"Dipolio" taurėje ir vėl lygybė

Šeštadienio popietę, "Ekinstos" sporto centre vyko tradicinis, jau septintasis, "Dipolio" taurės turnyras, kuriame varžėsi stipriausios Vilniaus ir Kauno ekipos. Nors dieną sėkmingiau pradėjo vilniečiai, kurie laimėjo pirmąsias dvejas rungtynes, tačiau likusiose akistatose triumfavo laikinosios sostinės atstovai neleidę varžovams švęsti pergalės.

Gera vilniečių pradžia

Pirmieji į aikštę žengė abiejų miestų Savivaldybių administracijų darbuotojai. Nors ilgą laiką aikštėje vyko atkakli kova, tačiau iniciatyvą savo rankose tvirtai laikė vilniečiai, kurie dvikovos pusiaukelėje jau turėjo dviženklę persvarą (43:32).

Maža to, antrąją rungtynių dalį aikštės šeimininkai pradėjo spurtu 9:0 po kurio įgijo triuškinamą pranašumą (52:32). Tiesa, kauniečiams dar buvo pavykę atsitiesti ir trečiojo kėlinuko pabaigoje priartėti iki dešimties taškų (48:58). Visgi tuomet Ginto Petriko vedami vilniečiai pelnė 8 taškus be atsako bei susigrąžino beveik viską, ką buvo praradę (66:48).

Antrą kartą į nokdauną pasiųsti svečiai nebesugebėjo atsitiesti, tad nuaidėjus finalinei sirenai pergalę rezultatu 79:57 šventė Vilniaus miesto Savivaldybės administracijos darbuotojai.

"Savivaldybės administracija": Gintas Petrikas (5 rez.perd.) 40, Karolis Buivydas 10, Rolandas Krikščiukas 9.

"Kauno m. Savivaldybė": Audrius Vaivada 29, Tomas Grigalevičius (13 atk.kam.) 15.

Antrąją pergalę sostinės atstovams įrašė Plasta-Sostinės C lygos čempionai "VSC-Elteros projektai" rezultatu 94:85 įveikę KKL C lygos nugalėtojus "Sporto manijos" atstovus.

Pasiklydę Vilniaus labirintuose kauniečiai kiek vėlavo į rungtynes ir jas pradėjo be apšilimo. Tuo pasinaudoję aikštės šeimininkai dvikovą pradėjo spurtu 10:0 ir beregint įgijo dviženklę persvarą.

Tačiau tuomet, kai ėmė atrodyti, jog susitikimo baigtis yra aiški, laikinosios sostinės atstovai atsitiesė bei atsakę varžovams atkarpa 17:4 persvėrė rezultatą savo naudai (17:14).

Dvikovos svarstyklėms išsilyginus aikštėje užvirė itin įnirtingas mūšis, kuriame solidesnio pranašumo nesugebėjo įgyti nė viena komanda.

Lūžis rungtynėse įvyko pačioje pagrindinio laiko pabaigoje. Likus žaisti kiek mažiau nei keturias minutes rezultatas dar buvo lygus (79:79), tačiau tuomet vilniečiai pelnė net 12 taškų be atsako bei atitrūko dviženkle persvara (91:79). Nors svečiai dar bandė gelbėtis, bet "VSC-Elteros projektai" žaidė užtikrintai, išsaugojo įgytą pranašumą, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė pelnytą pergalę.

"VSC-Elteros projektai": Šarūnas Žala 28, Žilvinas Bendoraitis 24, Dovydas Petrauskas 16.

"Sporto manija": Andrius Šukys (5 rez.perd.) 32, Paulius Žalys (6 rez.perd.) 20.

Sužaidus dvejas rungtynes 2-0 Vilniaus naudai.

Įtikinamos kauniečių pergalės

Pirmąjį tašką laikinosios sostinės atstovai įsirašė B lygų komandų akistatoje, kurioje Kauno "Banga" rezultatu 80:69 palaužė "Sadolin" ekipą.

Dvikovą sėkmingiau pradėjo aikštės šeimininkai laimėję pirmąjį kėlinuką rezultatu (20:16). Visgi vėliau svečiai ėmė geriau išnaudoti savo priekinės linijos, atrado spragų varžovų gynyboje ir jau dvikovos pusiaukelėje turėjo solidžią persvarą (42:34). Įdomu tai, jog antrojo kėlinuko viduryje tarpusavyje susipliekė du ant atsarginių suolelio buvę kauniečių žaidėjai Lukas Tumpa ir Dmitrij Koblinec, kurie netrukus gavo diskvalifikacines pražangas bei turėjo pasišalinti iš aikštės.

Nepaisant to, jog liko vis šešiese ir be dviejų startinio penketuko narių, svečiai nepalūžo ir po didžiosios pertraukos pademonstravę dar geresnį žaidimą likus dešimčiai minučių susikrovė trylikos taškų pranašumą (70:57).

Lemiamame kėlinuke "Sadolin" ekipa padarė išvadas bei įklampino varžovus savo gynybos pinklėse. Tačiau skurdus puolimas neleido aikštės šeimininkams rinkti lengvų taškų, tad Kauno "Bangos" atstovai išsaugojo turėtą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę.

"Banga": Lukas Kriščiūnas (10/11 baud.) 25, Mindaugas Kalvelis (13 atk.kam.) 14, Jurgis Čėsna 13.

"Sadolin": Rokas Kasparavičius (2/10 dvit.) 15, Ričardas Nacius 13.

Tikru renginio desertu tapo dviejų stipriausių Vilniaus ir Kauno komandų akistata, kurioje susitiko Plasta-Sostinės A lygos čempionė MRU ekipa ir KKL pirmenybėse triumfavę "Kauno autobusų" krepšininkai.

Susitikimą žymiai geriau pradėjo stipriausią sudėtį surinkę aikštės šeimininkai, kurie pirmojo kėlinuko viduryje pirmavo rezultatu 12:4. Nors netrukus laikinosios sostinės atstovai pristabdė įsibėgėjusius varžovus, tačiau perimti iniciatyvos kurį laiką jiems niekaip nesisekė.

Lūžis rungtynėse įvyko pirmojo kėlinuko pabaigoje vilniečiams pirmaujant rezultatu 27:19, kuomet "Kauno autobusų" ekipa laimėjo šešių minučių atkarpą net 24:0 ir susikrovė triuškinamą pranašumą (43:27).

Besivejančiųjų vaidmenyje atsidūrę MRU studentai nuleido rankas ir nebesugebėjo atkurti intrigos, tad nuaidėjus finalinei sirenai triuškinamą pergalę rezultatu 106:85 šventė svečių komanda.

"Kauno autobusai": Donatas Sabeckis (8 rez.perd.) 30, Andrius Aleksandrovas 21, Martynas Linkevičius (13 atk.kam., 7 rez.perd.) 16.

MRU: Gytis Radzevičius (11 atk.kam.) 28, Modestas Gilys 17.

Sužaidus visas rungtynes paaiškėjo, jog antrus metus iš eilės ir ketvirtą kartą renginio istorijoje "Dipolio" taurė pasibaigė lygiu rezultatu 2-2. Vienintelę pergalę Vilniaus atstovai šventė 2010 m., tuo tarpu kauniečiai triumfavo 2012 m. ir 2013 m. surengtuose turnyruose.