Nesulaikomai rungtyniaujantis Mantas Simonavičius perrašinėja D lygos rekordų metraščius (foto)

Penkis sezonus Lietuvos krepšinio lygos arenose dėl pergalių kovojęs Mantas Simonavičius, šiemet ir toliau neranda sau lygių GEALAN-Sostinės D lygos čempionate.

Pagrįstai didžiausia pirmenybių žvaigžde laikomas krepšininkas praėjusią savaitę pagerino visų laikų D lygos naudingumo rekordą ir toliau išlieka neįmenama mįsle visiems savo varžovams, o jo atstovaujamas "Capital vertinimas-Ego Forte" klubas A grupėje kol kas yra suklupęs vos kartą.

Tuo tarpu B pogrupio čempionais jau galima karūnuoti BC "Bokalaurų" krepšininkus. Nors šis pasiekimas sąlyginai ir garantuoja silpnesnį varžovą pirmajame atkrintamųjų varžybų ture, alaus mėgėjams ateityje dar reikės daug ką įrodyti.

Pirmadienio vakarą tradiciškai siūlome praleisti su GEALAN-Sostinės D lygos apžvalga, kurioje sužinosite kaip komandoms sekasi kovoti dėl paskutinių vietų atkrintamosiose varžybose. Būtent šį tikslą norėdamas pasiekti Š.Marčiulionio KA akademijos treneris Edvinas Justa net gi ryžosi apsivilkti savo vadovaujamos ekipos marškinėlius ir kartu su auklėtiniais pasimėgauti krepšinio teikiamais malonumais.

Rekordinis vakaras

Visą sezoną tiksėjusi Manto Simonavičiaus "bomba" galutinai susprogo pirmadienio vakarą, kai A grupės lyderių akistatoje "Capital vertinimas-Ego Forte" (10/1) namuose po permainingos kovos (86:82) palaužė "Akcija-KREPŠINIS" (8/4) ekipą.

Kovingai nusiteikę svečiai šiose rungtynėse turėjo realią progą įgelti vienvaldžiams A pogrupio lyderiams: sužaidus tris kėlinius jų persvara siekė 10 taškų ribą (69:59). Tiesa, lemiamas 10 minučių tarsi iš natų sužaidę aikštelės šeimininkai iškovojo eilinę pergalę šiame sezone.

Nugalėtojų komandos krepšininkas Žydrūnas Prakapavičius liko sužavėtas priešininkais: "Tai buvo pats rimčiausias priešininkas sutiktas šiame sezone: jie žaidžia labai gražų ir subalansuotą krepšinį. Esame laimingi, kad pavyko juos įveikti."

"Manau, jog rungtynių eiga ir kova buvo idomi abiems ekipoms: visą susitikimą teko vytis priešininkus, niekaip neradome savojo žaidimo. Ketvirtame kėlinyje mūsų nervai buvo šaltesni, tai leido pavyti varžovus ir pačioje mačo pabaigoje išplėšti pergalę."

"Žinoma, didžiausią indėlį į pergalę, kaip ir įprasta, įnešė mūsų komandos variklis M. Simonavicius. Ačiū jam."

Tuo tarpu "Akcija-KREPŠINIS" ekipos atstovas Karolis Mumgaudis dėkojo varžovams už smagias rungtynes bei nevyniodamas žodžių į vatą išsakė viską, ką galvoja apie rekordinį M.Simonavičiaus pasirodymą: "Tai buvo smagios, finalo ar atkrintamųjų varžybų vertos rungtynės, nors mes jas ir pralaimėjome."

"Simonavičiaus žaidimas D lygoje kiekvieną kartą sukelia prieštaringus jausmus. Jo net "Žalgiris" nesugebėjo sustabdyti (savo jėgų žydėjime LKL čempionate "Žalgiriui" yra sumetęs virš 20 taškų), tai ar mums čia D lygoje tai įmanoma padaryti?"

