam netikėtą intrigą ir kovą iki paskutinių sekundžių.

Pervertino savo galimybes

Tad turo apžvalgą pradėsime nuo vakaro desertu tapusių rungtynių, kuriose "Jungent" (2-1) kolektyvas tik po atkaklios kovos rezultatu 84:80 palaužė "Lėtų ir įsiutusių" (0-3) penketuką.

Čempionato starte "Lėti ir įsiutę" patyrė dvi nesėkmes, o antradienį vargais negalais surinko penkis žmones, tam, kad apskritai galėtų pradėti rungtynes, tad žiūrinbt iš šono atrodė, kad jie neturės jokių šansų prieš kovingai nusiteikusį "Jungent" kolektyvą.

Susitikimo pradžia jokios intrigos nežadėjo - favoritai žaidė užtikrintai ir tik dėka savo atsainaus požiūrio į gynybą pirmo kėlinuko pabaigoje turėjo "tik" dešimties taškų pranašumą (30:20).

O štai antrajame ketvirtyje atmosfera aikštėje pamažu ėmė kaisti. Solidžią persvarą turėję "Jungent" krepšininkai ėmė strigti puolime, tad jokio spaudimo nejautę ir savo malonumui žaidę jų varžovai pamažu likvidavo turėtą deficitą ir įpusėjus dvikovai išlygino rezultatą (43:43).

Į nokdauną pasiųsti favoritai galvos svaigimą jautė dar ilgai, tad "Lėti ir įsiutę" po didžiosios pertraukos pratęsė savo spurtą ir trečiojo ketvirčio pabaigoje jau triuškino varžovus (68:56).

Vis tik, kuomet jau atrodė, jog bręsta didžiulė sensacija viskas apsivertė aukštyn kojom. Lemiamame kėlinuke "Jungent" vyrai ėmė žaisti aktyviau, tad keitimo visiškai neturėję "Lėti ir įsiutę" nebesugebėjo išlaikyti žaidimo ritmo bei leido varžovams perimti iniciatyvą.

Nors "Jungent" dvikovos pabaigoje turėjo akivaizdų pranašumą, tačiau varžovus pavyti sugebėjo tik likus kiek daugiau nei minutei iki pagrindinio laiko pabaigos (79:79).

Dvikovos svarstyklėms išsilyginus "Jungent" kolektyvas atgavo pasitikėjimą savo jėgomis, tad per likusį susitikimo laiką jam teliko sutvarkyti formalumus ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui tinkamai atšvęšti pergalę.

Nugalėtojų ekipos vadovas Valdas Jonavičius išdėstė banguoto žaidimo priežastis: "Susitikimo pradžia buvo labai lengva, įmetėme gal 3-4 tritaškius iš eilės ir įgijome apčiuopiamą pranašumą. Kadangi varžovai susirinko vos penkiese, tai pagalvojom kad šiandien bus lengva diena ir galime lošti viena koja ir viena ranka ir gal dar asmeninius "status" pavyks pasikelti."

"Kai pervertini savo galimybes ir nuvertini varžovus, paprastai gauni su šlapiu skuduru po kurio reikia laiko atsigauti. Taip buvo ir šįkart, kuomet likus žaisti dešimt minučių atsilikome 12 taškų."

"Abiejų Ignų užsivedimu ir pastangomis mums pavyko ketvirtajame kėlinyje pagaliau sumažinti atsilikimą. O pačioje rungtynių pabaigoje dar padėjo ir tai kad jie buvo pavargę ir žaidė keturiese. Varžovai tikrai gerai kovojo, žaidė gražiai, žaidė sau patogų krepšinį."

"Jungent": Ignas Kalesnykas 23, Ignas Stanislovaitis (5 rez.perd.) 16, Šarūnas Belevičius (5 rez.perd.) 13.

"Lėti ir įsiutę": Rapolas Raižys (7 per.kam., 40 naud.balų) 36, Artur Biriulin 21.

Ryškiausia sporto pažiba

Kiek anksčiau vykusiose akistatose intriga net nekvepėjo. Pirmą kartą SUMMER pirmenybėse stipriausią sudėtį surinkusi SK "Nemenčinės" (1-2) ekipa nepasigailėjo "Elektros idėjų" (1-2) krepšininkų ir iškovoję triuškinamą pergalę rezultatu 101:58 pakilo į ketvirtą B1 grupės vietą.

