Įspūdingi solo pasirodymai, aritmetinė progresija ir ledinis dušas

Sausio mėnuo 15min.lt-IT lygoje "Asseco" taurei laimėti baigėsi įspūdingai - solidžiomis čempionato favoritų pergalėmis ir atkakliomis turnyrinės lentelės kaimynų kovomis. Panašus scenarijus tiko ir vasario pradžiai, o žinant, jog iki reguliaraus sezono pabaigos liko vos kelios rungtynės, galima tikėtis, kad sulig kiekvienomis artėjančiomis rungtynėmis krepšinio aikštelėse bus vis karčiau.

Svarbios pergalės

Nepaprastai didžiulė drama vyksta IT lygos II divizione, kur kovojama dėl keturių kelialapių į atkrintamąsias varžybas. Didelį žingsnį jų link praėjusią savaitę žengė IBM ir "Fimos" komandos pasiekusios itin svarbias pergales.

Savo aikštėje žaidę "Fimos" (3-2) atstovai itin nerezultatyviose rungtynėse įveikė "Affecto-Lietuva-Nevda" (2-3) atstovus rezultatu 46:43 bei pakilo į trečiąją turnyrinės lentelės vietą.

Sužaidus du kėlinukus aikštės šeimininkai turėjo dviženklį pranašumą 25:13, tačiau po didžiosios pertraukos leido varžovams dominuoti aikštėje ir išbarstė beveik viską, ką turėjo (33:31). Susitikimo pabaigoje kova vyko taškas į tašką, o dramatišką bei labai svarbią pergalę galiausiai šventė beveik visą laiką pirmavusi "Fimos" komanda.

Įdomu tai, jog aikštės šeimininkams pasiekti pergalę nesutrukdė 21 padaryta klaida ir atlikti vos 4 rezultatyvūs perdavimai.

"Fima": Simonas Šidlauskas 22, Nerijus Sadauskas (8 kld.) 12, Andrius Mateika (7 kld.) 6.

"Affecto Lietuva-Nevda": Mantas Bielinskas 14, Jovaras Večkys (6 kld.) 10.

Kelias dienas pabuvę euforijoje "Fimos" krepšininkai reikalus gerokai susigadino vasario pradžioje, svečiuose kiek netikėtai nusileidę "TIA Technology" (2-2) ekipai.

Aikštės šeimininkai galingai pradėjo rungtynes ir sužaidus dešimt minučių pirmavo 26:8. Nors svečiai sugebėjo atsitiesti, tačiau pergalei to nepakako.

Rečiau, nei norėtų, pergalės skonį jaučiantys "TIA Technology" atstovai išsaugojo turėtą persvarą, o susitikimo pabaigoje šventė pergalę rezultatu 73:62.

Nugalėtojų komandos vadovas Vytautas Mereckis noriai pasidalijo mintimis bei davė išsamų interviu: "Vakar vakaro rungtynių apžvalgą norėčiau pradėti nuo padėkos varžovams. Už tai, jog nepaisydami pirmąjame kėlinyje patirto nokdauno, nesubyrėjo ir kiekviename sekančiame kėlinuke kantriai stengėsi mažinti atsilikimą, tokiu būdu ketvirtąjame gan grėsmingai priartėdami iki 6 taškų. Vis dėlto, daugausiai dviejų žmonių (S.Šidlausko ir A.Mateikos) pastangų nepakako perlaužti rungtynių eigą".

