Asseco-IT lyga: antras antausis favoritams ir "Asseco" dominavimas

Vos prasidėjus Naujiems 2015-iesiems metams įvyko ketverios Asseco-IT lygos rungtynės sulig kuriomis finišavo pirmasis varžybų etapas. Dvidešimt čempionate dalyvaujančių komandų susiskirstė į naujas grupes ir jau artimiausiomis dienomis pradės stipriausiojo bei silpnesniojo divizionų kovas. Didžiausią staigmeną pateikė "Affecto Lietuva-Nevda" kolektyvas palaužęs "Teltonikos" vyrus, užtikrintai reguliariojo sezono pusiaukelę pasiekė "Asseco Lietuva" kolektyvas, kuris vienintelis dar nėra patyręs pralaimėjimo kartėlio.

Savaitės rungtynės

Rungtynėse, kuriose sprendėsi pirmosios vietos A grupėje likimas, savo aikštėje žaidusi "Teltonikos" (7-2) komanda egzaminavo "Affecto Lietuva-Nevda" (8-1) atstovus.

Daugeliui netikėtai dvikovą geriau pradėjo svečiai, kurie pelnė net 9 taškus iš eilės ir pasiuntė varžovus į lengvą nokdauną. Visgi, aikštės šeimininkai nekėlė baltos vėliavos, pamažu atsitiesė ir jau antrojo ketvirčio viduryje išlygino rezultatą (27:27).

Atrodė, jog čempionai netrukus perims iniciatyvą, tačiau svečiai nebuvo linkę nuleisti rankų. Surengusi mini spurtą "Affecto Lietuva-Nevda" ekipa susigrąžino minimalią persvarą ir ilgą laiką buvo pirmaujančiosios vaidmenyje.

Lemiamame ketvirtyje "Teltonikos" komanda laimėjo atkarpą rezultatu 8:0 ir likus kiek daugiau nei keturioms minutėms susikrovė penkių taškų pranašumą (63:58). Tačiau kovingieji svečiai sugebėjo dar kartą nustebinti visus bei ne tik išlygino rezultatą, tačiau ir pavyzdingai sužaidę dvikovos pabaigą išplėšė istorinę pergalę rezultatu 69:68.

Pasibaigus dvikovai "Teltonikos" simbolis Mindaugas Žukauskas pernelyg nesielvartavo ir dėl nesėkmės kaltino netinkamą nusiteikimą rungtynėms: "Po švenčių į rungtynes komanda rinkosi vangiai, vieni sirguliavo, kiti, išvykę buvo, todėl susirinko stipriausi, kurie tą dieną galėjo atvykti".

"Dvikovą pradėjome apsnūdę, o varžovai tuo ir pasinaudojo. Pirmą kėlinuką pralaimėjome 9 taškais, o antrame - jau atsirišo krepšys, ėmėme geriau pataikyti, tad mums pavyko sušvelninti skirtumą. Trečiame ketvirtyje atvyko dar keletas pavėlavusių žaidėjų ir jų atvykimas pagyvino žaidimą, tad nenuostabu, kad aikštėje jau vyko apylygė kova".

"Nugalėtojas sprendėsi paskutinėmis sekundėmis. Pabaigoje pritrūko vienos tikslios atakos ir atkovoto kamuolio. Teisėjai, manau, tingėdami bėgioti dar papildomas penkias minutes, likus vos sekundei sušvilpė abejotiną baudą. Varžovai iš dviejų metimų pataikė vieną ir šventė pergalę".

"Taigi baigėsi pirmas etapas, aišku nėra malonu jį baigti pralaimėjimu, bet manau, jis išeis tik į naudą ir nuo antro etapo jau mažiau žaisime su likimu bei planuosime į visas rungtynes deleguoti stipriausią sudėtį. Eksperimentų metas baigėsi, prasideda rimta kova, juolab, kad antrame etape silpnų varžovų jau nebus ir reikės su visais žaisti išnaudojant visas 100% savo galimybių", - ambicingai apie artėjančias stipriausiųjų diviziono kovas kalbėjo "Teltonikos" simbolis M.Žukauskas.

"Affecto Lietuva-Nevda": Jovaras Večkys 19, Rokas Ratkevičius 17, Audrius Pakalniškis (19 atk.kam.) 15.

"Teltonika": Mantas Vanagas (21 atk.kam.) 23, Jaroslav Šiško 14.

