LEU pataikė staigmeną - palaužė nukraujavusią "Ferimstą"

Ketvirtadienio vakarą įvyko vienerios GEALAN-Sostinės A lygos rungtynės, kuriose užfiksuota nemaža staigmena. Savo aikštėje žaidusi "LEU-Šviesos" (8-9) ekipa sugebėjo atimti taškus iš vienos čempionato lyderių SK "Ferimstos" (12-6) komandos.

Svečių ekipa vertėsi be RKL pirmenybėse ketvirtadienio vakarą žaidusių Igno Juškevičiaus ir Luko Bankietos, tad studentų ekipai atsirado šansas iškovoti neplanuotą tašką, kuriuo jie ir pasinaudojo.

Susitikimą kiek geriau pradėjo "Ferimstos" vyrai, tačiau pirmojo kėlinuko viduryje LEU komanda laimėjo "sausą" atkarpą rezultatu 9:0 po kurio įgijo apčiuopiamą šešių taškų persvarą (18:12).

Atsidūrę priekyje aikštės šeimininkai ėmė žaisti užtikrinčiau ir per likusią dvikovos dalį nė akimirkai neleido varžovams atsidurti priekyje.

Tiesa, pačioje pagrindio laiko pabaigoje užvirė tikra drama. Likus žaisti pusantros minutės "Ferimstos" ekipa priartėjo iki minimumo (64:65). Tačiau kitoje atakoje Edvinas Dubauskas realizavo du baudų metimus (67:64) ir sugrąžino studentams saugią persvarą.

Likus žaisti 18 sek. Tomas Grybauskas bandė lyginti rezultatą, tačiau jo tritaškis skriejo pro šalį. Nors netrukus kamuolį atkovojo svečiai, bet tas pats T.Grybauskas pataikė tik du taškus palikdamas savo ekipą besivejančiosios vaidmenyje (66:67).

Norėdamas tiksliai sužaisti dvikovos pabaigą "LEU-Šviesos" strategas Gediminas Bražionis paėmė minutės pertraukėlę, po kurios T.Grybauskas prasižengė, o E.Dubauskas šaltakraujiškai realizavo dar du baudų metimus (69:66).

Lemiamoje "Ferimstos" atakoje pratęsimą galėjęs išplėšti metimas buvo patikėtas Ignui Repčiui, tačiau jo šūvis skriejo pro šalį, o netrukus pasigirdusi finalinė sirena paskelbė dramatišką studentų ekipos pergalę rezultatu 69:66.

Nugalėtojų komandos treneris Gediminas Bražionis trumpai išdėstė pagrindines pergalės priežastis: "Po "Oro navigacijos" rungtynių komanda atrodė visiškai kitaip. Apskritai, iš pastarųjų trijų rungtynių dvi turėjome tikrai neblogas, tad tendencijos neblogos."

"Pastaruoju metu komanda įrodė, kad gali kovoti su visais, tad vienintelis dalykas - į rungtynes reikia atvykti nusiteikus."

"LEU-Šviesa": Justas Šukelis ir Rokas Jankūnas po 14, Nojus Vaikšnoras 13.

"Ferimsta": Eduard Rogačiov (11 atk.kam.) 24, T.Grybauskas (11 atk.kam.) 13.

Įdomu tai, jog bendras svečių komandos naudingumo koeficientas šioje dvikovoje yra žymiai didesnis nei varžovų (71:52).

Be to "Ferimstos" vyrai ženklia persvara laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (50-38). Vis tik, Edvino Justos auklėtinius šįkart veikiausiai paskandino net 10 pramestų baudų metimų.