"O pereinant prie svarbiausio apžvalgos klausimo, mūsų pergalės priežasčių, norėčiau išskirti kelias jų. Pirma, tai - komandinis žaidimas – neturime vieno žaidėjo, įmentančio po 30 taškų, tačiau varžovai dėl to neturėtų džiaugtis, nes iššauti Mūsų komandoje gali kiekvienas. Antra, sezono rungtynės – 3-4 žaidėjai vakar sužaidė savo (kol kas) geriausias sezono rungtynes. Trečia, atmosfera komandoje – nepaisydami pirmąjame etape patirtų pralaimėjimų neturėjome vienas kitam didesnių priekaištų, o atvirkščiai – dar labiau susitelkėme bendro tikslo siekimui. Ketvirta, sirgalių palaikymas – jaučiame didelę atsakomybę prieš kolegas įmonėje ir savo antrąsias puses, kurie/kurios mus besąlygiškai palaiko, todėl tieisog negalime jų nuvilti. Galiausiai penkta, trenerės darbas – šiame sąraše įrašytas paskutiniu numeriu, tačiau įvardinu jį kaip patį svarbiausią. Akivaizdu, jog Šarūnė ne tik padvigubina kiekvieno iš mūsų motyvaciją, bet ir kiekvienose rungtynėse kontroliuoja kiekvieną žaidimo minutę. H5YR (high 5 you rock)!", - veikiausiai tik IT sferos darbuotojams suprantamu terminu teigiamas emocijas reiškė V.Mereckis.

"Pabaigai, bendro pobūdio pastebėjimas – siūlau visoms komandoms, bet ypač žaidžiančioms žemesniąjame divizione ir neturinčioms savo sudėtyje A ar B lygos žaidėjų, pamąstyti apie trenerio pakvietimą į komandą. Šio sprendimo pasekoje neabejotinai išloš visos trys šalys – pagerinsite savo žaidimą, leisite pradedančiąjam treneriui įgyti daugiau patirties, o lygai labiau padidinti susidomėjimą rungtynėmis",- naudingus patarimus čempionato dalyviams žarstė "TIA Technology" komandos vadovas V.Mereckis.

"TIA Technology": Dmitrij Abolichin (5 rez.perd.) 17, Tomas Laurynas (16 atk.kam., 7 rez.perd.) 12, Povilas Paulauskas (6 kld.) 11.

"Fima": S.Šidlauskas (6 kld.) 30, A.Mateika (10 atk.kam.) 18.

Prastas pasirodymas pirmajame varžybų etape dar nereiškia, jog nesi vertas atkrintamųjų. Tą puikiai įrodinėja "Mezon" (3-1) komanda turinti puikias viltis patekti į aštuntfinalį.

Tiesa, praėjusią savaitę telekomunikacininkai dvikovoje savo aikštėje nusileido B grupės lyderiams IBM (4-0) krepšininkams, tačiau dėl neblogo pergalių ir pralaimėjimų balanso išliko antrojoje pozicijoje.

Didžiąją rungtynių dalį kova vyko taškas į tašką, o likus vienam kėlinukui rezultatas buvo lygus (43:43). Visgi susitikimo pabaigoje svečiai kone idealiai sužaidė gynyboje, įgijo trapią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę rezultatu 58:53.

IBM: Laimonas Rasalas (7 kld.) 23, Algirdas Rakšnys (7 per.kam.) 13, Nerijus Verseckas (14 atk.kam.) 9.

"Mezon":Aurimas Raišuotis (16 atk.kam., 5 kld.) 18, Evaldas Kocys (6 kld.) 17.

Įspūdingi "centrų" pasirodymai

Ervin Rizgelis atkovojo net 27 kamuolius ir surinko 52 naudingumo balus, o jo vedama "BTT.lt" (1-4) ekipa šventė pirmąją pergalę antrojo etapo varžybose.

Svečiuose žaidę turnyro debiutantai jau pirmajame kėlinuke įgijo 17 taškų persvarą prieš "1ClickFactory" (0-4) krepšininkus. Tačiau to buvo negana. Po trumpos pertraukėlės "BTT.lt" atstovai visiškai uždarė kelius savojo krepšio link ir įpusėjus dvikovai pirmavo net 46:13.

Antroje rungtynių dalyje svečiai kiek aprimo, tačiau pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui vis tiek šventė triuškinamą pergalę rezultatu 80:36.

"BTT.lt": Ervin Rizgelis (27 atk.kam., 52 naud.balai) 25, Edvinas Pimpė 18, Gediminas Mikailionis 12.

