Penktadienio vakarą pergales šventė favoritai

Penktadienio vakarą GEALAN-Sostinės B lygoje buvo sužaistos dvejos rungtynės. Pergales šventė svečiuose žaidusios praėjusių metų finalinio ketverto dalyvės "Rybvaldos" ir "Vilniaus miesto savivaldybės" komandos, kurios pirmenybėse ir toliau žygiuoja be pralaimėjimų.

Atsilaikė

Įtempta kova vyko tarp praėjusių metų čempionų "Rybvaldos" (3-0) ir "Vilniaus KM-99" (0-3). Jaunieji krepšininkai, rungtyniavę namuose, rimtai kibo į atlapus čempionų titulą ginančiai ekipai, ir pastariesiems nusileido tik lemiamame ketvirtyje - 86:76.

Simo Pociūno auklėtiniams penktadienio dvikova susiklostė sunkiau nei buvo galima tikėtis. Pirmąsias 30 rungtynių minučių aikštėje vyko lygi ir atkakli kova, po kurių svečiai turėjo tik 4 taškų pranašumą.

Vis tik turima patirtis leido "Rybvaldos" krepšininkams lemiamą ketvirtį sužaisti kiek užtikrinčiau. Svečiai paskutinėmis susitikimo minutėmis padidino savo skirtumą iki dviženklio ir šventė antrąją pergalę sezone.

Nugalėtojų ekipos treneris Simas Pociūnas ir toliau lieka nepatenkintas demonstruojamu ekipos žaidimu: "Nors 3-0 yra tikrai geras startas, bet kol kas įsivažiuojame sunkiai. Trūksta susižaidimo ir kokybės. Kol kas dirbam be treniruočių ir tas labai matosi. O jaunimas duoda geros kovos. Gerai, kad ir negausiai susirinkę, sugebam laimėti. Bet dabar viskas tik sunkės. Bet ir patys nežadam lengvai dalinti taškų, o kai susirinksim į treniruotes, viskas turėtų dar labiau pagerėti."

Nugalėtojams Raimondas Sadkauskas ir Paulius Kalinauskas surinko atitinkamai 18 ir 17 taškų.

Jauniesiems krepšininkams Augustas Tvarijonas ir Tautvydas Jurevičius pelnė atitinkamai 17 ir 16 taškų.

Aklina gynyba

Praėjusiame sezone "Vilniaus miesto savivaldybė" (2-0) reguliarajame sezone demonstravo geriausią gynybą. Panašu, kad šis žaidimo komponentas išliks pagrindine jėga ir šiais metais. Svečiuose rungtyniavę geltonieji nepaliko jokių vilčių "Dailės akademijos" (0-2) krepšininkams ir šventė lengvą pergalę.

Aikštelės šeimininkai priešinosi tik du kėlinius, po kurių komandas skyrė tik 9 taškai. Tačiau menka intriga išgaravo sulig trečiojo kėlinio pradžia. Po ilgosios pertraukos svečiai itin suaktyvino gynybą ir per trečiąją susitikimo dalį į savo krepšį praleido tik 10 taškų.

Vaizdas aikštėje nesikeitė ir paskutiniajame ketvirtyje, kurio metu dailininkų deficitas tik didėjo. Galutinis dvikovos rezultatas daugiau nei aiškus - 75:44.

Nugalėtojams Paulius Macijauskas surinko 22 taškus, Mindaugas Noreika pridėjo 18 taškų.

Dailininkų gretose Paulius Juodvalkis surinko 19 taškų.