SUMMER čempionate - triuškinami rezultatai ir nauji rekordai

Ketvirtadienio vakarą įvyko dar trejos GEALAN-SKL organizuojamo SUMMER čempionato akistatos, po kurių paaiškėjo dar viena ekipa tęsianti kovas B divizione ir užsimezgė nemaža intriga B2 grupėje.

Rekordų liūtis

Sakoma, kad rekordai yra pasiekiami tam, kad juos pagerintum. Ši frazė puikiai tinka apibūdinti pastarųjų dienų vasaros čempionato peripetijas. Praėjusią savaitę visi žavėjosi unikaliais Deimanto Pavlovskio pasiekimais, o šią visi aikčiojo po Pavelo Braknio unikalaus pasirodymo.

Lygiai prieš 7 dienas P.Braknys surengė įspūdingą 50 taškų ir 20 atkovotų kamuolių šou, tačiau kaip parodė ketvirtadienio vakaro įvykiai tai - dar nebuvo riba. Vasaros pirmenybėse "Lynx" (3-1) garbę ginantis puolėjas vakar surengė dar galingesnį pasirodymą, o jo vedama ekipa rezultatu 124:83 sutriuškino pirmenybių atradimu vadinamą "Black Salami" (2-2) komandą.

Pirmajame kėlinuke aikštėje vyko apylygė kova, o sužaidus 10 minučių "lūšys" turėjo kuklią 3 taškų persvarą (28:25). Vis tik vėliau P.Braknio vedamas "Lynx" kolektyvas įjungė aukštesnę pavarą, dar pirmoje susitikimo dalyje įgijo triuškinamą pranašumą (59:41) ir po didžiosios pertraukos jau žaidė savo malonumui.

Nors "Black Salami" ekipa buvo surinkusi beveik stipriausią savo sudėtį, tačiau ketvirtadienio vakarą ji negalėjo net pagalvoti apie pergalę.

Šioje dvikovoje "lūšys" taikliau atsakavo varžovų krepšį, triuškinama persvara (54-37) laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių ir atliko beveik 4 (!) kartus daugiau rezultatyvių perdavimų (37-11).

Vat ir suprask tu žmogau, ar tai buvo geriausios "Lynx" rungtynės šiose pirmenybėse, ar "Black Salami" tiesiog nepavyko atskleisti tikrojo savo potenciolo?

Įdomu tai, kad nepaisant įspūdingo puolimo ir triuškinamo rezultato šioje dvikovoje nebuvo pasiektas nė vienas komandinis SUMMER pirmenybių rekordas. Tačiau asmeninėje įskaitoje krito net keturi geriausi pasiekimai ir vienas buvo pakartotas.

Rungtynių didvyriu tapęs Pavelas Braknys pagerino rezultatyvumo (62), pakartojo sau pačiam priklausantį atkovotų kamuolių (24) rekordą, išprovokavo daugiausiai pražangų (14) ir dar pridėjo naują naudingumo balų rekordą (85).

Beje, pastarasis pasiekimas yra apskritai geriausias 2016-2017 sezone ir trečias per visą SKL istoriją.

Dar vieną čempionato rekordą pridėjo Donatas Lesnik atlikęs net 20 rezultatyvių perdavimų.

"Lynx": P.Braknys (24 atk.kam., 14 išpr.praž., 85 naud.balai) 62, Vytautas Milius (6 rez.perd., 35 naud.balai) 25, Algirdas Gaidys 17.

"Black Salami": Titas Januševičius 31, Daniel Baslyk (10 atk.kam.) 23.

Pergalės dar ateis

Netikėta intriga užsimezgė "SKM Reunion" (0-4) ir "Vilko brolijos" (2-2) dvikovoje, kurią rezultatu 80:69 laimėjo pastaroji ekipa.

Pirmuosius taškus šiose rungtynėse pelnė "vilkai", tačiau tuomet SKM auklėtiniai laimėjo įspūdingą atkarpą 18:0 po kurios įgijo triuškinamą pranašumą (18:2).