"1ClickFactory": Richardas Paulavičius 17, Evaldas Landauskas 8.

Ne ką mažiau įspūdingą pasirodymą sausio pabaigoje surengė ir "Mezon" komandos vidurio puolėjas Aurimas Raišuotis akistatoje svečiuose su "Insoft-IngeniousIT" (3-2) atstovais sugriebęs 22 atšokusius kamuolius bei surinkęs 46 naudingumo balus.

Tris kėlinukus aikštėje vyko apylygė kova, tačiau dvikovos pabaigoje svečiai spurtavo bei per keletą minučių sudėliojo visus taškus ant "i". Galutinis rezultatas - 87:59 "Mezon" ekipos naudai.

"Mezon": E.Kocys (5 rez.perd.) 24, A.Raišuotis (22 atk.kam., 46 naud.balai) ir Skirmantas Ketvirtis po 17.

"Insoft-IngeniousIT": Vytenis Vainušis (5 rez.perd.) 23, Saulius Norkaitis 15.

Ne pajėgiausios sudėties žaidusi "iTree" (1-4) ekipa svečiuose niekaip nerado kelių varžovų krepšinio link ir patyrė skaudžią nesėkmę akistatoje su "Barclays" (4-1) krepšininkais.

Aikštės šeimininkai jau susitikimo perėmė rungtynių vairą į savo rankas ir sulig kiekviena minute vis labiau tolo nuo varžovų. Pirmoje rungtynių dalyje svečiai dar bandė alsuoti varžovams į nugaras, tačiau po didžiosios pertraukos "medžių" puolimas visiškai išsiderino, o tuo pasinaudoję "bankininkai" nutolo nebepavejamai. Galutinis rezultatas - 66:36 "Barclays" ekipos naudai.

Pasibaigus rungtynėms "iTree" ekipos vadovas Romas Degutis turėjo ką pasakyti: "Viską įtakojo tai, kad negalėjo žaisti traumuotas (nugara) Dovydas Virbickas ir šiek tiek atostogaujantis kalnuose Regimantas Šeipūnas. O dar jei pridėti mūsų antrą bokštą Modestą ir serganti Laimoną Graužinį tai gaunam situaciją, kad praktiškai 3-4 startinio penketo žaidėjai negalėjo padėti".

"Mes bandysim garbingai baigti likusias stipresnio diviziono kovas, o tada gal dar kabintis playoff'uose. Mūsų bėdos dabar - sudėtis. Be to, žaist pradėjom, panašu, kad be nuotaikos... Man ir Edgarui buvo viena juodžiausių dienų... Net nesakyčiau, kad dėl gynybos, tiesiog kai susirenka per mažai žmonių, gaunasi netinkamas apšilimas ir rezultate pradedam žaisti šaltom rankom", - teigė R.Degutis.

"Kaip jau sakiau saviškiams po dvikovos - svarbu ne rezultatas, o tai ką pamatėm ir pasiėmėm iš šių rungtynių. Manau, kad žaizdami pilnų sudėčių būtumėm įdomūs varžovai",- savo komandos nenuvertino "iTree" ekipos vadovas R.Degutis.

"Barclays": Liudvikas Aukštikalnis (10 atk.kam.) 18, Arnas Golubickas ir Šarūnas Kažukauskas po 14.

"iTree": Jonas Monkevičius 8, Romas Degutis 7.

Ledinis dušas

Taškus į visas šalis noriai barstantys "Asseco Lietuva" (3-3) atstovai vos nesukūrė dar vienos staigmenos. Savo aikštėje žaistoje akistatoje su CSC (1-3) ekipa čempionato favoritai prastai pradėjo rungtynes ir sužaidus dešimt minučių jau turėjo triuškinamą deficitą (8:29).

Tačiau ledinis dušas greitai atgaivino aikštės šeimininkų komandą. Jau antrajame kėlinuke pradėję rimtą darbą "Asseco Lietuva" atstovai ženkliai apkarpė varžovų pranašumą, o po spurto trečiajame kėlinuke pagaliau atsidūrė priekyje (62:54).