"Mes dar kaip mes, bet ar įdomu jam pačiam žaisti, pavyzdžiui, prieš krepšinio mokyklų vaikus? Nesiplečiant į detales matosi, kad šis žmogus yra autoritetas ir teisėjams. Iš kitos pusės - Simonavičius ir yra visa "Capital vertinimas-Ego Forte" komandos ašis."

"Be jo ši ekipa būtų silpna. Simonavičius ne tik turi aukštą individualų meistriškumą, tačiau jis pasižymi ir aukštu komandinio žaidimo supratimu, sugebėdamas apjungti į žaidimą visą komandą."

"Visa tai suprasdami, mes žinojome, kad stengtis gynyboje privalome, tačiau visiškai apsiginti nepavyks, todėl turime ir gerai užpulti. Ir mums tai tris kėlinius labai gerai sekėsi. Nustebino, kad varžovai sugebėjo išlaikyti sveikatos iki rungtynių galo. Mes tikėjomės, kad ketvirtame kėlinyje būsime šviežesni, tačiau taip nebuvo."

"Varžovai ir lemiamo ketvirčio metu buvo energingi ir užsivedę. Rungynių gale žaidimas klojosi lygiai, o dėl kausčiusios įtampos mes pamiršome komandinį žaidimą. Mums tiesiog pritrūko ramybės mačo pabaiogoje. Sveikiname varžovus su pergale, o Simonavičių su pasiektu D lygos naudingumo rekordu. Matyt tai jam bus labai svarbus karjeros pasiekimas." - ironijos nestokojo K.Mumgaudis.

64 naudingumo balus šiame susitikime surinkęs "Capital vertinimas-Ego Forte" lyderis pagerino visų laikų D lygos aukščiausio naudingumo koeficiento rekordą. Jis pelnė 46 taškus (2PT - 6/9, 3PT - 7/15, 1PT - 13/14), išprovokavo 16 varžovų pražangų (D lygos rekordas), po krepšiais sugriebė 11 atšokusių kamuolių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Nugalėtojams Žydrūnas Prakapavičius įmetė 16, Sigitas Liutkevičius (6 kl. 5 per.kam.) - 12.

Gerą kovą pademonstravusiai "Akcija-KREPŠINIS" komandai Adomas Gricius (2PT - 7/13, 3PT - 3/8, 9 atk.kam.) pelnė 26 taškus, Aurimas Gudavičius - 15, Povilas Ančiukaitis - 11.

Čempionų vargai

Sunku tuo patikėti, tačiau iki reguliaraus sezono pabaigos belikus porai savaičių, praėjusiais metais čempionų šampano pursluose maudęsi "Juoda-Raudona" (6/6) ekipos krepšininkai vis dar negali jaustis visiškai ramūs dėl patekimo į atkrintamąsias varžybas.

Vėlyvą trečiadienio vakarą namuose rungtyniavę čempionai kapituliavo jau antrajame kėlinyje ir neturėjo jokių šansų (51:81) išplėšti pergalę prieš Vilniaus miesto savivaldybės-2 (9/3) ekipą.

Šių rungtynių nuotraukas rasite mūsų "Facebook" paskyroje!

Aikštelės šeimininkai šiame mače varžovams priešinosi tik pirmąsias 10 minučių (12:15). Antrajame kėlinyje tiesiog tragiškai atrodę čempionai sukrapštė vos 3 taškus, o prasidėjus ilgajai pertraukai švieslentėje degę skaičiai (15:37) jiems nežadėjo nieko gero.

Paisbaigus susitikimui pakalbintas Vilniaus miesto savivaldybės-2 komandos atstovas Rolandas Krikščiukas džiaugėsi pagerėjusi ekipos varžybų lankomumu: "Esminis pergalių kalvis mūsų komandoje yra tas, kad pradedame susirinkti pajėgiausios sudėties į varžybas, o kai yra lygiaverčiai keitimai, tai žaisti prieš kitas komandas vienas malonumas."

"Noriu padėkoti ekipai, kuri gerai gynėsi (pavyko neutralizuoti priešininkų centrą Četovičių), bet dar daro daug klaidų. Kai sumažinsime klaidų skaičių iki minimumo, priešininkams bus sunku su mumis žaisti."

