"LHV bankas" galingai startavo, "UniClub" šventė dramatišką pergalę

Po savaitės pertraukos atsinaujino Plasta-Sostinės C lygos varžybų sezonas. Ekipos pasiskirsčiusios į pirmą ir antrą divizionus pradėjo naują, svarbiausią sezono etapą. Pirmąsias pergales I divizione iškovojo "LHV bankas" bei geriausias sezono rungtynes sužaidusio M.Matulevičiaus vedini "UniClub" atstovai, tuo tarpu II divizione pergales šventė favoritais laikyti "KK Aedilio" ir "United" krepšininkai.

Pergalingas "bankininkų" startas

Dramatiškai susiklostęs "LHV banko" (1-0)  patekimas į pirmą divizioną tarsi sudėjo pamatus rimtesniam komandos požiūriui. Visa tai puikiai atsispindėjo jau pirmosiose antro etapo rungtynėse, kuriose "bankininkai" rezultatu 78:71 susitvarkė su ketvirtame kėlinyje jiems nerimo bandžiusiems pridaryti "Infoeros" (0-1) krepšininkais.

Šių rungtynių nuotraukas rasite mūsų "Facebook" paskyroje!

Jau pirmos susitikimo minutės parodė - intrigos antradienį nebus, nes svečiuose žaidę "LHV Banko" atstovai greitai šovė į priekį (13:2, 3 min.) ir atgal nebuvo linkę žvalgytis. Visas rungtynes užtikrintai rungtyniavę svečiai ketvirto kėlinio pradžioje įgijo rekordinę persvarą (44:72, 34 min.) ir atrodė, kad rungtynės tuo ir pasibaigs - triuškinančia "Infoeros" nesėkme. Vis dėlto komandinio žaidimo dėka šeimininkai atsigavo, pradėjo rinkti taškus ir prieš kiek primigusius priešininkus paskutinių 6 minučių atkarpą laimėjo net 27:6. Vis dėlto net ir tokia triuškinanti persvara neleido rimčiau pakonkuruoti dėl pergalės -  likus 8 sekundėm J.Pinkevičius prametė tritaškį, galėjusį sumažinti skirtumą iki 3 taškų, ir rungtynių baigtis tapo galutinai aiški.

"LHV banką" i pirmą pergalę atvedė B.Steponėnas: patyręs puolėjas surinko 28 naudingumo balus (20 tšk.,) jam puikiai talkino nuo atsarginių žaidėjų suolo pakilęs A.Kvietkauskas (13 tšk., 8 atk.kam., 24 naud.bal.) bei 16 taškų surinkęs G.Pikturna.

"Infoerai" 18 taškų surinko J.Pinkevičius, 12 - A.Varna (13 min.), 10 - J.Aršauskas.

Sezono rungtynės

M.Matulevičius dar prieš I diviziono startą buvo rezultatyviausias "UniClub" (1-0) gretose, tačiau 13,8 pelnomo taško ir 30% taiklumas priešininkų pernelyg negąsdino.

Panašu, kad tai pasikeis, nes jau pirmose I diviziono rungtynėse Martynas rungtyniavo visai kitame lygyje: 27 pelnyti taškai (4/7 dvit., 6/7 trit., 1/1 baudų metimai), net 8 atkovoti kamuoliai, 4 perdavimai metimui bei 36 naudingumo balai buvo svarbiausia priežastis, dėl ko "UniClub" po dramatiškos kovos 76:72 palaužė potencialius turnyrinės lentelės kaimynus grupėje - "Irsanos.lt" (0-1) krepšininkus

Nors šeimininkai startavo labai sėkmingai (12:2) ir greit įgijo dviženklę persvarą, tai buvo vienintelis kartas, kai komandas skyrė 10 taškų. "Irsana.lt" greit atstatė pusiausvyrą, ir kantriai mažino atsilikimą: po pirmo kėlinio šeimininkų persvara buvo vos 16:12

Antrame kėlinyje prabilo M.Bukauskas - po dviejų jo tritaškių iš eilės "Irsana" pasivijo ir pralenkė priešininkus, įgydami rekordinę 9 taškų persvarą (32:23). Vis dėlto į aikštelę grįžęs M.Matulevičius pelnė 8 taškus iš eilės, ir paskutiniu tritaškiu aidint sirenai priartino šeimininkus iki taško: 33:34.