Dvikovos pabaigoje CSC komandai dar pavyko atkurti intrigą, tačiau tam, kad būtų iškovotas netikėtas taškas to buvo negana. Sunki aikštės šeimininkų pergalė rezultatu 79:72.

"Asseco Lietuva": Laurynas Žilinskas (7 kld.) 32, Vitalij Podgaiskij (14 atk.kam.) 15, Erlandas Gromas 12.

CSC: Vytautas Pūnis (10 atk.kam.) 20, Tomas Kutra 17.

Turbūt didžiausią savaitės staigmeną pateikė "Adform" (2-2) atstovai dvikovoje savo aikštėje nepasigailėję "Mokėjimai.lt" (1-3) kolektyvo ir įveikę jį rezultatu 112:65.

Turnyrinės lentelės kaimynių akistatoje buvo laukta įdomios ir intriguojančios kovos. Ir ji buvo, bent jau pirmas dešimt susitikimo minučių. Vėliau aikštės šeimininkai įjungė aukščiausią pavarą, nutolo nuo varžovų, o fantastiškai sužaidę lemiamą ketvirtį - iškovojo solidžią pergalę.

"Adform": Gytis Sušinskas (11 rez.perd., 42 naud. balai) 35, Deivydas Šabaras 29, Arūnas Stonis (15 atk.kam.) 26.

"Mokėjimai.lt": Justas Noreika 18, Liudas Kanapienis 14.

"Teltonikos" (4-0) naujasis darbuotojas Marius Vaškys driogstelėjo surinkęs 40 naudingumo balų, o jo vedama komanda svečiuose įveikė EIT (2-2) kolektyvą rezultatu 87:73.

Pirmąsias dešimt minučių aikštėje vyko intriguojanti kova, o kėlinuko pabaigoje rezultatas buvo lygus (17:17). Tačiau po trumpos pertraukėlės viskas apsivertė aukštyn kojom. Svečiai akivaizdžiai pagerino darbą tiek gynyboje, tiek puolime, nutolo nuo varžovų, o dvikovos pusiaukelėje jau turėjo penkiolikos taškų pranašumą (38:23).

Antroje rungtynių dalyje "Teltonikos" šėlsmas baigėsi, tačiau EIT atstovai tuo nepasinaudojo ir patyrė antrąjį pralaimėjimą I diviziono kovose.

Nugalėtojų ekipos atstovas spaudai Mindaugas Žukauskas emocionaliai išdėstė rungtynių eigą: "Su EIT komanda šį sezoną susitikome jau antrą kartą. Rungtynių pradžia buvo apylygė, kadangi varžovai kol buvo nepavargę, tai demonstravo labai aukštą pataikymo procentą. Antrame kėlinyje suaktyvinome gynybą, pavyko surengti kelias greitas atakas ir po dviejų kėlinukų jau pirmavome 15 taškų.  Trečiame kėlinuke persvarą padidinome iki 21 taško, o ketvirtame kėlinuke jau leidome pažaisti ir mažiau aikštėje būnantiems komandos draugams".

"Komandos forma, kaip ir turi būti įpusėjus sezonui, gerėja, smagu, kad po traumų jau žaidėjai po truputi įsijungia į žaidimą ir gan gerai prie kolektyvo pritampa mūsų naujokas - Marius Vaškys. Aišku dar trūksta susižaidimo, per daug prarandame kamuolių, šlubuoja tritaškių pataikymas. Antrame etape dar liko 3 rungtynės, tad joms ruošiamės labai atsakingai ir neplanuojame atsipalaiduoti, nes atkrintamosiose varžybose klysti jau nebus galima",- puikiai svarbiausių sezono kovų subtilybes žinojo M.Žukauskas.