"Laukia dar dvi varžybos, vienos kurių (prieš "Oaks-3" - aut.past.) bus lemiamos dėl antros-ketvirtos vietos grupėje."

Vilniaus miesto savivaldybė-2 komandai Sigitas Kasteckas (2PT - 7/14, 11 atk.kam.) pelnė 19 taškų, Rytis Romaška (3PT - 5/9) ir Aurimas Gadeikis (2PT - 8/11, 5 rez.perd. 4 per.kam.) po 17, Raimondas Jacunskas - 10.

Pralaimėjusiems Edgaras Simonavičius (2PT - 7/13) - 16, Valerij Četovič (15 atk.kam.) - 13.

90 dienų

Būtent tiek laiko trukusią "Tėvelių" (9/2) nepralaimėtų varžybų seriją vakar nutraukė "Komfako" (9/2) krepšininkai, kurie išvykoje šventė pergalę rezultatu 72:57.

Aikštelės šeimininkai šiame susitikime pirmavo vos kartą (5:3), o nieko nelaukę svečiai dar pirmajame kėlinyje varžovams primetinėjo savo taisykles (22:11). Įdomu, jog "Tėveliams" šiose rungtynėse taip ir nepavyko nė karto sumažinti atsilikimo iki vienženklio skirtumo, dėl ko "Komfako" krepšininkai aikštelėje galėjo jaustis palyginti komfortabiliai.

Svarbią pergalę iškovoję studijų laikų draugai dar labiau įtvirtino savo pozicijas A grupėje, pakildami į antrąją turnyrinės lentelės poziciją, "Tėveliai" žygiuoja treti.

Nugalėtojų gretose jau penktą kartą šiame sezone pelnytais taškais pasižymėjo visi rungtynėms registruoti žaidėjai. Ervin Rizgelis (10 atk.kam.) įmetė 14, Juozas Skara ir Povilas Meškėnas - po 13, Donatas Lesnik - 12.

"Tėveliams" Gvidas Aleksandravičius (1PT - 8/9) pelnė 20, tik antrajame kėlinyje rungtynėse pasirodęs Donatas Kilikevičius - 16, Modestas Grigaliūnas - 11.

B grupės karaliai

Puikų krepšinį šiame sezone demonstruojantys BC "Bokalaurų" (11/1) krepšininkai praėjusią savaitę namuose tarsi su buldozeriu pervažiavo (90:45) "Užgesusių talentų" (7/5) ekipą ir užsitikrino pirmąją vietą B grupėje.

Prieš tai keturis susitikimus iš eilės laimėję svečiai šiame mače turėjo slaptų ambicijų pasigrumti su pogrupio lyderiais, tačiau tokioms svajonėms išsipildyti nebuvo lemta. Visas 40 minučių aikštelėje dominavę alaus mėgėjai įpusėjus mačui pirmavo dvigubai (43:21) ir nesunkiai iškovojo jau dešimtąją pergalę iš eilės.

Nepaisant pirmosios vietos grupėje, BC "Bokalaurų" lyderis Paulius Jasukaitis tikina, jog dar ne laikas švęsti: "Pergalę ir vėl nulėmė patikima gynyba bei nusiteikimas kovai nuo pirmųjų minučių. Prie tokio rezultato galėjo prisidėti ir priešininkų lyderių vėlavimas i rungtynes."

"Pirma vieta grupėje dar negarantuoja medalių, todėl kažkokio šventimo neplanuojame, nors mums progų ir nereikia kažką atšvęsti. Toliau nekantriai laukiame atkrintamųjų varžybų."

BC "Bokalaurams" šiame susitikime Paulius Jasukaitis (3PT - 5/12, 9 atk.kam. 5 rez.perd. 30 EFF) pelnė 26 taškus, Karolis Samaitis - 16, Edgar Moroz (17 atk.kam. 28 EFF) - 15, Tomas Jarutis - 14.

Svečiams Ignas Cibulskas (10 išpr.praž.) surinko 18, Povilas Vilkas - 10. "Užgesusiems talentams" šiame mače labai pritrūko rungtynes praleidusio Edgaro Ivanovo pagalbos.

