Sekmadienio vakarą pasipylė triuškinančios pergalės

Kol kai kurie iš jūsų sekmadienio vakarą tingiai leido ant sofučių, GEALAN-Sostinės krepšinio lygoje (SKL) vyrai liejo prakaitą iki paskutinio lašo.

C lygoje įvyko trejos rungtynės. G grupėje „Magnum veterinarija-Dussmann-2“ (2/0) siautėjo lyg su propeleriu nugaroje ir namuose net 118:43 (34:12, 22:10, 32:8, 30:13) nepaliko vilčių „Hanse Trailer“ (0/2) kubui.

Lygos debiutantės startas čempionate kol kas siunčia aiškią žinią varžovams – „Magnum veterinarija-Dussmann-2“ šiemet yra nusiteikusi rimtai.

„Hanse Trailer“ komandai pritrūko ne tik ilgesnio suolo, bet ir susižaidimo – suklydo pralaimėjusieji net 26 kartus ir leido varžovams taip sumesti net 32 taškus.

Rezultatyvių perdavimų grafoje skirtumas taip pat akivaizdus – 41 prieš 10. Šeimininkai nepraleido visų progų atakuoti iš gerų pozicijų, nes tokių galimybių turėjo begalę, tuo tarpu svečiams krepšys buvo lyg užrištas.

Nugalėtojams 22 taškus pelnė Karolis Baltuška, po 16 – Laurynas Ralys (8 atk. kam.) ir Karolis Jovaiša, 15 – Juozas Naudužas (7 rez. perd.), 13 – Robertas Vainickas, 11 – Modestas Ulevičius.

„Hanse Trailer“, kuriai atstovavo sekmadienį aikštės nepamiršęs septynetas, 9 taškus pridėjo Darius Semėnas (4/12 dvit., 8 atk. kam.), 8 – Almantas Bielevičius, 7 – Donatas Krasickas (1/8 trit., 7 kld.), 6 – Justinas Paužas.

Viską iliustruoja ir faktas, kad D.Semėnas su vos 8 naudingumo balais buvo geriausias „Hanse Trailer“ klube.

Nugalėtojų atstovas Mindaugas Lapėnas gyrė komandą už užtikrintą žaidimą viso mačo metu, nes aukštą kartele išlaikyti tokiame lygyje išlaikyti nėra lengva. Tačiau jis pridėjo ir vieną taisytiną dalyką.

„Sparčiai judame į priekį, jaučiamės vis drąsiau, priimame sprendimus vis greičiau, sustingusius riešus išjudina ir snaiperiai. Metikai pasirodė tikrai užtikrintai, dėl to švieslentėje ir tokie skaičiai. Norėtųsi tik matyti aršesnę kovą dėl kamuolių abejose aikštės pusėse, nes arba patingime, arba neturime energijos“, – sakė M.Lapėnas.

Minus 15

Manote, kad tai vienintelė triuškinanti pergalė Sostinės C lygoje? Tikrai ne. B grupėje su trenksmu sezoną pradėjo „Gealan“ (1/0) ekipa, kuri namie 68:38 (17:11, 16:15, 20:3, 15:9) sutrypė „Pilaitę“ (0/2).

Iki didžiosios pertraukos „Pilaitė“ dar palaikė intrigą ir neleido varžovams atitrūkti (26:33), bet vėliau puolimas tapo košmariškas. Pataikyti niekaip nepavyko, per trečią kėlinį buvo surinkti vos 3 taškai ir skirtumas žaibiškai išaugo – 53:29. Panaši situacija liko ir paskutiniame kėlinyje, po kurio „Pilaitė“ liko sutriuškinta.

22 klaidos taip pat netapo pagalba „Pilaitei“.

„Gealan“ 18 taškų pridėjo Dominykas Gružinskas, 15 – Dainius Novickas (9 atk. kam., 8 išpr. praž.), 12 – Mindaugas Jonušas, 8 – Martynas Šileikis.

„Pilaitėje“ su 12 taškų rezultatyviausias buvo Edgaras Paluckas (9 išpr. praž.), po 6 – Donatas Voidatas ir Dionizas Diržauskas (8 atk. kam.).

Marius Ditkevičius šį vakarą pamiršti norės kuo greičiau: per 30 minučių jis įmetė 4 taškus (0/5 dvit., 1/7 trit., 1/2 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, išprovokavo pražangą, perėmė kamuolį, 8 kartus suklydo, 4 – prasižengė bei surinko -15 naudingumo balų.

„Elektros idėjos“ – be idėjų, kaip iškovoti pergalę

Įnirtingų kovų tikrai trūko, nes ir trečiasis Sostinės C lygos mačas baigėsi dideliu skirtumu. „Teltonika“ (2/0) čia namuose 113:73 (32:14, 28:21, 25:12, 28:26) nugalėjo „Elektros idėjas“ (0/2).

Situacija čia buvo panaši kaip ir anksčiau minėtuose mačuose: „Elektros idėjos“ neturėjo jokių idėjų, kaip galima būtų sustabdyti tolstančius varžovus.

„Teltonika“ varžovams nė minutei neleido pagalvoti apie pergalę. Antrajame kėlinyje „Elektros idėjos“ dar užsidirbo techninę komandinę pražangą, bet tai užsiversti nepadėjo.

Nugalėtojai demonstravo pagirtiną gynybą ir ne tik vogė kamuolius (23), bet ir išrašė 8 blokus oponentams. „Tik ne mano tvirtovėje“, – duodavo suprasti jie.

Laimėjusiems 27 taškus pridėjo ir 8 rezultatyvius perdavimus atliko Antanas Šegžda, 25 taškus pelnė Simonas Rambynas (8 atk. kam.), po 15 – Paulius Mičėnas ir Vytenis Petkus.

Pralaimėjusiems 17 taškų surinko Gediminas Gilys (8 atk. kam.), 16 – Gediminas Kazlauskas, 11 – Linas Lingė, 10 – Laimutis Lukauskis.

„Teltonikai“ atstovaujantis Mykolas Mankevičius neslėpė, jog jo komandos taktika buvo paprasta – kuo daugiau metimų išmes, tuo daugiau pataikys.

„Turėjome smagų mačą, stengėmės išlaikyti aukštą tempą, bėgti ir mesti kuo daugiau metimų. Smagu, kad šioje salėje pagaliau pradėjo kristi tokie metimai. Apie gynybą per daug negalvojame: stengiamės bėgti ir atsikratyti vasarą priaugto svorio. Praleidome nemažai taškų, bet svarbiausia, kad esame gerai nusiteikę“, – sakė M.Mankevičius.