Antrojo kėlinuko viduryje "SKM Reunion" įgijo didžiausią rungtynėse 18 taškų persvarą (30:12), tad atrodė, kad į nokdauną pasiųsti "vilkai" netrukus kapituliuos, tačiau jie pakilo ant kojų ir tyliai, beveik nepastebimai ėmė mažinti turėtą deficitą.

Įpusėjus dvikovai "Vilko brolija" atsiliko vos 7 taškų persvara (27:34), o po galingai sužaisto trečiojo kėlinuko jau buvo priekyje (60:54).

Lemiamame ketvirtyje "vilkai" jau kontroliavo situaciją, tad per likusias dešimt minučių dar labiau padidino turėtą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė užtikrintą pergalę.

Įdomu tai, kad "SKM Reunion" atstovai panašiu scenarijumi pralaimi jau antrą akistatą. Prieš dvi savaites jie ilgą laiką triuškino "Lynx" vyrus, tačiau pačioje susitikimo pabaigoje paleido iniciatyvą ir leido varžovams nugvelbti pergalę.

Žodžiu, potencialo pas jaunimą tikrai yra, tik reikia išmokti tinkamai paskirstyti jėgas ir pergalės tikrai dar ateis.

Nugalėtojų komandos vadovas Ignas Vilkelis davė išsamų komentarą kuriame sudėliojo svarbiausius pergalės akcentus: "Šią savaitę kai kuriems iš mūsų tai buvo net trečios ar ketvirtos rungtynės, tad varžovai rungtynių pradžioje mus gerokai mindžiojo dėka savo jaunatviškos energijos, o rezultatas (4:20) buvo tikrai nepadorus."

"Na, bet ir mes išmankštinome savo sustingusius raumenis, nenorėjome likti išniekinti, taigi pradėjome žaisti ir jaunimo persvara pradėjo tirpti. Jeigu dar pirmajame ir antrajame kėliniuose galėjome salėje girdėti vaikų juoką, tai trečiajame buvo tylu. Išlyginome ir persvėrime rezultata, nes nu neįmanoma taip žvėriškai gintis varžovams ir taip tragiškai pulti mums daugiau nei pusę rungtynių."

"Smagu, kad laimėjome, nes po pirmų dviejų pralaimėjimų atrodė, kad galbūt ir neužuosime pergalės kvapo. Vis tik visos komandos mūsų grupėje stiprios. Komanda džiaugiasi, kad Aurimas Dalius Butkus metė gert ir neužsiauginęs pilvo grįžo į aikštelę... Gražaus penktadienio visiems."

Tuo tarpu "SKM Reunion" koletyvo idėjinis vadas Erikas Petrikas taip pat pasidalino savo mintimis apie šias rungtynes ir komandos planus vasaros čempionate: "Pritrūksta truputį jėgų, ištvermės."

"Taip pat prametam labai daug laisvų metimų, kurių neturėtumėm pramesti. Tačiau mes nenuleidžiam rankų ir tikimės, jog SUMMER C seksis žymiai geriau."

"Vilko brolija": Lukas Lemežis 24, Mindaugas Sutkus ir Šarūnas Putna po 18.

"SKM Reunion": Orestas Žalys 25, Erikas Kulikovskis (1/9 trit., 5 per.kam.) 24.

Lengva pergalė

Eilinę lengvą pergalę šventė B1 grupės lyderė "Infoeros" (4-0) ekipa rezultatu 105:70 sumindžiusi "Elektros idėjų" (1-3) kolektyvą.

Pirmajame kėlinuke "elektrikai" visai sėkmingai tvarkėsi su varžovais, o sužaidus dešimt minučių net buvo priekyje (22:20).

Tačiau po trumpos pertraukėlės "Infoeros" krepšininkai atsiraitojo rankoves ir šovė į priekį, tad įpusėjus dvikovai rungtynių favoritai jau turėjo 15 taškų (49:34) pranašumą.