Aikštės gynyba

Skaudų antausį praeitame ture prasileidę "Kedo" (5/5) krepšininkai sugebėjo priimti teisingas išvadas ir išvykoje rezultatu 66:40 nugalėto SKM-Knauf Insulation (3/9) ekipą.

Dėl vietos atkrintamosiose varžybose vis dar negarantuoti svečiai sunkiai įsivažiavo ir jau pirmajame kėlinyje kartu su savimi tempėsi 12 taškų deficitą (4:16). Pačiu laiku atsigavusi Tomo Purlio kompanija nesunkiai laimėjo likusius tris kėlinius ir šventė svarbią pergalę, po kurios išlieka geriausių B grupės komandų aštuonete.

Puikias rungtynes sužaidęs "Kedo" lyderis Tomas Purlys pergalės kreditus atidavė komandos aikštės gynybai: "Po, kaip ir įprasta, tragiškos rungtynių pradžios vyrai atsigavo tik pirmojo kėlinio pabaigoje. Būtent tada stojome gintis aikštės gynyba, kuri puikiai veikė šioje siauroje salėje."

"Manyčiau, jog tai ir buvo pagrindinis raktas į pergale. Šį kartą turėjome žymiai geresnę atmosferą komandoje, nebuvo pykčių, kokių pasitaikė praeitose rungtynėse."

"Kedo" kolektyve taškus pelnė visi 9 krepšininkai, o ryškiausiai iš jų spindėjo Tomo Purlio žvaigždė. Viena žinomiausių D lygos personų pelnė 27 taškus (2PT - 12/16), atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir iš varžovų perėmė 6 kamuolius (34 EFF).

Jaunimui Audrius Rimšelis (3PT - 5/10) surinko 16 taškų, kiti žaidėjai pasižymėjo žymiai kuklesniu pelnytų taškų indėliu.

Treneris aikštelėje

GEALAN-Sostinės D lygos kovas praėjusią savaitę gerokai pamargino Š.Marčiulionio KA-Ortopro (6/6) komandos marškinėlius užsivilkęs šios komandos strategas Edvinas Justa. Tiesa, praeityje pats šios krepšinio akademijos auklėtiniu buvęs dabartinis treneris pergalės anaiptol negarantavo: visus kėlinius pralaimėjęs jaunimas taip ir nesugebėjo prilygti "Oaks-3" (9/2) kolektyvui - 68:97

Trečioje B grupės vietoje įsitaisę "Ąžuolai" šiame mače neketino juokauti ir įpusėjus rungtynėms džiaugėsi jau 24 taškų skirtumu (57:33), o likę du kėliniai tebuvo formalumas.

Nugalėtojams Audrius Gustys (2PT - 9/15, 3PT - 3/3, 5 rez.perd. 32 EFF) pelnė 29 taškus, Mantas Vanagas (2PT - 10/12, 15 atk.kam. 37 EFF) - 23, Daroslav Bernat - 13, Deividas Paulauskas - 10.

Jaunystės laikus prisiminęs Edvinas Justa (11 išpr.praž.) pelnė 28 taškus (2PT - 8/15) ir vienintelis iš akademijos krepšininkų pasiekė dviženklį įmestų taškų skaičių.

Supykęs tandemas

Sekančią dieną Š.Marčiulionio KA-Ortopro ekipai teko nuryti pačią skaudžiausią piliulę šiame sezone. Savo namų tvirtovėje rungtyniavęs jaunimas beviltiškai pralaimėjo (53:94) visą savo sezono pyktį išliejusiems "Juoda-Raudona" krepšininkams. Šį kartą jaunimas aikštelėje vertėsi be Edvino Justos pagalbos, kuris komandos žaidimui vadovavo nuo atsarginių žaidėjų suolelio.

