Favoritų pergalės ir vidutiniokų karai: A lygos peripetijos

Ketvirtadienio vakarą Plasta-Sostinės A lygoje sužaistos trejos rungtynės. Į pergalių kelią sugrįžo MRU (8/2) studentai, "Tegra" (6/4) skinasi kelią į lyderių grupę, o "Volfas Engelman"(3/5) bando atitrūkti nuo autsaiderių.

Pratęsimas

Atkakliausias mūšis vyko paskutinėje vakaro dvikovoje. Čia "Volfas Engelman" namuose žaidė prieš "VTDK-SLK Patriotus" (4/6). Šiose rungtynėse pirmaujanti komanda keitėsi net 16 kartų, o 10 sykių rezultatas buvo lygus. Nors trečio kėlinio viduryje "patriotai" turėjo net 15 taškų pranašumą, "aludariai" nepasidavė ir išplėšė pratęsimą – likus žaisti 5 sekundes dvitaškį pataikė Gytis Andrijauskas – 77:77.

Per papildomas penkias žaidimo minutes geriau atrodė psichologinę persvarą savo pusėje turėjęs "Volfas Engelman". pratęsimą laimėję dešimties taškų skirtumu Tomo Keršio auklėtiniai į savo sąskaitą įsirašė trečią pergalę – 93:83.

"VTDK-SLK Patriotų" ekipos vienas iš vadovų Deividas Aukštuolis rėžė ugningą kalbą: "Juodasis mėnesis mums. Pirmavom visas rungtynes, bet trečio kėlinuko pabaigoje padarėme kelias grubias klaidas ir turėdami 15 taškų pranašumą, įsivėlėm į chaosą, o tuomet - varžovai perėmė po truputį susitikimo kontrolę".

"Galėjome laimėti, turėjom puikų šansą bę pratęsimo išplėšti pergalę, bet varžovų gynėjas Gytis Andrijauskas persivarė kamuolį per visą aikstę ir įmetė ganėtinai nelengvą metimą su sirena".

"O per pratęsimą jau jautėsi nuovargis, kadangi du mūsų žmonės patyrė traumas. Labai gaila, bet Arvydui Dakineviciui sezonas greičiausiai jau baigtas..."

"Nepaisant visų nesėkmių, mes neprarandame tikėjimo savo jėgomis, kaip jau daugelis minėjo, šiemet čempionatas labai įdomus, visi su visais gali kovoti, tad mes nepasiduosim", - pasitikėjimo savo komandos draugams bandė įpūsti "VTDK-SLK Patriotų" ekipos vienas vadovų D.Aukštuolis.

"Aludarius" į pergalę atvedė 21 tašką pelnęs Saulius Žurauskis. Jam geriausiai talkino atitinkamai 15 ir 13 taškų įmetę Mantas Šerkšnas ir Vytenis Petkus.

VTDK komandoje sužibėjo 20 taškų surinkęs Otas Majeras. 17 taškų pelnė Ignotas Braziulis, 16 – Deividas Aukštuolis.

Dominavimas

Po dviejų pralaimėjimų iš eilės MRU komandos laukė dar vienas "kietas riešutas" – "KK Žaibas-Alnida" (5/5). Vis tik studentams pergalę švęsti nebuvo taip sunku. Svečiuose nuo pirmųjų minučių iniciatyvą perėmusi Vytauto Poteliūno vadovaujama komanda laimėjo visus kėlinius, o galutiniame rezultate susikrovė 21 taško persvarą – 108:87.

Puikiai šiose rungtynėse pasirodė Modestas Gilys. Kiek daugiau nei minutę poilsio tegavęs lengvasis kraštas pelnė 39 taškus ir surinko 45 naudingumo balus. Dvigubu dubliu pasižymėjo Gytis Radzevičius – 15 taškų ir 11 rezultatyvių perdavimų.

"Žaibui" 17 taškų įmetė Elonas Penikas (8 atk. kam., 7 rez. perd., 8 kld.), 16 – Vadim Volodko.

Banguotumas

Permaininga akistata įvyko Lietuvos edukologijos universiteto sporto salėje. Čia "LEU-Šviesa" (5/5) studentai priėmė "Tegrą". Po pirmų dešimties žaidimo minučių priekyje buvo šeimininkai (19:17), bet antrą kėlinį jie pralaimėjo net 10:24 ir atsidūrė besivejančių vaidmenyje – 29:41.

Be trenerio žaidę LEU krepšininkai po pertraukos susiėmė ir priartėjo (47:51). Vis tik paskutinaime ketvirtyje daugiau jėgų buvo išsaugojusi "Tegra", kuri varžovams per dešimt minučių "įsūdė" 28 taškus ir iškovojo šeštą pergalę sezone – 79:65.

Nugalėtojams po 14 taškų surinko Domantas Bimba ir Robertas Bitinas , 12 taškų pridėjo Henrikas Šliogeris.

Studentų gretose išsiskyrė Edvinas Dubauskas ir Justinas Gečas, pelnę atitinkamai 19 ir 16 taškų.