Trečiajame kėlinuke "Elektros idėjos" kiek pristabdė įsibėgėjusius varžovus, tačiau lemiamame kėlinuke jaunojo supertalento Tado Urbono vedami "Infoeros" krepšininkai pridėjo dar vieną galingą spurtą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui mėgavosi triuškinama pergale.

Nors keturias dvikovas iš tiek pat galimų laimėję "Infoeros" krepšininkai turi ženkliai prastesnį santykį nei B2 grupės lyderė "Riešės-2" ekipa, tačiau jie demontruoja žymiai geresnę gynybą už varžovus vidutiniškai praleisdami vos po 57,3 taško per rungtynes (1 rezultatas antrajame pagal pajėgumą divizione).

Liaudies išmintis sako, kad rungtynes laimi puolimas, o čempionatus - gynyba. Tad vasaros pabaigoje pamatysime ar šiame teiginyje yra tiesos.

Nugalėtojų komandos vadovas Mantas Bielinskas davė trumpą komentarą: "Įsibegėjus SUMMER čempionatui, pamažu įsibėgėjame ir mes - pasiekėme jau ketvirtąją pergalę iš eilės. Startas visai neblogas. Šiandien neturėjome nei vieno vidurio puolėjo todėl žaisti buvo neįprasta, tačiau rezultatas teigiamas - vadinas prisitsikėme."

"Gal tik šiandien važovų lyderiui padominuot davėm, reiks apie tai griežtai pakalbėt su mūsų gynėjų grandim."

"Infoera": T.Urbonas (8 rez.perd., 6 per.kam., 34 naud.balai) 26, Ignas Kurklietis 20, Ramūnas Jozonis (10 atk.kam.) 15.

"Elektros idėjos": Gediminas Kazlauskas (5 rez.perd., 6 per.kam., 36 naud.balai) 28, Valerijus Selezniovas (13 atk.kam.) 8.

Matematika

Pasibaigus ketvirtojo turo akistatoms B2 grupėje turime labai įdomią situaciją. Šiuo metu "Black Salami" ir "Vilko brolijos" kolektyvai turi po 2 pergales ir 2 pralaimėjimus, o kitą savaitę abi komandos žais su grupės lyderėmis.

Jei abi patirs nesėkmes aukštesnę poziciją dėl pergalės tarpusavio dvikovoje užims "vilkų" ekipa.

Vis tik, šios grupės matematinėje dėlionėje yra dar vienas svarbus kintamasis - "Liejyklos" komanda. Jeigu ji paskutiniame ture įveiks "SKM Reunion" jaunimą, o anksčiau minėtos dvi ekipos patirs nesėkmes tuomet trys kolektyvai turės po 2 pergales ir 3 nesėkmes.

Tokiu atveju dėl geresnio trijų komandų tarpusavio rungtynių santykio treti liktų "Black Salami" atstovai, ketvirti "Liejyklos" krepšininkai, o penkta "Vilko brolijos" komanda.

Savaitės pasirodymai

* Naudingiausio savaitės žaidėjo titulą gauna šiame straipsnyje jau daug kartų minėtas "Lynx" aukštaūgis  Pavelas Braknys, kuris dvikovoje su "Black Salami" komanda pelnė 62 taškus, atkovojo 24 atšokusius kamuolius ir surinko net 85 naudingumo balus.

* Rezultatyviausio (62) ir daugiausiai kamuolių atkovojusio (24) savaitės žaidėjo titulą gauna tas pats Pavelas Braknys, o daugiausia rezultatyvių perdavimų (20) atliko dar vienas "Lynx" atstovas Donatas Lesnik.

* Įsimintiniausio savaitės pasirodymo autoriumi tapo "Adomidos" atstovas Justas Narušas, kuris "iš žaidimo" pataikė vos 1 metimą iš 10 ir dvikovą baigė surinkęs -4 naudingumo balus.