Nenugalimi: finale dominavusi „Ferimsta“ iškovojo ketvirtą iš eilės A.Makulavičiaus taurę!

Pirmadienio vakarą finišavo pirmasis GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) turnyras, o kaip jau tapo tradicija, kad trofėjų dalybos prasideda sulig Alekso Makulavičiaus taurės turnyro finišu.

Tęsiant kalbą apie tradicijas, turbūt galima drąsiai sakyti, jog viena tokių: kuomet antras pagal prestižą SKL trofėjus atsiduria „Ferimstos“ rankose.

Iškovoti titlą dukart iš eilės - tikrai iššūkis bet kuriai komandai, tačiau kuomet tą padarai net 4 (!) kartus paeiliui, tą galima vadinti tam tikra anomalija.

Tai, kad yra nusiteikę daugiau nei rimtai „Ferimstos“ vyrai pademontravo dar susitikimo pradžioje, kuomet pirmajame kėlinuke „suvertė“ net 29 taškus ir pasiuntė varžovus į lengvą nokdauną (29:15).

Nors vėliau „Taupos“ vyrai pakilo ant kojų ir likusią rungtynių dalį mynė varžovams ant kulnų, o trečiajame kėlinuke keletą kartų buvo priartėję iki pavojingos 5 taškų ribos (41:46, 43:48), tačiau vios pajutę pavojų Gintaro Plytniko auklėtiniai iškart padidindavo apsukas ir susigrąžindavo saugesnę persvarą.

Lemiamame kėlinuke komandas visąlaik skyrė didesnė nei dešimties taškų persvara, tad „Ferimstos“ vyrai gana ramiai suluakė dvikovos pabaigos ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė, galima sakyti, jau eilinę pergalę A.Makulavičiaus taurės turnyre - 79:66.

Taupa
SK Ferimsta
Ignas Lukošius 12 PTS 25 Laurynas Kirlys
Ignas Lukošius 9 REB 11 Lukas Bankieta
Augustas Šuliauskas 5 AST 5 Julius Ščipokas

Naudingiausiu rungtynių žaidėju tapo ir MVP statulėlę bei rėmėjų prizus atsiėmė Laurynas Kirlys, kuris finale pelnė 25 taškus (3/5 dvti., 3/7 trit., 10/10 baud.met) ir surinko 22 naudingumo balus.

Džiugu tai, kad pasibaigus dvikovai nugalėtojai pasinėrė į tikrą euforiją, vadinasi, nepaisant titulų skaičiaus ar jau rutina tapusio titulo, jis vis dar teikia džiaugsmą ir pasididžiavimo jausmą.

Šioje dvikovoje aikštėje pasirodė visi 12 nugalėtojų ekipos krepšininkų, o net dešimt jų pasižymėjo taškais.

Verta pažymėti, kad „Ferimsta“ taikliau už varžovus metė tiek baudas, tiek dvitaškius, tiek tritaškius ir dar laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių, nepaisant to, jog žaidė be savo pagrindinio vidurio puolėjo Igno Juškevičiaus.

Tad panašu, jog su tokia forma ir sudėtimi Stasio Kurmino vadovaujama ekipa yra aiški favoritė laimėti ir pagrindinį A lygos trofėjų, nes pastarąjį kartą stipriausia komanda Vilniuje „Ferimsta“ tapo dar... 2018 metais.