VGTU laimėjo dar vieną lyderių mūšį, "SK Ferimsta" ir VTDK šventė pergales svečiuose

Pirmadienio vakarą Plasta-Sostinės A lygoje įvyko net trejos akistatos ir visose jose pergales šventė svečiuose žaidusios komandos. Be jokios abejonės didžiausią intrigą kėlė turnyro lentelės viršuje esančių "Tegros" bei VGTU ekipų akistata, kurioje savo pranašesni buvo studentai.

Per vėlai atsbudo

Savo aikštėje žaidusi "Tegros" (7-3) ekipa surinko kone stipriausią savo sudėtį bei rimtai pasiruošė akistatai su turnyro lentelės kaimynais VGTU (8-2) krepšininkais.

Sau įprastu stiliumi aikštės šeimininkai puikiai pradėjo rungtynes ir sužaidus kiek daugiau nei keturias minutes įgijo didžiausią rungtynėse 7 taškų pranašumą (16:9).

Tačiau toks varžovų akibrokštas nė kiek nesutrikdė Gintaro Šerkšno treniruojamų studentų. Anaiptol, kiek pagyvinę puolimą svečiai sugebėjo apkarpyti turėtą deficitą ir dar pirmajame kėlinuke atsidurti pirmaujančiųjų vaidmenyje (21:20).

Rungtynių svarstyklėms išsilyginus ilgą laiką aikštėje vyko lygių varžovų kova. Abi komandos puikiai pataikė tiek iš toli, tiek iš vidutinių nuotolių, žaidė korektiškai bei džiugino gausų salėje susirinkusių žiūrovų būrį.

Lūžis rungtynėse įvyko trečiojo ketvirčio viduryje, kuomet svečiai pelnė 11 taškų be atsako bei atitrūko dviženkle persvara (64:51). Nors šiame sezone "Tegra" ne kartą buvo išsigelbėjusi iš panašios padėties, tačiau šįkart svarbiausiomis rungtynių akimirkomis savo sąlygas diktavo VGTU kolektyvas.

Tiesa, pačioje pagrindinio laiko pabaigoje Arūno Umbraso auklėtiniai atkūrė intrigą, tačiau šaltakraujiškai baudas metę studentai išsaugojo saugią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę. Galutinis rezultatas - 82:77 svečių ekipos naudai.

Nugalėtojų ekipos strategas Gintaras Šerkšnas turėjo kuo pasidžiaugti: "Esu patenkintas rezultatas nes įveikėme vienus lygos favoritų ir dar jų aikštėje. Tiesa sakant, po rungtynių su MRU nelabai tikėjau, kad taip gali būti. Galbūt ne viską padarėme, ko reikėjo, tačiau tikslą pasiekėme, vadinasi viskas yra tvarkoje".

"Kita vertus, pernelyg džiaugtis irgi nereikėtų. Nors artimiausi varžovai yra turnyro lentelės vidutiniokai, tačiau jų nuvertinti nederėtų. Naujos rungtynės yra tarsi nauja istorija. Todėl nepuolame į euforiją bei atsakingai ruošiamės kitoms kovoms".

Nepaisant pralaimėjimo "Tegros" treneris Arūnas Umbrasas išliko geros nuotaikos: "Šiandien gerai sužaidėm pirmą ir paskutinę rungtynių minutę. Viena vertus, parodėm kad galim žaisti, kita vertus per vėlai atsibudome, o paskui jau pritrūko laiko tam, kad persverti rezultatą savo naudai".

"Labai daug iš po krepšio metimų laisvi prametėm, o varžovai daug svarbių tritaškių, dar nuo lentos pataikė, kurie išbalansuodavo mūsų komandą. Be to, liūdina faktas, kad studentai labai daug pakartojo metimų bei surinko nemažai taškų antrais bandymais".

"Vis atrodė, kad ateis laikas, kuomet spurtuosime bei ištrauksime rungtynes, tačiau šį kartą to nepavyko padaryti. Iš esmės, nieko blogo šiandien nebuvo, žaidėme tikrai neblogai ir tik viena duobelė trečiojo kėlinuko pabaigoje sugadino visus reikalus. Apskritai, kaip juokaujame VGTU yra toks varžovas kurį įveikiame kas tris metus, tad dabar teks 2017 metų laukti iki kitos pergalės".

Nugalėtojų komandoje pasižymėjo Giedrius Marčiukaitis, pelnęs 20 taškų, Evaldas Rastenis (6 kld.) pridėjo 16, o Andrius Juknevičius į savo sąskaitą įsirašė 14 taškų.

"Tegros" ekipoje rezultatyviausiai žaidė Evaldas Baniulis įmetęs 27 taškus, Remigijus Sugintas pridėjo 15 taškų.

