"LEU-Safety Style" šventė pergalę po pratęsimo, VKM-99 rungtynes baigė keturiese

Penktadienio vakarą GEALAN-Sostinės B lygoje buvo sužaistos dvejos rungtynės. Pergales iškovojo ir turnyrinėje lentelėje turėtas pozicijas pagerino "LEU-Safety style" ir "Dussmann" ekipos.

Drama

Itin dramatiškai susiklostė mačas tarp "LEU-Safety style" (3-3) ir "Dailės akademijos" (0-6) ekipų. Šiame susitikime nugalėtojui išaiškinti neužteko pagrindinio rungtynių laiko, tad ekipoms teko kovoti papildomas 5 minutes. Po 45 atkaklių minučių pergale džiaugėsi Egidijaus Ženevčiaus auklėtiniai - kova laimėta 86:80.

Visų rungtynių metu aikštėje vyko lygi kova, tad nieko nuostabaus, kad mačo nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis susitikimo sekundėmis. Likus žaisti kiek mačiau nei minutę, aikštelės šeimininkų žaidėjas Andrej Tichonov tritaškiu metimu išvedė savo komandą į priekį 2 taškais. Tačiau Arūno Grigo auklėtiniai baltos vėliavos į viršų nekėlė ir paskutinėmis sekundėmis Paulius Vroblevičius dviem taikliais baudos metimais išgelbėjo savo komandą ir išlygino rezultatą.

Vis tik pratęsimo metu kur kas aktyviau rungtyniavo aikštelės šeimininkai. Jaunieji krepšininkai turėjo išsaugoję daugiau jėgų ir pratęsimo metu spurtavę 9:0 užsitikrino pergalę po itin sunkios kovos.

"Dailės akademijos" treneris Arūnas Grigas sunkiai rinko žodžius po skaudaus pralaimėjimo: "Sunku komentuoti po tokio pralaimėjimo. Deja, neatsiranda žaidėjo, kuris galėtų imtis atsakomybės lemiamu momentu, visi žiūri vienas į kitą. Na, o pratęsimui jau nebeliko jėgų. Vienas pliusas, kad sugebėjome lygiai žaisti visus keturis kėlinius, iki šiol sugebėdavome atsilaikyti du arba tris kėlinius. Jau kelintose rungtynėse paveda baudų metimai, čia matau šiokį tokį rezervą."

Nugalėtojams A.Tichonov ir Paulius Kamarauskas pelnė po 18 taškų.

"Dailės akademijos" gretose Paulius Vroblevičius ir Paulius Kisielis atitinkamai pelnė 20 ir 17 taškų.

5 prieš 4

Savo aikštėje žaidę "Vilniaus KM-99" (0-6) auklėtiniai tris kėlinukus sėkmingai žygiavo link pirmosios pergalės B lygoje, tačiau viskas apsivertė lemiamame ketvirtyje.

Po penkias pražangas surinkus dviem aikštelės šeimininkų žaidėjams, aikštėje liko vos keturi Ugniaus Melniko auklėtiniai, kurie neatsilaikė prieš "Dussmann" (2-3) krepšininkus ir buvo priversti pripažinti pastarųjų pranašumą 77:93.

Aikštės šeimininkai susirinko vos šešiese ir tai jiems kainavo pergalę. 30 minučių aikštėje rungtynes kontroliavę jaunieji krepšininkai viską paleido iš savo rankų ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai dėl išnaudoto pražangų limito aikštę palikti buvo priversti Tautvydas Rėkašius ir Gytis Poviliūnas.

Nuo tos akimirkos viskas apsivertė aukštyn kojomis. Prieš įgijant vieno žaidėjo pranašumą aikštėje, "Dussmann" buvo besivejančių vaidmenyje ir turėjo 7 taškų deficitą. Tačiau per likusį rungtynių laiką patyrę žaidėjai sugebėjo pasinaudoti susiklosčiusia situacija ir 7 minučių atkarpą laimėję 29:6 šventė antrąją pergalę iš eilės.

"Dussmann" ekipos narys Vytautas Ostrauskas pripažino, kad sezono starte ekipa nėra tinkamai pasirengusi B lygai: "Kolkas nuo sezono pradžios, pakankamai turime didelių problemų su nusiteikimu kovai. Kai C lygoje galėjome įgauti formą palaipsniui, sezonui įsibėgėjant ir tai nebuvo jokių problemų, B lygoje akivaizdžiai matome, kad nesame pasiruošę sezono startui."

"Penktadienį, labai blogai pradėjome rungtynes ir leidome jaunimui mus apmėtyti tritaškiais. Jie puikiai ištraukdavo į pagalbą mūsų aukštus žmones ir numesdavo laisviems komandos draugams prie tritaškio linijos. Smarkiai jiems nutolti neleidome tik dėl puikios kovos po krepšiu, neatsimenu kada tokiu milžinišku skirtumu laimėtume lentą. Ketvirtame kėlinyje mums tiesiog pasisekė, jie liko keturiese, o mes pataikėme tritaškius."

"Jei jie būtų žaidę penkiese aikštelėje, didelis klausimas kaip viskas būtų pasibaigę, manau būtume gavai skaudų antausį. Po truputi apšylame kojas, manau grupės lyderiai aiškūs, o visi kiti kaip mes, manau spardysis dėl kuo aukštesnės vietos grupėje."

"Dussmann" ekipoje rezultatyviausiai rungtyniavo Aurimas Špiliauskas, pelnęs 32 taškus. Povilas Kaminskas prie pergalės pridėjo 16 taškų ir 20 atkovotų kamuolių.

Aikštelės šeimininkų gretose 26 taškus pelnė rungtynių nebaigęs T.Rėkašius. Martynas Palšis surinko 18 taškų.