"Nemenčinė" šventė sunkią pergalę, "Riešė-2" ir "Jungent" mėgavosi žaidimu

Antradienio vakarą įvyko trejos GEALAN-SKL organizuojamo SUMMER čempionato rungtynės, kuriose buvo nemažai įdomių akcentų. Pirmosiose vakaro rungtynėse "Nemenčinės" ekipa tik po atkaklios kovos palaužė negausiai susirinkusią "Lėtų ir įsiutusių" komandą, antrojoje akistatoje "Riešė-2" parbloškė "Liejyklos" jaunimą, o vėliausiai vykusioje dvikovoje "Jungent" iškovojo lengvą pergalę ir užsitikrino bilietą į vasaros čempionato B divizioną.

Nepabūgo varžovų

Nors "Lėti ir įsiuntę" (0-4) atvyko vos šešiese ir neturėdami naudingiausių savo žaidėjų Aleksandro Jonkaus, Rapolo Raižio ir Gintaro Raižio, tačiau dvikovoje su "Nemenčinės" (2-2) ekipa nepabūgo varžovų ir davė jiems tikrai rimtą kovą.

Pirmus tris kėlinukus aikštėje vyko inirtinga dviejų lygių varžovų akistata. Nors beveik visą laiką pirmavo "Nemenčinės" ekipa, tačiau skirtumas tarp komandų nuolat svyravo ties 3-7 taškų riba, tad rungtynių favoritai turėjo dirbti dėl kiekvieno pelnomo taško.

Lūžis rungtynėse įvyko lemiamo kėlinuko pradžioje, kuomet "Nemenčinės" atstovai pelnė net 11 taškų be atsako ir atitrūko dviženkliu skirtumu (79:68).

Per likusį susitikimo laiką "Lėti ir įsiutę" dar bandė kandžiotis, tačiau akivaizdus jėgų stygius neleido kardinaliai pakeisti rungtynių tėkmės, tad nuaidėjus finalinei sirenai "Nemenčinės" atstovai šventė lengvą pergalę rezultatu 83:76.

"Nemenčinė": Dainius Jurgutis (12 atk.kam.) 22, Daniel Ceiko 16, Julius Plytnykas 14.

"Lėti ir įsiutę": Artur Biriulin (10 rez.perd., 32 naud.balai) 30, Mindaugas Dūda 13.

Panašu, jog SUMMER čempionate šios susitiks dar kartą - "Lėti ir įsiutę" jau žino, kad grumsis C divizione, o štai "Nemenčinė" teoriškai dar gali prasibraukti į stipresnę grupę. Tiesa, tam ji turi įveikti "Infoerą" ir laukti "Bajorų" nesėkmės akistatoje su "Lėtų ir įsiutusių" kolektyvu.

Užsiautė kaip reikiant

Antrosios vakaro rungtynės didesnės intrigos neatnešė. Tačiau jos ir neturėjo būti, nes jose žaidė absoliuti B2 grupės favoritė "Riešės-2" (4-0) ekipa kupina SKL žvaigždžių ir legendų.

Nors negausiai susirinkusi "Liejyklos" (1-3) komanda dar prieš prasidedant dvikovai daugelio buvo nurašyta, tačiau kovingai nusiteikęs jaunimas nekėlė baltos vėliavos ir metė rimtą iššūkį varžovams.

Pirmajame kėlinuke favoritai pateisino savo statusą (31:18), tačiau antrajame ketvirtyje "Liejyklos" atstovai priminė apie save ir iki pat didžiosios pertraukos neleido varžovams didinti savo pranašumo.

Vigi, dvikovos pusiaukelėje jėgas atgavę "Riešės" dubleriai po didžiosios pertraukos užsiautė kaip reikiant ir per trečiąjį kėlinuką pelnę net 43 (!) taškus faktiškai išsprendė visus svarbiausius rungtynių klausimus (96:66).