Įdomu tai, kad per visą SKL organizuojamų čempionatų istoriją "Tegros" ir VGTU klubai susitiko 20 kartų ir net 17 (!) pergalių tarpusavio akistatose šventė studentai.

Supyko ant savęs

Vos dar vieno taško vėjais nepaleido "VTDK-SLK Patriotai" (3-6), kurie dvikovoje svečiuose tik po itin atkaklios kovos rezultatu 82:76 palaužė "Š.Marčiulionio KA" (1-9) jaunimą.

Rungtynių pradžia svečiams nieko bloga nežadėjo - studentai puikiai vykdė žaidimo planą, lengvai rinko taškus, o sužaidus dešimt minučių turėjo dviženklę persvarą (28:17).

Visgi antrajame kėlinuke aikštėje jau dominavo "marčiulioniukų" ekipa. Jaunimas pakeitė gynybos sistemą, pataikė kelis sudėtingus metimus ir perėmęs iniciatyvą dvikovos pusiaukelėje jau alsavo varžovams į nugaras (44:46).

Nors po didžiosios pertraukos VTDK atstovai buvo pabėgę, tačiau lemiamo kėlinuko viduryje aikštės šeimininkai surengė dar vieną spurtą, po kurio įgijo apčiuopiamą 5 taškų pranašumą (74:69).

Likus žaisti kiek daugiau nei tris su puse minutės "Š.Marčiulionio KA" ekipa dar pirmavo rezultatu 76:71, tačiau tuomet svečiai supyko ant savęs, uždarė visus kelius savojo krepšio link ir pelnę 11 taškų be atsako galiausiai išplėšė dramatišką pergalę.

"VTDK-SLK Patriotų" ekipos atstovas spaudai Deividas Aukštuolis buvo dvejopos nuotaikos: "Pergalė yra pergalė, bet ir toliau lyderiaujam pagal klaidas. Šiaip kontroliavom rungtynes ir tik ketvirtame kėlinuke viena atkarpa buvo sudėtinga kai suveikė jų zoninis presingas".

"Bet šįkart patirtis ir šaltas protas nugalėjo. Baisiai žaidžiam, na bet ką padarysi. Vis laukiam kiekvienos savaitės ir galvojam: kada pramušim, kada nebedarysim vaikiškų klaidelių. Gal netolimoje ateityje tas laikas ir ateis. Jei ne, tai tikimės stebuklų po Naujų metų".

"Kažkas įlipa į medį, kažkas užlaiko kamuolį, kažkas sudvejoja, kažkas paskuba mesti, kažkas šiaip ne nuotaikoje būna, todėl ir stringam kol kas. Dar nedirbam kaip šveicariškas laikrodis, kur kiekvienas žinotume savo vietą ir ką kuriuo laiku turime padaryti".

Nugalėtojų komandoje rezultatyviausiai žaidė Marius Tenikaitis surinkęs 19 taškų, Tomas Jasiulis pasižymėjo dvigubu dubliu (16 tšk. ir 13 atk.kam.), Ignotas Braziulis į savo sąskaitą įsirašė 15 taškų.

"Š.Marčiulionio KA" ekipoje išsiskyrė Karolis Lukošiūnas, pelnęs 18 taškų bei Karolis Giedraitis surinkęs 11 taškų ir atlikęs 5 rezultatyvius perdavimus.

Lengviausia pergalė

Kaip ir buvo galima tikėtis lengviausią pergalę šventė "SK Ferimstos" (8-2) kolektyvas rungtynėse svečiuose nepasigailėjo "Vilniaus kolegijos" (4-6) studentų.

Aikštės šeimininkai galingai pradėjo dvikovą (7:0) bei laikė rungtynių vairą iki pat antrojo ketvirčio vidurio. Visgi tuomet svečiai padidino apsukas, pasiuntė varžovus į lengvą nokdauną ir jau dvikovos pusiaukelėje turėjo užtikrintą persvarą (48:40).

Antroje susitikimo dalyje Renato Kurilionoko treniruojami svečiai jau nebesižvalgė atgal bei pamažu didino savo pranašumą, kuris pagrindinio laiko pabaigoje pasiekė triuškinamą ribą. Galutinis rezultatas - 97:65 svečių komandos naudai.

"SK Ferimstos" ekipoje pasižymėjo Ignas Juškevičius įmetęs 23 taškus ir atkovojęs net 18 atšokusių kamuolių, jam puikiai talkino taip pat dvigubą dublį atlikęs Ugnius Luneckas (11 tšk. ir 11 atk.kam.), Žygimantas Kosarevas ir Eduard Rogačiov į savo sąskaitas įsirašė po 10 taškų.

"Vilniaus kolegijos" gretose naudingiausiai žaidė dvigubą dublį atlikęs Mantas Šerkšnas, pelnęs 16 taškų ir atkovojęs 11 atšokusių kamuolių bei Darius Stonkus pridėjęs 15 taškų.