Po krepšiais dominavęs „Stekas-Rivilė“ privertė VGTU patirti pirmą nesėkmę

Antradienį GEALAN-Sostinės krepšinio lygos (SKL) A čempionate įvyko vienerios, bet efektingos rungtynės.

Jose „Stekas-Rivilė“ (3/2) po daugiau nei metų pertraukos vėl pajautė, ką reiškia įveikti VGTU (3/1) klubą ir tą padarė namie po pratęsimo 83:74 (10:17, 18:25, 22:15, 18:11, 15:6).

VGTU komandai tai buvo skaudžiausias sezono mačas, nes tai šiai puikią formą demonstruojančiai ekipai – pirma nesėkmė. Be pralaimėjimų A pirmenybėse kol kas lieka viena komanda – „Ferimsta“.

VGTU komanda rungtynes pradėjo taip, kad „Stekui-Rivilei“ beliko griebtis už galvos. Puiki atkarpa antrame kėlinyje leido pirmauti net 35:12, nes sustabdyti svečius buvo neįmanoma. Neįmanoma? Tik ne „Stekui-Rivilei“!

Jei per trečią ketvirtį rezultatą pavyko sušvelninti (50:57), tai vėliau Deimantas Pavlovkis ir Donatas Janavičius, kuriems talkino Gediminas Povilauskas, sugebėjo rezultatą net išlyginti – 68:68. Ketvirtame kėlinyje liko 21 sekundė, per kurias niekas neįvyko ir ekipos keliavo į pratęsimą.

Jame jau išvardintas trio ėmė dominuoti (77:68), Andrius Juknevičius menkai tegelbėjo VGTU, kuri situacijos nepakeitė.

Fantastinį pranašumą „Stekas-Rivilė“ susikūrė po krepšiais, kur atkovojo net 57 kamuolius, kuomet svečiai – tik 35.

Nugalėtojams 20 taškų pelnė D.Janavičius, 19 – D.Pavlovskis (12 atk. kam.), 7 – Edvinas Dubauskas, po 5 – Gytis Sušinskas ir Darius Stonkus.

Gediminas Povilauskas surinko tokį dvigubą dublį, kokio daug kas gali pavydėti – 18 taškų, 20 atkovotų kamuolių.

VGTU 15 taškų pridėjo Steponas Markus, 12 – Andrius Juknevičius, po 11 – Ignas Bielinskas ir Mantas Vavilovas, 10 – Karolis Alekna.

VGTU treneris Gintaras Šerkšnas po rungtynių juokavo, kad liūdi, geria raminamuosius ir ruošia virvę ant kaklo.

Bet surimtėjęs specialistas vėliau išskyrė esminius dalykus, pakišusius koją jo komandai.

„Pradėjome mačą neblogai, bet vėliau patys atidavėme iniciatyvą varžovams, o tuomet svarbų vaidmenį jau suvaidino ir psichologija. Taip pat labai pralaimėjome kovą po krepšiais. Bet sezonas ilgas, neišgyvename, pralaimėjime nieko baisaus nėra“, – sakė G.Šerkšnas.

Nugalėtojų treneris Antanas Vipartas juokavo, kad jo auklėtiniams pasisekė, bet sekasi tiems, kas pergalės nori labiau.

„Tai buvo fantastiškos rungtynės su laiminga pabaiga. Tikėjau savo komanda net tada, kai atsilikinėjome 23 taškais, visi, kas kilo nuo suolo, labai daug prisidėjo prie šios pergalės. Antroje pusėje pagerinome gynybą ir nors tragiškai mėtėme tritaškius ir prametėm daug baudų, viską kompensavo agresyvi kova dėl atšokusių kamuolių, kas mums leido žymiai daugiau kartų atakuoti.  Galima pasakyti, kad mums pasisekė, bet sekasi tiems, kas labiau nori laimėti“, – kalbėjo jis.