Vienintelė

Pasibaigus pirmajam varžybų etapui vienintelė ekipa nežinanti, kas yra pralaimėjimo kartėlis, liko "Asseco Lietuva" (9-0) komanda. Pirmadienio vakarą čempionato lyderiai svečiuose palaužė CSC (7-2) atstovus rezultatu 83:60 bei iškovojo jau devintąją pergalę iš eilės.

Svečiai neparodė nieko naujo: susitikimo pradžioje pasiuntė varžovus į lengvą nokdauną (13:2), po kurio aikštės šeimininkai deramai taip ir neatsigavo.

Trečiojo kėlinuko pradžioje "Asseco Lietuva" ekipa susikrovė didžiausią rungtynėse 25 taškų persvarą (41:16) ir kiek sumažino apsukas, leisdami CSC komandai pasimėgauti krepšiniu. Visgi aikštės šeimininkai tik neženkliai sumažino turėtą deficitą, tad nuaidėjus finalinei sirenai reguliariojo sezono lyderiai šventė lengvą pergalę.

Nugalėtojų komandos vadovas Tadas Savičius tradiciškai buvo pakilios nuotaikos: "Nelabai ką yra pasakoti apie tokias rungtynes. Varžovai nesusirinko, tad gavosi toks polengvis pasivaikščiojimas. Gaila, žinoma. Tikėjomės atkaklių rungtynių, bet matyt tai, kad nieko nelėmė jos, tad CSC leido pailsėti savo lyderiams ir jų neatsivedė į rungtynes".

"Mes gi, tiesiog Naujus metus pergale norėjome pradėti, kas ir pavyko. Tad tikėsimės, kad posakis "kaip naujus pradėsi, tokie metai ir bus" taps pranašiškas. Lauksime pilnos CSC sudėties stipresniųjų divizione", - auksu spindinčiomis akimis komentarą baigė "Asseco Lietuva" komandos vadovas T.Savičius.

"Asseco Lietuva": Vitalij Podgaiskij (14 atk.kam., 6 rez.perd.) 35, Jonas Kupinas 13, Arminas Lapinskas (10 atk.kam.) ir Simas Inokaitis po 12.

CSC: Tomas Kutra 24, Rimantas Ivoška 18.

Lengvi grobiai

Įspūdinga pergalę pirmojo etapo kovas baigė "Insoft-InginiousIT" (5-4) ekipa savo aikštėje net 38 taškų skirtumu rezultatu 85:47 įveikusi "Tieto Lietuva" (1-8) kolektyvą.

Aikštės šeimininkai greitai perėmė iniciatyvą ir įgijo solidų pranašumą (12:3). Šaltą dušą patyrusi svečių ekipa kurį laiką dar sugebėjo alsuoti varžovams į nugaras, tačiau vėliau "Insoft-InginiousIT" kolektyvas spurtavo ir jau dvikovos pusiaukelėje mėgavosi triuškinama persvara (44:20).

Po didžiosios pertraukos didesnių stebuklų neįvyko, tad antroje rungtynių dalyje abi ekipos tiesiog sutvarkė formalumus.

"Insoft-InginiousIT": Mantas Petkevičius (11 atk.kam.) 26, Mantas Beniušis (12 atk.kam., 7 rez.perd., 7 per.kam.) 21, Vaidas Andriuškevičius 12.

"Tieto Lietuva": Žydrius Giedraitis 14, Laurynas Černius 13.

Sekmadienio vakarą solidžią pergalę iškovojo savo aikštėje žaidusi IBM (3-6) komanda "ant menčių" peguldžiusi "1ClickFactory" (1-8) kolektyvą.

Susitikimo pradžioje abi ekipos žengė koja kojon, o sužaidus šešias su puse minutės IBM turėjo minimalią persvarą (12:11). Tačiau tuomet aikštės šeimininkai surinko net 19 taškų be atsako ir susikrovė triuškinamą pranašumą (31:11).

Atsidūrę beviltiškoje padėtyje svečiai dar bandė pakilti ant kojų, tačiau IBM krepšininkai žaidė pakiliai, nemažino apsukų ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė užtikrintą pergalę rezultatu 65:42.

IBM: Algirdas Rakšnys (6 rez.perd.) 15, Nerijus Verseckas 9, Giedrius Žiupsnys, Algis Vadeiša ir Ignas Valančius po 7.

"1ClickFactory": Edgaras Vičius 14, Richardas Paulavičius 10.