Trečiame kėlinyje "UniClub" perėmė iniciatyvą ir likus 30 sekundžių jau turėjo 6 taškų pranašumą (53:47), tačiau dabar jau "Irsana.lt" pergalingai iš toli užbaigė kėlinį ir sumažino deficitą iki 3 taškų. Prie to labiausiai prisidėjo A.Bajevas, vienas pelnęs paskutinius 9 savo komandos taškus.

Lemiame kėlinyje ir toliau "Irsana.lt" laikėsi ant A.Bajevo pečių, kuris likus žaisti 5 minutes pelnė 21 ir paskutinį savo tašką susitikime bei rezultatą išlygino (58:58).

Estafetę iš komandos draugo perėmęs M.Bukauskas pataikė 3 fantastiškus tritaškius, o po paskutinio šūvio išvedė savo ekipą į priekį 70:69 (likus 1 min. 28 sek.). Nors M.Matulevičius jau buvo pelnęs 27 taškus, ir kaip vėliau paaiškėjo, daugiau jų nepelnė, jo naudingas pasirodymas baigtas nebuvo: laiku pamatytas laisvas komandos draugas M.Budreckis gavo perdavimą iš ekipos lyderio bei tolimu metimu sugrąžino persvarą "UniClub" (72:70, lieka 1 min. 13 sek.), per likusį laiką tas pats M.Budreckis realizavo dar 4 baudų metimus iš 6 bandymų bei įtvirtino dramatišką savo komandos pergalę.

"UniClub" be minėtojo komandos lyderio M.Matulevičiaus ir M.Budreckio (11 tšk.) po 10 taškų surinko P.Matulaitis ir K.Laucė (11 atk.kam.), "Irsanai.lt" 21 pelnė A.Bajevas, 17 - A.Jankovskis, 16 - M.Bukauskas.

Svečių dominavimas

Du susitikimai įvyko ir antrame divizione, kur savo aikštelės pergalių nepadėjo iškovoti nei "GS centrui", nei "Krepšinio mėgėjams", kurie lieka nelaimėję šiame sezone.

Savo aikštėje žaidęs "GS centras" (0-1) tik po atkaklios kovos 61:65 nusileido vienai grupės favoričių laikomai "KK Aedilio" (1-0) komandai.

Nors svečiai ir pirmavo praktiškai visas rungtynes, atitrūkti ir apčiuopiamos persvaros susikurti jiems nesisekė. Likus žaisti 22 sekundes B.Valatkevičius sumažino "GS centro" pranašumą iki minimumo (61:62) ir prie baudų metimo linijos buvo nusiųstas "KK Aedilio" lyderis S.Jesinas ir šis sprendimas pasiteisino - pirmoji bauda skriejo pro šalį.

Tačiau tas pats B.Valatkevičius po minutės pertraukėlės galimybe išlyginti rezultatą prarado kartu su prarastu kamuoliu - likus žaisti 7 sekundes A.Peteraitis dviem baudų metimais įtvirtino sunkią "KK Aedilio" pergalę.

"KK Aediliui" daugiausiai taškų pelnė S.Jesinas 20, A.Peteraitis - 15, I.Kazlauskas - 14 (11 atk.kam.).

"GS Centrui" po 13 taškų pelnė B.Valatkevičius ir K.Lubys.

"Krepšinio mėgėjai" (0-1) rungtynių pradžioje pirmavo (10:4, 12:6) tačiau "United" (1-0) nebuvo nusiteikęs aršiai kovai, greitai spurtavo bei susikrovę užtikrintą persvarą ją išlaikė visų rungtynių metu bei antrą čempionato etapą pradėjo pergalingai: 81:63.

Abi ekipos rungtyniavo turėdamos po 7 krepšininkus, o pagrindinis "United" pranašumas, ir lėmęs užtikrintą pergalę, buvo ženkliai laimėta kova po krepšiais: 51:37, iš kurių net 23 kamuoliai buvo atkovoti po varžovų krepšiu, susikuriant sau naujas galimybes atakoms.

Į pergalę "United" atvedė 22 taškus pelnęs ir 14 kamuolių atkovojęs K.Klečkauskas, 16 pridėjo D.Ambrazaitis. "Krepšinio mėgėjų" gretose puikiai pasirodė V.Karnickas, sužaidęs geriausias sezono rungtynes: 28 taškai, 10 atkovotų kamuolių.