Šiame mače aikštelės šeimininkai neturėjo jokių šansų įveikti čempionų titulą ginančius priešininkus, kuriems pralaimėjo visus keturis susitikimo mačus. Po šių rungtynių abi ekipos turi po 6 pergales ir 6 pralaimėjus bei dalinasi 6-7 vietomis B grupėje. Nepalankiai susiklosčius aplinkybėms abi šios komandos dar gali nepakliūti į atkrintamąsias varžybas, tačiau šias dvejones visiškai išsklaidytų jų pergalės paskutiniame ture.

Čempionų gretose nesulaikomai rungtyniavo Edgaro Simonavičiaus (46 tšk. 2PT - 23/30, 5 rez.perd. 4 per.kam. 52 EFF) ir Valerij Četovič (16 tšk. 25 atk.kam. 6 rez.perd. 6 kl. 5 per.kam. 36 EFF) duetas, kartu surinkęs net 88 naudingumo balus.

Š.Marčiulionio KA-Ortopro ekipai Lukas Pupeikis įmetė 11, Nikodemas Mitrulevičius ir Dainius Karanevskis - po 10.

Vykdo planą

A grupės varžybose beliko vienas laimingas kelialapis į atkrintamąsias varžybas ir daugiausia šansų juo pasinaudoti turi "Vikingai" (5/6). Skandinavijos piratai praėjusį pirmadienį išvykoje nesunkiai susidorojo (70:36) su SKM-HOGS (2/10) jaunimu ir išlieka aštuntoje turnyrinės lentelės pozicijoje.

Aikštelės šeimininkai geriau pradėjo rungtynes ir po pirmųjų dešimties minučių pirmavo 11:9. Deja, bet tai buvo viskas, ką šiame susitikime pavyko nuveikti jaunimui. Vėliau visus tris kėlinius įtikinamai laimėję "Vikingai" įsirašė svarbų tašką į savo kišenę. Tinkamai susiklosčius aplinkybėms jiems gali užtekti ir vienos pergalės per likusius du susitikimus. Pralaimėję abejas varžybas "Vikingai" būtų priversti varžytis tik dėl Mažosios pirmenybių taurės.

Nugalėtojams Mindaugas Kaziukevičius (2PT - 10/19) pelnė 20 taškų, Raimondas Miniauskas (2PT - 713, 11 atk.kam.) - 16, Žilvinas Šadreika (16 atk.kam. 26 EFF) - 11.

SKM-HOGS ekipai Mindaugas Mackevičius (3PT - 3/7) surinko 15.

Gulbės giesmė

Pretenzijų pakovoti dėl vietos geriausių A grupės komandų aštuonete vis dar nepraranda ir SKM-Lentvario (5/7) krepšininkai, namuose po permainingos kovos (74:69) palaužę SRP (4/7) ekipos pasipriešinimą. Būtent šios dvi ekipos turi realius šansus "Vikingams" užkirsti kelią į atkrintamąsias varžybas.

Lentvaryje vykusias rungtynes geriau pradėję aikštelės šeimininkai greitai įgijo dviženklį pranašumą (28:18), tačiau įpusėjus mačui pirmavo Sarapiniškių atstovai (39:36).

Antroje susitikimo pusėje, ypač ketvirtajame kėlinyje, Igno Pagalio auklėtiniams pavyko susigrąžinti iniciatyvą į savo rankas bei geriau sužaidus lemiamas rungtynių akimirkas įsirašyti svarbų tašką. Tiesa, ar ši pergalė turės realios naudos, priklausys nuo to, kaip lentvariečiams seksis paskutinėse reguliaraus sezono rungtynėse prieš "Komfaką". Šioje akistatoje jaunimą galėtų išgelbėti tik pergalė, tačiau net ir jos gali neužtekti.

SKM-Lentvario komandai Arnoldas Gavlas (3PT - 4/11, 28 EFF) pelnė 22 taškus, Lukas Vaitekianas (3PT - 4/16) ir Ignas Radevičius (2PT - 7/8, 29 EFF) - po 19.

Pralaimėjusiems Ernestas Vaitkevičius (2PT - 8/12, 12 atk.kam.) ir Edvinas Vaitkevičius (11 atk.kam. 5 kl.) surinko po 20, Šarūnas Noreika (3PT - 3/9) - 16.