"EIT komanda šį sezoną atrodo sustiprėjusi, pasikvietė keleta jaunesnių žaidėjų, kurie šią komanda padarė kietu riešutėliu bet kuriam varžovui ir šiame sezone rimtai taikosi į IT lygos TOP-4. Varžovams norečiau palinkėti sėkmės likusiose dvikovose bei žaisti švarų žaidimą, nes vienas jūsų žaidėjas (Dovydas Drazdauskas), jei ir toliau nepadarys išvadų tai po kažkurių rungtynių gali tekti ir naujus dantukus dėtis", - vaizdžiai grubaus žaidimo pasekmes nupasakojo "Teltonikos" atstovas spaudai M.Žukauskas.

"Teltonika": M.Vaškys (14 atk.kam., 40 naud.balų) 25, Gediminas Idzelis 15, Šarūnas Noreika 10.

EIT: Kazimieras Girdenis (8 kld.) 17, Valentinas Givėliušas (5 rez.perd.) 16.

Aritmetinė progresija

Sausio pabaigoje įspūdingą pergalę šventę "BTT.lt" atstovai vasarį pradėjo nesėkme, savo aikštėje po dramatiškos kovos nusileisdami "Insoft-IngeniousIT" ekipai.

Du kėlinukus aikštėje vyko apylygė kova, tačiau trečiajame svečiai suaktyvino gynybą, išbalansavo varžovų žaidimą ir įgijo apčiuopiamą pranašumą. Dvikovos pabaigoje "BTT.lt" armija priartėjo prie varžovų, tačiau nuaidėjus finalinei sirenai pergalę rezultatu 68:65 šventė svečiai.

"Insoft-IngeniousIT": S.Norkaitis 24, Mindaugas Lieponis 15, Vaidas Andriuškevičius 14.

"BTT.lt": E.Rizgelis 27, Donatas Zaveckas (17 atk.kam.) 23.

Savo aikštėje žaidusi "Affecto Lietuva-Nevda" komanda pataikė vos 20% tritaškių, tačiau atkovojo net 50 atšokusių kamuolių ir be didesnio vargo rezultatu 82:40 įveikė "1ClickFactory" krepšininkus.

Aikštės šeimininkų persvara augo kone tolygia aritmetine progresija. Sužaidus dešimt minučių "Affecto Lietuva-Nevda" kolektyvas pirmavo 5, įpusėjus dvikovai - 10 taškų, likus vienam ketvirčiui - 20 taškų, o galiausiai pergalė buvo pasiekta 42 taškais. Tikri IT specialistai, nieko nepridursi.

"Affecto Lietuva-Nevda": Rokas Ratkevičius (11 atk.kam.) 29, M.Bielinskas (14 atk.kam.) 21, Audrius Pakalniškis 15.

"1ClickFactory": Vytautas Saikalis (8 kld.) 16, R.Paulavičius (7 kld.) 13.

Didelį žingsnį išsigelbėjimo link žengė sausio viduryje I diviziono dugne buvusi "Asseco Lietuva" komanda svečiuose įveikusi "iTree" atstovų pasipriešinimą.

Rungtynių pradžioje svečiai pirmavo, tačiau leido suprasti varžovams, jog yra įveikiami. Visgi ši žaidimo forma pirmenybių favoritams greitai pabodo, tad puikiai sužaidę antrąjį kėlinuką "Asseco Lietuva" krepšininkai įgijo triuškinamą pranašumą (40:26).

Atsidūrę besivejančiųjų vaidmenyje aikštės šeimininkai sustojo, o tuo pasinaudoję svečiai dar labiau padidino tempą bei įgijo triuškinamą persvarą. Lemiamas kėlinukas abiems komandoms tebuvo tik formalumas, tad nuaidėjus finalinei sirenai "Asseco Lietuva" šventė pergalę rezultatu 88:47.

"Asseco Lietuva": L.Žilinskas (7 rez.perd., 40 naud.balų) 39, V.Podgaiskij (14 atk.kam.) 25, Jonas Kupinas (11 atk.kam.) 11.

"iTree": Vytautas Urbonas 11, Dovydas Virbickas (10 atk.kam.) 9.