Nors lemiamas ketvirtis abiems komandoms tebuvo tik formalumas, tačiau "Riešės" vyrai išlaikė aukštas apsukas, sužaidė įspūdingą dešimties minučių atkarpą per kurią pelnė dar 37 taškus ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė įtikinamą pergalę rezultatu 133:95.

Įdomu tai, kad geriausią puolimą SUMMER čempionate demonstruojanti "Riešės-2" ekipa antrą kartą iš eilės pelnė 133 taškus.

"Riešė-2": Deimantas Pavlovskis (7 rez.perd., 48 naud.balai) 42, Tautvydas Kazimieras Vyšniauskas 36, Karolis Ražukas (5 rez.perd.) 22.

"Liejykla": Kristupas Totoris (10 atk.kam., 35 naud.balai) 45, Deividas Paulauskas 23.

Nugalėjo patirtis

Vėliausiai vykusioje antradienio akistatoje "Jungent" (3-1) ekipa rezultatu 80:62 palaužė "Bajorų" (2-2) atstovus ir anksčiau laiko užsitikrino bilietą į SUMMER B divizioną.

Nors "Bajorai" pagaliau sulaukė savo lyderio Danieliaus Lavrinovičiaus, kuris vėl surengė monstrišką pasirodymą, tačiau šįkart jo indėlio nepakako tam, kad būtų pasiekta pergalė.

Pirmoje susitikimo dalyje vyko apylygė kova, tačiau vėliau "Jungent" vyrai atitrūko, o lemiamame ketvirtyje įgiję dviženklį pranašumą galėjo mėgautis krepšiniu ir ramiai laukti finalinės sirenos.

Net patyrę antrą nesėkmę iš eilės "Bajorai" turi itin didelius šansus patekti į SUMMER B divizioną, nes jei "Nemenčinė" pralaimės "Infoerai" jaunimas nepaisant dvikovos su "Lėtais ir įsiutusiais" baigties, bet kokiu atveju žengs į stipresnę vasaros čempionato grupę.

Nugalėtojų komandos vadovas Valdas Jonavičius pasibaigus dvikovai davė viską abibendrinantį komentarą: "Susirinkome šešiese prieš jaunus krepšinio mėgėjus. Tad galvojom, kad bus blogai jei ne pirmoje dvikovos pusėje, tai antroje tikrai."

"Pradžioje kiek tampėmės, kol šiaip ne taip pasidarėme +7 taškus. O antroje susitikimo dalyje, kai jau tikėjomės pavargti, sėkmės lydimi susikrovėme dar didesnę persvarą."

"Lemiamame ketvirtyje, matyt, mums pavyko perprasti jų žaidimą ir sėkmingai apsiginti. Puolime irgi jau žinojome kaip prieš juos žaisti ir įmesti taškus. Matyt šį kartą nugalėjo patirtis."

Tuo tarpu "Bajorų" ekipos vadovas Domas Sakavickas pabrėžė nusiteikimo stoką ir išdavė, kad kovos dėl vietos stipresniame divizione: "Atėjome į rungtynes nenusiteikę, su mintimi, kad viskas bus gerai, nes turime Danielių Lavrinovičių, kuris jei kas, ištrauks iš dar vienų varžybų. Labai gaila, tačiau šį kartą taip neatsitiko."

"Taip pat labai trūko komandinio žaidimo. Naujas komandos branduolys dar vis kiša koją vienas kito supratimui aikštelėje."

"Ačiū varžovams už rungtynes, galvų nenuleidžiam, tikrai nepasiduosime ir kovosim dėl patekimo į aukštesnį divizioną!"

"Jungent": Valdas Jonavičius (10 atk.kam., 5 rez.perd.) 24, Ernestas Monginas 18, Šarūnas Belevičius (5 per.kam.) 16.

"Bajorai": D.Lavrinovičius (19 atk.kam., 42 naud.balai) 29, Rapolas Mikėnas 11.

Įdomu tai, kad nuo atsarginių suolelio pakilęs "Jungent" komandos idėjinis vadas V.Jonavičius vakar sužaidė rezultyviausias (24) ir naudingiausias (28) rungtynes šiame sezone.