Lyderių pergalės

B grupės turnyrinės lentelės aukštumoje įsitaisiusios komandos praėjusią savaitę sėkmingai pratęsė savo pergalių serijas. Pirmadienį trečioje pogrupio vietoje esantys "Oaks-3" krepšininkai išvykoje nesunkiai susitvarkė (93:70) su SKM-FrosTec (4/6) klubu.

"Ąžuolai" iškart griebė jautį už ragų ir jau po dešimties minučių kovos džiaugėsi apčiuopiamu pranašumu (26:9). Roko Kasparavičiaus auklėtiniams buvo pavykę sumažinti atsilikimą iki 6 taškų (25:31), tačiau patyrę jų varžovai jaunimo arčiau savęs neprisileido ir palaipsniu didindami savo pranašumą iškovojo eilinę pergalę.

Nugalėtojams Mantas Vanagas (2PT - 7/10, 31 EFF) pelnė 22 taškus, Arnoldas Norgėla (10 rez.perd. 5 kl. 4 per.kam.) - 15, Audrius Gustys - 13, Tomas Laurinavičius - 12, Deividas Paulauskas - 11.

Jaunimo gretose nesustabdomas buvo 25 taškus įmetęs Gytis Zaremba (2PT - 11/16, 5 rez.perd. 5 per.kam. 33 EFF).

Penktadienio vakarą lengviausią savo pergalę sezone iškovojo Vilniaus miesto savivaldybės antroji komanda, išvykoje be jokio gailesčio (100:50) susidorojusi su "Oregono" (3/9) ekipa.

Vilniaus Vingio sporto salėje vykusi dvikova žiūrovams nepadovanojo nė lašio intrigos, o po 2 kėlinio švieslentėje degę skaičiai (46:16) nekėlė jokių abejonių dėl sostinės valdžios atstovų pergalės. Bene vienintelė rimtesnė šio mačo intriga buvo, ar svečiams pavyks pasiekti 100 taškų ribą.

Vilniaus miesto savivaldybės-2 komandai Rytis Romaška (3PT - 3/6) pelnė 22 taškus, Evaldas Čiplys (2PT - 7/12, 15 atk.kam. 9 rez.perd. 32 EFF) - 18, Žydrūnas Nenartavičius (9 atk.kam.) ir Raimondas Jacunskas (2PT - 7/17, 14 atk.kam. 5 kl.) - 14, Sigitas Kasteckas (16 atk.kam. 29 EFF) - 13, Eugenijus Gamperis - 11.

"Oregonui" Daniel Ceiko (3PT - 4/9, 6 kl.) įmetė 21 tašką.

Po šios pergalės sostinės valdžios atstovai išlieka ketvirtoje turnyrinės lentelės pozicijoje. Jie vis dar gali pakilti ir aukščiau: artėjantį trečiadienį namų tvirtovėje (Ž.Augusto pagr.m-kla) jų laukia intriguojanti akistata prieš "Oaks-3".

Jubiliejinę dešimtąją pergalę sezone iškovojo "Be šansų" (10/2) ekipa, namuose antroje mačo pusėje sutriuškinusi BC "Bajorus" (2/10) - 88:52.

Intriga šiose rungtynėse išsilaikė lygiai pusę mačo laiko: sužaidus du kėlinius svečiai atsilikinėjo vos 3 taškais (31:34), tačiau pasibaigus ilgajai pertraukai bajoraičių žaidimas visiškai išsiderino, o tiesiais bėgęs vairavęs "Be šansų" ekipos traukinys pabėgo toli į priekį.

Aikštelės šeimininkams geriausias sezono rungtynes sužaidęs Matas Grigonis (2PT - 8/10, 3 PT - 3/7, 12 atk.kam. 39 EFF) pelnė 28 taškus, Justinas Bakšys (2PT - 10/17, 9 atk.kam. 5 rez.perd.) - 23, Mantas Stankus - 14.