Ryškiausios Nemenčinės miestelio sporto pažibos Martyno Kairavičiaus sulaukusi vietos ekipa dar pirmajame kėlinuke įgijo 17 taškų pranašumą (28:11), o įpusėjus dvikovai jau triuškino varžovus (51:23).

Net įgiję daugiau nei įtikinamą persvarą "Nemenčinės" krepšininkai nemažino apsukų, tad likus žaisti dešimt minučių skirtumas tarp komandų pasiekė nepadorią ribą (83:38).

Lemiamame kėlinuke "elektrikai" sugebėjo atrasti sportinio pykčio ir nežymiai sumažino turėtą deficitą, tačiau tai tapo tik menka paguoda triuškinamą nesėkmę patyrusiai "Elektros idėjų" komandai.

"Nemenčinė": Martynas Kairavičius (11 atk.kam., 5 rez.perd., 37 naud.balai) 31, Titas Klevinskas 23, Povilas Kirdeika 20.

"Elektros idėjos": Gediminas Kazlauskas (6 per.kam.) 28, Andrius Jankeliūnas ir Laimutis Lukauskis po 9.

Pretendentė į medalius

Net 9 (!) SUMMER čempionato rekordus per vienerias rungtynes pagerino "Riešės-2" (3-0) koletyvas antradienio vakarą rezultatu 133:75 palaužęs "SKM Reunion" (0-3) atstovus.

Nors žiūrint iš pirmo žvilgsnio pasakoti čia nėra apie ką, tačiau įdomių akcentų šioje dvikovoje vis tik galima atrasti.

Pirmiausia, reikėtų žemai nusilenkti SKM auklėtiniams, kurie net būdami akivaizdūs autsaideriai ir neturėdami net menkiausio kozirio prieš galingus varžovus sugebėjo gana ilgai išlaikyti kovinį atstumą, o sužaidus 10 minučių turėjo vos keturių taškų deficitą (24:28).

Tiesa, galingieji "Riešės" dubleriai dar antrajame kėlinuke įgijo triuškinamą persvarą (57:32), tačiau SKM atstovai nenuleido rankų ir kovėsi tol, kol leido jėgos.

Rankos jaunimui galutinai nusviro lemiamame ketvirtyje, kuomet favoritai įjungė aukščiausią pavarą, atitrūko nepadoriu atstumu ir likusią dvikovos dalį skyrė rekordų gerinimui.

O jų buvo pasiekta tikrai nemažai. Asmeninėje įskaitoje pasižymėjo tokių pasiekimų meistras Deimantas Pavlovskis pasiekęs rezultatyvumo (51), daugiausiai iš eilės pataikytų baudų (4), daugiausiai įmestų dvitaškių (22), daugiausiai perimtų kamuolių (8) ir naudingumo balų (68) rekordus.

Dar kelis "Riešės-2" ekipa pasiekė komandinėje įskaitoje - pelnė daugiausiai taškų (133), atliko daugiausiai rezultatyvių perdavimų (29), laimėjo rungtynes didžiausiu skirtumu (58) ir surinko daugiausiai naudingumo balų (183).

"Riešė-2": Deimantas Pavlovskis (10 atk.kam., 12 rez.perd., 68 naud.balai) 51, Tautvydas Kazimieras Vyšniauskas (12 atk.kam., 46 naud.balai) 43, Andrius Gaidys 14.

"SKM Reunion": Aivaras Paukštė (13 atk.kam.) 25, Erikas Kulikovskis 18.

Kol kas "Riešės" dubleriai laimėjo visas tris žaistas dvikovas ir tą padarė vidutine 43,7 taško persvara. Įdomu tai, kad per kiekvienas rungtynes "Riešės-2" komanda įmeta vidutiniškai po 112,3 taško.

Tuo tarpu "SKM Reunion" atstovams nevertėtų nuleisti rankų - pirmajame varžybų etape stipriausi varžovai palikti užnugaryje, o SUMMER C pirmenybėse jų lauks tikrai panašaus lygio varžovai. Tad jei pavyks išlaikyti panašų žaidimo lygį jaunimo ekipa bus rimta pretendentė į medalius.