BC "Bajorams" Rapolas Mikėnas (14 atk.kam.) - 18, Lukas Šidlauskas (7 išpr.praž.) - 16.

Repeticijos

Kol vienos ekipos iš paskutiniųjų jėgų mėgina praverti atkrintamųjų varžybų duris, kitos jau senokai yra susikrovusios lagaminus kelionei į Mažosios taurės varžybas ir tarpusavyje "repetuoja" prieš artėjančias kito etapo kovas.

Antroje sezono pusėje pergalėmis vis dažniau džiuginanti "Atea" (4/8) komanda, antradienio vakarą išvykoje palaužė "Citco" (2/9) ekipos pasipriešinimą - 52:49. Užtikrinčiau rungtynes pradėję svečiai sužaidus 7 minutes pirmavo 14:6. Vėliau abi ekipos net 4 minutes nesugebėjo pelnyti taškų, o prasidėjus ilgajai pertraukai priekyje vis dar buvo "Atea" (22:18).

Trečiojo kėlinio pabaigoje aikštelės šeimininkams pagaliau pavyko pirmą kartą šiose rungtynėse persverti svarstykles į savo pusę (29:28), o didžiausias jų pasiektas pranašumas siekė 4 taškus (32:28). Būtent tada "Citco" komandos žaidimą ištiko dar viena krizė ir vėliau sekusias 5 minutes jiems nepavyko pelnyti nė taško. Tuo pasinaudoję svečiai spėjo atitrūkti (41:32), tačiau netrukus aikštelės šeimininkai sugrąžino intrigą (41:41). Šiose amerikietiškų kalnelių stiliaus rungtynėse sėkmė vis tik lydėjo "Atea", kuri savo sąskaitą papildė 4 pergale.

"Atea" komandos veidas Edvinas Šimkus po susitikimo nestokojo geros nuotaikos: "Visų pirma, dėkui varžovams už kietą kovą ir nors nesužaidėme gerų rungtynių, tačiau smagu, jog pavyko laimėti ir pasiekti dar nematytą 2 pergalių iš eilės seriją."

"Rungtynės vyko labai banguotai, kadangi mačo pradžioje žaidėme neblogą komandinį krepšinį, kuris leido dar pirmame kėlinyje turėti saugesnę persvarą. Deja, tačiau 2 ir 3 kėliniuose nebesugebėjome rasti kelių į sėkmingas atakas, kas lėmė, jog prieš lemiamą kėlinuką turėjome minimalų deficitą."

"Vėlgi, kėlinio pradžioje prisiminėme kaip reikia įmesti į krepšį, tad susikūrėme 9 taškų pranašumą, kurį labai greitai šeimininkai panaikino ir viskas sprendėsi rungtynių gale. Kaip ir sakiau, sužaidėme lyg ant „amerikietiškų kalnelių“, tačiau pasakysiu jau seniai visiems žinomą primityvią frazę, jog geriau blogai žaisti, bet laimėti, nei gražiai, tačiau pralošti."

Laimėtojams Edvinas Šimkus (2PT - 7/10, 7 išpr.praž. 5 kl.) pelnė 21 tašką, Aidas Barkauskas ir Andrius Oleckas - po 10.

"Citco" kolektyvui Mantas Krauleidis (2PT - 7/12) - 18, Ernestas Juška - 10.

B grupės turnyrinės lentelės apačios komandų dvikovoje "AMG projektai" (4/8) išvykoje rezultatu 66:48 pranoko BFgroup (2/9).

Svečių pergalę šiame susitikime nulėmė geriau sužaista pirmoji rungtynių pusė, kuriai pasibaigus projektininkai pirmavo 36:24. Per likusį mačo laiką svečiams beliko tik išlaikyti savo įgytą persvarą, kas jiems puikiai pavyko.

"AMG projektams" Slavomir Vinča (9 atk.kam. 7 išpr.praž. 6 per.kam. 29 EFF) pelnė 19 taškų, Julius Molis (6 rez.perd.) - 13.

BFgroup ekipai Andrius Mierkis surinko 13, Marius Mažeika (6 rez.perd. 5 kl.) - 12.